Kakve licnosti nije briga za Srbe na Kosovu i preko Drine.

Opet o Dimitriju :lol: Vecina hrvata i muslimana mrze srbe. Ali to nije briga takve kao ti. Da li ti nije palo sluceno tesko na srcu za srbe na kosovu i preko drine. Necovek si zato sto te nije briga za njih. Demonokrate su neljudi, njih nije briga za srbe na kosovu i preko drine. Necovek je tvoj demonokratski predsednik, prosao je pored Bratunca kao pored smrdljivog sira. Neljudi su kandicka, vuco, biserko, b92, zato sto omalovazavaju genocid nad srbima. Postuju i podrzavaju mudzahedina izetbegovica, ustasu tudjmana i uck.
 
Elvin:
hej,izvini nisi ti dimitrije,sad sam se setio da je on ubilački nastrojen manijak,koji se divi hitlerovim metodama,ti si sigurno fin momak:D

Ne odgovori manijace na ovo:

Vecina hrvata i muslimana mrze srbe. Ali to nije briga takve kao ti. Da li ti nije palo sluceno tesko na srcu za srbe na kosovu i preko drine. Necovek si zato sto te nije briga za njih. Demonokrate su neljudi, njih nije briga za srbe na kosovu i preko drine. Necovek je tvoj demonokratski predsednik, prosao je pored Bratunca kao pored smrdljivog sira. Neljudi su kandicka, vuco, biserko, b92, zato sto omalovazavaju genocid nad srbima. Postuju i podrzavaju mudzahedina izetbegovica, ustasu tudjmana i uck.
 
RatkoMladicJunior:
Kakav sklop mozga moze da ima neko ko zivi u Srbiji, i da ga nije briga za srbe na kosovu i preko drine. To samo necovek moze da bude koga nije briga. Neradni, samo da napakoste i zlo nanesu srbinu.

ja npr ne kontam kako je nekome toliko bitno dal je neko srbin il chileanac...ustvari kontam al ovde je zabranjeno psovanje...u stvari tvoj nik govori sve o tvom mentalnom sklopu...

evo mene je nebitno preko drine il kosovo...daleko mi je bitnije ovo shto je ostalo od onoga chega nema i netje ga biti...e al najbolja je fora shto srbi na kosovu nishta ne rade...mislim shta mogu da rade kad dole sve stoji sem shverca i kriminala...i oni sede u tim nekim getoima...a vamo politichari daju kintu shatro prave qtje za povratak...kakva surova igra sa zhivotima tih ljudi...umesto da im kazhu dodjite ovamo...da zhivite u bgu ko sav normalan svet...da vam zhivot ne bude pakao u kom vam preti metak...a kosovo je otishlo da vidimo shta dalje da radimo da ne ode i ovaj pishljivi ostatak zemlje...preselite petjq patrijarshiju na ravnu goru kamen-po kamen...yebesh kosovo to je samo geografija zhivoti su bitni...isto tako i za preko drine...aliii neeeee...mi smo nebeski narod nepravedno kazhnjavan...nashe vreme tek dolazi te tje osveta nasha biti surova...kada svih 7 miliona nas udari ima da se pushi do toronta...heh jadni mali mozgitji...shta li meni bi da postujem na politici medj ovim...hhhm ljudima
 
Све је више оних које је БЕЗДУШНОСТ И САМОЖИВОСТ ОБУЗЕЛА, и не виде нигде ништа осим сопственог благоутробија... сматрам неопходним да се форумаши изјасне О ПОНАШАЊУ МЕЂУНАРОДНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ, О ПОНАШАЊУ ОКУПАТОРА НА КОСМЕТУ КАО И О ПОНАШАЊУ АКТУЕЛНИХ НВО И ЈАВНИХ ЛИЧНОСТИ НА ПОЛИТИЧКОЈ СЦЕНИ ПОВОДОМ ОВЕ КОНЦЛОГОРАШКЕ ШИКАНЕ ПРЕОСТАЛИХ СРБА..


оригинал поставио: RatkoMladicJunior

Katastrofa zadesila Srbe u Kosovskom Pomoravlju

--------------------------------------------------------------------------------

BРАЊЕ – КОСОВСКО ПОМОРАВЉЕ – Више од 10.000 Срба у селима Ранилуг, Глоговце, Горње и Доње Кормињане, Домаранце, засеок Кршљанце, Горње и Доње Дреновце, Мало и Велико Ропотово, Томанце, Паничево, Одевце, Рајановац и друга у Косовском Поморављу, ових дана се због искључења струје која трају и по осам сати дневно, на минус 14 степени испод нуле, боре за биолошки опстанак.

