REINKARNACIJA - duhovi? sta biva posle?

Ja mislim da je reinkarnacija jedan utešan plod mašte da ljudi ne izgube nadu da će umreti. Naime, ljudi veruju u reinkarnaciju i ostala božanstva jer žele da veruju da će živeti.
Koliko ja vidim, uzrok toga je to što ljude zbunuje to da gomila atoma, u potrazi za energijom formiranja veza je uspela vremenom da formira nervne ćelije čoveka koje poseduju čudni koncept volje. Prokariotske organizme je lako objasniti, ali nervne ćelije eukariotskih organizama su stvarno jedna čudna stvar i ja to razumem.
 
ShadowRider:
Ovo mi je prvo palo napamet:
Covek umre,dusa mu izadje,i udje u neku tek rodjenu bebu,i naravno nista se ne seca,zbog,pa mozes shvatit sama zbog cega. ---I ja ne tvrdim ovako,nego,mozda je i moguce,ali naravno,ovo sam rekao bezveze


hehe ala si ga odvalio nema veze :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja u reinkarnaciju ne znam bas da li da verujem.Ja jednostavno mislim da je svaki covek na ovu planetu poslat sa nekim zadatkom e sad sa kojim to cemo morati sami da vidimo.I mislim kada umremo mi jednostavno vise neposojimo jednostavno ne znam kako to da objasnim ali mi nista ne vidimo osecamo vreme nam ne tece jer u to "cudesnom svetu" jednostavno vreme ne postoji.

Ali imam i drugu teoriju naprimer kad neko umre on jednostavno bude lupam sad neki zika i on krece sve normalno e j.e.b.i.g.a sad ne znam kako to da objasnim ali jednostavno kao da da je taj koji je umro odjednom zika ima secanje zike ma j.e.b.e.s ga nema veze nije ni bitno.Ako neko slucajno shvati sta sam hteo da kazem neka me doputi ne znam kako da objasnim!JBG
 
E ljudi odlucio sam kako cemo saznati da li reinkarnacija postoji.
YES NASAO SAM ODLICNU IDEJU.

sto svi lepo ne uzmemo sada jedan pistolj opalimo u glavu i videcemo sta postoji.Ako kao duh udjem u neku bebu pokusacu da zapamtim da sam ovo pisao pa cu za jedno 5-6 godina kada opet budem znao da pisem na krstarici napisacu vam ko sam i sta sam prosao!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
ShadowRider:
Ovo mi je prvo palo napamet:
Covek umre,dusa mu izadje,i udje u neku tek rodjenu bebu,i naravno nista se ne seca,zbog,pa mozes shvatit sama zbog cega. ---I ja ne tvrdim ovako,nego,mozda je i moguce,ali naravno,ovo sam rekao bezveze
Teorija ti ima rupetinu.4000 god pne bilo je oko 50 hiljada ljudi na svetu.300 pne blizu 300 000. 500 n.e oko milion i neshto.Dok sada ima oko 9 milijardi?Otqd te dushe?
 
Covek za zivota razvija svoju svest, koja preko genetskog koda vec pri zacecu poseduje osnovne informacije. Veliki broj informacija se gubi pri radjanju, zbog shoka koji dozivljavamo u samom trenutku radjanja (kada se prvi put susrecemo sa disanjem).Postoje neki eksperimenti sa podvodnim porodjajem koji su jos uvek u fazi ispitivanja. Covek svoju svest upotpunjuje iskustvom, vaspitanjem, okruzenjem... Kada se postigne odredjeni nivo svesti, pri umiranju dusa (za koju postoje naucni dokazi da postoji, ko zeli malo vise da sazna o tome preporucujem mu knjigu "Eksperiment Delpas") egzistira u nivou do koga je svest, zivljenjem u materijalnom telu, dosegla.
 

Back
Top