Fuji S5600 ili Panasonic FZ5

Fuji S 5600 - http://www.letsgodigital.org/en/news/articles/story_3847.html

Panasonic FZ5 - http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz5/

Mogu samo da prenesem ono sto sam procitao na netu.
Plus za Fuji je mali nivo suma i cini mi se niza cena.Panasonicova velika prednost je stabilizacija slike dok Fuji jos nije usavrsio tehnologiju i koristi kvazi Anti-blur.
Ja sam se razmisljao izmedju Fuji-a S 5600 i S 9500 i skapirao sam da je kupovati s 5600 greska.5 megapixela koliko nudi i ostale manje-vise standardne opcije ce veoma uskoro biti prevazidjene.Boljitak u odnosu na nizu klasu compact kamera nije toliki da se na njega moze racunati da ce biti u upotrebi duze vreme.Zato sam se odlucio da ulozim u s9500 koji ipak donosi odredjene prednosti za svoju cenu (iako posle pas imati zasta da me ujede)
(http://www.letsgodigital.org/html/review/fujifilm/finepix/fuji_s9500_s9000_EN1.html).
Fuji S5600 je sjajno marketinski pozicioniran proizvod, ali je ustvari samo malo nasminkan compact fotoaparat, dok fuji s9500 ipak moze da se nazove prosumer aparatom.
Panasonic Fz5 bi mozda mogao da bude bolji izbor izmedju ova dva aparata zbog slicnih tehnickih karakteristika i stabilizacijom slike ali ni jedan od ova dva aparata nije za koriscenje na duze staze.
 
STO SE TICE TOGA E BIH UZEO NI 9500 VEC fz30 jer je on bolji.
Cudi me da nisi uzeo 5600 posto si ga pre toga hvalio.
Bas sam hteo da te pitam sta si uzeo ali nisam stigao.
Pa jesi li uzeo ili jos ne i kako ti idu radovi na shoter-u sa njim?
 
JOCCCA:
5600 i 9500 su ista klasa u okviru koje se razlikuju po karakteristikama.
Ljudi se zale da stabilizacija mnogo znaci za neke staticne predmete a opet hvale veliki ISO kod Fuji a.
Koliko je cena 9500 kod tebe?
Panasonic nudi OIS jer ima lose senzore. Kod Fujia dignes osetljivost i resis problem tresenje ruku... od prilike ti se svede na isto.
 
JOCCCA:
5600 i 9500 su ista klasa u okviru koje se razlikuju po karakteristikama.
Ljudi se zale da stabilizacija mnogo znaci za neke staticne predmete a opet hvale veliki ISO kod Fuji a.
Koliko je cena 9500 kod tebe?
Da se umešam,.... 9500 u NS košta oko 43000dinara. Po meni - odličan izbor. Mislim da je i servisna mreža dobra, legalno sve, tako da nema zime.
 
Uzeo sam Fuji S9500 i za sada sam odusevljen.Ipak necu da dajem ocene pre nego sto splasne euforija zbog kupovine i dok ga ne isprobam kako treba.Cena 530 e, ima ga po oglasima na ovom forumu.
Fuji zaostaje recimo od panasonica po pitanju stabilizacije slike, ali ja ionako imam stativ a veoma mi je vazan minimalan sum koji se javlja kod fotkanja.Za mene je s9500 ono pravo ali za one koji zele da slikaju pokretne objekte ili slicno mozda ima i boljih resenja.
Ne znam bas da li su s5600 i s9500 ista klasa? Ipak je ovaj drugi
bolji ne samo po broju piksela vec ima i neke druge karakteristike koje ga izdvajaju.Mozda gresim ali po meni je 9500 barem dve klase iznad.Sve zavisi od kriterijuma po kojima se odredjuje klasa.U stvari to nije ni vazno.Pozdrav Sloba
 
Govorite o malo suma kod Fuji a a Worm pominje podizanje ISO kada se upravo i desavapovecanje suma.Inace kod fuji a je bio problem sum i u opsegu od 35 ili sa koliko vec pocinje do 50mm(35mm ekvivalent).
Nisam protiv Fuji a jer mi najpovoljnije da uzmem 5600 ali se plasim kasnijih problema.Dolazio sam u dilemu da uzmem Canon A610 za neko vreme dok ne padnu cene UZ-a!Ni tu nisam siguran.Vidim da je Olympus dosta nagrada pobrao i da istrasne fotke sa min. suma,abernacija,...Vise ne znam sta je pametno!samo glavudza boli!!
 
JOCCCA:
Govorite o malo suma kod Fuji a a Worm pominje podizanje ISO kada se upravo i desavapovecanje suma.Inace kod fuji a je bio problem sum i u opsegu od 35 ili sa koliko vec pocinje do 50mm(35mm ekvivalent).
Nisam protiv Fuji a jer mi najpovoljnije da uzmem 5600 ali se plasim kasnijih problema.Dolazio sam u dilemu da uzmem Canon A610 za neko vreme dok ne padnu cene UZ-a!Ni tu nisam siguran.Vidim da je Olympus dosta nagrada pobrao i da istrasne fotke sa min. suma,abernacija,...Vise ne znam sta je pametno!samo glavudza boli!!
Sav shum koji kvalitetni moderni aparati prave mogu da se skinu softverom tipa Neat Image http://www.neatimage.com/
 

Back
Top