Како кажу мештани ових и других села, због искључења струје у јеку најжешћег мраза, угрожен је живот деце, жена, старијих и болесних. Без светла се, иако им је угрожена безбедност, некако сналазе, али без грејања тешко. Због искључења струје, како каже Бобан Милановић све присутнија је несташица хране, јер се целокупна залиха хране у замрзивачима покварила.

– Дошли смо у ситуацију да немамо ништа и да се снабдевамо у Бујановцу и Врању. Овдашње продавнице не могу да држе сухомеснате производе јер фрижидери не раде. Отежан је рад у школама, амбулантама, другим институцијама, а ђаци су приморани, због зимског периода, да уче и пишу на свећу и лампама на гас – каже Милановић, уз напомену да се повећава број оболелих због хладноће.

Говорећи о веома тешкој ситуацији у којој се тренутно налазе житељи Косовског Поморавља, не могу да не помену двоструке стандарде које поједине земље примењују према њима. Како кажу, ово је права хуманитарна катастрофа са правим етничким чишћењем уз помоћ киловата.
– Ово је светска срамота – каже Славица Костић, и пита: где су сада инострани медији да известе како живимо, да у духу објективности коју им професија налаже упознају грађане својих земаља како живимо.

– А, кад струја дође, по сат-два, због ниског напона који није ни 120 волти апарати нам страдају. Сва је срећа да сигнал за телефоне примамо преко Врања, па у овој недаћи, колико-толико, телефоном имамо везе са светом – каже Славица и додаје да су многе породице на ивици биолошког опстанка.

Срби из Косовског Поморавља у један глас процењују као мудар потез обраћање председника Тадића и премијера Коштунице генералном секретару УН Кофију Анану. То је вапај истине за опстанак Срба на својим вековним огњиштима. Треба на свим нивоима упознати свет шта се догађа на Космету у време најжешће хладноће. У саопштавању истине треба упознати и укључити све добронамерне људе, нашу дијаспору и пријатеље широм света. А, ми немамо куд, остајемо овде и неће нас ништа поколебати и уплашити, поручују наши саговорници.
 
REVOLUCIJA:
Mene je briga za Srbe i Albance i Meksikance itd... Brine me da li ih neko esploatise i zlostavlja, da li njihovu decu prodaju u belo roblje, da li se vrsi trgovina organima, da li multinacionalne kompanije haraju i plase nasu decu da ce im roditelji ostati bez posla, a ona neobrazovana i bez hleba!

А мене брине где има да се нађе кавурма. То мене јутрос занима... :lol: :lol: :lol:
 
Eh,srpska briga za Srbe preko Drine.Da je berem nisu nikada brinuli,barem, ne tako kako jesu.Rezultat te brige(hegemonije nad Hrvatima u Kraljevini SHS)je Jasenovac.Ne da Hrvat svoje,iako neki misle da je Srbija tamo gdje je i jedan srpski grob.Trebao je taj narod tražiti sreću sa Hrvatima,a ne gledati kako da Krajinu donese Srbiji u miraz.Nije bolje ni 90-tih bilo.Huškalo se ustašama,plašilo narod cijelo vrijeme poslije 2.svj. rata,da bi sada ljudi htjeli nazad.Pa gdje su sada te ustaše,kada bi se sada ljudi vraćali.Skupa je cijena avanture srpskih političara u staroj Jugoslaviji(18.-41.).Tko je to platio,osim prekodrinskih Srba?A i sami kao da su to htjeli.Sada ispada da u Srbiju ne spadaju,a da ih u Hr. neće.
Bilo bi dobro pročitati prvih 50 stranica knjige Bogdana Krizmana:Pavelić i Ustaše,pa će se jasnije vidjeti kako je nastao ustaški pokret,koje godine,i kao reakcija na šta.

I kakva briga sada pomaže uostalom,kada su međuljudski odnosi potpuno zatrovani?Neki su htjeli tuđe,pa su ostali i bez svoga(Kosovo),kao što to uvijek biva u životu.

