"Letopisi Tomasa Kovenanta" vs. "Točak Vremena" vs. Tolkin
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: "Letopisi Tomasa Kovenanta" vs. "Točak Vremena" vs. Tolkin

Ističe se ender71 (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Podrazumevano "Letopisi Tomasa Kovenanta" vs. "Točak Vremena" vs. Tolkin

Vidim da se ovde dosta govori o Dzordanu, Tolkinu, Pracetu ...
    Da li je moguce da niko od SF & Fantasy citalaca nije procitao jedan od najbriljantnijih serijala epske fantastike "Letopise Tomasa Kovenanta" Stivena Donaldsona koji su srecom nedavno ponovo izdati kod nas.

Hajde neka se javi onaj koje citao i kakvi su mu utisci u poredjenju sa Dzordanom i Tolkinom.

Elita wild_child (avatar)
    Učlanjen
    29.05.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1045

Podrazumevano Re: "Letopisi Tomasa Kovenanta" vs. "Tocak Vremena" vs. Tolkin

Nazalost nisam citala ali hvala na preporuci, potrazicu pa cu napisati utiske

A sto se Tolkina i Dzordana tice, ne mogu se odluciti izmedju Gospodara i Tocka vremena......
    S tim da mi se kod Tocka vise svidja to sto su likovi nekako ljudskiji, imaju vise osecanja, razlicitiji su.....
    “What will I be doing in twenty years' time? I'll be dead, darling! Are you crazy?”

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio ender71
    Vidim da se ovde dosta govori o Dzordanu, Tolkinu, Pracetu ...
    Da li je moguce da niko od SF & Fantasy citalaca nije procitao jedan od najbriljantnijih serijala epske fantastike "Letopise Tomasa Kovenanta" Stivena Donaldsona koji su srecom nedavno ponovo izdati kod nas.

Hajde neka se javi onaj koje citao i kakvi su mu utisci u poredjenju sa Dzordanom i Tolkinom.
    Ne govori dvaput da niko nije citao "letopise"(svih 6.- mada je druga trilogija krajnje suvisna),i ljuti se koliko hoces ali price o dogodovstinama gubavca koje zapocinju silovanjem... ne bi ih bas poredio sa Tolkinom.O briljantnosti,jesi li uopste cuo za Dzina Volfa i njegov serijal o Severijanu?

Početnik
    Učlanjen
    07.08.2005.
    Reputaciona moć
    0

Sve o MAJI MANDZUKI Saznajte na www.icelektronik.com

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

Citat Original postavio Brain_raider
    Ti si ubo temu ko da su ti prsti ko kod glavnog lika u "Letopisima"...

Domaćin
    Učlanjen
    19.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

On to tako, na svakoj temi...

Btw, ''Ljetopise'' nisam chitala, a izmedju Wheel-a i Tolkien-a biram drugu opciju...
    Da, da... Lanfear ipak smatra da je Gospodar Prstenova bolji.

Početnik
    Učlanjen
    04.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Glas dajem tolkinu

Učlanjen
    28.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio Brain_raider

Ko je MAJA MANDZUKA i sta dodjavola trazi na ovoj temi ?
    Je li ona pisac ili neki lik SF & fantasy lik ?

Učlanjen
    28.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio Kaa
    Ne govori dvaput da niko nije citao "letopise"(svih 6.- mada je druga trilogija krajnje suvisna),i ljuti se koliko hoces ali price o dogodovstinama gubavca koje zapocinju silovanjem... ne bi ih bas poredio sa Tolkinom.O briljantnosti,jesi li uopste cuo za Dzina Volfa i njegov serijal o Severijanu?

Dzin Volf , autor serijala "knjiga Novog sunca" i drugog.
    Kod nas ga je objavio Zivkovicev "Polaris" tokom 1990/ 1991.

Da li sam procitao, pa naravno da jesam...

Učlanjen
    28.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Pozdrav Kaa,

Dzin Vulf je dobar pisac i meni su se dopale "knjige Novog sunca", ali ne bih ga svrstao u epsku fantaziju, daleko vise mi deluje kao SF.

Zasto smatram "letopise" briljantnim delom epske fantazije ?

