Dijabetes (Shecerna Bolest)
Strana 1 od 24 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 586

Tema: Dijabetes (Shecerna Bolest)

Primećen član Whitesnake (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Arrow Dijabetis (Shecerna Bolest)

Da li neko od vas boluje od ove bolesti,koliko dugo boluje,koji je uzrok dobijanja dijabetisa,i kakva su vasha iskustva u borbi protiv dijabetisa.Ja bolujem od ove bolesti vec 4 godine,iskustva su ocajna...da nepricam sad..pricacu kasnije prvo bih da cujem vas da podelimo ovu nashu muku!
    Poslednji put ažurirao/la Whitesnake : 05.02.2007. u 14:28

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Podrazumevano Re: Dijabetis(Shecerna Bolest)

Hm...hahahaha...nemoj da te vredja ovaj osmeh,samo...ja malo govorim o tome ali razumem MNOOOOOGOOOOO DOOOBROOOO,tvoj problem.Pa ovako,ja sam dijabeticar od svoje 4. godine a sada mi je 28...i sta kazes...O tome ti sigurno niko nece bolje ispricati od mene...bez uvrede ostalima...Sta te zanima,pitaj me konkretno jer mogu da ti ispisem citave tome o ovoj temi.Prezivela sam svast,suocila se sa svim mogucim problemima i evo normalna sam.Pre nego me bilo sta pitas sto zelis da znas,hocu da ti kazem samo jedno...NE RAZLIKUJES SE OD OSTALIH....ni malo.Sve mozes i uvek...ne predaj se i ne drami,ne slusaj price...to nije bolest vec poremecaj rada zlezde koja se zove pankreas ili ti gusteraca,kako hoces,koja luci hormon koji se zove insulin a koja kod nas slabo radi ili ne radi.Moj pankreas funkcionise i ako se nosim sa ovim poremecajem vec 24 godine.Dobila sam ga od stresa i na insulin sam od 4 godine.Do svoje 10 na jednoj dozi dnevno...od 10 do 19 na dve a sada vec na 4...i nista nije strasno...veruj da sada ne bi umela da zivim bez toga.Imam dete koje ima 4 godine...najnormalniji porodjaj...najnormalnija trudnoca...odlicna kilaza i najnormalinije ponasanje.Pozdravljam te pa se javi i slobodno pitaj sta god te zanima!
    Poslednji put ažurirao/la malena_JA : 30.01.2006. u 02:17

Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Ma znam i ja mnogo o dijabetisu,posledicama i svim sranjima shto se toga tice(naravno da znash vishe od mene shto je i logicno ),i ja mogu mnogo da pishem o ovoj temi,6 sati ako treba,al me mrzi da kucam ,jesam i ja proshao sito i resheto za ove 4 godine(znash o cemu ti pricam)netreba da ti pricam detalje i price(predpostavljash o cemu se radi),isto sam sad ok,ali neznam koliko ce trajati to iz razloga slabog karaktera i neposhtovanja nekih cinjenica sa kojima bih morao da se suocim.Upravu si da to nije bolest,to je jedno stanje koje moze te razoriti vremenom na psiholoshkoj bazi!Stoji i ta cinjenica da uvek ima neshto gore,shto moze biti velikaaaaaa uteha za one koji se josh nisu pomirili sa nekim cinjenicama dijabetisa!Uglavnom svaka ti cast.....tolike godine proci sa ovim !!!Covece..............

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Cuj,sto se tice karaktera...to dodje s vremenom....ne mogu ja sada da se zakunem da sam bila disciplinovana svih ovih godina ali veruj da ni jedan dijabeticar nije disciplinovan.Ja ne znam gde se ti lecis ali moja doktorka T.B. koj radi u grdaskoj bolnici na Zvezdari kaze da mi moramo kad kad da pojedemo i po nesto slatko kako bi nam se srce hranilo i kako bi samim tim smirili i svoju psihu.Istina je da je meni mozda i malo lakse jer sam sa tim pocela da zivim od svoje cetvrte godine i tako sam ucila kako treba ziveti u zivotu.Hocu da kazem da nikada nisam kao ostala deca uzivala u slatkisima pa da sam od jednom prestala sa tim , vec sam od tada pocela da se nosim sa tim da ja to ne smem.Lakse je malom detetu to ukinuti nego odraslom coveku.Ne znam koliko ti godina imas ali evo i moj sef koji ima 37 godina boluje vec 4 godine i vidim da mu je jako tesko da se nosi sa tim.Njemu su sve ladje potonule..on se predaje.Sada mozes da kupis i pojedes svasta od programa za dijabeticare i tako olaksas sebi.Znam,znam ja da nije to to,ali prebrodi dve situacije i na trecu neces ni pomisliti.U ostalom,zdravije se hranimo od ostalih zato sto tako moramo ali ako tako nastavimo,tbvrdim ti da cemo imati manje problema kao stariji od sada najzdravijih ljudi.Eto...volela bih da sam te malcice ohrabrila.Uvek mozes da mi se javis.Mislim da u javnom profilu postoji i moj email,pa mozes i tamo pisati.Pozdravljam te!

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

I jos da dodam...ne znam da li ti je lekar rekao da uzima vitami C od 1000mg,onaj RISCHLIFE....ne zbog imuniteta samo , vec da bi ojacao krvne sudove koji su nama jako slabi.Sumece tablete ti tu nista nece pomoci...to je samo obojena hemija.

Aktivan član miskov (avatar)
    Učlanjen
    30.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio malena_JA
    I jos da dodam...ne znam da li ti je lekar rekao da uzima vitami C od 1000mg,onaj RISCHLIFE....ne zbog imuniteta samo , vec da bi ojacao krvne sudove koji su nama jako slabi.Sumece tablete ti tu nista nece pomoci...to je samo obojena hemija.
    A ja cuo da su sumeci mnogo bolji:shock:

Zainteresovan član
    Učlanjen
    07.11.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    46

Ma kakve sumece tablete....licno sam razgovarala sa nekoliko lekara i svi su mi rekli da to izvrnem u wc solju!!!

Aktivan član miskov (avatar)
    Učlanjen
    30.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

I ja sam se malo intersovao.Kazu da je vitamine najbolje uzimati u prirodnom obliku,a posle u sumletama.Kad progutas obicnu tabletu vitamina C ona nagriza sluzokozu zeluca.Al dobro pi ti kako su i rekli doktori.:-)

Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Pazi jeste tebi mnogooooo lakshe od mene,tebe je to zakacilo da kazemo na samom zacetku zivota,a mene sa 15 godina...shto znaci da si lakshe prihvatila to kao dete!Inace lecim se u Klinickom Centru,odnosno na Institutu za dijabetis i endokrinologiju,tzv. Interna B klinika u Dr.Subotica 9,mozda si tamo nekad i bila na terapiji od 21-og dana.Naravno teshko je da prihvatim sve to.Nekazem ja,prihvatio sam ja to,ali ne skroz nego samo delimicno Ali imam veru i nadu u to da ce genetika napredovati i da ce dijabetis biti kao shto je danas grip ,fakticki lek je konstruisan genetski josh sedamdesetih godina u Cikagu,ali nikada nije proizvodjen zbog farmaceutske mafije(propale bi velike farmaceutske kuce shto proizvode insulin),samo da izdrzim do tad,ali kako sam krenuo...bice svashta!Inace u sushtini prve dve godine je bilo najteze...jebena stvar koja sve lepo baca u depresivnost,al izborio sam se i sa tim...

Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Ajde bre pricajte malo....da vidimo shta nas to toliko muci

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Znači, jedva sam našla temu, i posle bi se nebo srušilo na mene da sam otvorila novu. Ako već postavljate teme mogli biste bar da budete humani prema pretrazi i da odvajate reči od zagrada :?

Da li neko može da mi opiše kako izgleda gangrena stopala, da li počinje sa ranicama i koliko su opasne otvorene, duboke rane na potkolenicama...? Da li imaju veze sa gangrenom, koji je to "stadijum" i tako... Čovek ima šećer oko 15 godina (tj. toliko zna), sada ima 50. Prima insulin više godina.
    Janidebi

Poznat WithdrawnWater (avatar)
    Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Pa ne postavljamo mi teme vec korisnici.
    Dakle - gangrena. Da, moze da pocne sa ranicama, cesce ranama, koje su najcesce okruzene tkivom tamnomrke ili crne boje, ali moze da postoji i kao prosto tkivo koje izumire, koza gubi normalnu boju, postaje crna, mumificirana...(http://www.gentili.net/diabeticfoot/images/large/gangre1.jpg)

(http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/IndexDisplay.cfm?ImageID=1051463475)

Svakako, ne mora svako otvaranje rana da bude i zavrsi gangrenom, ali kod dijabeticara svako otvaranje rana smatra se opasnim zapustanjem osnovne bolesti, tj. eskalacijom bolesti, koja zahteva hitnu paznju, a rane hitno hirusko zbrinjavanje....

