Desimir Tosic o SrBstvu,Karadjicu,Mladicu...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 52

Tema: Desimir Tosic o SrBstvu,Karadjicu,Mladicu...

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Podrazumevano Desimir Tosic o SrBstvu,Karadjicu,Mladicu...

"Ja mislim da ovo što se kod nas dešavalo u ratu nije nacionalizam, to je ludilo, divljaštvo. Karadžić ili Mladić nemaju nikakve ozbiljne predstave o nacionalizmu kakve su imali Garašanin, čak Pašić, ili, recimo, Koštunica, pošto ja mislim da je Koštunica na toj liniji, bez obzira kako to izražava.
    Taj naš primitivni nacionalizam najviše se izražava u predstavama o nekoj našoj posebnosti i izabranosti"

"Zbog onoga što smo uradili u Bosni, oko Vukovara, Srebrenice, nemamo nikakvog razloga, niti možemo da se pojavimo sa nekakvom uobraženošću ili, što bi predsednik rekao, dostojanstvom. Mi smo bombardovanjem Sarajeva, rušenjem Vukovara i ubijanjem u Srebrenici pokazali da još nemamo pravo na dostojanstvo. Kad se te stvari priznaju, kad se ovde nađu i osude ljudi koji su to učinili, onda možemo početi da govorimo o povraćaju dostojanstva."
    Poslednji put ažurirao/la BG5 : 31.01.2006. u 15:34

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Desimir Tosic o SrBstvu,Karadjicu,Mladicu...

ko bese taj desimir tosic? jel to onaj brkati koji je glumio u seriji "srecni ljudi" i ima psa simu?

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Ма не то је неки излапели старац који је већи део живота провео у Лондону, па нама овде соли памет.
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2079

А ко је па уопште Десимир Тошић е, да би његово "високоумно" трабуњање поставио као тему на овом форуму. Џукела матора сигурно има 8 банки... стара комуњара још од пре 2.св.рата који је већи део свог живота провео у Француској, сијамски близанац такође маторог истрошеног Мићуновића ... и што је веома занимљиво ти маторци уопште немају намеру да се већ једном уклоне са политичке сцене... имам утисак да ће давати изјаве "за би-би-си" и из болничког кревета на самрти... јадници опседнути имитацијом Броза...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio eremita
    стара комуњара још од пре 2.св.рата
    Desimir Tosic je pre 2.svetskog rata bio predsednik omladine Demokratske stranke Milana Grola.

Početnik blok_63 (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

boze me sacuvaj juuuu pa ja sam zanemeo neznam sta da komentarisem na forumu ovakvu nadcovecansku misao.

DEPONIJA

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Desimir Tosic o svom zivotu:

"Sa četrnaest i po godina došao sam iz provincije u Beograd, početkom jednog septembra. Posle mesec dana naišlo je prvo prestoničko iznenađenje: ubistvo kralja Aleksandra početkom oktobra 1934. u Francuskoj. Mati je zaplakala, otac je bio brižan, mi smo, tri brata, ćutali. Dvojica starijih bili su upisani u Treću gimnaziju u Njegoševoj, a najmlađi je bio u osnovnoj školi, u današnjem bulevaru Makenzija. Na sprovodu kralja Aleksandra, od Saborne beogradske crkve preko hotela London na železničku stanicu, ili u tom pravcu, kovčeg s mrtvim Kraljem otišao je za Oplenac. Treća beogradska gimnazija je činila špalir u Knez Mihailovoj, baš pred "Ruskim carem". Tu sam imao prilike da vidim, pored kraljeve porodice, i predstavnike država i zemalja izvan Jugoslavije: francuski predsednik Lebren, rumunski kralj Karol, maršal Peten, nemački maršal Gering i drugi. Negde iza stranih predstavnika išli su politički ljudi Jugoslavije, i vladini ljudi i opozicionari koje je pokojni Kralj sve uklonio s političke scene ili ih internirao: Ljubomir Davidović, Anton Korošec; drugih se ne sećam. Vladko Maček je bio u zatvoru. Nisam ipak nikada čuo, ni tada ni docnije, da je neko rekao: "Kad smo videli leđa poslednjeg Obrenovića, možemo da vidimo i leđa poslednjeg Karađorđevića"... Nedavno je, međutim, neko rekao, istina pre mučkog ubistva Zorana Đinđića: "Kad nam je pošlo za rukom da vidimo leđa Josipa Broza, videćemo i leđa Zorana Đinđića...".
    Pet i po godina nakon toga, opet posmrtna procesija. Umro je Ljubomir Davidović početkom februara 1940. Njegovu smrt primio sam emotivno, bio mi je prvi šef političke stranke, čuvao sam stražu nad njegovim otvorenim kovčegom. Bili su tu i ljudi mladi iz Omladine Srpskog kulturnog kluba, izvesni su bili slabi prema Davidoviću kao što je bio slučaj budućeg mladog naučnika Milorada Draškovića. Pratnja se kretala - kao i ova Zorana Đinđića posle šezdeset i tri godine - Svetosavskom, preko Slavije i preko Aleksandrove na Novo groblje. A posle te dve smrti i pratnje, koje sam doživeo kao gimnazijalac i student, od 6. aprila 1941. nastala je naša klanica koja je trajala više godina. Teško je pobrojiti ko je koga više ubijao, ali je krvi bilo do kolena, od Nemaca, Mađara, ustaša, partizana i četnika i drugih. Jedini od njih koji su učestvovali neposredno ili posredno, može se danas reći, samo je stradao Draža Mihailović. Njegovu smrt doživeo sam u emigraciji, u Parizu, ali je nisam doživeo emotivno"

