Ko je pametniji

Glupo pitanje. Kakve veze ima kojom se ko naukom bavi? Pa šta ako prirodne nauke koriste matematiku (uglavnom) da se izraze- I oni koji se bave društvenim naukama su takođe jako pametni.
 
u sve to dodje filozofija!
posle se meri ko bolje filozofira, i ko kako to koristi...jeste primetili da su skoro svi politicari sa nekog bezveze (bez uvrede nikome) drustvenog smera?? doduse - to su samo pojedinci...
 
James 007:
Glupo pitanje. Kakve veze ima kojom se ko naukom bavi? Pa šta ako prirodne nauke koriste matematiku (uglavnom) da se izraze- I oni koji se bave društvenim naukama su takođe jako pametni.
Niko nije rekao da su svi drustvenjaci glupi, to sto je neko pametniji ne znaci da je ovaj drugi nije jako pametan! Matematika je majka svih nauka.
 
bilo kakva generalizacija je glupa.
kratko pojasnjenje:

-znam jednu osobu koja zna 5 jezika , i dobar je matematicar, iako se time ne bavi.

-imam druga koji je zavrsio filozofiju, ali se premisljao sta ce da upise izmedju:
--fillozofija
--etf
--fizika
--molekularna-biologija
zavrsio je filozofiju kao jedan od boljih studenata u generaciji
 
opi:
bilo kakva generalizacija je glupa.
kratko pojasnjenje:

-znam jednu osobu koja zna 5 jezika , i dobar je matematicar, iako se time ne bavi.

-imam druga koji je zavrsio filozofiju, ali se premisljao sta ce da upise izmedju:
--fillozofija
--etf
--fizika
--molekularna-biologija
zavrsio je filozofiju kao jedan od boljih studenata u generaciji
Pa ljudi obicno upisuju filozofiju iz razloga kao tamo nema matamatike, ali se u filozofiji koristi logika vrlo slicna onoj u prirodnim naukama, uostalom fizika, astrofizika su potomci filozofije.
A kako neko moze biti matematicar a da se time ne bavi?! I to dobar! Vrlo cudno...
A generalizacija je cilj svake nauke, ono objedinjena teorija i sl.
 
ma ,za sve treba mozak! kako god da okrenes! nema tu sta koje pametniji...samo je razlika ko ce kako tu pamet da iskoristi i za sta ce je iskoristiti...

mada, evo par reci sto je moj stariji braca odvalio da bi me se resio...
Ljubav je hemija,
Orgazam je matematika a
Seks je fizika...

ili

Fizika je nauka veka,
Hemija nauka buducnosti,
Matematika je nauka vremena.

ko zna neke za drustvene?
 
Evo ja znam:

Filozofija je nauka svega što postoji,
Sociologija je nauka onih oko nas,
Psihologija je nauka nas samih.

A što se tiče onoga što ste rekli, ja kažem:

Fizika je nauka postanka,
Hemija je nauka postojanja,
Matematika je nauka izražavanja.
 
Ljudi se ne opredeljuju uvek za ono što im leži, već za ono što je lakše. Da bi se mogllo odgovoriti na ovo pitanje, neophodno je prvo definisati - pamet. Inteligencija, mudrost, nešto treće?
Po nekom pravilu, prirodnjaci bi trebali da imaju veći IQ jer on za bubanje nije neophodan ali, kao što rekoh, nisu svi društvenjaci glupi za prirodne nauke i obrnuto.
Džejmse, kad si počeo da persiraš?
 
jeele:
ma ,za sve treba mozak! kako god da okrenes! nema tu sta koje pametniji...samo je razlika ko ce kako tu pamet da iskoristi i za sta ce je iskoristiti...
Slazem se da za sve treba mozak... Ali tema je upravo ko ce (statisticki) po vasem misljenju, iz iskustva vise koristiti mozak, dakle primenjivati znanje.
 
James 007:
Evo ja znam:

Filozofija je nauka svega što postoji,
Sociologija je nauka onih oko nas,
Psihologija je nauka nas samih.

A što se tiče onoga što ste rekli, ja kažem:

Fizika je nauka postanka,
Hemija je nauka postojanja,
Matematika je nauka izražavanja.
Ovo je bas lepo receno, pesnicki.
 