1. Donaldson se u tom delu upustio u zaplet izvanredne kompleksnosti i moralne slozenosti.
    Glavni lik je daleko od klasicnog fantasy lika, on ne samo da je opterecen posledicama svoje bolesti, vec u prva tri dela serijala ne moze da zna da li je svet ciji je izabrani heroj stvarnost ili njegov san, sto daje dodatnu dimenziju "dubini" radnje.

2. Nije slucajno Donaldson izabrao gubavost kao Kovenantovu bolest.
    Gubavci posto ne osecaju bol moraju neprestano biti na oprezu u odnosu na svoju okolinu, a posto je Kovenant u svetu Domaje zdrav on odbija da poveruje u taj svet bas zato sto ne sme da dozvoli da zaboravi na oprez i navike koje ga odrzavaju u zivotu u stvarnom svetu.

3. Scena silovanja u mnogome predstavlja jedan od stozera radnje, jer ce se u celom delu odrazavati kako na Kovenanta tako i na druge likove.

4. Interakcija naseg stvarnog sveta i fantazijskog sveta Domaje je jos jedan element slozenosti dela koji kod Dzordana i Tolkina jednostavno ne postoje.
    Mada mi se cini da Dzordan na jednom mestu spominje da je svet "Tocka vremena" smesten u daleku buducnost u odnosu na danasnjicu.

5. Ako tebi smeta 6 delova "letopisa" sta reci za 10 knjiga "Tocka vremena".
    Bar sam ja procitao 9 i poceo 10-tu. Da to nije malo previse ?
    Ocigledno je da sada pise samo zbog novca i ugovara sa izdavacima, a ne zato sto ima nesto novo da kaze.
    Mislim nizanje akcionih scena i dvorskih spletki eventualno na kraju ipak dosadi.

6. “Letopisi” imaju onaj element >tragicnosti< , gde i u pobedi junak ipak gubi, sto mozemo da uocimo i u drugim vrhunskim delima, ne samo SF & fantasy zanra.

7. Jedino sto Donaldsonu mogu zameriti je koriscenje prstena kao centralnog magijskog predmeta sto isuvise podseca na Tolkina.

8. Tolkina moramo postovati kao “oca” fantasy zanra. Ono sto su Vern i Vels za SF to je Tolkin za fantasy.
    Ali tvrditi da je “Gospodar prstenova” najbolja epska fantazija ikada, je kao kada bi smo tvrdli da je “Rat svetova” najbolji SF.

Ukusi su naravno razliciti i to se mora postovati, no ako neko zeli da procita jedan drugaciji, slozeniji i dublji fantasy u odnosu na klasicnu “mac i magiju” onda preporucujem “Letopise”.

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

Pozdrav i tebi prijatelju.

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

P.S.Osim sto mi je drago da sam naisao na nekoga ko je uopste cuo za Dzin Volf-a i njegovo delo,o Tolkinu bih rekao samo da ni muzika nije umrla s` Mocartom,al` klasika je klasika.
    P.P.S. Pogledaj medj` stihove,- citirao sam omiljenu mi pesmu iz "Silmariliona".

Učlanjen
    28.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Pozdrav Kaa,
    Vidim da si iz stare garde SF & fantasy fanova zato te pozdravljam kao “saborca” :-)

Samo jedno malo nevezano pitanje, da li si mozda svoj nick izabrao na osnovu knjige “Anubisova vrata” Tima Pauersa, nesto me asocira, pa sam radoznao da li sam u pravu.

Sto se Tolkina tice, tu se slazem, klasika je klasika.
    Svako ko tek pocinje da cita epsku fantastiku, treba da pocne sa Tolkinom, jer su tu postavljene osnove zanra.

Ovom temom o “Letopisima” hteo sam da skrenem paznju da nisu Dzordan i Tolkin jedini fantasy autori vredni da se o njima raspravlja, i da mozda podstaknem nekoga da procita i Donaldsona.

Tuzno je to sto je nama zaljubljenicima u SF & fantasy u zemlji Srbiji u stvari zaista ogranicen izbor knjiga i autora na raspolaganju, zato bi trebalo citati sve (pa makar to bio i Majkl Mur).