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Citat Original postavio BG5
    Desimir Tosic je pre 2.svetskog rata bio predsednik omladine Demokratske stranke Milana Grola.
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Iskusan BG5 (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    115

Citat Original postavio Duh Sekire
    Februara 1940. godine Milan Grol izabran je za predsednika Glavnog odbora Demokratske stranke na mesto upokojenog Ljubomira Davidovića (1863-1940), prvog vođe te stranke.

Novembra te iste 1940. godine izabran je Desimir Tošić , student prava i sekretar studentske organizacije Demokrtske stranke - za predsednika te organizacije

http://www.nin.co.yu/2002-10/31/25696.html

eIvin
    Guest

А,да искулираш мало?
    Нико нормалан неће да се упусти у бесконачно посипање пепелом,чисто здраво--разумски.
    За танго је потребно двоје,као и за рат.

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio BG5
    "Ja mislim da ovo što se kod nas dešavalo u ratu nije nacionalizam, to je ludilo, divljaštvo. Karadžić ili Mladić nemaju nikakve ozbiljne predstave o nacionalizmu kakve su imali Garašanin, čak Pašić, ili, recimo, Koštunica, pošto ja mislim da je Koštunica na toj liniji, bez obzira kako to izražava.
    Taj naš primitivni nacionalizam najviše se izražava u predstavama o nekoj našoj posebnosti i izabranosti"

."
    to je sustina..nije mladic isto sto i putnik,stepa i ostali casni slobodari.tu nije mesto ni casno ubacivati pravoslavlje ili sv.savu,tradiciju medju njih.i sto je najjace,zaista nisu imali nikakve predstave..slazem se,samo primitivci,ex komunisti,u slobovom narucju

Poznat ~Petar~ (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Citat Original postavio eIvin
    А,да искулираш мало?
    Нико нормалан неће да се упусти у бесконачно посипање пепелом,чисто здраво--разумски.
    За танго је потребно двоје,као и за рат.
    a i sa ovim se slazem..tj.tango i ratisti takvi su i kod njih bili

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Autor ove teme, i oni ostali njihovi ne bi tako pricali da su se kojim slucajem zadesili u Bosni `92.
    A ova i slicne teme, kao i neprestano pljuvanje po Mladicu je samo dokaz da neki nisu dzabe finansirali B92 i NVO po Srbiji.

Iskusan gost 47473 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

A ti si majstore za rat, a? Kama pa da koljemo sve sto nije srBsko

eIvin
    Guest

Хајде реци нам где си то прочитао у његовом посту?
    Мани се тих клиначких фазона.

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

Pa iz ove dve recenice. Ako ih tumacis kao sto su napisane dobijes ono sto sam napisao. Bar ne citam kao vi izmedju redova i pricam o teorijama zavere protiv svega srpskog

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Citat Original postavio Markelja
    A ti si majstore za rat, a? Kama pa da koljemo sve sto nije srBsko
    Pa da, naravno...a kako drugacije, rat do istrebljenja - bas kako sam i napisao u mom prethodnom postu

p.s. bas tako Elvine, al ajde... ;-)

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa vidis covek sam priznaje sve sto mu se stavlja na teret. Sad odmah da se prijavis u haskom tribunalu

eIvin
    Guest

Ти не капираш иронију?.
    Дечко јеси ти мало спор ил' се правиш луд?

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Evo bas trazim broj aerodroma da rezervisem kartu do Haga

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ali obavezno idi na onaj terminal na koji Seselj isao. I lud i spor. Sta da se radi

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Ma ne, vise mi se svidja onaj terminal na koji je Mladic isao, ipak cu na taj

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nece njega avionom on ce helikopterom. Kao drug Sloba. Kud da se gura po avionu sa ostalim narodom

Iskusan
    Učlanjen
    29.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Pre ce da bude da ce da odleti tamo sa nekim borbenim avionom...jbg, konfor na prvom mestu

Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nece. Zaboravio je kako izgleda borbeni avion. Odavno nije izlazio iz bunkera

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 09.07.2006., 10:43
  2. ALEKSANDAR TOSIC
    Autor Golub1983 u forumu Automobilizam
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.05.2005., 00:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku