Mesic kaze da je Hrvatska nevina, nisu izvrsili agresiju.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

RatkoMladicJunior

Obećava
Banovan
Poruka
87
У данашњем Јутарњем листу освануо је краћи интервју Месића, као реакција на објављене транскрипте. Ево шта у једном делу „приопћава”:

„ Baca li vaše svjedočenje novo svjetlo na angažman Hrvatske u BiH tijekom rata ili donosi neke nepoznate detalje?

- Ne, mislim da ne. Za ovo vrijeme već je mnogo toga izašlo na vidjelo. No, moram naglasiti da Hrvatska nije intervenirala u BiH, niti je Hrvatska agresor, kao što neki pokušavaju insinuirati ili optužiti. Hrvatska vojska nije mogla prijeći hrvatsku granicu, kako sam već rekao, bez odluke Sabora i predsjednika Tuđmana, a takve odluke nije bilo. Nikada nisam rekao da su naše postrojbe bile u BiH, ali evidentno je da su ondje kao vojnici bili naši građani. Ne znam kako su tamo išli. Kada sam doznao da ondje ima naših ljudi, odnosno vojnika, jer su mi se znali javiti zabrinuti roditelji tih naših momaka, pitao sam što se to događa. Tada su mi i predsjednik Franjo Tuđman i ministar obrane Gojko Šušak te general Janko Bobetko tvrdili da u BiH idu samo dragovoljci, odnosno oni koji su ondje rođeni ili, pak, odlaze na isti način i iz istih razloga zbog kojih su se tijekom rata i k nama dolazili boriti mnogi građani drugih zemalja. No, sve sam češće posredno dobivao informacije da se ne radi samo o dragovoljcima. No, to su pitanja odgovornosti pojedinaca i određenih grupa bliskih vlasti ili unutar same vlasti, ali nikako nije pitanje hrvatske države i njezine umiješanosti u rat u BiH. Hrvatska država nije stajala iza toga. To su bile odluke, kako sam rekao, nekih pojedinaca za koje Hrvatska ne može snositi odgovornost.”

Запад је подржавао Тућмана и подржава свакако Месића. Председник и премијер Србије су прохрвати. Тадић или Месић, свеједно, обадвоје су антисрби.
 
marlon:
Ajd' sad ga i ti pretera, narocito za premijera....

Нисам ни мало претерао. Тадиђ је јасно ставио дознања да је прохрват. Премијер Србије, је мучахедина Сулејмана ставио у Српској влади. Никакве разлике не би било да је Месић председник или премијер Србије.
 
marlon:
Pa politika ti je juniore pogana oblast. Kaze se ... drzi prijatelje blizu... a neprijatelje jos blize.... mudra izreka.

Oni su bili na vlasti kad su izrucivali masovno Srbe za haski tribunal. Ds i dss nisu uopste angazovani oko povratka prognanih Srba na svoja ognjista. tadic je prosao pored Bratunca kao pored smrdljivog sira. Srpske logorase je jedva primio. Bule iz Srebrenice je odmah primio. Za svakog Srbina su Tadic i Kostunica ustase. Staviti glas na bilo kog osim na radikale, znaci izdajstvo. Radikali su za pojacavanje vojske i protiv izrucenja Srba u hag.
 
RatkoMladicJunior:
Oni su bili na vlasti kad su izrucivali masovno Srbe za haski tribunal. Ds i dss nisu uopste angazovani oko povratka prognanih Srba na svoja ognjista. tadic je prosao pored Bratunca kao pored smrdljivog sira. Srpske logorase je jedva primio. Bule iz Srebrenice je odmah primio. Za svakog Srbina su Tadic i Kostunica ustase. Staviti glas na bilo kog osim na radikale, znaci izdajstvo. Radikali su za pojacavanje vojske i protiv izrucenja Srba u hag.
E i ti si u nekom tripu veceras. Ajd razumem te za Tadica da ga ne podnosis, ali koji ti je moj Voja kriv.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top