Mislim ovde znamo za nekoliko kao sto su Tolkin, Dzordan, Donaldson, Martin…, a ima jos toliko izvanrednih pisaca za koje jos nismo ni culi, a kamoli da smo dosli u priliku da ih procitamo.
    Evo da ih spomenem, cisto da podstaknem jos nekoga da sazna malo vise:
    Mary Gentle, Rober Holdstock, Graham Joyce, China Mieville, Harry Turtedove, Michelle Sagara, Patrick O Leary, Tanya Huff, Terence Green, Charles De Lint, Paul Park….

Sve izvanredni autori epske fantazije nama jos tesko dostupni. Recimo Pol Park je napisao fantasy u kome je zamislite Rumunija svetska sila, mislim, ko ne bi zeleo da procita knjigu sa takvom idejom.

Kada je SF u pitanju situacija je jos gora, jer je i svetska SF produkcija veca.
    Da spomenem samo Hauarda Valdropa, majstora tema alternativne istorije, a kod nas je od njegovih dela objavljena samo novela “Kasterov poslednji skok” i to jos u “Siriusu”.

Juce sam saznao da je Sajmon Klark posle vise od 20 godina objavio nastavak “Dana Trifida”, pod naslovom “Noc Trifida” (malo stariji SF fanovi znaju na sta mislim).
    Kada samo pomislim koliko ce jos proci pre nego sto cu biti u prilici da to procitam.

Ne mogu kriviti izdavace za to, oni se zaista trude koliko mogu. A sad sto je situacija kod nas takva kakva je to je vec neka druga prica.

Zato sam i postavio temu o razmeni knjiga, da se bar izmedju sebe pomognemo koliko mozemo.
    Poslednji put ažurirao/la ender71 : 03.02.2006. u 09:42

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

Pozdrav.Ne,prijatelju - nisu "Anubisova vrata"(podseti me molim te, kako se zove onaj opskurni pesnik kojim je Pauers opsednut)- u pitanju je dobri,stari Kipling i "Kaa,the big rock python - who knew all about the Midlle jungle,the life that runs close to earth or under it." - Izdavace zaista ne vredi kriviti-samo prate ukus veceg dela citalastva.
    Pitanje za tebe,posto posle "Virtuelnog svetla"nisam citao nista od Gibsona,zas li mozda nesto o njegovom radu,ili da li slucajno imas neke informacije o Luciusu Shepardu ciji me je "Lovac na jaguare"(izdato u siriusu)ostavio bez daha.
    Hvala unapred i pozdrav.

Zainteresovan član SimpleMe (avatar)
    Učlanjen
    23.11.2003.
    Reputaciona moć
    54

oh.
    Sad bas zelim da procitam tu knjigu 'Letopisi Tomasa Kovenanta'

Učlanjen
    28.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Pesnik u "Vratima" je neki Vilijam Eshbles, nije mi se nesto dopala ta knjiga.

Znaci Kipling, onda pretpostavljam da ti se dopao prvi deo Klarkova "Vremenske odiseje".

Od Gibsona sam citao "Kako smo popalili Hromu" (bilo u Siriusu), "Dzoni Mnemonik", i od knjiga
    "Neuromanser" i "Grof Nula", mada nisam bas osobiti obozavatelj cyberpunk-a.

A sto se tice Lusijusa Separda, evo sta Zivkoviceva "Enciklopedija" kaze o njemu.

"Jedan od najdarovitijih SF autora najmladje generacije. Prisutan je na zanrovskoj sceni od 1983.
    Zakljucno sa 1985. objavio je 13 prica i 1 roman "Zelene oci" u kome se prica o neuspelom opitu ozivljavanja mrtvaca i mracnim posledicam koje odatle proishode.
    U gotovo svim njegovim delima postoje izvesni elementi fantastike natprirodnog, ali sa uglavnom valjanim SF pokricem.
    U njegove najuspelije storije spadaju:
    Solitarijeve oci, Salvador i Covek koji je obojio zmaja Griaula.
    Separdu su 1985. pripale nagrade Hugo i Lokus. "

Nije mnogo, ali je enciklopedija iz 1990. verovatno na web-u ima nesto vise. U kom broju "Siriusa" je izasla ta njegova prica, da vidim imam li ?