A i Milošević je,ruku na srce,zaslužio da mu se podigne spomenik usred Zagreba.Riješio je Hrvate velike brige.Da je 90.-te izjavio:Vi(Srbi) ste građani Hrvatske,dogovorite se sa Hrvatima,sve bi bilo drugačije.Pametnjaković je htio otkinuti od priznate države,pa...rezultati se vide...A i sebe je zbrinuo dobro.
 
everest:
Eh,srpska briga za Srbe preko Drine.Da je berem nisu nikada brinuli,barem, ne tako kako jesu.Rezultat te brige(hegemonije nad Hrvatima u Kraljevini SHS)je Jasenovac.Ne da Hrvat svoje,iako neki misle da je Srbija tamo gdje je i jedan srpski grob.Trebao je taj narod tražiti sreću sa Hrvatima,a ne gledati kako da Krajinu donese Srbiji u miraz.Nije bolje ni 90-tih bilo.Huškalo se ustašama,plašilo narod cijelo vrijeme poslije 2.svj. rata,da bi sada ljudi htjeli nazad.Pa gdje su sada te ustaše,kada bi se sada ljudi vraćali.Skupa je cijena avanture srpskih političara u staroj Jugoslaviji(18.-41.).Tko je to platio,osim prekodrinskih Srba?A i sami kao da su to htjeli.Sada ispada da u Srbiju ne spadaju,a da ih u Hr. neće.
Bilo bi dobro pročitati prvih 50 stranica knjige Bogdana Krizmana:Pavelić i Ustaše,pa će se jasnije vidjeti kako je nastao ustaški pokret,koje godine,i kao reakcija na šta.

I kakva briga sada pomaže uostalom,kada su međuljudski odnosi potpuno zatrovani?Neki su htjeli tuđe,pa su ostali i bez svoga(Kosovo),kao što to uvijek biva u životu.

A i Milošević je,ruku na srce,zaslužio da mu se podigne spomenik usred Zagreba.Riješio je Hrvate velike brige.Da je 90.-te izjavio:Vi(Srbi) ste građani Hrvatske,dogovorite se sa Hrvatima,sve bi bilo drugačije.Pametnjaković je htio otkinuti od priznate države,pa...rezultati se vide...A i sebe je zbrinuo dobro.


Опет неки нови КЛОН... али сада ми се и попео на врх Евереста... видим како се радујеш и сеириш... али заборављаш да се коло среће окреће и што написа Марин Држић ТКО БИ ГОРИ САД ЈЕ ДОЛИ... мисли о томе... и та циганска мечка коју води Ватикан да игра испред наше српске куће, може једног дана да заигра и ИСПРЕД ХРВАТСКЕ КУЋЕ... али, буди сигуран да смо ми толико изнад ваше усташке патологије да се нећемо радовати вашој несрећи као што Ти чиниш сада на овом форуму... 8-)

А ПРАВА СРБА НА РСК, БУДИ СИГУРАН, БИЋЕ ОСТВАРЕНА !!!
 
Samo vas citam i smejem se!!! Svi ste veliki Srbi dok ne zapuca. Pravite velike granice i pruzate podrsku... a kad dodje trenutak da se pokaze ko je ko... onda kao na NASEM grbu... svako S na svoju stranu.
Dajem vam jedan primer: za vreme rata na Kosovu, cuvena 135.motorizovana iz Krusevca je teatralno pred odlazak na Kosovo organizovala poklonjenje pred spomenikom Kneza Lazara u centru grada (da ga nece napustiti niti izdati), nakon nepunih mesec dana prvi su napustili svoje polozaje u okolini Kosovske Mitrovice i vratili se nazad za Krusevac. Bilo je cak i na CNN-u, da jos bude smesnije , ljudi su ih pozdravljali kao heroje. A pravi heroji su ostali na Kosovu do zadnjeg dana. Ovi sto su pobegli danas se hvale kako nisu hteli za Milosevica da ratuju...OK, ali kad rat pocne sustina je da cuvas stranu onoga do tebe, a ne da se boris za neke ideale. To je realnost. A realnost je da su oni ostavili nezasticena ledja jedinici iz Nisa i Prokuplja koji su u kasnijim danima imali nekoliko poginulih od siptarskih zaseda (iza ledja koja su ima trebali cuvati). I ko je na kraju njih ubio... nisu siptari, vec de facto Srbi.

Jos nesto, koliko vidim poceli ste da pricate i o povratku na Kosovo i Krajinu. Interesuje me samo kojim snagama. Kada nam vecina omladine sluzi civilno vojsku, a svi vole da se hvale kako su veliki srbi i jos pa cetnici. Pa cime mislite da ratujete!?

