IGRAONICA

smeh

Veoma poznat
Poruka
13.755
[Pitanja za sve mame, tate, bake, deke, tetke i ostale koji se druže sa mališanima:
Posećujete li dečje igraonice?
Koje?
Šta je od od igračaka i rekvizita vašim mališanima najprivlačnije?
Zna li neko gde igraonice nabavljeju opremu?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Да, ја често водим клинце у играоницу која је смештена у Пинки-ју, зове се "Коцкица" у Земуну. Чула сам и за играоницу "Пуф-пуф" на Новом Београду, али још нисам била у прилици да је посетим. Не видим да их нешто много забавља то место, више користе прилику да се тркају са другима, са реквизитима се слабо играју. Мало су "сиромашни" што се тиче реквизита, тако да не знам шта би још требало. Можда обићи све могуће играонице и упоредити. А на задње питање не бих знала да ти одговорим, није ме интересовало. Можда бих могла да питам ове раднице ....?
 
da li su roditelji obavezni da ostanu sa decom u igraonicama?
razmisljala sam da otvorim tako nesto ovde jer bas nedostaju objekti za decu pa me zanima kako sve to funkcionise.
 
hanibaI77:
da li su roditelji obavezni da ostanu sa decom u igraonicama?
razmisljala sam da otvorim tako nesto ovde jer bas nedostaju objekti za decu pa me zanima kako sve to funkcionise.
Да, морају да пазе на децу. Играонице пружају услове за безбедно играње, али сваку одговорност сносе, ипак, родитељи. Друго, нема ко да пази на њих, тј. немају раднике/це које би биле запослене у ту сврху. Мислим, имају забављача, али није то њен/његов посао.
 
Да, плаћа се по сату, с тим што је преподне повољније него поподне. И сваки десети долазак бесплатан и неограничен.
Заборавила сам да напоменем, да се веома исплати држати те играонице за рођенданске прославе! Овде, у "Коцкици" наплаћују по детету (које је позвано на рођендан а мора да их буде минимум 10), плус пиће, а закуп је на 2 сата. Родитељи могу да донесу само клопу и торту. Можда би се исплатило и да сама играоница има своју закуску и торте, не знам. Такође се (претпостављам) могу и запослити стручне особе које би пазиле на децу док су родитељи одсутни.
 
Milly73:
Да, плаћа се по сату, с тим што је преподне повољније него поподне. И сваки десети долазак бесплатан и неограничен.
Заборавила сам да напоменем, да се веома исплати држати те играонице за рођенданске прославе! Овде, у "Коцкици" наплаћују по детету (које је позвано на рођендан а мора да их буде минимум 10), плус пиће, а закуп је на 2 сата. Родитељи могу да донесу само клопу и торту. Можда би се исплатило и да сама играоница има своју закуску и торте, не знам. Такође се (претпостављам) могу и запослити стручне особе које би пазиле на децу док су родитељи одсутни.
Vrlo slično razmišljamo. ;)
Inače, ako ti nije problem, pokušaj da se raspitaš i oko opreme.
Bila bih ti vrlo zahvalna. Pozdrav!
 
pa bilo bi super kada bi mogli roditelji da ostave decu.
ali kod nas se niko ne usuđuje na to.
ima jedna igraonica na banovom brdu gde je to moguće, mada nerado.
ja kada sam bila mala bilo nešto slično u beograđanci.
ostave te i odu u kupovinu.
na sat,dva.
a bilo je free.
 
