Beogradjani...

Nexus 6

Iskusan
Poruka
5.246
ova tema je pre za neki cross-over izmedju ovog podforuma i podforuma Lj&S, al' rek'o da je vise za ovde nego za tamo...
nego...
u poslednje vreme sam, iz vise izvora, cuo tezu kako su Beogradjani mnogo uobrazeni, arogantni, lenji, tj. ne prilaze devojkama nego cekaju da im one pridju, zele uglavnom "veze" za jednu noc, i slicno...valjda kapirate sta hocu da kazem...
da ne bude zabune, to sam cuo od Beogradjanki, inace ne bih tome pridavao mnogo paznje, sto verovatno samo po sebi dokazuje tu beogradsku uobrazenost...

dakle, ima li tu necega?
 
ja nisam primetio da bgdjani cekaju devojke...mada, mozda je i tako...
ali, u svetlu postova jednog naseg clana :), imam utisak da je to vise misljenje onih koji nisu odavde, nego realno stanje....
 
Ma, bre, toga svuda ima.......
Uvek neko ko nije iz bg-a i ko ima kojekakve predrasude o beogradu i ljudima koji zive u njemu nadje nesto na osnovu cega bi mogao jos malo da ubedjuje sebe i druge kako su, eto, svi beogradjani uobrazeni, a sve beogradjanke dro*e........
To sto muskarci ne prilaze........ej, pa mislim u bilo koji grad da odes, naci ces sve i svasta......i uobrazene, i iskompleksirane, i one koji prilaze, i one slobodnije......

Tebi je to rekla neka tamo devojka (ili devojke, nije ni vazno, jer verovatno im nije pala neka pametna tema na pamet, a htele da ostvare neku komunikaciju sa tobom - kao sto neko rece...) i automatski je ceo beograd uobrazen, i niko devojkama ne prilazi..... Sta li samo tolike devojke rade za to vreme, bas se pitam.....kad im niko ne prilazi..... jadne, morace da pocnu da emigriraju i traze momke.... hmm...... mozda u provinciji.....Mislim, posto tamo momci nisu uobrazeni, vec su svi do jednog taaaaako hrabri i tooooliiiiko slobodni......
Aaaaaaaaa!!!!!
shock.gif
Pa i ja sam iz Beograda!!!
shock.gif
E, Ivana, Ivana, gubis vreme na forumu, umesto da se vec pakujes.....Pa, moram i ja da nadjem nekog neuobrazenog, finog, lepo vaspitanog, koji ne zeli vezu za jedno noc, decka......Dakle, pravac Vrazogrnac!!

Ma, mislim stvarno........ :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
 
majcheki:
Ja ne delim takvo mišljenje - možda im je to način da uđu u neke zanimljive razgovore sa tobom? :P

heh...zene... :roll:
ulaze u razgovor samnom tako sto mi kazu da sam uobrazen i lenj... :)

salim se...
prilicno sam siguran da nije to u pitanju...
stvar je u tome da sam nacuo takav razgovor na faksu...nije da sam prisluskivao, jednostavno sam se zadesio na pravom mestu u pravo vreme...
a sutra sam video nesto slicno na TVu...
pa sam se, mozda, istripovao...

ah, da...
to sigurno ima nekakve veze sa onim podatkom da, kao, na jednog muskarca dolazi sedam zena, pa smo se ulenjili i uobrazili...
 
Nexus 6:
to sigurno ima nekakve veze sa onim podatkom da, kao, na jednog muskarca dolazi sedam zena, pa smo se ulenjili i uobrazili...

