ajmo neka objasnjavanja pocetniku

Da bi gledao sat program potrebno ti je da kupis tanjir, oko, a u zavisnosti od toga da li ces gledati preko kompjutera moras kupiti ss2 karticu,ili preko tv-a risiver.Mozes da gledas dosta kanala,otkljucanih odnosno onih koji nisu kodirani i mozes naravno i neke zakljucane uz odgovarajuci kljuc ili softver a naravno i preko kartice za odredjeni paket. satelitski internet samo preko ss2
PozZ
 
Mozes naravno ako imas na grafickoj izlaz tv-out a sto se tice interneta najmanja brzina je cinimi se 256kbit/s to se naravno placa i ide ti uz konekciju za dial up internet,uz to imas i tzv. besplatni internet u jednom smeru ali o tome nekom drugo prilikom.
ss2 zakon
PozZ
 
ok, ja opet smaram, ali recimo sta ja nemam uopste telefonsku liniju, fiksni telefon?
i sta onda?
nema neta?
i kome ja placam taj satelitski internet?

izvini za smaranje, ali bas me je zainteresovala ova tema...
p.s koliko kosta ta ss2 kartica, koliko kosta tanjir...
da li je procedura uspostavljanje teska?
da li se mozda to placa?

p.s 2
ako bi mogao nesto o tome jednosmernom besplatnom netu...

josh jednom izvini za smaranje, ali bas me interesuje
 
Nije problem ako nemaš fiksni,naručiš mobilnim konekciju,isključiš mobilni i na netu si jeftiije nego sa fiksnog.Pre toga treba da nadješ provajdera koji ti omogućava pristup satelitu.Pristup je po vremenu ili po količini podataka koje skineš.Besplatni net ne postoji,ovo sa alice sat je takozvano grebanje,skidaš ono što drugi plaćaju.Za to ti je potrebna samo kartica SS2 i antena,a za grebanje imaš puno programčića.Nije uopšte potrebno da si konektovan.Za grebanje,najbolji ti je manna 26-27,ako je dobro podesiš,za deset minuta ti skine desetak gigabajta podataka.Ovim programom ne moraš samo na alice sat,skida sa svih satelita,samo treba doterati parametre.Od onoga što skineš,80 posto ne možeš da otvoriš,a od onoga što otvoriš - 80 posto ti je ***** materijal,ostalo su ti pesmice,spotovi i softveri,za koje najčešće ne znaš čemu služe.Provajdera za satelitski internet imaš nekoliko,protok je loš,ne garantuju ti protok,mesečna cena za najniži protok je od 1.500 do 2.000 dinara. Zavisi na koga naletiš.Za te pare možeš da skineš par gigabajta podataka,tako da se ne isplati za skidanje filmova.Što se tiče pesama i spotova,pesmicu koju modemom skidaš za sat vremena,satelitskim netom skidaš za oko 20 sekunde.Za prosečne korisnike,satelitski internet je skup.
I da ne zaboravim,imaš programčić casablanca kojim modemskim pristupom,za 3-4 sati možeš da skineš ceo sajt na kompjuter,da na miru listaš ono što želiš,i na čemu bi izgubio na stotine internet sati.Soiftver se s vremena na vreme,na 3 do 4 dana prikači na taj sajt i osveži podatke.
SS2 kartica ti pruža mnogo zadovoljstva, na kraju ćeš je koristiti samo za TV program i to kad se setiš.Sa 2 kom LNB-a na fiksiranoj anteni sa Astre i Hotbirda,možeš da pratiš blizu 2.000 TV kanala.Najveći broj je slobodnih,dobar broj skremblovanih se takodje otvara odgovarajućim softverom,tako da ima štošta da se odgleda.
Nadam se da sam bio nekom od koristi.
 

Back
Top