KAKO KUPITI LEKARA

Majutak1

Početnik
Poruka
39
:confused: :oops: :confused:
dali postoji zaštita od "doktora"...dali se možete nekome obratiti za pomoć...
:confused:
...odeljenje "B", čitaj "zona sumraka" ili "let iznad kukavičjeg gnezda" u Sokobanjskoj...glavna sestra za šest meseci obišla bolesničke sobe 6 puta, za vreme "VELIKE" vizite...bioptron lampu drži "pod ključ" dok se pacijenti raspadaju od dekubita...na ormare uvodi lance i katance jer joj osoblje vikendom obija ormar nebi li se dokopali katetera,kesa,lekova....pacijentima se traži da donesu katetere, kanile, inekcije, lekove, a uputi redovno naplaćuju od socijalnog...za aspiriranje pacijenata (to vam je ono kada kateterom ulaze kroz rupu u grlu u otvorena pluća) jedan kateter se koristi dok ne ispadne na pod (dan-dva) naravno bez sterilnih rukavica, često sa "kesama " na rukama sa kojima su prethodno praznili urinarne kese...svi pacijenti imaju istu urinarnu infekciju... ventil kroz koji se prazne urinarne kese samo je kod prvog pacijenta u "krugu" čist, svi ostali umaču se u urin koji se već ispraznio (prosek je 7 pacijenata po sobi)...o bubarusima šta reći...za glavno zlo dezinsekcija još nije otkrivena...o tome da je bolnica za rehabilitaciju pretvorena u gerijatriju i socijalnu ustanovu ne treba traćiti reči... date S........ću 100 eura mesečno i (rešili ste problem boravka u sopstvenoj kući u kolicima) drži vas na odeljenju godinu dana ...to što takvi "pacijenti piju i puše po sobama, na vežbaju i maltretiraju ostale ... pa koga to zanima... komunikacija sa pojedinim lekarima NE POSTOJI, ne postoje vizite osim kao što rekoh "VELIKE" vizite kada odeljenje obilazi dr.V.....ć, a to je jednom u mesec-dva-tri....kad vam skoči temperatura ili padne pritisak "ZAMOLITE" timsku sestru da "ZAMOLI DIKTORA DA VAM NEŠTO DA" o tome da kreče, postavljaju pločice i farbaju zidove masnom farbom u decembru i januaru kada se sobe ne mogu luftirati netreba ni govoriti... prosto smišljaju zlo kojim će mučiti i onako već dovoljno izmučene ljude. O menjanju katetera uz krvarenje veće nego kad vam vade krv naravno sve bez rukavica dali treba govoriti....
....pa ko voli nek izvoli....ovo je samo delić utiska o "B" odeljenju u Sokobanjskoj, o glavnoj sestri V.........ci i doktoru S.............................ću, o radnoj terapiji u kojoj je glavna preokupacija doručak ...nekom drugom prilikom..... :cry: :cry: :cry:
 
A sto kako kupiti lekara? Sto ne kako kupiti glavnu sestru? Ili....kako kupiti direktora klinike? Ili...kako kupiti tehnicara? Sto pa odma - kako kupiti lekara? Mislim, ne mogu da verujem: od cele jezive price o bolnici ceo naslov se sveo na ovo?! Muka mi je vise od tih generalizacija, kolko god da je VAma muka od VAse muke!

