REČNIK BEOGRADSKOG ŽARGONA

I Dragoslav Andric je izdao knjigu zargona....
Evo nekih primera:

Alkoholicar - bonbondzija, mokri brat, alkos, pijanist, sisar

Visoka (mrsava) devojka - ripida, soliterka, caplja, portvis, motka, civiluk, strklja

Groblje - Bulevar opruzenih

Devojka koja sama sebi maze nokte - Autolakirerka.........
 
indijanac 8)

e,ova se rec bas upotrebljava
kapiram da su je ranije koristili,a i "lansirali" silosi,i trebalo je da oznacava one koji nisu slicni njima....
ali vremenom usled ishchezavanja gore navedenih,ili njihovog veshtog maskiranja,
rec pocinje masovno da se koristi,upravo od populacije koju je prvobitno oznacavala,i u najnovijoj interpretaciji znachi vezara ili pacer... :smile:

8)
 
Ljudi, ne bih da se ubacujem ovde u nekom novokomponovanom govoru, pa da jos pocnete da grakcete na mene kao na Wilkolaka, ali bih vam skrenuo paznju u, kako rekoh, stvaranju novokomponovanog govora a mozda i buduce nacije.

Vidim da su ovde neke reci preuzete iz "provincije" (takodje zi starina) samo ih naglasak razlikuje. Beogradski je bukadzijski, zgranut i deluje odbojno, kao i "seljacki" naglasak. Evo post iznad mene govori i o inteligenciji Beogradjana (koji je sad to neki novi narod na Balkanu)... dakle, ja ne znam sta je daljinac, niti daljinski dok ga Beogradjani nisu izmislili. E, svasta ljudi.

A ono najglavnije: ono sto je Wilkolak pisao, mogu vam otvoreno reci da tako o vama misli ostatak sveta, tj 8 000 000 ljudi a postoji zargon i kod nas: Beogradjanin u smislu, covek najgore vrste (bitanga, olos, ulicar, naduvenko, metiljavko...)

A vi umisljajte da ste elita.
 
xpajamacax:
hm da. tačno tako i koristi se za visoke,mršave devojke, povrh svega ružne.
a šta je fukosh?
mi koristimo reč fuxa:p

Pa fukos, fuksa, profuknjaca, fukara je isto i izgovori ga kako se kome cefne. I na drugom mestu se koristi taj izraz. To je starinski izraz kao i mnogi. Ocigledno je da su ti dodjosi doneli nesto svoje a ova novokomponovana elita, tj Beogradjani sada prisvajaju kao svoje i hoce necim da se izdvoje.

'Ajde sada neka neko jos ubaci izraz rascepulja i neka kaze posle da je to beogradski zargon.

Ljudi, nadjite postove Splacine (vrac Uruhuru) i njegova pisanija o Motentotima, uporedite ga sa vasim, sa nekim novokomponovanim Vojvodanima pa onda recite: po cemu se vi razlikujete?
 
Kazanova :
Ljudi, ne bih da se ubacujem ovde u nekom novokomponovanom govoru, pa da jos pocnete da grakcete na mene kao na Wilkolaka, ali bih vam skrenuo paznju u, kako rekoh, stvaranju novokomponovanog govora a mozda i buduce nacije.

Vidim da su ovde neke reci preuzete iz "provincije" (takodje zi starina) samo ih naglasak razlikuje. Beogradski je bukadzijski, zgranut i deluje odbojno, kao i "seljacki" naglasak. Evo post iznad mene govori i o inteligenciji Beogradjana (koji je sad to neki novi narod na Balkanu)... dakle, ja ne znam sta je daljinac, niti daljinski dok ga Beogradjani nisu izmislili. E, svasta ljudi.

A ono najglavnije: ono sto je Wilkolak pisao, mogu vam otvoreno reci da tako o vama misli ostatak sveta, tj 8 000 000 ljudi a postoji zargon i kod nas: Beogradjanin u smislu, covek najgore vrste (bitanga, olos, ulicar, naduvenko, metiljavko...)

A vi umisljajte da ste elita.

Hvala na pomoci kolega! Lepo napisano! Priznajem bolje si to formulisao od mene!

Mene nerviraju one price tipa:"Kod nas u BG je najbolje to....najbolje ono...vi nemate to...vi nemate ono...." Pa, imali bi, naravno, kada bi se manje novaca dalo za f*cking BG.... Dosta vise sa tim! Di su nasi novci? Ovo je bilo pitanje u Vojvodini pa smo svi tada pricali o nekakvim autonomasima, ali to je situacija u celoj Srbiji...DI SU NASI NOVCI???

Sto se tice diskutanta sa imenom baki 75 .... primi moje saucesce zbog tvoje brzo izumrle inteligencije!

Napred provincija!
 

Back
Top