E vecina igraonica ima devojke koje paze na decu, sem Kockice, (sve u kojima sam ja bila). U puf Pufu nema satnice 200 din dnevno, pa ti mozes da budes koliko hoces i da dolazis i odlazis kako ti se cefne i imaju devojke za cuvanje dece tako da ti ne moras ni da priviris unutra.
Oprema se nekad narucivala iz Grcke, a sad je poceo to da radi Ofy Toys, rade sve potrebne elemente po merama, a mislim da ih cak i oni sklapaju. U svakom slucaju pozoves ih i dobijes sve informacije.
 
d-mol:
E vecina igraonica ima devojke koje paze na decu, sem Kockice, (sve u kojima sam ja bila). U puf Pufu nema satnice 200 din dnevno, pa ti mozes da budes koliko hoces i da dolazis i odlazis kako ti se cefne i imaju devojke za cuvanje dece tako da ti ne moras ni da priviris unutra.
Oprema se nekad narucivala iz Grcke, a sad je poceo to da radi Ofy Toys, rade sve potrebne elemente po merama, a mislim da ih cak i oni sklapaju. U svakom slucaju pozoves ih i dobijes sve informacije.
Ja mislim da je pitanje bilo, da potpuno ostavis dete i odes u Merkator u kupovinu, npr.
Mislim da to u Puf Pufu ne moze. Mada ako imas od 4 godine mozes komotno da sedis i citas novine, pristojno ih cuvaju.
 
Ma ja sam odgovorila Milly73, za ono sto je rekla da nemaju radnice koje ti cuvaju decu, u kockici ih stvarno nemaju za razliku od nekih drugih igraonica. Ja sam vec sa Aninih 2,5 godina mogla slobodno da citam novine jer u igraonici u koju idemo postoje devojke koje se brinu za njih tako da cak i ne ulazim unutra. Izvinjavam se zbog zabune.
 
Malo kasnim sa ukljuchivanjem na ovu temu, ali ako ti mogu pomoci, rado cu ti reci sve sto znam! Dakle u unutrasnjosti trenutno drzim i zatvaram igraonicu, ali na zbog loseg poslovanja, vec zbog odlaska u inostranstvo! Inace deca najvise vole duseke na naduvavanje, lopte - dzambo, lavirinte, razne tobogane, kucice - gde obozavaju da se zavlace, verovatno tamo stvaraju neki svoj svet, pa cak i individualne igracke, jer nazalost postoje i asocijalna deca koju su roditelji upropastili, pa im treba vreme da se malo apsorbuju na drustvo! Duseke na naduvavanje mozes kupiti nove ili polovne i oni se kupuju od zavisnosti koliki prostor imas za rad, lavirinte - meni su majstori napravili, jer su da se kupe PRESKUPI, pa cak i ovako su kostali poprilicno, ali se nenormalno isplate, kucice mozes plastine ili na naduvavanje ili od platna - sasvim svejedno!
ako uopste procitas ovo i treba ti jos nesto dok sam u Srbiji, rado cu ti pomoci!
 
Čitam...
I vrlo je aktuelno.
Okvirno, na koliko prostora si imao igraonicu?
Još uvek se patim sa pronalaženjem prostora kakv mislim da treba da bude... :-?
 
Moja igraonica jos uvek postoji na otprilike 120 m2, ali oko 60 m2 je prostor za roditelje, kada su deciji rodjendani - sto bi opet moglo biti i manje! Nemoj se obazirati na velicinu mog prostora, jer je moj lokal veoma cudnog oblika i veoma nezgodnih prostorija, kako njihove velicine, tako i njihovog oblika! Sve u svemu igraonicu mozes smestiti i na 50 - 60 m2, mada je naravno uvek bolje imati sto veci prostor, jer onda uvek mozes ubacivati nove igracke, sto je deci primarno! Lokal mora sadrzati pored sanka, odvojeni prostor za igru dece i poseban prostor za odrasle, kao i naravno do perfekcije cist toaletni prostor! To moze biti prostor bez pregradnih zidova, a ako ih nemas uz malo maste i sa malo para, sec moci puno da postignes! Drzim ti palceve! Ako ti treba jos nesto slobodno se javi!
 
Milly73:
Полако, сигурно јој треба времена да то реализује!
Da. Tačno tako. Našli smo odličan lokal, koji, doduše i košta :| , ali...
Zakupljen je od 1. aprila.
Ostaje ovo malo vremena da se sredi dotera i uredi sve što treba! :roll:
 
Dakle...
Igraonica je sad već izvesnost. Ubrzano se vrše sve pripreme.
Mame, tate i ostali... svi predlozi, ideje, sugestije, želje... kako vaše, tako i vaše dece su dobrodošli.
Bilo bi zanimljivo čuti i predloge oko naziva...
 
