Trudnoca i lekovi

sanika

Obećava
Poruka
69
Treba mi savet sto pre jer sam zabrinuta. Udata sam i ostala sam u drugom stanju jer smo ja i suprug to zeleli. Nisam se nadala da ce uspeti odmah, za trudnocu sam saznala pre par dana kad mi je zakasnio menstrualni ciklus, tako da ne znajuci za trudnocu popila sam jedan lek za smirenje jer bilo mi je neophodno a sada imam gnojavu anginu i temperaturu pa pijem lekove uz savete lekara. Koliko to znaci i da li bi mogo taj lek za smirenje dovesti do neceg negativnog, ili lek bilo koje vrste? Takodje se vrlo cesto uznemirim i imam lupanje srca a zdrava sam potpuno, to je na nernoj bazi. Bojim se da u trudnoci se desi to lupanje, uznemirenost i da moram da popijem lek za smirenje. Koliko to moze da utice na trudnocu? Unapred hvala!
 
Ja sam u trudnoci imala problem sa visokim pritiskom i lezala sam nekoliko dana u N. Frontu. Koliko se secam, davali su mi Metildopu (lek za pritisak) i lek za smirenje (ne secam se koji), tako da mislim da ne bi trebalo da imas problema. Valjda ce se pojaviti neki dr sa strucnim objasnjenjem :)
 
Nijedan lek ne smete uzimati na svoju ruku, nadam se da je vas lekar opste prakse upoznat sa tim da ste trudni i da ne pijete dovicin, doksicilin...
Od ginekologa trazite uput za ginekolosko savetovaliste da se tacno utvrdi kad ste i sta ste tacno uzeli od lekova.
 
I ja da dodam kao psihijatar: nije dobro ni inace uzimati na svoju ruku lekove za smirenje a posebno ne u toku trudnoce. Od toga sto ste uzeli par tableta nece bebi biti bas nista, ukoliko se uspostavi potreba da nesto uzimate u trudnoci to moraju da ustanove Vas ginekolog i psihijatar (uvek se gleda da li je veci dobitak za majku uzimanje leka nego rizik za bebu pa se prema tome pravi procena). Dakle nemojte paniciti oko leka za smirenje koji ste uzeli, ali za sve druge lekove - molim Vas obavezno uz konsultaciju lekara koji Vas vodi! Srecno!
 

Back
Top