Iskusan Kaa (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    103

Sirius br.131
    Nisam citao “Vremensku odiseju”(ako si mislio na “svemirsku”,nisam ni to- ali gledao sam film par hiljada puta I procitao pricu “Cuvar”,od koje je sve pocelo)
    Sta znaci ender71?
    Sta mislis o Simonsu(“Suplji covek”;”Pesma boginje Kali”) i o Barkeru,pre no sto je po mom misljenju poceo da iznajmljuje “crnce”,znaci- “Knjige krvi”,”Utkani svet”a mozda I “Kabal”
    Veliki pozdrav.

Učlanjen
    28.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Pozdrav Kaa,

"Vremenska odiseja" je novi Klarkov serijal, radio ga je sa Stivenom Baksterom. "Laguna" je izdala prva dva dela "Oko Vremena" i "Oluja sa Sunca". U "Oku Vremena" pojavljuje se Radjard Kipling kao jedan od glavnih likova.
    Preporucujem ti "Oko Vremena", samo da ti napravim zazubice :-) ima scenu bitke izmedju hordi Dzingis Kana sa jedne strane i vojske Aleksandra Makedonskog i vojnika Britanske imperije 19. veka sa druge strane, ako ni zbog cega drugog samo zato je vredi procitati.
    Drugi deo je dobar, ali ne bas toliko originalan.

"Pesme boginje Kali" sam procitao nekada davno, nije bas po mom ukusu, ali inace Simonsa cenim, "Hiperion" i "Pad Hiperiona" su izvanredni, a jos se nisam docepao "Iliona" nadam se da cu uskoro.

Slazem se sa tobom sto se tice Barkera, zadnje sam procitao "Igru Prokletstva" i stvarno mi je delovala za klasu slabije od drugih njegovih dela.
    "Utkani svet" je odlicna knjiga, dvaput sam je kupovao (prvi put sam je izgubio).
    "Knjige krvi" nisam procitao, jos nisam dosao do prvog dela, a nije mi se dalo da pocinjem citanjem sa drugim.
    Kada je Barker u pitanju mogu da preporucim njegov serijal u 2 knjige "Evervil" i "Velika predstava...", ako ih nisi do sada procitao. Mislim da je tu dosegao svoj vrhunac.

ender71 je kombinacija moje godine rodjenja i jednog od mojih omiljenih junaka u pitanju je naravno "Ender`s Saga" od 7 knjiga jedinog i neprevazidjenog Orsona Skot Karda.
    Kod nas je nedavno ponovo objavljen prvi deo "Enderova igra".
    Izvini kada je Skot Kard u pitanju tu sam pristrasan, jednostavno ga obozavam :-)

Nov član
    Učlanjen
    16.03.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ender71 Pogledaj poruku
    Pozdrav Kaa,

"Vremenska odiseja" je novi Klarkov serijal, radio ga je sa Stivenom Baksterom. "Laguna" je izdala prva dva dela "Oko Vremena" i "Oluja sa Sunca". U "Oku Vremena" pojavljuje se Radjard Kipling kao jedan od glavnih likova.
    Preporucujem ti "Oko Vremena", samo da ti napravim zazubice :-) ima scenu bitke izmedju hordi Dzingis Kana sa jedne strane i vojske Aleksandra Makedonskog i vojnika Britanske imperije 19. veka sa druge strane, ako ni zbog cega drugog samo zato je vredi procitati.
    Drugi deo je dobar, ali ne bas toliko originalan.

"Pesme boginje Kali" sam procitao nekada davno, nije bas po mom ukusu, ali inace Simonsa cenim, "Hiperion" i "Pad Hiperiona" su izvanredni, a jos se nisam docepao "Iliona" nadam se da cu uskoro.

Slazem se sa tobom sto se tice Barkera, zadnje sam procitao "Igru Prokletstva" i stvarno mi je delovala za klasu slabije od drugih njegovih dela.
    "Utkani svet" je odlicna knjiga, dvaput sam je kupovao (prvi put sam je izgubio).
    "Knjige krvi" nisam procitao, jos nisam dosao do prvog dela, a nije mi se dalo da pocinjem citanjem sa drugim.
    Kada je Barker u pitanju mogu da preporucim njegov serijal u 2 knjige "Evervil" i "Velika predstava...", ako ih nisi do sada procitao. Mislim da je tu dosegao svoj vrhunac.

ender71 je kombinacija moje godine rodjenja i jednog od mojih omiljenih junaka u pitanju je naravno "Ender`s Saga" od 7 knjiga jedinog i neprevazidjenog Orsona Skot Karda.
    Kod nas je nedavno ponovo objavljen prvi deo "Enderova igra".
    Izvini kada je Skot Kard u pitanju tu sam pristrasan, jednostavno ga obozavam :-)
    Vremenska odiseja je stvarno odlicna serija.

