Kotlic Za riblju Chorbu

smeh:
Sigurna sam da ćeš ti to bolje ispričati! ;)
OK! Moj pokojni prijatelj, novinar Predrag Peca Dobrohotov pravio je sjajne emisije pod nazivom "Priče sa reke". U jednoj od emisija presreće na Adi Ciganliji Cigu koji se jedva vidi od kotlića koje tegli. Krene priča oko kotlića, a na poslednje Pecino pitanje "Da li ti kotlići imaju i neke dimenzije, Ciga odgovara: Nema bato, samo čis' bakar! :lol:
 
Jel` nezgodan bakar za održavanje - oksidacija i tako to, čitao sam ranije da bakarno posuđe zahtjeva malo više pažnje, pa ga nisam ni kupovao (dopale su mi se neke šerpice dublje onako za sosve i te stvari, ali nisam bio siguran jel´ čist bakar :lol: )
 
intra:
Jel` nezgodan bakar za održavanje - oksidacija i tako to, čitao sam ranije da bakarno posuđe zahtjeva malo više pažnje, pa ga nisam ni kupovao (dopale su mi se neke šerpice dublje onako za sosve i te stvari, ali nisam bio siguran jel´ čist bakar :lol: )
Dobro pitanje! Čis' bakar ne valja za kuvanje, da ne objašnjavam zašto. Svi bakarni sudovi moraju da budu "kalajisani" iznutra. Onda je stvar 100% OK!
 
Ma ove godine je kod drugara protrčalo svašta kroz kotlić od srnetine preko veprovine do zečetine i raznih riba, ali on ima ladaru (i pecanu :D ) i tu ima ozbiljniji kotlić, pa u stvari više kazan. A ja bi uzeo neki mobilni da ga frljacim u gepek i na pikniku umjesto sendviča fiš ili juneći
 
pa zato i pricamo ovde da bi saznali gde to ima tih majstora ......( tako da ko zna nek kaze) inace u metrou sam video super stalak sa lancem za kotlic bash dobro izgleda ......hvala Espanol za savet ako moze i blize objashnjenje gde otrpilike na adi da gledam ......poshto nisam iz Bg-a a ne bih da gledam negde bez potrebne
 
InCogNito NinjA:
pa zato i pricamo ovde da bi saznali gde to ima tih majstora ......( tako da ko zna nek kaze) inace u metrou sam video super stalak sa lancem za kotlic bash dobro izgleda ......hvala Espanol za savet ako moze i blize objashnjenje gde otrpilike na adi da gledam ......poshto nisam iz Bg-a a ne bih da gledam negde bez potrebne
Tako ti je kad se minđaš (pardon ninđaš) i još duhovitije predstavljaš lokaciju! :lol: Dakle, na strani Ade koja gleda ka Novom Beogradu, gde su oni silni nizovi splavova stalno patroliraju Cigani sa kotlićima. Sačekaj ipak da malo ogreje sunce, biznis je biznis, ali je za crnpuraste vetar najgori dušman...Želim ti uspešnu kupovinu i zovi na neku degustaciju!
 
ja ne znam ali valjda nije neshto tesko ako imash recept... ubacish smrznute oslice i dodash ulje i alevu papriku i przheni luk.. i paradajz..

a to je rechna..pa dobro ...


e sad sam izvalila ono shto sam napisala je u stvari brodet :) ok mozda nije po standardu za brodet...ali to je to
 

Back
Top