ali po sto hiljaditi put OVAJ PODATAK NIJE TACAN!!!!
zena ima ZA nekoliko procenate vise....odnos,u zavisnosti od starosnog doba,neznatno varira za procenat-dva....inace je oko 51-52-53 procenata za zene naspram 49-48-47 za muskarce :roll:

inace,ne znam da li su se beogradjani ulenjili i da li su uobrazeni samo znam da 2/3 beogradjana polako prelazi u metroseksualce,i ako je nesto odbojno to je zenstveni muskarac.
ostala trecina je uglavnom zauzeta.
moze taj da se polomi oko mene koliko hoce,ali ako nosi helanke,uzu majicu od mene,zlatne/crvene lakirane patike i ako ima pola tone gela na kosi u kombinaciji sa maskarom i puderom taj je prso :roll: i jednostavno me ne interesuje.beogradjani (muski) su generalno(iako ne volim da generalisem) pomodari i uniformisani.to meni najvise smeta.
ima dosta ljudi iz manjih gradova koji uopste nemaju taj trip recimo,nego su u nekom svom fazonu.doduse,ima i onih dodjem-prodam-njivu-i-postanem-pravi-fancy-beogradjanin.
realno,stanje duha vecine beogradjana je krajnje ocajan.ne znam da li je to sa svakom generacijom sve gore,ali takav utisam sticem posle celog zivota provedenog ovde.
ili sam imala previse nesrece da srecem pogresne ljude. :neutral:
 
e vidis, upravo to je ono sto ja htedoh da kazem temom metropola ili seljoberija...
sticem isti utisak...
nego...ja sam na pravima...tamo je bas super...svi furaju svoj fazon...sad, nema veze sto je to sve isti fazon...uoblicen poslednjim modnim magazinom...ili "Svetom"...
odem u citaonicu i osetim se kao crna ovca...

a za podatak nisam ni mislio da je tacan...rekoh "kao"...
 
:lol:
same here :D
samo ekonomija.
isto je to.samo ucimo malo drugacije stvari.
udjem u amfiteatar obucena onako....kao sto se uvek oblacim a svi pilje u mene ko u kretena.
ili ko da cu da ih bijem.
zato sto nisam roze.ili bela.
ni platinasta.
i tako....
to su seljaci rodjeni u beogradu.
malogradjani sa tendencijom da postanu snobovi.
smucili mi se.pun grad klonova....ljudi koji se isto oblace,ponasaju,izgledaju i razmilsljaju. :x
 
Da, i ja kapiram sta si hteo tom temom da kazes.......
Ali, valjda smo trebali mi, koji zivimo ovde i koji najbolje poznajemo nacin zivota i sve mane Beograda, da komentarisemo, i mi imamo pravo da kritikujemo grad, a ne neki tamo koji nikad nisu ni nogom krocili u bg......
I sad meni dodje neki tamo lik, koji i sam kaze da nije bio u bg-u i pocne da mi tupi sta je sve ovde lose.......Ej, pa ja zivim ovde celog zivota, i moji roditelji su ziveli, i roditelji mojih roditelja, pa valjda ja znam koji su nedostaci grada bolje nego on......
A znam isto tako i koje su mu vrline i zbog cega ga volim, sto oni nikako ne mogu znati, jer nikada nisu ni bili u Beogradu.......
 
Banshee:
:lol:
same here :D
samo ekonomija.
isto je to.samo ucimo malo drugacije stvari.
udjem u amfiteatar obucena onako....kao sto se uvek oblacim a svi pilje u mene ko u kretena.
ili ko da cu da ih bijem.
zato sto nisam roze.ili bela.
ni platinasta.
i tako....
to su seljaci rodjeni u beogradu.
malogradjani sa tendencijom da postanu snobovi.
smucili mi se.pun grad klonova....ljudi koji se isto oblace,ponasaju,izgledaju i razmilsljaju. :x

to ti pricam...i meni su se smucili...sto je najgore, poceli su da se infiltriraju u moje redove...tj. ta komercijalna seljoberija... imam ortake kojima se smucilo da budu razliciti, pa su poceli da dozvoljavaju da ih matriks oblikuje...
-"Gde cemo veceras?"
-"Bilo gde, samo negde na Obilicev"
-"WTF???" :shock:
-"Sto, brate, zezanje, kokteli..."

nemam ja nista protiv koktela, al' yebote...
 