Orson Skot Card ima fenomenalnu knjigu koju sam nazalost nasao samo na engleskom pod nazivom PASTWATCH-THE REDEMPTION OF CHRISTOPHER COLUMBUS. Inace, voleo bih da procitam Ender sagu, ali trenutno imam samo Ksenocid. Ako neko moze da pomogne u nabavci ovog serijala ( PDF, E-book) nek se javi.

Licno smatram da je Artur Klark najbolji SF ikada, odnosno meeni se najvise dopada njegv stil. Ipak vise volim dobar SF nego epiku.

Simons je isto odlican i vrlo morbidan. Suplji covek i Pesme boginje Kali su totalno weird. A Hiperion-Endimion nema potrebe ni komentarisati, vrhunske su.

Imam solidnu kolekciju e knjiga ako neko zeli rado cu podeliti. Evo spiska:

SADRŽAJ PO NASLOVIMA

A KAO ANDROMEDA, Hojl Fred/Eliot Džon
    ANALI HIČIJA, Pol Frederik
    AUTOSTOPERSKI VODIĆ KROZ GALAKSIJU, Adams Daglas
    BIĆE VREMENA, Anderson Pol
    BLISTAVI SPRUD, Brin Dejvid
    BOŽANSKI CAR DINE, Herbert Frenk
    BOŽIJA ČESTICA, Ledermen Lion
    BOŽIJI ČEKIĆ, Klark Artur
    BUDUĆA ISTORIJA 1, Hajnlajn Robert
    BUDUĆA ISTORIJA 2, Hajnlajn Robert
    BUDUĆA ISTORIJA 3, Hajnlajn Robert
    BUDUĆA ISTORIJA 4, Hajnlajn Robert
    BULDOŽERCI, Pračet Teri
    CITADELA AUTARHA, Volf Džin
    CRNE RUPE I BEBE-VASELJENE, Hoking Stiven
    CRVENI MARS, Robinson Kim Stenli
    ČAPLJINO OKO, Legvin Ursula
    ČELIČNE PEČINE, Asimov Isak
    ČETIRI PUTA DO OPROŠTAJA, Legvin Ursula
    ČETVRTO MEĐULEDENO DOBA, Abe Kobo
    ČOVEK KOJI JE PAO NA ZEMLJU, Tevis Volter
    ČOVEK NAOPAKO, Kirval Filip
    ČOVEK PRAZNIH ŠAKA, Legvin Ursula
    ČOVEK U VISOKOM DVORCU, Dik Filip
    ČUVARI VREMENA, Anderson Pol
    DAN TRIFIDA, Vindem Džon
    DECA DINE, Herbert Frenk
    DETE VREMENA, Asimov Isak/Silverberg Robert
    DINA, Herbert Frenk
    DO VIĐENJA I HVALA NA SVIM RIBAMA, Adams Daglas
    DOKTOR BLADMANI, Dik Filip
    DRUGA ZADUŽBINA, Asimov Isak
    DUBOKO PONIRANJE, Klark Artur
    DUH SA GREND BENKSA, Klark Artur
    DVANAEST ČETVRTI VETRA, Legvin Ursula
    DVE HILJADE DESETA: DRUGA ODISEJA, Klark Artur
    DVE HILJADE PRVA: ODISEJA U SVEMIRU, Klark Artur
    DVE HILJADE ŠEZDESET PRVA: TREĆA ODISEJA, Klark Artur
    DVERI VREMENA, Farmer Filip Hoze
    DVORAC VEČNOSTI, Šo Bob
    EDEN, Lem Stanislav
    EGZODUS SA DUGOG SUNCA, Volf Džin
    ENDIMION, Simons Den
    EON, Ber Greg
    EVERVIL, Barker Klajv
    FANTASTIČNO PUTOVANJE II, Asimov Isak
    FIJASKO, Lem Stanislav
    GALAKTIČKI ISCELITELJ KERAMIKE, Dik Filip
    GEM, Pol Frederik
    GLAS GOSPODARA, Lem Stanislav
    GOLAĆ NA URVINI, Strugacki Arkadije/Strugacki Boris
    GOLO SUNCE, Asimov Isak
    GOSPA OD AVALONA, Bredli Merion Cimer
    GOSPODARI RATA, Klajn Žerar
    GRAD, Simak Kliford
    GRAD I ZVEZDE, Klark Artur
    GROF NULA, Gibson Vilijem
    HAINSKE PRIČE, Legvin Ursula
    HALEJEVA KOMETA, Hojl Fred
    HILJADU DEVET STOTINA OSAMDESET ČETVRTA, Orvel Džordž
