решење за косово

vujadin

Poznat
Poruka
9.689
решење за косово трајно би било најбоље кад би га поделили са албанијом и то на начин да нама припадне све што су манастирска имања и где су срби живели пре другог светског рата а све друго препустити албанији и да са албанијом направимо такве везе да се срби могу слободно кретати преко албаније до својих места и албанци преко српских места до својих места јер пошто ћемо ући у европу и једни и други границе више неће бити потребне ни србима ни албанцима. требало би додати и могућност замене имања и боравка и све урадити тако да буде праведно за албанце и за србе и миломе богу приступачно.
 
Obzirom da imamo ovakvu " kulturnu elitu " sve postaje moguce i svi dolaze po svoja prava ( Srpsku teritoriju ) i ako siptari napokon dodju do onog do cega ne bi smeli kod normalne elite onda ide i Vojvodina, jug Srbije, istok, Raska oblast...
 
Hayek:
To ne bi odgovaralo Srbiji jer bi onda po etnickom principu odvajanje mogli da traze i sandzak i sever Vojvodine.

Како то да се "исти принципи" не примењују када то васколиком Западу и његовим сателитима не одговара?!?
Путин је лепо рекао - ако може Косово да се одвоји, што онда не би могла Абхазија или Јужна Осетија од натовског сателита Грузије?!?
Нека цвета хиљаду цветова!!!
 
видим да ниједан одговрач није разумео суштину решења, није подела са албанцима него са Албанијом што Србија има право да решава по принципу држава са државом где други немају право да се мешају а и уговор о деоби би био боље гарантован и прекинуло би се са непријатељством и пребацивањем кривица на друге јер ако се овако настави онда ће многе екипе преговарача зарадити огромне паре а Србија ће остати без Косова и са непријатељима.
 
da, ali što onda ne bi moglo desetak pokrajina u Rusiji da se odvoji?
kako pišete samo ono što vam odgovara, to je strašno...

a Putin je još nešto (ne baš tako lepo) rekao. Pohvalio je državu Hrvatsku za izvrsne uspehe u borbi protiv nacizma za vreme WWII...
 
vujadin:
видим да ниједан одговрач није разумео суштину решења, није подела са албанцима него са Албанијом што Србија има право да решава по принципу држава са државом где други немају право да се мешају а и уговор о деоби би био боље гарантован и прекинуло би се са непријатељством и пребацивањем кривица на друге јер ако се овако настави онда ће многе екипе преговарача зарадити огромне паре а Србија ће остати без Косова и са непријатељима.

hmda, ima tu logike...što veće parče to bolje ...
 
Arnold_Layne:
ti možda jesi, ali sami Teksašani (a bogami i Meksikanci) nisu preterano zainteresovani...

http://en.wikipedia.org/wiki/Mexican-American_War

The Mexican-American War was fought between the United States and Mexico between 1846 and 1848. In the U.S. it is known as the Mexican War or Mr. Polk's War; in Mexico it is known as the U.S. Intervention, the U.S. Invasion of Mexico, and the United States War Against Mexico.

300px-Wpdms_mexican_cession.jpg

Територије које легално припадају Мексику.
 
e majku mu pa vala stvarno. 100 puta isto pišem.

1. Nisam Amerikanac, imam srpski pasoš što znači da sam Srbin (tačnije, pošto imam još jedan pasoš pola/pola, ali živim u Srbiji i izjašnjavam se kao Srbin).

2. Nikad nisam pisao ono što mi odgovara. Uvek sam govorio osudjujem i jednu i drugu stranu za zločine u Vijetnamu, Avganistanu, Koreji... A vi ste ti koji samo postavljaju slike zločina jedne strane, niko ovde se ne usudjuje da postavi bilo kakvu sliku ruskih zločina po Avganistanu, a bogami i u Vijetnamu, a takvih je bilo mnogo, i to mnogo gorih i odvratnijih od američkih, ne preterujem tako je...

3. Pitanje za tebe na koje mi nikad nisi odgovorio. Da li bi ti bilo draže da je SSSR pobedio u hladnom ratu?
 
све ово што се сада ради неиде у корист србији,а кад би се руси толико бринули о србији колико ви предлажете да се ми на нашу штету бринемо о русији онда неби било ни дошло до овога проблема који имамо сада а што им је тито броз нанео штете то ми сада трпимо јер руси су као и срби, још нисте видели разлику између одвајања које ће се постићи са преговорима са албанцима и свим њиховим помагачима против којих ми немамо изгледа на успех и исправке граница са суседима јер би требали имати на уму да ће немачка аустрија и друге са те стране земље добити 5 гласова више за своје потребе у европи и да су они највише и рушили југославију из тих разлога да не наводим и све друге чинитеље требало би разрадити са албанијом могућности о таквом решењу за србе и албанце.
 
vujadin:
видим да ниједан одговрач није разумео суштину решења, није подела са албанцима него са Албанијом што Србија има право да решава по принципу држава са државом где други немају право да се мешају а и уговор о деоби би био боље гарантован и прекинуло би се са непријатељством и пребацивањем кривица на друге јер ако се овако настави онда ће многе екипе преговарача зарадити огромне паре а Србија ће остати без Косова и са непријатељима.

вујадине

мислим да одговарачи веома добро разумеју суштину проблема... али питам се ОДАКЛЕ ТИ ПРАВО да постављаш питање које је потпуно супротно ОДЛУЦИ Парламента и Владе Србије и Плану за решавање питања КиМ... зар се и Теби не чини да је наметање овакве дискусије... мислим... мало... хм... :evil:

народ каже: МНОГО БАБИЦА - КИЛАВО ДЕТЕ !
 
