Ekonomska unija-svetla buducnost Balkana?

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
Pre ulaska u punopravno clanstvo EU,Hrvatsku,SCG,Makedoniju,BIH i Albaniju,prema dokumentu koji je Evropska komisija u petak usvojila i uputila Savetu EU,ceka regionalna integracija,odnosno ulazak u prostor slobodne trgovine zemalja tzv.Zapadnog Balkana.

zavadjene susede nista bolje ne moze pomiriti od zajednickog interesa...
 
Ja od prvog posta pricam sta se kuva o ponovnom uspostavljanju ovde nekadasnje Juge naravno bez Slovenije i Makedonije, a mnogi se krste i levom i desnom rukom. Pitanje je samo da li ce pojacana aktivnost masonskih reprezenata na nasoj sceni, da bude onako kako su Gazde zamislile ili cemo pre toga imati jos jedan sukob ogranicenih razmera.
 
King 7:
Anglosaksoncima je najjednostavnije da nas kontrolisu kada smo svi u razredu i na broju. Njima nije neki cilj da ovde postoji neka jaka drzava nego onako, splacina, nekakva Slavija koju je posle lako zapaliti u slucaju potrebe.
Ali mi to nećemo dozvoliti. Možemo da, ako se dogovorimo, da to iskoristimo i da postanemo jači i stabilniji. Sa Vojvodinom možemo da hranimo pola Evrope; sa ostalim državama u okolini hranićemo celu Evropu i određeni deo Afrike.
 
James 007:
Ali mi to nećemo dozvoliti. Možemo da, ako se dogovorimo, da to iskoristimo i da postanemo jači i stabilniji. Sa Vojvodinom možemo da hranimo pola Evrope; sa ostalim državama u okolini hranićemo celu Evropu i određeni deo Afrike.
Dzems, tesko je to ostvariti. Lepa je prica sa Vojvodinom i dogovorima ali u praksi ide sasvim drugacije. Vojvodina je zapustena, neiskoriscena ( ovo je opet prica o laznim domacinima - gazdama ), kandze prema njoj pruzaju madjari i ko zna jos ko i da ne nabrajam zlo stanje koje je realno. Sve se svodi isto godinama i nikako da naucimo lekciju. Jaka Srbija znaci i stabilna Srbija sa kompaktnom teritorijom, uredjena normalna zemlja koja kao takva ne bi morala da bude nikakva pretnja odnosno - bila bi garant i mira i svih pozitivnih desavanja od pametnog poslovanja sa okolnim zemljama do svega ostalog sto cini jednu naprednu i postovanu zemlju. Onda se razmislja o olaksicama u medjudrzavnim poslovima koje mogu dovesti do smanjenja carine i labavijom granicom kako je to u Skandinaviji, recimo.
 
Ради се о регионалној интеграцији у области ТРГОВИНЕ... молим југоносталгичаре да се не пале без разлога... а то се ради стога што запад не жели више да трпи на леђима наведене државе...
 
marlon:
Ja od prvog posta pricam sta se kuva o ponovnom uspostavljanju ovde nekadasnje Juge naravno bez Slovenije i Makedonije, a mnogi se krste i levom i desnom rukom. Pitanje je samo da li ce pojacana aktivnost masonskih reprezenata na nasoj sceni, da bude onako kako su Gazde zamislile ili cemo pre toga imati jos jedan sukob ogranicenih razmera.

Ако се стално свађамо и миримо, како и када то Газдама одговара, можда со стварно генетска депонија...
А ђаво ће га знати мој професоре...

Једно је ипак сигурно - неће то мени говорити један џован и хонорарни конобар и бабојебац из Јагодине који технократском шминком крије ОНОЛИКИ празилук што му из дупета вири.
 

Back
Top