    HIPERION, Simons Den
    HOTEL 'KOD POGINULOG ALPINISTE', Strugacki Arkadije/Strugacki Boris
    IDORU, Gibson Vilijem
    INŽENJERI PRSTENA, Niven Lari
    IZBOR BOGOVA, Simak Kliford
    IZGUBLJENI SVETOVI DVE HILJADE PRVE, Klark Artur
    JA SAM LEGENDA, Metison Ričard
    JEDINO DRVO, Donaldson Stiven
    JEDRENJE BLISTAVOM VEČNOŠĆU, Benford Gregori
    JERETICI DINE, Herbert Frenk
    JEZERO DUGOG SUNCA, Volf Džin
    JURSKI PARK, Krejton Majkl
    KALDE DUGOG SUNCA, Volf Džin
    KAMIČAK NA NEBU, Asimov Isak
    KAMIONCI, Pračet Teri
    KANDŽA POMIRITELJA, Volf Džin
    KAPIJA, Pol Frederik
    KAPIJSKO PUTOVANJE, Pol Frederik
    KAPITOL DINA, Herbert Frenk
    KLANOVI ALFINOG MESECA, Dik Filip
    KOB POGLAVARA KLETNIKA, Donaldson Stiven
    KOLEVKA, Klark Artur/Li Džentri
    KOLEVKA ZA MACU, Vonegat Kurt
    KRAJ DETINJSTVA, Klark Artur
    KRAJ VEČNOSTI, Asimov Isak
    KRATKA POVEST VREMENA, Hoking Stiven
    KRILCI, Pračet Teri
    KRSTAŠKI POHOD, Anderson Pol
    KSENOCID, Kard Orson Skot
    LEGAT, Ber Greg
    LEOPARD SA KILIMANDŽARA, Larionova Olga
    LETNJA KRALJICA, Vindž Džoan
    LEVA RUKA TAME, Legvin Ursula
    LJUBAV I SMRT, Simons Den
    LJUBAVNICI, Farmer Filip Hoze
    LOGOR KONCENTRACIJE, Diš Tomas
    MAČ LIKTORA, Volf Džin
    MAGLE AVALONA 1, Bredli Merion Cimer
    MAGLE AVALONA 2, Bredli Merion Cimer
    MAGLE AVALONA 3, Bredli Merion Cimer
    MAGLE AVALONA 4, Bredli Merion Cimer
    MAHNITI ZALIV, Benford Gregori
    MAKROSKOP, Entoni Pirs
    MARS, Bova Ben
    MARSOVSKO VREMENSKO ISKLIZNUĆE, Dik Filip
    MATICA ZEMLJA, Klark Artur
    MESIJA DINE, Herbert Frenk
    MI, Zamjatin Jevgenij
    MOĆ OČUVANJA, Donaldson Stiven
    MONALIZIN NATPOGON, Gibson Vilijem
    MOŽDANI TALAS, Anderson Pol
    MUAD'DIB, Herbert Frenk
    NA RUBU ZADUŽBINE, Asimov Isak
    NAJBOLJE SVETSKE SF PRIČE 1984.
    NAJBOLJE SVETSKE SF PRIČE 1985.
    NAJBOLJE SVETSKE SF PRIČE 1986.
    NEMEZIS, Asimov Isak
    NEODREĐENO VREME, Žeri Mišel
    NEOPREZNI PUTNIK, Baržavel Rene
    NEPOBEDIVI, Lem Stanislav
    NEUROMANSER, Gibson Vilijem
    NIJE VREME ZA HEROJE, Lundval Sem
    NIKADIJA, Zindel Dejvid
    NIKADOĐIJA, Gejmen Nil
    NOĆNA KRILA, Silverberg Robert
    NOĆNA STRANA - DUGO SUNCE, Volf Džin
    NOSILAC BELOG ZLATA, Donaldson Stiven
    NOVA, Dilejni Semjuel
    OBALA BESKRAJA, Brin Dejvid
    OBJASNITI NEOBJAŠNJENO, Ajzenk Hans/Sardžent Karl
    OSMICA, Nevil Ketrin
    OTKRIVENI RAMA, Klark Artur/Li Džentri
    PAD HIPERIONA, Simons Den
    PAD MESEČEVE PRAŠINE, Klark Artur
    PAVANE, Roberts Kejt
    PESAK MARSA, Klark Artur
    PESMA BOGINJE KALI, Simons Den
    PESME DALEKE ZEMLJE, Klark Artur
    PLAVI MARS, Robinson Kim Stenli
    PLIME SVETLOSTI, Benford Gregori
    PODIZANJE ZVEZDANE PLIME, Brin Dejvid
    POLARISOVA SF ANTOLOGIJA 93.
    POLARISOVA SF ANTOLOGIJA 94.