ко јачи тај табачи, а кад би се ми само мало бринули о нама онда би се лако прилагођавали свим ситуацијама, хрватска троши огромни престиж против словеније да им забрани излаз на море али због чега то ни један хрват незна али онај ко за то прима паре има разлог, тако је и са црном гором и србијом, ја сам причао неким словенцима да треба затрпати море са триглавом и проблем би био решен изгледа да ће тако нешто и урадити а тако сам писао и по југословенским новинама да треба затрпати садашњи излаз из боке и просећи нови према југу а све оне срногорске планине превести у море и продужити обалу за 50 километара у правцу италије, изводиво и словенији и црној гори, имали су преко хиљаду тенковских мотора на које су могли прикључити огромне приколице и возити камење дан и ноћ и данас би имали лепше плаже него цео јадран и с тим постали јачи од свих непријатеља и моћника а кукати да су криви усташе па четници па сада шиптари и њихови савезници није српски него комунистички.
 
Srbija je sebi zakuvala corbu kada je pocela da insistira na etnickim granicama jos pocetkom 90ih.
Tako nesto nikad ne moze da odgovara zemlji koja ima toliko manjina.
Medjutim nacionalisticki mozak da funkcionise ne bi bio nacionalisticki.

Tako ce nam se i svaki predlog za podelu Kosova obiti o glavu jer ce dati argument svima koji bi se odvojili "ako moze Kosovo sto ne moze i Srbija".

Savrseno resenje bi bilo da Kosovo ostane deo Srbije i da se Albanci integrisu u srpski sistem gde bi bili potpuno ravnoipravni. Na zalost to je nemoguce i tako nesto je trebalo pokusati onda kada je ukinuta autonomija. Sada je za Srbiju najbolje resenje da ona ponudi Albancima nezavisnost uz uvazavanje svih prava manjina na Kosovu. Onda bi interes Srbije bio da Kosovo udje u EU i da EU tako bude garant standarda.

Na zalost populisti u Beogradu nisu spremni na politicku zrtvu do koje bi to dovelo.
 
Hayek:
Srbija je sebi zakuvala corbu kada je pocela da insistira na etnickim granicama jos pocetkom 90ih.
Tako nesto nikad ne moze da odgovara zemlji koja ima toliko manjina.
Medjutim nacionalisticki mozak da funkcionise ne bi bio nacionalisticki.

Tako ce nam se i svaki predlog za podelu Kosova obiti o glavu jer ce dati argument svima koji bi se odvojili "ako moze Kosovo sto ne moze i Srbija".

Savrseno resenje bi bilo da Kosovo ostane deo Srbije i da se Albanci integrisu u srpski sistem gde bi bili potpuno ravnoipravni. Na zalost to je nemoguce i tako nesto je trebalo pokusati onda kada je ukinuta autonomija. Sada je za Srbiju najbolje resenje da ona ponudi Albancima nezavisnost uz uvazavanje svih prava manjina na Kosovu. Onda bi interes Srbije bio da Kosovo udje u EU i da EU tako bude garant standarda.

Na zalost populisti u Beogradu nisu spremni na politicku zrtvu do koje bi to dovelo.

Е, видиш Хајек, права је срећа што ја нисам никаква власт у Србији, јер да јесам ТИ БИ САДА МОМЕНТАЛНО БИО УХАПШЕН ЗБОГ ПОДРИВАЊА ДРЖАВЕ !
 
Arnold_Layne:
2. Nikad nisam pisao ono što mi odgovara. Uvek sam govorio osudjujem i jednu i drugu stranu za zločine u Vijetnamu, Avganistanu, Koreji... A vi ste ti koji samo postavljaju slike zločina jedne strane, niko ovde se ne usudjuje da postavi bilo kakvu sliku ruskih zločina po Avganistanu, a bogami i u Vijetnamu, a takvih je bilo mnogo, i to mnogo gorih i odvratnijih od američkih, ne preterujem tako je...

3. Pitanje za tebe na koje mi nikad nisi odgovorio. Da li bi ti bilo draže da je SSSR pobedio u hladnom ratu?

Ово је Интернет и не морам да причам оно што иначе мислим. Могу мало и да дам себи одушка. А ви што морате бити "објективи"... па кој вам је крив. Ко бре, дабре!

СССР више не постоји, а америчка Империја Зла постоји и даље. Стога су питања шбб кбб бесмислена. Искрено би највише волео да и даље постоји Римско царство и да смо сви пагани.

Објективно стање је да Америка губи доминацију у суочавању са силама као што су Индија или Кина, па чак и Русија која се обнавља. Објективно стање је да после свега што су нам урадили и што и даље раде имам разлога да се томе радујем.
 
@vujadin
predlog bi bio dobar,kompromisan da bi se izbegao rat i stradanja ljudi dole..taj predlog je gurao i cosic jos pocetkom devedesetih,i koliko god ga neki napadali da je nacionalisicki,uspostavlja etnicke granice(koje ce se ionako uspostaviti u nezavisnom kosovu) mislim da nije los,ali da je zakasneo...i tesko da u pricu mozemo uvuci drzavu albaniju(to bi bilo bas krsenje medjunarodnog prava,jer je kosovo deo scg,i formalno albanija nema veze sa tim)vec samo kosovske albance.
i vidim da ima predloga da albanci ucestvuju u institucijama scg...iskreno,ne bih voleo albanca za sefa drzave,ili ministra odbrane..nista rasno,ali..
@hayek
pogresne su analogije sa vopjvodinom i sandzakom,cak i teorijski gledano...nema potrebe oko toga praviti neku pricu ili paniku...
 

Back
Top