Lexa:
Ljudi se ne opredeljuju uvek za ono što im leži, već za ono što je lakše. Da bi se mogllo odgovoriti na ovo pitanje, neophodno je prvo definisati - pamet. Inteligencija, mudrost, nešto treće?
Po nekom pravilu, prirodnjaci bi trebali da imaju veći IQ jer on za bubanje nije neophodan ali, kao što rekoh, nisu svi društvenjaci glupi za prirodne nauke i obrnuto.
Džejmse, kad si počeo da persiraš?
Razmisljas kao naucnik, prvo definicije pa sve ostalo..
Ajde da pamet definisem ovako, sposobnost da se izvode istiniti zakljucci van sopstvene struke, npr kako se snalaze prirodnjaci u drustvenim naukama i obrnuto.
 
pa, matematika na kraju , nije ni prirodna ni drustvena, evo primera:

--moze se koristiti kao alat za proracune putanje nebeskih tela,..... (t.j. za primenu u astronomiji)
--moze se koristiti za planiranje na berzi ( finansijska matematika)

itd,itd.............
 
'' Ljudi se ne opredeljuju uvek za ono što im leži, već za ono što je lakše. Da bi se mogllo odgovoriti na ovo pitanje, neophodno je prvo definisati - pamet. Inteligencija, mudrost, nešto treće?
Po nekom pravilu, prirodnjaci bi trebali da imaju veći IQ jer on za bubanje nije neophodan ali, kao što rekoh, nisu svi društvenjaci glupi za prirodne nauke i obrnuto.
Džejmse, kad si počeo da persiraš?
''

(ne znam kako se ubacuje citat...odnosno - pokusala sam jednom, ali mi se komp zakocio...)

Ljudi ne moraju uvek da se opredeljuju za ono sto je lakse...to nesto moze da ih iscrpljuje do mile volje... na kraju je bitno samo da li on/ona uziva u tome sto radi, uci...
Drugo, ko kaze da za bubanje nije potreban neki IQ - valjda oni sto imaju malo veci IQ brze i bolje zapamte. a uvek ima i onih sto se praksom izvestili...ali to je nesto deseto.

neogeo - u danaslje vreme vecina ljudi ide na drustvene nauke jer tamo ''nema'' matematike...isto kao sto i vecina upisuje prava za isti razlog... i posto se ugl. samo vecina istice na videlo - onda bi se moglo reci da su prirodnjaci pametniji.
No, valjda se kasnije vidi ko je pametniji? Mislim - mnoogo kasnije. Mada i to ce opet zavisiti od samog coveka koji se opredelio za to nesto, i koji ima neko iskustvo sa tim necim, i jednostavno - kako on to svoje znanje koristi...a to moze da se desi i kod prirodnjaka i kod drustvenjka...pa koliko puta ste naleteli na nastavnika fizike koji je potpuni kreten, ili na nastavnika istorije koji je, takodje kreten (kad kazem kreten mislim na to da uglavnom diktiraju, i ne umeju da predaju itd...ostale osobine kretena se podrazumevaju)

A statisticki sam vec rekla - vecina je u zabludi...tako da nema neki tacan odgovor.

James - Vi to meni persirate?? :D inace - bas lepo receno, sto su vec rekli - bas pesnicki.
 
Lexa:
Džejmse, kad si počeo da persiraš?
Gospođice Lexa, ja persiram otkada sam ovde. Jednostavno mislim da je to deo kulturnog ponašanja.

jeele:
James - Vi to meni persirate?? :D inace - bas lepo receno, sto su vec rekli - bas pesnicki.
Da, gospođice (nadam se da nisam pogrešio). Kao što sam rekao, mislim da je to deo kulture. I hvala na komplimentu.

neogeo:
Ovo je bas lepo receno, pesnicki.
Hvala i vama.
 
lightm:
Razmisli cime se bave prirodne nauke i cime se bave drustvene pa vidi da li se matematika uklapa u bilo sta od te dve stvari. Videces da nije ni jedno ni drugo.
Sto se tice primene, matematike ima svuda, pa nijedna drustvena nauke ne moze da opstane bez statistike, ali sama po sebi je cisto prirodna
 
opi:
pa, matematika na kraju , nije ni prirodna ni drustvena, evo primera:

--moze se koristiti kao alat za proracune putanje nebeskih tela,..... (t.j. za primenu u astronomiji)
--moze se koristiti za planiranje na berzi ( finansijska matematika)

itd,itd.............
I jos jednom, matematika je majka svih nauka
 

Back
Top