Ako proguglas, sigurno ces naci masu toga na temu. Pozdrav.

P.s. Ako neko koga znas ima duboke ulceracije (rane) po potkolenicama a dijabeticar je, neophodno je da se hitno javi svom lekaru (endokrinologu) kao i hirurgu.

Poz
    Život se ne meri brojem udaha, vec brojem trenutaka koji nam oduzmu dah....

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Podrazumevano Re: Dijabetes (Shecerna Bolest)

Da, u bolnici je. Da li znaš zbog čega, konkretno, dolazi do gangrene?

Hvala.
    Janidebi

Poznat dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    151

kao poseledica dugogodisnjeg dejstva povisenog secera na krvne sudove, isti propadaju i ....

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

...krv ne doprema kiseonik u tkivo, celije ne dobijaju hranu, ergo tkivo propada, dobija crnu boju i mumificiran izgled. Drugim recima - truli.

Smile Re: Dijabetis(Shecerna Bolest)

Citat Original postavio Whitesnake
    Ajde bre pricajte malo....da vidimo shta nas to toliko muci
    Mene ne muci nista ,sem da sam dijabeticar 10 godina vec,ups! 11-ta pocinje a imam 26 godina.Lako je izracunati
    Naime,u pocetku( za neupucene,pocela sam nocu da mokrim,da mi se susa usta nenormalno,suva koza,trnjenje u prstima,trnjnje jezika,kosmar u glavi,nesanica),mama i ja smo primetile da se nesto cusno desava sa mnom i otisle kod lekara da proverimo.Secer u krvi mi je bio povecan i nakon OGTT-a(test opterecenja za dijabetes) dijagnostifikovali su poremecenu toleranciju metabolizma na ugljenje hidrate!What the fu.k!
    Onda su mi sturo objasnili sta treba da radim,sta ne treba,da treba redovno da se kontrolisem i to je to.Pocela sam sa tabletama i dijetom,raznim alternativnim metodama ali nista,bila sam u stalnim hipoglikemijama i hiperglikemijama.Za to vreme sam se edukovala SAMA uz pomoc mojih roditelja,mame najvise i to je ono sto me je najvise bolelo.Nisam naisla ni na jednog lekara koji bi me ozbiljno u nesto uputio,rekao da postoji udruzenje dijabeticara,kakva su moja prava sto se Zavoda tice i sl.Uvek se nekud zure,imaju preca posla,strpaju me u bolnicu na par dana,meni bude bolje malo,otpuste me uz par recenica da sam ja sama sebi najbolji lekar i ja sam pukla!Ocekivali su neke pare mozda?!Oterala sam celu Nisku endokrinologiju u p..u materinu u sebi,rekla im da kad bi Hipokrat znao ko sve nosi bele mantile da bi se prevrnuo u grobu i otisla da se borim sama za sebe!Sve sam mogla d auklonim ali stres nikako!A to je srz svega i kljuc za resenje problema.Raspitala sam se,otisla kod psihologa i u razgovoru sa njim,(covek nije mogao da veruje sta se desava tamo na Internoj klinici ali ga nije ni cudila ta korumpiranost),on mi je pomogao i posle par meseci nasao mi je coveka kome treba da se obratim.Tu je sve krenulo na bolje.
    Dobila sam svog lekara,kome sam izlozila problem i uz ciju sam pomoc i podrsku prevazisla sve prepreke i probleme,koji je imao razumevanja za mene,koji me je preveo na insulin i kome sam zaista zahvalna do neba.Malo je takvih!Zahvaljujuci njegovoj brizi,podrsci i savetima,stalnih vidjenja u bolnici i van nje,moje vrednosti secera su se vremenom normalizovale i danas su normalne kao kod zdravih osoba.Insulin primam samo ujutru-dugodelujuci,uz dodatak vitamina B i podvlacim ZDRAVE I REDOVNE ISHRANE.
    Ja sam od onih dijabeticara koji zive sa svojom bolescu i koji pozitivno gledaju na svoju bolest,kao da je to najnormalnija stvar.Sve je u mozgu i odatle sve polazi.Moje iskustvo govori da pored redovnih samokontrola,kontrole hemoglobina,davanja insulinskih injekcija,izbalansirane ishrane,uravnotezenog nacina zivota,podrske prijatelja i porodice dijabeticar treba da ima razvijenu pozitivnu autosugestiju jer on sam jeste sebi najbolji lekar.Verujem da je ovo poslednje od presudne vaznosti.Mnogi ljudi zive sa tim i nauce da je njihov zivot u njihovim rukama,nauce se samokontroli i definitivno zive kvalitetnije od ostalih!
    U zadnje vreme cujem da se stalno pominje ta B klinika u Bg-u i mogucnost lecenja u banji,kako su pacijenti upucivani u stacionare na edukaciju kao i mogucnost dobijanja aparata za merenje secera,sto mi je izuzetno drago.Sve vise se prica o tome i u elektronskim medijima,sto ranije nije bio slucaj.Konkretno,ja nikad nista nisam dobila od ove drzave,ni banju,ni edukaciju,ni aparat,sve sam radila sama o svom trosku jer kakva je procedura ne mili mi se ni da trazim ono sto mi pripada.Umorila sam se vise!Lepse mi je dok ja vodim racuna o sebi,znam da istrajem u tome i da se ni po cemu ne razlikujem od drugih.Jednostavno uzivam u zivotu :grin: sto od srca zelim svima