A sto se price tice - prica je jeziva, i to je zivi kriminal. Za istio treba da odgovaraju svi koji su odgovorni - od direktora bolnbice preko odgovornog personala, ma o kome da se radi, od cistacice, vratara, sestre ili lekara. Nazalsot ovo je takvo drustvo gde niko nizasta ne odgovara; dok ne postoji politicka potreba da se neko skloni pa onda politicki nayebe (kao Karic, ili onaj zamenik guvernera - sto ne znaci da ih branim ili da tvrdim da nisu kriminalci, ali kolko se secam - to se resava na sudu, i svako je nevin dok se ne dokaze da je kriv, zar ne?! Ili kod nas Pravda i nije bas tako - slepa?!).
Na zalost ne postoji lekarska komora koja bi se bavila ovakvim stvarima u medicini, ali znam da novine i TV kuce jedva cekaju da se dokopaju neke ovako jezive price; dobro pitanje za ovu temu umesto "Kako kupiti lekara" jeste zapravo i da budemo potpuno iskreni "Zasto ljudi cute?" Zasto svet dozvoljava da ga tretiraju kao STOKU? Zasto se niko ne zali, zasto niko ne pise (od direktora klinike, do pacijentskog advokata, do novina i televizije, do ministarstva zdravlja). Kada bi Ministar zdravlja dnevno bio zatrpan sa sto pisama samo zalbi na medicinske ustanove i osoblje, svakako da to ne bi moglo da prodje bas tako nezapazeno. Da ste posetili TV B92 sa ovom pricom umesto ovaj forum, pa da je sutradan ekipa banula u bolnicu sve sa kamerama, mozda bi se nesto i ucinilo po tom pitanju. Da ste napisali 5 dopisa Ministru zdravlja, i bar jednu sudsku tuzbu za nesavesno lecenje i zalbu sanitarnoj inspekciji, pa da je sve to ostalo bez odjeka, pa da se jops i pozalite. Ovako, stvarno ne vidim kako ste uradili za sebe bilo sta po pitanju poboljsanja situacije. Medicina je samo SERVIS u sluzbi gradjana: dok se gradjani ne zale, ni servis nece biti bolji. Da Vam je dosao bojler majstor i uzeo Vam 100 evra za remont bojlera, pa da taj bojler sutra ne radi, ne verujem da se ne biste zalili. Ali ako se radi o vasem zdravlju, e tu ce svi cutati kao zaliveni, ali ce pricati po forumima blateci celu profesiju, sto je krajnje i uvredljivo i nekorisno.
KAd uradite nesto da pomognete sami sebi, kad ispravite kicmu i kazete nekome u lice da je tu zbog Vas, i da cete ga sad tuziti, i njega i njegovu firmu zbog neadekvatne usluge, tek onda imate pravo da se pitate kakva je ovo drzava. U medjuvremenu - drzava je uvek onakva kakav i narod koji u njoj zivi. A i politicari koji je vode onakvi kakve narod izglasa i zasluzuje.
Sto se kupovine lekara tice, i kako kupiti lekara: reci cu Vam, to je bar lako, isto kao i hleb, mleko, novine ili auto - novcem. Tako se to uobicajeno radi.
 
Vise puta se potezala ova tema.Secam se onih strasnih postova o porodilistima i licnim iskustvima u tim najlepsim trenutcima.Ja sam,secam se trazila odobrenje da te postove negde objavim-pa mi jedna forumasica,novinar u nekom poznatom listu bas u rubrici o zdravstvu-rekla da je to htela u svom poznatom listu i da to nikada nije proslo.Naravno,postoje pravnici u svakoj zdravstvenoj ustanovi.Ali malo njih se zali.Ili su pak ti potencijalni krivci nedodirljiviji nego sto se misli.Ja bih volela da neko priljezne i dobre lekare ovde takodje spasi od loseg opstog imidza.Ali isto tako znam da i takvi cute.A i znam (pa WDW i ti znas) kad neko pokusa da markira jasno te makroe nemara-niko ne zeli da ih dira-sad opravdanjem:kad vec postoje nek tu i stoje,sta se tu moze.Povremeno dobijam napade castoljublja koji zavrse metaforicno mojim krvavim nosem i slanjm u kucicu.Dakle,Srbija...Gde se dobro drzi samo zahvaljujuci potrosivoj vilinskoj prasini.Ne samo u zdravstvu,svuda ljudi,svuda.Ali dok je jedan dobar,kaze bajka,zlo prevladati nece....
 