A onaj ko je zapoceo temu: poruka za njega!
Drzi se ti prijatelju Bosne i njenih stanovnika (jer sa njima su i tvoji starci ziveli i ti ces ziveti) a Srbija ti je 500 km daleko a musliman i hrvat mnogo blize. I pametnije ti je sa njima u miru ziveti (kakvom-takvom). A kako su prosli Srbi koji su dosli u Srbiju iz Krajine i BiH... gore su ih u Srbiji tretirali nego i sami Hrvati i muslimani. (za njih smo bili samo ONI koji su mnogo lepse ziveli od NJIH)

63.padobranska VS. specijalna postrojba "Ludvig Pavlovic"
IN MEMORIAM
 
A da ne zaboravim jos nesto:
Interesantno je kako se u Srbiji iz proslih ratova slave ubice i vikend-ratnici.
Ali niko nece da se seti pravih heroja koje cak i Hrvati postuju, mozda niste culi za Milana Tepica. Jedini covek koji je dobio Orden Narodnog Heroja. 1991. godine
Ali zato se svi secamo Arkana i onih pozadinaca, koj ratuju kada se linija fronta pomeri daleko od njih pa operisu po civilnim objektima i ubijaju... pa jos snimaju.
Da Srbin sam! Ali mi smeta sto velicamo pogresne ljude.
Zapitajte se , koliko Vas zna o Milanu Tepicu, a koliko o Arkanu ili nekom drugom "pozadincu"?
 
RatkoMladicJunior:
Kakav sklop mozga moze da ima neko ko zivi u Srbiji, i da ga nije briga za srbe na kosovu i preko drine. To samo necovek moze da bude koga nije briga. Neradni, samo da napakoste i zlo nanesu srbinu.

Slažem se!
Eto Tozovac ima jednu pesmu i počinje ovako:
3... 4...

Što nam nema, što nam nema -
sa Drine vedrine,
sa Drine vedrine?

Što nam nema, što nam nema...


ops, ponela me pesma...
 
Kaiser:
A da ne zaboravim jos nesto:
Interesantno je kako se u Srbiji iz proslih ratova slave ubice i vikend-ratnici.
Ali niko nece da se seti pravih heroja koje cak i Hrvati postuju, mozda niste culi za Milana Tepica. Jedini covek koji je dobio Orden Narodnog Heroja. 1991. godine
Ali zato se svi secamo Arkana i onih pozadinaca, koj ratuju kada se linija fronta pomeri daleko od njih pa operisu po civilnim objektima i ubijaju... pa jos snimaju.
Da Srbin sam! Ali mi smeta sto velicamo pogresne ljude.
Zapitajte se , koliko Vas zna o Milanu Tepicu, a koliko o Arkanu ili nekom drugom "pozadincu"?

Ти си киван на све и свакога па генерализујеш.

Мени лично је познато да је Милан Тепић ПРАВИ ХЕРОЈ човек који је разнео и себе и касарну и складиште али није хтео да се преда говнима Бечким кочијашима... заиста је искрено веровао у свој позив и био прави војник-херој, покој му души ( ја сам иначе антикмуниста).

Аркан је био познати деликвент и Београдски мангуп Црногорац из комунистичке породице са Н.Бгд. Шта је све радио по Београду а и по иностранству то зна цео Београд - не вреди ни помињати. А шта је радио на ратишту - немам довољно информација, осим једне која је за њега веома поразна (па нећу ни да је спомињем). Вероватно је обављао "прљаве послове" као и целог свог живота... и како је живео, тако је и скончао... нека се Бог смилује његовом потомству...

п.с. Мене интересују СВИ СРБИ ма где они били...
 
eremita:
Ти си киван на све и свакога па генерализујеш.


п.с. Мене интересују СВИ СРБИ ма где они били...


Pa normalno da sam kivan na sve , pun mi je k... i Srba i Hrvata i Muslimana.... da sam se rodio na Severnom polu....
Srbe sam dobro upoznao, na svim prostorima, od Knina pa do Prizrena. A o dijaspori da ne pricam, oni su prica za sebe, ljudi bi da ratuju ali do poslednjeg coveka u Srbiji, a kad trebaju vojsku da sluze placaju i po 5000 eura da ih skinu sa spiska. Ali zato uzme srpsku cetnicku zastavu i mase sa njom po Cikagu. A sada kako su dobili pravo glasa u matici... ljudi glasaju za izolacionisticku politiku (necu da spominjem stranku, ali vec se zna koja je), ali zato lepo zive po inostranstvu. A onda kad im dodjes da radis kao gastrabajter (ili sto bi hrvati rekli na "baustel") prijave te policiji i deportuju te... tvoji SRBI!!!) Toliko o nasoj srpskoj slozi.
 

Back
Top