Poznat intra (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Da li ste čuli za neko navodno japansko voće, kojeg trgovci zovu kumkat, koje navodno snižava nivo šećera u krvi i uopšte je dobro za dijabetičare? Naziv izgleda nije dobar nema na netu ništa.

Citat Original postavio intra
    Da li ste čuli za neko navodno japansko voće, kojeg trgovci zovu kumkat, koje navodno snižava nivo šećera u krvi i uopšte je dobro za dijabetičare? Naziv izgleda nije dobar nema na netu ništa.
    Nisam cula,ali casa jogurta sa suvo pecenim susamom sigurno spusta 3x dnevno,kao i casa tople vode sa kasicicom cimeta ujutru i uvece, itd.....

Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio beyondinfinity
    Mene ne muci nista ,sem da sam dijabeticar 10 godina vec,ups! 11-ta pocinje a imam 26 godina.Lako je izracunati
    Naime,u pocetku( za neupucene,pocela sam nocu da mokrim,da mi se susa usta nenormalno,suva koza,trnjenje u prstima,trnjnje jezika,kosmar u glavi,nesanica),mama i ja smo primetile da se nesto cusno desava sa mnom i otisle kod lekara da proverimo.Secer u krvi mi je bio povecan i nakon OGTT-a(test opterecenja za dijabetes) dijagnostifikovali su poremecenu toleranciju metabolizma na ugljenje hidrate!What the fu.k!
    Onda su mi sturo objasnili sta treba da radim,sta ne treba,da treba redovno da se kontrolisem i to je to.Pocela sam sa tabletama i dijetom,raznim alternativnim metodama ali nista,bila sam u stalnim hipoglikemijama i hiperglikemijama.Za to vreme sam se edukovala SAMA uz pomoc mojih roditelja,mame najvise i to je ono sto me je najvise bolelo.Nisam naisla ni na jednog lekara koji bi me ozbiljno u nesto uputio,rekao da postoji udruzenje dijabeticara,kakva su moja prava sto se Zavoda tice i sl.Uvek se nekud zure,imaju preca posla,strpaju me u bolnicu na par dana,meni bude bolje malo,otpuste me uz par recenica da sam ja sama sebi najbolji lekar i ja sam pukla!Ocekivali su neke pare mozda?!Oterala sam celu Nisku endokrinologiju u p..u materinu u sebi,rekla im da kad bi Hipokrat znao ko sve nosi bele mantile da bi se prevrnuo u grobu i otisla da se borim sama za sebe!Sve sam mogla d auklonim ali stres nikako!A to je srz svega i kljuc za resenje problema.Raspitala sam se,otisla kod psihologa i u razgovoru sa njim,(covek nije mogao da veruje sta se desava tamo na Internoj klinici ali ga nije ni cudila ta korumpiranost),on mi je pomogao i posle par meseci nasao mi je coveka kome treba da se obratim.Tu je sve krenulo na bolje.
    Dobila sam svog lekara,kome sam izlozila problem i uz ciju sam pomoc i podrsku prevazisla sve prepreke i probleme,koji je imao razumevanja za mene,koji me je preveo na insulin i kome sam zaista zahvalna do neba.Malo je takvih!Zahvaljujuci njegovoj brizi,podrsci i savetima,stalnih vidjenja u bolnici i van nje,moje vrednosti secera su se vremenom normalizovale i danas su normalne kao kod zdravih osoba.Insulin primam samo ujutru-dugodelujuci,uz dodatak vitamina B i podvlacim ZDRAVE I REDOVNE ISHRANE.
    Ja sam od onih dijabeticara koji zive sa svojom bolescu i koji pozitivno gledaju na svoju bolest,kao da je to najnormalnija stvar.Sve je u mozgu i odatle sve polazi.Moje iskustvo govori da pored redovnih samokontrola,kontrole hemoglobina,davanja insulinskih injekcija,izbalansirane ishrane,uravnotezenog nacina zivota,podrske prijatelja i porodice dijabeticar treba da ima razvijenu pozitivnu autosugestiju jer on sam jeste sebi najbolji lekar.Verujem da je ovo poslednje od presudne vaznosti.Mnogi ljudi zive sa tim i nauce da je njihov zivot u njihovim rukama,nauce se samokontroli i definitivno zive kvalitetnije od ostalih!
    U zadnje vreme cujem da se stalno pominje ta B klinika u Bg-u i mogucnost lecenja u banji,kako su pacijenti upucivani u stacionare na edukaciju kao i mogucnost dobijanja aparata za merenje secera,sto mi je izuzetno drago.Sve vise se prica o tome i u elektronskim medijima,sto ranije nije bio slucaj.Konkretno,ja nikad nista nisam dobila od ove drzave,ni banju,ni edukaciju,ni aparat,sve sam radila sama o svom trosku jer kakva je procedura ne mili mi se ni da trazim ono sto mi pripada.Umorila sam se vise!Lepse mi je dok ja vodim racuna o sebi,znam da istrajem u tome i da se ni po cemu ne razlikujem od drugih.Jednostavno uzivam u zivotu :grin: sto od srca zelim svima
    Divim ti se,keve mi....blago tebi,neznam shta bih ti drugo rekao!Slazem se sa tobom da je sve u nashim psihama....sve ostalo dodje samo od sebe!Tako ja bar mislim..