nazalost, ovo je petnaest kila vec postavljana tema i sve se svodi na to sta je starije...:-(

svaka generalizacija je nedopustiva i svakog ko generalizuje treba odmah "izopciti" :-)

moje maleno misljenje je: svuda ima ljudi i svuda ima baraba, pa i u medicinskim ustanovama. Zato nije na pacijentima da jure vestice medju neophodnim lekarima, vec da se "kolege" medjusobno "prociste", pa kad odjure one lezilebovice koji su neradnici i "prljaju" lik struke i cuvaju svoje skromne kapacitete za popodnevnu sljaku u nekoj privatnoj ordinaciji, mozda ce i primanja biti bolja (ne odnosi se samo na lekare, vec na sve strukture i ne samo u zdravstvu...- prvo ocistimo ispred svog praga, pa i zdravstvo ;-)

kao malu ilustraciju navescu vam jedan slucaj koji licno znam (radnja se desava od pre 4,5 godine): co'ek lecen u maloj varosici, cetvri krevet u trokrevetnoj sobi, buba svabe celu noc gamizu po zidi za nezaspati, jedan WC sa dve prljave i neispravne kabine za celu hirurgiju (bolesnici), ali lekar svaka cast: osmeh, lepa rec i sve sto uz to ide. nemaju mogucnosti da vide sta dalje (i danas nakon 4 godine dijagnoza nije postavljena i odustalo se od nje) salju pacijenta na nasu eminentnu prestonicku medicinsku ustanovu. Red ne bas kao pre desetak godina, pa i didsciplina nesto niza, ali ipak i red i disciplina i jednomesecno "davljenje" pacvijenta uz sav komfor koji ta ustanova pruza i putovanje od hirurgije do gastroenterologije i na kraju dijagnoza "ciroza jetre...". Dve godine "kontrole u toj istoj eminentnoj kuci, pet sest lekara i svi "resava" "pici" lekove koji odnose ravno trecinu ne bas male covekove peMzije, a on, pije li ih pije sve u sesnaest. Nakod dve i vise godina kontrole dolazi kod jedne 35-6to godisnje doktorice koja ga zagonetno pogleda i pita "odakle mu dijagnoza". Ubedjuje on nju da ju je tu dobiJo i da su potvrdile njene kolege. Ona ne odustaje i predlaze ponovna pretrazivanja (pisanje u nekoliko epruveta, vadjenje krvi te odje te na nuklearnoj te neznam gde sve ne i to potraje jos par dana. Kada se sve to sleglo, zamoli ona pacijenta da dodje za par dana (posto je iz unutrasnjosti) jer ona ne moze sama "skinuti" dijagnozu. Nakon par dana daje pacijentu papire sa "skinutim dijagnozom - ni "C" od ciroze, doktori pogresili. Normalno poverenje se uspostavi i u jednom trenutku se zacuje malo jaca graja sa iz cekaonice, na sta ce doktorka "evo, zato su oni prepisivali"
ONA je "kupljena" svojim odnosom prema pacijetu koji je bio atipican primerak (130 i vise kila ne izde uz cirozu), ali koliko ljudi nije atipcno za svoju dijagnozu a doktori nemaju vremena da se studiozinije posvete svom pacijentu.

zakljucak: doktori dok ste ljudi na vasoj sam strani ;-)
 
WithdrawnWater:
A sto kako kupiti lekara? Sto ne kako kupiti glavnu sestru? Ili....kako kupiti direktora klinike? Ili...kako kupiti tehnicara? Sto pa odma - kako kupiti lekara? Mislim, ne mogu da verujem: od cele jezive price o bolnici ceo naslov se sveo na ovo?! Muka mi je vise od tih generalizacija, kolko god da je VAma muka od VAse muke!

