IGRAONICA

Aha, aha, a meni se nista ne govori - leeeepo, Smeh! :)

Imam i ja jednu ideju: jednom nedeljno za vikend da organizujes Skolu roditeljstva, onako, znas kao savetovaliste 'pitajte psihijatra' pa da ja dodjem.....Mora bre nesto da se privredjuje, a gde sam tu ja - na mene niko ne misli!?! Strasno! :):):) ;)
 
WithdrawnWater:
Aha, aha, a meni se nista ne govori - leeeepo, Smeh! :)

Imam i ja jednu ideju: jednom nedeljno za vikend da organizujes Skolu roditeljstva, onako, znas kao savetovaliste 'pitajte psihijatra' pa da ja dodjem.....Mora bre nesto da se privredjuje, a gde sam tu ja - na mene niko ne misli!?! Strasno! :):):) ;)
Ovo za školu roditeljstva se u startu usvaja!
I nemoj posle da kažeš kako na tebe niko ne misli! ;)
 
Alo smesko, stigla ti je poruka!
I da ne zaboravim ako budes htela da registrujes cuvanje dece, dok roditelji bazaju po svaleraciji, gradski celnici ce ti se nabiti na ledja da ti trebaju uslovi kao za privatan vrtic, a to znaci jos jedno 20.000 eura! Javi dali ti se dopadaju slicice zivotinja i dali imas informaciju od one zene!
 
@milentisha:
Ja sam to onako na brzinu nabrojala sta mi je prvo palo na pamet, nisam mislila striktno tako, vec uopsteno. Mada se i meni ne svidja ideja klasicne modne revije kao od nekog kreatora i sl. vec kao neko setuckanje pa mame i tate kao aplaudiraju.
 
ebote te decije igraonice su nova izmishljotina???? kako se zivelo pre toga

toga u moje vreme nije bilo

ok kazete ta u bgdjanci, ja se ne secam...ali nije bilo masovno

a to mu dodje ko shkoligrica...to tvoje..ako se neko seca...kreativno zabavishte tzv u koje sam izbegla da idem

e da pa ih onda vaspitacice frustriraju pa onda www ponudi diskretno usluge za pare ehehe sad se shalim zla sam bila gore

nemoj radosnica keve ti...kako ne osecate kad je neshto odvratno majke vam!?!?!?!

bolje kod tri veshtice..i nacrtas neke smesne veshtice
nemam pojam nije ni to neshto
 
Limette:
@milentisha:
Ja sam to onako na brzinu nabrojala sta mi je prvo palo na pamet, nisam mislila striktno tako, vec uopsteno. Mada se i meni ne svidja ideja klasicne modne revije kao od nekog kreatora i sl. vec kao neko setuckanje pa mame i tate kao aplaudiraju.
Shvatili smo ;) .
Ponavljam: Svi saveti, ideje su dobrodošli.
I sama imam puno ideja i koncepciju kako želim da sve to izgleda, ali više ljudi više zna. Uvek se neko seti nečega čega se ja nisam setila :) . Zato je svaka pomoć dragocena.
 
Ponovo aktiviram ovu temu jer je priprema igraonice u samom finalu.
Prostor je izuzetno lep, veseo, nedostaju mnogi detalji, ali i za to ćemo se pobrinuti ovih dana.
Pored prostorije za dečju igru, opremljene velikim "majmunarnikom" (izraz mog dragog za ono što zovu "kavez"), imamo lepo uređen prostor za boravak roditelja i odličnu kuhinju koju nameravamo maksimalno da rabimo!
Pored toga što klinci kad se zavuku u "majmunarnik" iz njega nemaju nameru da izlaze, zanima me šta je ono što ih još privlači (tu su dečiji stolići, stoličice, nabavila sam pazzle, nameravamo da ubacim bojice, flomastere i mnooooooogo papira za crtanje, eventualno neke društvene igrice...), šta je ono što sami roditelji misle da bi trebalo da tu postoji i šta bi za nekog od nas bio dovoljan razlog da decu redovno dovodi u igraonicu?
Svi predlozi, sugestije, svako razmišljenje je dobrodošlo.
Hvala lepo. :)
 
