Sta kazete na ovo?

perla6919

Zainteresovan član
Poruka
127
World War I
It is well known that the assassination of the Austrian Archduke Franz Ferdinand triggered the World War I. Let's quote Fisher on the great war.
"Not mentioned by the Scottish Rite journal [New Age] was the fact that the alleged assassins of the Archduke were members of the "Black Hand," a South Slav revolutionary organization which was a progeny of Freemasonry.
"During the trial, Princep testified that his colleague, Ciganovitch, 'told me he was a Freemason;' and, on another occasion, 'told me that the Heir Apparent [Franz Ferdinand] had been condemned to death by a Freemason's lodge.'
"Moreover, another of the accused assassins, Chabrinovitch, testified that Major Tankositch, one of the plotters, was a Freemason." (ibid, pp. 217-218)
 
Pisali smo o ovome, a i ima dosta istorijskih cinjenica da je Mlada Bosna bila samo izvrsilac. Da Princip nije ukoko Ferdinanda na jos mislim deset mesta u gradu su cekale druge ekipe koje su trebale da zavrse to. Cak je i ispod bine gde je trebao da odrzi govor, bio postavljen eksploziv ako sve ostalo propadne. Znaci on se ziv nije smeo vratiti iz Sarajeva... sad da je Mlada Bosna to sve sama organizovala.... :D
 
e da..interesantno..prica je,kod engleskih autora,da je engleska monarhija stajala iza mlade bosne...
englezi su po toj prici,posle godinu dana satro protesta zbog ubistva obrenovica,vrlo blisko saradjivali sa karadjoredjevicima,i sve naravno,protiv austrougarske...
p.s.cak sam procitao da su legle i neke pare mladoj bosni iz engleske...
p.s.2.sve ovo naravno moze da nam sluzi da naglabamo,jer,iako ovo nisam citao u nekoj ulicnoj literaturi,postoje snazne ograde,i nikada do karja necemo znati..to je ta hidden najvisa politika..:)
 
Petar_FPN:
e da..interesantno..prica je,kod engleskih autora,da je engleska monarhija stajala iza mlade bosne...
englezi su po toj prici,posle godinu dana satro protesta zbog ubistva obrenovica,vrlo blisko saradjivali sa karadjoredjevicima,i sve naravno,protiv austrougarske...
p.s.cak sam procitao da su legle i neke pare mladoj bosni iz engleske...
p.s.2.sve ovo naravno moze da nam sluzi da naglabamo,jer,iako ovo nisam citao u nekoj ulicnoj literaturi,postoje snazne ograde,i nikada do karja necemo znati..to je ta hidden najvisa politika..:)
Pa da znas da jeste... ali ovo sto sam rekao, to su bili zvanicni izvestaji tadasnjih organa koji su bili u zapecku pa ih niko nije spominjao. Tek nedavno, nazalost ne znam ime istoricara koji je kopajuci po arhivima pronasao i ovo. Sad logikom spajas 2 i 2, sta su oni umeli a sta nisu. A to ko je stajao iza atentata, to naravno necemo saznati kao i za mnoge druge.
 

Back
Top