    POLARISOVA SF ANTOLOGIJA 95.
    POLARISOVA SF ANTOLOGIJA 96.
    POLARISOVA SF ANTOLOGIJA 97.
    POLARISOVA SF ANTOLOGIJA 98.
    PONIRAČ U SUNCE, Brin Dejvid
    POTOPLJENI SVET, Balard Džejms Grem
    POZITRONSKI ČOVEK, Asimov Isak/Silverberg Robert
    PREKO MORA SUNACA, Benford Gregori
    PRELUDIJUM ZA ZADUŽBINU, Asimov Isak
    PREMEŠTANJE MARSA, Ber Greg
    PROROK, Herbert Frenk
    PRSTEN, Moren Denijel Kejz
    PRSTENASTI SVET, Niven Lari
    RAJSKI VODOSKOCI, Klark Artur
    RAMA II, Klark Artur/Li Džentri
    RANJENA DOMAJA, Donaldson Stiven
    RAT TRGOVACA, Pol Frederik
    RAT UZDIZANJA, Brin Dejvid
    RAT ZLOZEMLJA, Donaldson Stiven
    REKLAMOKRATIJA, Pol Frederik/Kornblut Siril
    RESTORAN NA KRAJU VASELJENE, Adams Daglas
    RIBAR UNUTRAŠNJEG MORA, Legvin Ursula
    ROBOTI I CARSTVO, Asimov Isak
    ROBOTI ZORE, Asimov Isak
    RUŽA KOMPASA, Legvin Ursula
    S DRUGE STRANE NEBA, Klark Artur
    S ONE STRANE PLAVOG OBZORJA DOGAĐANJA, Pol Frederik
    S ONE STRANE SPUŠTANJA NOĆI, Klark Artur/Benford Gregori
    SABRANI ROBOTI, Asimov Isak
    SAVRŠENA PLANETA, Šekli Robert
    SENKA MUČITELJA, Volf Džin
    SF GALAKSIJA
    SLEPI GLASOVI, Rimi Tom
    SMRT MEGAPOLISA, Vaka Roberto
    SMRT TRAVE, Kristofer Džon
    SNEŽNA KRALJICA, Vindž Džoan
    SNOVI O KONAČNOJ TEORIJI, Vajnberg Stiven
    SOLARIS, Lem Stanislav
    SPUŠTANJE NOĆI, Asimov Isak/Silverberg Robert
    SRCE KOMETE, Benford Gregori/Brin Dejvid
    STALNO SE VRAĆAJUĆI KUĆI, Legvin Ursula
    STRAH ZADUŽBINE, Benford Gregori
    SUSRET SA HIČIJIMA, Pol Frederik
    SUSRET SA RAMOM, Klark Artur
    SVEMIRSKE STRUJE, Asimov Isak
    SVET-GROBLJE, Simak Kliford
    SVETLOST ZEMALJSKA, Klark Artur
    ŠUMSKA KUĆA, Bredli Merion Cimer
    ŠUPLJI ČOVEK, Simons Den
    TAHMASIB, Strugacki Arkadije/Strugacki Boris
    TAMNA VASELJENA, Galuj Denijel
    TAMNO SKENIRANJE, Dik Filip
    TEHANU, Legvin Ursula
    TEŠKO JE BITI BOG, Strugacki Arkadije/Strugacki Boris
    TETOVIRANI ČOVEK, Bredberi Rej
    TRANZITNA STANICA, Simak Kliford
    TRI HILJADE PRVA: KONAČNA ODISEJA, Klark Artur
    TRI SRCA I TRI LAVA, Anderson Pol
    TRON PRSTENA, Niven Lari
    U OKEANU NOĆI, Benford Gregori
    U SUSRET ZADUŽBINI, Asimov Isak
    UBIK, Dik Filip
    UGLAVNOM BEZOPASNI, Adams Daglas
    URT NOVOG SUNCA, Volf Džin
    USPON ENDIMIONA, Simons Den
    UTKANI SVET, Barker Klajv
    VEČNOST, Ber Greg
    VELIKA I TAJNA PREDSTAVA, Barker Klajv
    VELIKA NEBESKA REKA, Benford Gregori
    VIRTUELNA SVETLOST, Gibson Vilijem
    VIŠE NEGO LJUDSKI, Sterdžen Teodor
    VREME JE NAJJEDOSTAVNIJA STVAR, Simak Kliford
    VRLI NOVI SVET, Haksli Oldos
    VRT RAME, Klark Artur/Li Džentri
    ZADUŽBINA, Asimov Isak
    ZADUŽBINA I CARSTVO, Asimov Isak
    ZADUŽBINA I ZEMLJA, Asimov Isak
    ZVEZDE PRAH NEBESKI, Asimov Isak
    ŽIVOT VASELJENA I SVE OSTALO, Adams Daglas