ivana bg:
Da, i ja kapiram sta si hteo tom temom da kazes.......
Ali, valjda smo trebali mi, koji zivimo ovde i koji najbolje poznajemo nacin zivota i sve mane Beograda, da komentarisemo, i mi imamo pravo da kritikujemo grad, a ne neki tamo koji nikad nisu ni nogom krocili u bg......
I sad meni dodje neki tamo lik, koji i sam kaze da nije bio u bg-u i pocne da mi tupi sta je sve ovde lose.......Ej, pa ja zivim ovde celog zivota, i moji roditelji su ziveli, i roditelji mojih roditelja, pa valjda ja znam koji su nedostaci grada bolje nego on......
A znam isto tako i koje su mu vrline i zbog cega ga volim, sto oni nikako ne mogu znati, jer nikada nisu ni bili u Beogradu.......

temu sam i otvorio da bismo mi, Beogradjani, mogli da kritikujemo Beograd...
da se zgrazavamo nad onim sto nam se desava, i eventualno ukapiramo kako da to sprecimo...mada, rat protiv komercijale niko nije dobio...
ustvari, cela tema je trebalo da bude namenjena tome da mi tesimo jedni druge kako nije sve izgubljeno...
ne'am pojma...
 
Sad je jos i dobro kako je nekad bilo...gornji deo trenerke u farmerke,nabudzene patike,osisan na nulu s siskama za desetku,kajla oko vrata...svi ko krimosi jb.te!
Ja sam uvek bio druga krajnjost,mozda i previse furao svoj fazon...nikada to nije bilo nesto tipa ciroki friz...konvencionalno al drugacije...
Mada meni se cini da zena stvarno ima vise,il to samo tako izgleda posto mi muskarci ne padaju u oci...a i ovi sto padnu,missim drago mi sto nisam zensko,da jesam ja bi se ubio!Al nisu samo muskarci uniformisani,i devojke sve ko klonirane,pregorela plava kosa,prenasminkane,utegnute sto vise,ko da po gradu srecem samo jednu te istu devojku...(cast izuzetcima)...bzvz.
 
moja kosa je talastasta,zdrava i smedja,sminka mi je jedino crni kreon oko ociju i labello i duboko sam razocarana u moje sugradjane koji NOSE FAKING HELANKE a kojih je previse :roll:
toliko.
ti vidis samo zene jer si musko.
a ja vidim i jedne i druge.tako da mi je duplo muka :shock:
 
ma ne mene.
ja se samo navodim kao izuzetak :D
cisto da mi cujete glas :razz:

___________________________________________________________________
Well I never pray,but tonight I'm on my knees, yeah.
I need to hear some sounds that recognise the pain in me, yeah.
I let the melody shine, let it cleanse my mind , I feel free now.
But the airwaves are clean and there's nobody singing to me now.
 
khm..sta si rekao? :D :mrgreen:
_________________________________________________________________
Well I never pray,but tonight I'm on my knees, yeah.
I need to hear some sounds that recognise the pain in me, yeah.
I let the melody shine, let it cleanse my mind , I feel free now.
But the airwaves are clean and there's nobody singing to me now.
 
F.U. :razz: :D
bre!
_______________________________________________________________
Well I never pray,but tonight I'm on my knees, yeah.
I need to hear some sounds that recognise the pain in me, yeah.
I let the melody shine, let it cleanse my mind , I feel free now.
But the airwaves are clean and there's nobody singing to me now.
 
bez roze ko da nisam zensko. :(
odma cu da se zamonasim,ko sto sam na pocetku tvrdila....
sad kad su se svi razocarali u mene,moj zivot bez duboke posvecenosti religiji,samokaznjavanju i odricanju nikakog smisla nema. :cry:
 
*jos jedan usklik odusevljenja iz pravca zilota iz cacka/zilota cacanskog/stefana...*
________________________________________________________________________________
Well I never pray,but tonight I'm on my knees, yeah.
I need to hear some sounds that recognise the pain in me, yeah.
I let the melody shine, let it cleanse my mind , I feel free now.
But the airwaves are clean and there's nobody singing to me now.
 

Back
Top