Ja nemam puno iskustva sa tim, ali bi mogla odredjenim danima da dovedes odredjene ljudi. tipa:
PONEDELJAK-SKOLA GLUME
UTORAK-SLIKARSKA RADIONICA
SREDA-MOJ VETRINAR(U fazonu price o zivotinjama)
CETVRTAK-LUTKARSKA PREDSTAVA
PETAK-MASKENBAL
SUBOTA-MODNA REVIJA
NEDELJA-SKOLA PLESA
To kao u jednom delu za vecu decicu i onu koja su zainteresovana, a u drugom igracke, igraceke i samo igracke za malecne.
Ne moraju ti ljudi da budu ne znam kakvi profesionalni glumci, igraci cisto da umeju to da rade i da vole.
A sto se imena tice:RADOSNICA, kao ona knjiga koju su pominjali.
Izvini ako je predlog glup, nikad nisam bila u igraonici.
 
Hvala ti...
Razmišljamo slično. Ideja i jeste da se klinci animiraju i stalno prave neka "događanja".
Svi predlozi su dobrodošli, i ni jedan nije "glup"!
Daleko od toga!
Pozdrav!
 
Што богатији програм (да не буде само "скакаоница" - место где ће клинци и клинцезе само да се истутње) привући ће децу и маме и тате! Лиметте, одличан предлог! То већ помало и личи на приватне вртиће, што значи да је добро. Можда да се иза играонице (ако постоји двориште) направи мала "оаза" - биљчице и пар љубимаца, да се дечица упознају са тиме и да имају могућност да се играју са животињицама! Некој деци то може јако да помогне у њиховом односу према другим животињама, наравно, ако се родитељи слажу. И ако је изводљиво, због инспекције. Да и ја бар мало допринесем стварању једног дивног света за децу! Име? МОЈ ДИВНИ СВЕТ!
 
PONEDELJAK-SKOLA GLUME
UTORAK-SLIKARSKA RADIONICA
SREDA-MOJ VETERINAR(U fazonu price o zivotinjama)
CETVRTAK-LUTKARSKA PREDSTAVA
PETAK-MASKENBAL
SUBOTA-MODNA REVIJA - Meni se ovo ne sviđa, mislim da ima suviše toga na tv. Ne pada mi ništa napamet šta bi moglo u zamenu za ovo, jedino mi pada na pamet neka istorija Srbije, ali ne onako kao u školi već kroz neke pesme, priče, itd... Vuk, Dositej i tako to... Da deca kroz igru saznaju nešto više o svom poreklu...
NEDELJA-SKOLA PLESA

Naravno, ovo da se dešava u jednom delu igraonice, da ko nije zaintresovan može da nastavi da se igra. Moj sin je suviše mali za bilo koju od ovih radnji:) osim možda za maskenbal i za školu plesa (voli dete da igra i da lupa bubnjeve :D ).

Što se tiče rekvizita, primetila sam da su klinci koji su tu negde kao moj sin oduševljeni onim plastičnim lopticama kojih bude na 1000 u bazenu. Ne znam zašto je to tako zabavno, ali jeste :)

Da sam na tvom mestu potrudila bih se da u igraonici stalno idu dečije pesmice, Kolibri, Dragan Laković, Minja Subota, Branko Kockica... Nikako neka tehno, dens, komercijalna muzika... Mislim da bi i mamama i tatama prijalo da se podsete šta se u stvari slušalo kad su bili mali :) Ako imaš problem sa pronalaženjem muzike, javi se. Mogu da ti pomognem da za početak imaš jedno stotinak pesama, a možda i više... Ako se odlučiš da postaviš tv u igraonici, onda neka se na njemu vrte samo crtaći...

Toliko od mene... Ne pada mi ništa više na pamet!

Očekujem poziv da prisustvujemo otvaranju igraonice ;).
 

Back
Top