Srecno u novom poslu!!!
Evo par predloga koje sam videla po otvorenim zabavistima u Italiji:
1.klinci jako vole prostor u kome mogu da se slobodno bave "umetnickim vestinama" npr.igranjem u pesku(konkretno u zatvorenim objektima sam vidjala kutak sa velikim sandukom u kome je kukuruzno brasno i mnostvo onih kantica,lopatica....kao na plazi.Naravno to je moguce realizovati samo ako imas neku posebnu sobicu ili kutak gde ce dezurati neka odrasla osoba,da ne bi prljali ostatak igraonice ili mozda probali kakvog je ukusa...),
2.malo pozoristance,sa malom binom,krpenim lutkama itd koje bi moglo da ima predstave nekim odredjenim danima u nedelji, ili u odredjeno vreme svakim danom.za to ti ne trebaju animatori nego sami mozete uvezbati 2-3 bajke i nabaviti lutke i udri...
3.mozda citanje prica,mada zbog buke nisam sigurna koliko je to izvodljivo...
4.eventualno deo za najmladje- sa sundjerom na podu(velikim i debelim)koji bi sluzio mamama i tatama sa malim bebama(koja ne hodaju),da mogu da ih puste dole i da deca puze,igraju se sa nekim igrackama (ako imate neke taktilne,muzicke...),ali taj prostor bi trebao biti dobeo obezbedjen i mekan
Meni se taj prostor ucinio veoma dobrim u vreme kada mi je sin bio tako mali.
Eto nekoliko predloga pa ti vidi sta moze da se realizuje
Pozdrav
 
Ne znam koje uzraste planiraš, no svakako sitne delova igračaka izbegavaj, znaju da ih trpaju u usta i pred školu.

Tvoja kreativnost mora biti maksimalna. S tkaninama možeš čuda da napraviš. Od jedne igračke za tili čas praviš novu - novi svet.
 
I uvek računaj na njihovu maštu. Dakle, igračkom im samo daješ početne koordinate, a oni već sami razvijaju svoju priču i od igračke prave igračku, ali svoju s kojom mogu u beskraj.

Postaviš im na zid tkaninu sa nacrtanim prozorom i sa nacrtanom saksijom sa svećem na tom prozoru, a ispred postaviš sto i nekoliko stolica i da vidiš salona i provoda.

Na taj štos od zida, tkanine i malo prostora ispred zida možeš do mile volje da izmišljaš - prodavnice, frizerske salone, putovanja vozom, avionom, brodom..itd.

Uvek računaj na njihovu maštu!
 
e, a gde je igraonica?
i ne zaboravio da imaš neki snacks u šanku:p
npr toast šunka/kačkavalj.(namerno ne kažem topli sendvič,jer toast je ipak toast:) )
ili neki čipsevi,kikiriki...znaš ono kraj šanka, da uz kafu zeme i gricke:p
seven days,i sve te gluposti, da se zaradi neki dinar extra.
 
Velika tabla za crtanje na zidu obavezno i oni markeri piši - briši.
Moraš izbegavati plastične igračke od kineza. Meni se Milutin naboo u igraonici na polomljenu palicu doboša po sred čela!
 
smeh, pa sta se desilo sa igraonicom!i ja sam u fazi otvaranja igraonice-rodjendaonice u ns, nasao sam voj topik, citao ga i odjednom- kraj.sta se desilo, jel krenulo, kako ide?
 
Milly73:
Само да јавнем да је Смех отворила играоницу!
E? Ne zezas?
Ajd' da potrpamo decu u kola jedne subote, pa da joj banemo. Imam ja tamo negde jos jednu sa decom, pa mozemo i nju da povedemo. Ne mora smeh ni da zna za ovaj nas dogovor... Samo neka spremi neke djakonije.
 

Back
Top