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio beyondinfinity
    Nisam cula,ali casa jogurta sa suvo pecenim susamom sigurno spusta 3x dnevno,kao i casa tople vode sa kasicicom cimeta ujutru i uvece, itd.....
    Čula sam za čičoku, divlji krompir. Lepo, slatkastog ukusa i liči na djumbir. Ima ga na pijacama po 150 din/kg. Kažu da skida šećer i da je jako dobro za krvne sudove.
    Srećno svima.

Našla sam ovu tromesečnu dijeticu..http://www.hacres.com/
    Poslednji put ažurirao/la Prisoner : 07.02.2007. u 23:17

Citat Original postavio Whitesnake
    Divim ti se,keve mi....blago tebi,neznam shta bih ti drugo rekao!Slazem se sa tobom da je sve u nashim psihama....sve ostalo dodje samo od sebe!Tako ja bar mislim..
    Samo napred,misli pozitivno i desavace se jos bolje.Pozdrav

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Citat Original postavio malena_JA
    Znaš li gde se može nabaviti ovaj vitamin C?

Učlanjen
    14.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio Bi2
    Znaš li gde se može nabaviti ovaj vitamin C?
    Ovo je tema o dijabetisu!Postavi posebnu temu o tome ili pitaj na PP.

Učlanjen
    21.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    120

Informacije radi, kaze se dijabetes, pitanje je u vezi sa temom i sa konkretnom bolescu, svakako ne treba da postavlja novu temu jer ce biti izbrisana a tebe molim da ne moderiras forum umesto moderatora.

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

@WithdrawnWater - ..:wink:..Nego, htela sam pitati još nešto, vezano za ovu boljku. Pročitala sam skoro sve na onom sajtu o policističnim jajnicima ( nadam se da nisam pogrešila naziv) i zanima me, koliko cista na jajniku, u tamo nekim 40-tim, može uticati na pojavu dijabetesa?

Slične teme

1. DIJABETES - HITNO !!!
    Autor Kristina81 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 10.02.2007., 17:41
  2. insipidni dijabetes
    Autor natasa3 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.05.2005., 15:07
  3. Dijabetes
    Autor petroz u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0