koja generalizacija ...koja sestra...koji tehničar...konkretna klinika konkretna glavna sestra V........ i konkretan lekar S.....................ko šta pita sestre...koga prijaviti i kome, pa to su kolege pa znate šta su mi rekli kada sam pokušala da se obratim za pomoć "znate mi nemožemo da se zameramo mi smo kolege...vi pacijenti dođete i odete, a mi ostajemo" ...tek toliko oko pokušaja....
i nisam generalizovala i nisam pomenula kardiovaskularni institut u istom dvorištu koji blista i koji je na nivou kakav pomenuta B klinika neće dostići za sledećih 100 godina...i sad će te reći tamo je bio Bojović pa je bio blizak sps-u ...pa postoji u istom krugu i "A" odeljenje koje je za svaku pohvalu ...dovoljno je proći krugom i osetiti dva sveta...
preduzeti nešto...insajder... ili da organizujem sa policijom sačekušu za 100 evra pa da me nikad niko više ne pogleda ili da me ostave u kolicima imeđu dva kruga 3 TRI SATA onako iz inata, može im se
ovo nije pljuvanje ovo je jedana sličica iz života invalida na rehabilitaciji u sokobanjskoj :sad: :sad: :sad:
 
klavirstimer:
Vise puta se potezala ova tema.Secam se onih strasnih postova o porodilistima i licnim iskustvima u tim najlepsim trenutcima.Ja sam,secam se trazila odobrenje da te postove negde objavim-pa mi jedna forumasica,novinar u nekom poznatom listu bas u rubrici o zdravstvu-rekla da je to htela u svom poznatom listu i da to nikada nije proslo.Naravno,postoje pravnici u svakoj zdravstvenoj ustanovi.Ali malo njih se zali.Ili su pak ti potencijalni krivci nedodirljiviji nego sto se misli.Ja bih volela da neko priljezne i dobre lekare ovde takodje spasi od loseg opstog imidza.Ali isto tako znam da i takvi cute.A i znam (pa WDW i ti znas) kad neko pokusa da markira jasno te makroe nemara-niko ne zeli da ih dira-sad opravdanjem:kad vec postoje nek tu i stoje,sta se tu moze.Povremeno dobijam napade castoljublja koji zavrse metaforicno mojim krvavim nosem i slanjm u kucicu.Dakle,Srbija...Gde se dobro drzi samo zahvaljujuci potrosivoj vilinskoj prasini.Ne samo u zdravstvu,svuda ljudi,svuda.Ali dok je jedan dobar,kaze bajka,zlo prevladati nece....


Ne draga, ona je rekla da prica ne moze da prodje bez imena i prezimena, a ne da ne moze da prodje u novinama. Eto u tome je problem. Tacno je da mi u zdravstvu neke stvari ne mozemo da ocistimo. Ali nije tacno da pacijenti ne mogu da se bune. Poenta je u kriticnoj masi. Ali niko nece da se eksponira. 'ebiga. Zato smo i na pad Milosevica (sa)cekali 15 godina - brinuli se ljudi ako dignu glas da ne dobiju po nosu ili ne udahnu malo suzavca. PA nije mogla da se stvori kriticna masa. Do 2000. A onda je sve moglo. Ista stvar i ovde. I opet ponavljam - medicina je usluzni servis za gradjane. Zalite se, ljudi. Ili se i dalje plasite, i cutite. I trpite onda stoicki, bez gundjanja.
 
...nadam se da postoji reinkarnacija pa ću se možda u sledećem životu roditi kad se ta kritična masa stvori... a suzavac sam gutala, lupala sam šerpe šetala i šetala ...i sve bi bilo drugačije da je pera odmah otišao u policiju...
draga ww kada ste u kolicima i kada čekate nečiju milostinju u vidu okretanja,previjanja,promene katetera, korišćenja rukavica, da vas neko nahrani i da vam se ne izbeči i ne zarazi vas...ima još toga... sumnjam da tu ima mesta za junačenje...prvoborce...prava ... nema tu LJUDSKOSTI pa otpuste vas iz bolnice čim zinete pa kako da se vratite i završite lečenje ...ljubazno zamolite za mesto koje će te čekati 5-6 meseci...o čemu vi pričate
 
dr:
Postoji ali svima je lakse da opletu po onima koji casno rade svoj posao ili da samo pricaju nego da ustanu i da se bore za svoja prava.

dr ovde nije "opleten" niko ko časno radi svoj posao ...naveden je DEO najkonkretnijih dešavanja sa glavnim likovima ako ste pročitali do kraja...dakle

zona sumraka - odeljenje "B" u sokobanjskoj, glavna sestra i doktor načelnikov sin
primer kako treba-za pohvalu- odeljenje "A" i kardiovaskularna u istom krugu....

nemogu svi da ustanu ima i bespomoćnih u kolicima i postelji... ali su možda eugenisti bili u pravu treba uvesti prirodnu selekciju , pa malo...logore, gasne komore, sterilizacije i njima slične metode za ozdravljenje nacije od nas bespomoćnih :-( :sad: :sad:
 
ovo je sasvim dovoljno informacija da neko ko se pita, ko moze da dejstvuje, - i ucini nesto; doktori ako i sami ne sumnjaju u ovu pricu, ne mogu da kazu da su oni ti koji su ovde sikanirani, nemojte da zamenjujete teze, i da savetujete ipak pacijente sta i kako da preduzimaju, ipak je to vase dvoriste; naravno, potrebna je pomoc spolja, jedan dinkic u zdravstvu da salje inspektore svaki dan, kao...
 
Koja je ovo tema po redu sa istom tematikom?
Znam koliko je lose stanje u zdravstvu ali treba shvatiti da nema nedodirljivih, pitanje je samo sta uraditi po tom pitanju.Kao sto rece WW, morate da se zalite da bi neko mogao da reaguje, da se zalite ali ne forumu vec ministarstvu, novinama...jeste li probali da se pozalite nekom nadleznom organu ili pretpostavljate da to nece uroditi plodom?Nista gore od negativnog publiciteta...pobogu bar probajte.
 
Svi mi znamo koji zivimo u Srbiji kakvo je stanje u zdravstvu, koje su tarife za porodjaje, operacije i t.d., ali po.tuno se slazem sa WW. svi idemo linijom manjeg otpora, prepricavamo jedni drugima licne dozivljaje i dozivljaje iz nase okoline, i onda jedni druge sazaljevamo i molimo Boga da se to nama ne desi. Ja licno imam averziju na lekare, bolnice (jer sam od onih kojima lako pripadne muka) i od svake price pocnem da drhtim. I posto planiram da u bliskoj buducnosti ostanem u drugom stanju imam mucninu cim pomislim na stalne preglede, bolnice, porodjaj ... :-? Ali sta, mora se svako od nas boriti na svoj nacin, nisu isti ni dvoje dece od zajednickih roditelja , a kamoli lekari. Mene uvek odusevi u jutarnjem programu Studia B javlja se doktorka Macura iy Hitne pomoci, koja je uvek raspolozena, opsirna, voli sve da objasni, zvuci optimisticki. :razz:
Treba uraditi nestokonkretno. Pozz
 
Sta reci, strava i uzas. I opet da ponovim ono sto neko rece, svi mi znamo koje su nam obaveze ali niko ne zna koja su nam prava.
Citajuci ovo setila sam se vise stvari. Prvo kako sam se ja osecala kao pacijent u bolnici za vreme kratkog boravka od samo 5 dana i to u porodilistu koje bi trebalo da bude jedno od najradosnijih mesta na svetu. Taj osecaj bespomocnosti i beznadja kod svih prisutnih bez obzira da li su pacijenti ili bolnicko osoblje je nesto sto iznad svega utice na lose duhovno stanje pacijenata.
To je jedan sistem u kome ste samo broj a ne licnost i sve se desava kao na nekoj traci u fabrici pri cemu za coveka kao pojedinca sa svojim specificnim osobinama i bolestima nema mesta.
Sam izgled vecine nasih bolnica i njihovih okolina, ucine da se i zdrav covek kad tamo ode oseti bolestan, a sve to navedeno nije nesto sto je stvar samo novca vec pre svega pozitivnog duha i zelje za zivotom koja polako ali sigurno iscezavaju sa ovih prostora.
Onda se zapitam kako bih se ja osecala i sta bih uradila da sam na mestu Majutak1?
Pa znajuci sebe osecala bih se kao glavni lik u jednom americkom filmu koga igra Ricard Drajfus, jedan od mojih najomiljenijih, gde on igra talentovanog umetnika u naponu zivotne i stvaralacke energije koji dozivljava nesrecu i zavrsava u invalidskoj stolici potpuno oduzet.
Za razliku od nasih bolnica njega stavljaju u najbolju od najboljih ali on i pored toga ne zeli vise da zivi na takav nacin. Njegov duh je isti kao i ranije, nepokolebljiv i slobodan i on zeli da umre iz tog razloga a ne zato sto je pesimista i sto sazaljeva samog sebe. Trebalo mu je mnogo vremena da takav stav objasni cak i takvim strucnjacima kakvi su ti u toj bolnici i takvom pravosudju kakvo je Americko ali je ipak uspeo da se na kraju izbori za pravo da ne provede ceo zivot u bolnici i prikljucen na aparate i pomagala, vec da ga ostave da na miru i dostojanstveno umre zato sto on tako zeli i zato sto je to njegovo pravo.
I ja kao i on ne samo da ne bih mogla ceo zivot da provedem u bolnici vec ni neki period vremena od 2-3 meseca za mene bi sigurno bio smrtonosan narocito u bolnicama kakva je ova iz teme.
Zato bih na sve moguce nacine gledala da iz tog sivila i beznadja izadjem na vazduh i svetlo dana, negde gde ce mi neko pomagati van bolnice ako je to ikako moguce, i za to bih dala ili prodala sve
sto imam.
Znaci postavlja se veliko pitanje koje ceka odgovor " Koja su prava pacijenta?"
Za sada ce svako za sebe morati da ga trazi i da bude uporan u ostvarivanju istih, kao sto vidimo to je nekad potrebno i u pravno mnogo uredjenijim zemljama nego sto je nasa.
Majutak1, sa vama se trudim da sto vise mogu saosecam pre svega u nesrecnoj okolnosti da morate da budete u takvoj bolnici , dajem vam duhovnu podrsku i zelim vam da se pre svega duhovno ne predate, nadajte se samo i jedino sto skorasnjem izlasku odatle.
Nadjite nacina i neku blisku osobu da vam u tome pomogne i dobro proucite kakva su prava pacijenta u zakonima takvim kakvi su, i da li mozete svoju bolest da bolujete u kucnim uslovima i na koji nacin ili da promenite bolnicu. Ne dajte se i glavu gore, zivot je lep i mnogo je vise od toga sto vi trenutno prozivljavate. Pozdrav i neka vas Gospod cuva i pomaze vam.
 
sanja&darko:
Znaci postavlja se veliko pitanje koje ceka odgovor " Koja su prava pacijenta?"

bravo i hvala

DR i ostali istomišljenici (čitaj doktori) ...pa šta ako je ova tema potezana trista hiljada puta...dali treba da ćutimo mi kojima se ista stvar dešava...ja sam dala "ustanovu" inicijale...ja sam imenovala "stvar" dajte mi molim vas ako vam je sve poznato inspekciju kojoj mogu prijaviti pomenuto zlo... dali znate šta piše na gradskom sajtu... pa piše da su sve ustanove u nadležnnosti republike a na sajtu republičkog ministarstva piše svašta ali ne nadjoh službu ili ustanovu kojoj bih se požalila... piše i zakon o zdravstvu...

znate šta sa ovakvim ne "zdravstvom" (to je glipost u zdravstvu ima kvalitetnih ljudi ima stručnjaka), sa ovakvim i sličnim ljudima treba doneti zakon koji će ljudima omogućiti da biraju kada se nađu u sličnim situacijama dali da ga neko leči ili uspava :cry: u ostalom ako nemate para za veštačku kožu jer vas je pojeo dekubit, nemate para za barokomoru koja košta 5.000 din tretman, a treba vam barem 20 tretman nemate para za lekove osuđeni ste da trpite bol, lečite se čime imate ili šta vam udele pa u takvim okolnostim trebalo bi da vam se da mogućnost da izaberete jer malo je reći da je sve ostalo licemerno :( :-( :sad:
 
Ovo je clanak iz Glasa iz 2005., ne znam kako to sa advokatom funkcionise, neki kazu zamazivanje ociju a neki su opet nesto i uspeli pa sad pokusajte, raspitajte se.

Beograd -- Građani se pacijentovom advokatu najčešće žale na kvalitet usluga, neosnovanu naplatu i refundaciju.

Institucija zaštite prava pacijenata, pacijentov advokat, postoji u svim zdravstvenim ustanovama u Srbiji skoro tri godine. Pacijentov advokat u Domu zdravlja Stari grad u Beogradu Slobodanka Radulović kaže da se broj prigovora smanjio u odnosu na period od pre dve ili tri godine jer su građani u početku imali i nerealne zahteve.
Sada mesečno biva podneto tri do pet prijava, ali se pacijenti često jave i telefonom s pitanjima ili predlozima, kaže Slobodanka Radulović. .........

I predlazem i ovu knjigu:
U pres Sali RTS-a, promovisana je knjiga Srđana Kneževića „Sanjam da te držim za ruku“. Srđan Knežević je dugogodišnji novinar sportske redakcije RTS-a, koji je lekarskom greškom od kraja 1996 invalid.U literarnom prvencu, čiji je izdavač „Bonart“, prema rečima Ljiljane Habjanović Knežević govori o ljubavi koje prevalizali sve životne probeme.Knjiga „Sanjam da te držim za ruku“ je snažno, istinito delo dobrog stila, bez suvišnih reči, a velika osećanja su izložena bez patetike.

I dodala bih da svi pacijenti cesto zaboravljaju da su i doktori samo ljudi sa svim ljudskim manama i vrlinama samo sto su neki svesni svojih mana i trude se da ih isprave a neki za to ne mare i bivaju sve gori. Posto su samo ljudi oni ipak nemaju neprikosnovenu vlast nad zivotima pacijenata i svaki pacijent toga treba da bude svestan i doktori ce takodje imati priliku kad tad da i sami budu pacijenti pa ce onda znjeti onako kako su sejali, ne brinite.

I nemojte samo pismenim putem da se zalite nego skupite potpise svih, pa nadjite nekog da ode kod tog " pacijentovog advokata" ako postoji za vasu ustanovu, a ako ne pitajte nekog drugog takvog advokata da vam bar kaze kome dalje da se obratite.
 
Ja mislim da od tih medija nista nema.
Svako cudo za dva dana-eto toliko mogu pomoci mediji
Potvrdjeno pravilo x puta.
U svakom slucaju sam pre za proceduru pred drzavnim institucijama ma koliko da je sporija i komplikovanija.
 
dr.koki:
Nemojte samo da se zalite nama,

...najmanje što sam htela je da ovo zvuči kao ŽALBA...namera mi je bila da kažem jedam delić mali delić onoga što se dešava...htela sam da čujem konkretna iskustva u rešavanju sličnih problema bez sažaljenja i bez razumevanja...samo kako je ko rešio svoj problem... izgleda da ovde nema takvih... i ovo je neko novo saznanje :-( :sad: :-(

sanaj&darko :wink: :grin: :p
 

Back
Top