Trejn kveshchn

UrBaNiYaK

Zainteresovan član
Poruka
392
Jel zna neko zasto se udaraju metalnom sipkom tockovi i osovine na vozu i vagonima pre polaska?? Mozda zbog statickog elektriciteta ili da se koriguje kristalna resetka da ne bi puklo???
E da i gde se prave klikeri?!?!
 
Pa mora voz i kompletna kompozicija da se provjeri prije nego krene, a to se prije radilo udaranjem metalnom sipkom. Tip koji to radi je sluhista i na osnovu sluha zna da li je u redu ili ne.

A klikeri se proizvode u klikerani.
 
Znači, voz se više ne proverava tako?
A klikeri... klikerana... staklara? :-?
Hm, ali zato znam da se u Gavrila Principa br.16 i dalje prodaju ručno pravljene bombone, ista porodica ih generacijama pravi, i izvrsne su! aha, mogu da se kladim da mnogi to ne znaju! :P I farbaju usta!
 
Valjda se jos uvijek provjeravaju na taj nacin, ne znam.
A to za domace bombone - jednom sam gledala na TV. Sve rucno radjeno! Ne sjecam se naravno gdje je slasticarna ni u kojoj ulici.
 
klikeri u fabrikama stakla i guess...udara se chisto fore radi...kao oni neshto kontrolishu...il su im chula tako istanchana da u tom zvuq prepoznaju kvar...oni to vezhdaju u shkolama...
 
-Eva-:
Valjda se jos uvijek provjeravaju na taj nacin, ne znam.
A to za domace bombone - jednom sam gledala na TV. Sve rucno radjeno! Ne sjecam se naravno gdje je slasticarna ni u kojoj ulici.
Ova radnja je u Beogradu. Imaju one crne i crvene (ja ih zovem maline i kupine) uvaljane u zrnca, i 'svilene' bombone (jastučiće), i one šećerne žuto-roze kuglice, i.... mnoooooogo toga još! :P
Išla sam ulicom i lizala 'lišu', i to onu štapić, crveno-belu. :lol:
 

Back
Top