Problem sa Auto Gordian Knot-om

RedDragon

Obećava
Poruka
77
Prebacio sam dvd u divx ali umesto da dobijem film od 700mb ili manje dobio sam 707mb i sad to ne mogu da snimim na cd. U podesavanjima agk sam oznacio 1cd-700mb. Imam agk 2.26. Imam gomilu filmova koji su radjeni sa agk(nisam ih ja radio) i nijedan ne prelazi 700mb. Gde sam ja pogresio??? Da li da to sad kompresujem sa VDub?
 
Odsekao sam pola minuta odjavne spice i uspeo da ga nabijem na jedan cd. Komp na kojem je kompresovan bas i jeste skroman P3 1.2Gh 256MB RAM ali bas sam se iznenadio kad ga je zavrsio za nesto manje od 8 sati (2 prolaza). Ocekivao sam da ce da radi bar 12 sai (film traje 2 sata). Btw. iduci put probacu da stavim 650 mb pa da vidim. HVALA
 
Zaista cudno, prvi put da cujem da je AutoGK napravio duzi fajl od zadatog, ja sam bar jedno 20-tak DVD-a ripovao i uvek mi je napravio tacno zadatu velicinu...
Dobro, to sad i nije tako vazno ali ne razumem u cemu je problem sto je tih 7MB duzi film, ja sam sa nerom rezao i 720MB na obican cd, samo u podesi u opcijama da tvoj program za rezanje dozvoli 'overburn' i rezi kao 'disc at once' (ako koristis nero)!
 
da ne otvaram novu temu:
imam na grafickoj vivo(dakle video izlaz i video ulaz).imam i sve kablove i sve je super povezano sa videom.e sad nastaje problem kod izbora programa za snimanje.koji je najbolji i koji da izaberem format kompresije,posto je jak procesor (athlon 64 3ghz) pa bih da vrsim kompresiju u isto vreme.izvinite ako je vec bila tema ali ne mogu da je nadjem nikako.poz i hvala unapred
 
Evo kompresovao sam jos jedan film ali ovaj put sam stavio na 650 mb. Na kraju sam dobio film od 649 mb iako i ovaj film traje 2 sata. Overburn opcije se nisam ni setio. Hvala. I jos nesto, desava li se i vama da vam subrip veliko slovo I zameni sa malim slovom L. U titlu filma se to i ne primeti, niti mi to smeta, samo pitam.
 
Da bi rijesio velicinu dobijenog avi fajla, instaliraj najnoviji xvid kodek i koristi njega, jer daje fantasticne rezultate.

Nikako pakete kodeka...

meni se to ranije desavalo, ali nakon promjene kodeka dobijam tacnu velicinu koju mu zadam.

Koliko ja znam snaga kompa utice samo na brzinu konverzije, a ne na kvalitet ili velicinu izlaznog fajla.
 
momci MOLIM VAS za pomoc!ne mogu da se snadjem u pretrazi,izbaci mali milion rezultata!
dakle,imam Ge Force 6600 VIVO,sve je lepo povezano,samo mi treba DETALJNO uputstvo:
1)koji program
2)koja podesavanja
da koristim da bih dobio fajl koji je dug pola sata,velik do 450MB u pristojnom kvalitetu?!?!?
please help,hitno mi je,ceo dan sam se ubijao zezajuci se u svim mogucim programima i podesavanjima ali nista!:cry:
P.S.ako je potreban mozda neki drugi codec recite koji mi treba,posto sam za ovaj deo racunara potpuni laik!poz i hvala unapred.
 
znaci koji program(nije mi problem da skinem sa neta),i kako da ga podesim da video snimak od pola sata bude do 450MB,u pristojnom kvalitetu?ako treba neki poseban codec recite koji,posto imam cini mi se Coda Codec Pack i Nimo Codec Pack,sa kojima nisam imao problema vec godinu dana pri pustanju filmova.poz
 
Mozes to da uradis i sa auto gordian knotom, jednostavan je i nema puno podesavanja. Od codeca ti je potreban divx ili xvid (njega dobijas uz program). Sto se tice filma ako traje vise od 1h 40min trebao bi da ide na dva diska iako ja imam nekoliko filmova koji traju oko 2h i na jednom su disku (nije bas neki extra kvalitet). Znaci tih tvojih pola sata bi trebalo ladno da legne na 450 MB.
Pozdrav!
 
Kad smo vec ovde poceli o kompresovanju, da ne otvaram novi topic...
Muci me to sto mi AutoGK pravi neke male fajlove od nekoliko megabajtova koji ne mogu da se otvore, ocigledno se on izgubi u nekom x koraku medjutim ne mogu da sedim i gledam kad ce da pukne, a to je oko 40-60 minuta od starta [ako je verovati logu], to mi se desilo vec 3-4 puta...
Imam
IntelCeleron 2.8GHz;
GF 5200 Ultra;
512 MB Kingstona;
do sada mi je sve zavrsavao kako treba i u roku od 4-5 sati...
zna li neko u cemu bi mogao biti problem???
 
Na brzinu konverzije najvise uticu:
1.Procesor
2.Kodek
3.Program kojim se ripuje
4.Memorija i najbitnija je
graficka (da bi sve to kasnije mogao da odgledas, a i da bi na pocetku mogao zadati sve zeljene upite).
Za VIVO graficku mozes koristiti isti program pomocu kojeg gledas TV, tj. video. Pretpostavljam da ima opciju za kompresovanje video sadrzaja koji se reprodukuje. Ukoliko nemas program skini WinDVR, meni se pokazao dobar par puta.
A izlazni video fajl mozes birati u zavisnosti od porgrama kojim snimas, kodeka i sl. Naravno i da li zelis da ti fajl bude u *.AVI formatu ili nekom DVD formatu (za ovaj prvi uglavnom ne postoji opcija, vec se mora naknadno kompresovati nekim programom).
 
bo_Rs:
Za pocetak provjeri koliko imas slobodnog prostora na hdd-u, ako kompresujes dvd film potrebno ti je najmanje 3GB.
Sto se tice slobodnog prostora potrebno je od 3.9 do 8 GB za film koji decripterom prebacimo na hard (moze da se radi i sa dvd-a ali nije preporucljivo), 700 MB za film ako ce da bude na jednom disku ili vise ako je na vise diskova, 500 - 800 MB za agk folder koji sadrzi zvuk itd.. Toliko prostora odprilike treba, moze da bude i vise prostora OD VISKA NE BOLI GLAVA.
 

Back
Top