I jos puno toga...Pa, javite se....
    Poslednji put ažurirao/la krasuljak : 16.03.2013. u 22:23 Razlog: spojler

Primećen član crni djordje (avatar)
    Učlanjen
    30.09.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    57

Hajde da i ja kazem nesto posle sto godina..Ova sestologija je odlicna i citam je treci put i ne mogu da nadjem nijednu zamerku,a veliki sam fan ovog zanra.Malopre cuh da postoje i sedmi,osmi i deveti deo,samo ne znam da li su objavljeni kod nas.Ako neko ima informaciju o tome neka javi.Hvala unapred!
    ...ej konju misli na generaciju potonju a ne samo kako da napunis klonju i pre nego sto izadjes ostavi poruku bolju....

Učlanjen
    30.09.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio Kaa Pogledaj poruku
    I meni je malo zasmetao taj deo sa silovanjem u pocetku,ali je Stiven jednostavno kroz taj cin pokusao da nam docara zdravlje i lepotu Domaje,i kako utice na ljude,pre svega na coveka koji boluje od lepre,a mislim da je Kovenant i mislio da sanja,tako da u startu to nije video kao silovanje,vec kao prosto zadovoljenje fizicke i mentalne otupelosti
    ...ej konju misli na generaciju potonju a ne samo kako da napunis klonju i pre nego sto izadjes ostavi poruku bolju....

Učlanjen
    30.09.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio crni djordje Pogledaj poruku
    I meni je malo zasmetao taj deo sa silovanjem u pocetku,ali je Stiven jednostavno kroz taj cin pokusao da nam docara zdravlje i lepotu Domaje,i kako utice na ljude,pre svega na coveka koji boluje od lepre,a mislim da je Kovenant i mislio da sanja,tako da u startu to nije video kao silovanje,vec kao prosto zadovoljenje fizicke i mentalne otupelosti
    Ej ljudi,da li zna neko da li je kod nas izasao 7,8 i 9-ti deo?Ja sam odusevljen sa prv ih sest knjiga

Slične teme

1. Препоруке за куповину возила
    Autor mvbdb u forumu Automobilizam
    Odgovora: 20436
    Poslednja poruka: 14.03.2015., 04:34
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 12.05.2011., 13:48

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku