MUSKO ZENSKI KOLAPS U ODNOSIMA ! Hvala Keti

Stari Lisac

Primećen član
Poruka
589
Odvorivsi dragoj Keti , nisam mogao da odolim da zahvaljujuci njenoj ideji otvorim bas ovu temu jer Keti je zaista postavila NAJBOLJE MOGUCE PITANJE koje se odnosi na nas (nazalost) katastrofalni medjusobni odnos.
A ja sve to vidim ovako:
Sustina cele ove price je u tome da se danasnje (normalne)devojke nalaze negde u oblacima, jezivo uplasene za sebe i svoju buducnost , i oko sebe imaju svoj mali Kineski zid.Drage moje , da bi mi mogli da vam prilazimo i da vas osvajamo kao nekada , potrebno je da nam date i malo povoda ( neki znak , bilo sta) a ovako od vas nikakvog znaka i mi postajemo zbunjeni neznamo da li smo onaj pravi broj ili ne.Sustina je u vasem strahu ili nezaiteresovanosti/ tako da mi imamo utisak da vas ne zanimamo.S druge strane imamo mnogo zena i devojaka koje se lavovski bore za svoju egzistenciju i startuju sta stignu.Moj primer je konkretan , sasvim sam prosecno zgodan i sarmantan i dovoljno elokventan , ali kada treba da pridjem nekoj devojci nastaju problemi zato sto bas vi NADprosecne i normalne niste spremne da nam date sansu , uplasene ste da nismo upravo oni koji iz niskog starta startuju sve sto stignu , i stajete u gard koji je tesko i uz najbolje namere pobediti.Posle izvesnog vremena , kada nam postane malo teze pocinjemo da se zapitkujemo -da li je uopste trebalo da vas osavajamo i pitamo se :

' MA OVO NIJE ONO STO SAM MISLIO " I OD POTPUNO NORMALNE DEVOJKE PRETVARATE SE U NEOSVOJIVU TVRDJAVU.
Sustina je po meni da bi nam malo vise opustenosti prema ljudima ( i u druzenju a i u ljubavi ) dobro doslo kao zemlji kisa posle duge suse.Nase duse su sagorele a prokleta kisa nikako da padne i donese nam olaksanje u zivotu.U grcu smo i vi moje drage dame a bogami imi.
MORAMO ZAJEDNO DA RADIMO DA NAM SE DUSA VRATI U TELO , A MATEMETICKE PRORACUNE I KALKULACIJE OSTAVIMO ZA SOBOM , JER ZIVOT JE JEDAN I NE SLUZI ZA KOCKANJE , A TAKVO PONASANJE KOJE IMAMO JE I VISE NEGO HAZARDERSKO.NA KRAJU CEMO (ONI NORMALNI) OSTATI SAMI ILI U JOS GOREM SLUCAJU CEMO UHVATITI ZADNJI VOZ DA NE OSTANEMO SAMI , A PRI TOM NECEMO NI GLEDATI DA LI TAJ VOZ VODI KA SRECI ILI U POTPUNI SUMRAK ZIVOTA U POZNIM 30-TIM OSTACEMO SA NEKIM SAMO DA NE OSTANEMO SAMI.
ZA KRAJ BIH REKAO JEDNU INDIJSKU MUDROST(koja je nazalost postala moja definicija odnosa sa ljudima) :
AKO NA PUTOVANJU KROZ ZIVOT , NEMOZES PRONACI PRAVOG SAPUTNIKA, BOLJE DA PUTUJES SAM, BUDALA TI NECE BITI OD POMOCI.
 
Sanjica:
Ima samo jedan problemcic. Kada devojka da povoda da momak pridje, moze da se okarakterise vrlo ruzno ili da je shvate pogresno. Muskarci misle da je to signal za poziv u krevet,a ne za upoznavanje,pa onda eventualno ljubav ili kako im vec prija.

Ne mislim na takav znak , koji bi podsticao rasplamsavanje seksualne maste. Mislim na neku pozitivnu blagonaklonost kada ti pridjem ...znas da mi pokazes da li ti se svidjam ili ne.Da na neka moja pitanja odgovoris tacno i precizno , i onda ja znam da mogu dalje....
Znas , dodpada ti se tip , pokazes mu da moze da ide dalje u prici sa tobom , ili ne , opet pokazes, ako ima mozga shavatice o cemu se radi , ako i na vrlo jasan signal ne razume sta mu pokazujes , onda taj neko sigurno nije za tebe.
 
Gazdarica:
Mozda grijesim, ali cini mi se da nam (i zenama i muskarcima), generalno govoreci, svima nedostaje malo hrabrosti... Strah od poraza i/ili promasaja, u kombinaciji sa potrebom ili teznjom da nas ego ostane neokrnjen, moze biti pogubna kombinacija...

Sve je KOCKANJE , ali ako dobijes nekoga koga zelis malo spustis svoj ego i na kraju se ipak isplati.
Ako popijes "korpu" ego ti je cudo za dan dva vrati ti se isti onakav kakav je bio :) Lako se dize :) kada padne , takav ti je EGO ...cudo jedno
Up , Down,Up , Down,Up , Down, Trenig ZIVOTA draga moja.Posle silnih padova i uspona EGO se nabilduje i postane pravi bilder , a o iskustvu da i ne pricam.
Ko ne rizikuje , retko kad dobija .
 
Hvala Starom Liscu na pohvali!Drago mi je da sam dotakla interesantnu i osetljivu temu! Stvarno moze da se polemise unedogled, a po ovome sto citam, svi mi znamo prave odgovore, samo nam realizacija u praksi i ne ide najbolje.
Sanjalica je lepo rekla, vecina musakraca, i kada im devojka da neki znak, to odmah tumace, "a, lako cu je ja strpati u krevet"! Hajde priznajte, prvo sto musakrac pomisli kad vidi dobru ribu jeste ta kakva je u krevetu i sl., a ne , jao kako bih voleo sa njom da ostvarim ozbiljnu vezu! To je ono sto devojke drzi na odstojanju, jer i da zele sex, one zele priznanje svega toga u vidu neke veze i poverenja, a ne samo sex radi sexa (ima izuzetaka naravno).
 
Stari Lisac:
Gazdarica:
Mozda grijesim, ali cini mi se da nam (i zenama i muskarcima), generalno govoreci, svima nedostaje malo hrabrosti... Strah od poraza i/ili promasaja, u kombinaciji sa potrebom ili teznjom da nas ego ostane neokrnjen, moze biti pogubna kombinacija...

Sve je KOCKANJE , ali ako dobijes nekoga koga zelis malo spustis svoj ego i na kraju se ipak isplati.
Ako popijes "korpu" ego ti je cudo za dan dva vrati ti se isti onakav kakav je bio :) Lako se dize :) kada padne , takav ti je EGO ...cudo jedno
Up , Down,Up , Down,Up , Down, Trenig ZIVOTA draga moja.Posle silnih padova i uspona EGO se nabilduje i postane pravi bilder , a o iskustvu da i ne pricam.
Ko ne rizikuje , retko kad dobija .

Hvala, Lisac, ali meni ova lekcija nije potrebna...:)
Odavno sam naucila da je najbolji put da covjek sam uzme ono sto zeli...
Kad hocu nesto, onda guram dok god mislim da vrijedi...
 
Gazdarica:
Stari Lisac:
Gazdarica:
Mozda grijesim, ali cini mi se da nam (i zenama i muskarcima), generalno govoreci, svima nedostaje malo hrabrosti... Strah od poraza i/ili promasaja, u kombinaciji sa potrebom ili teznjom da nas ego ostane neokrnjen, moze biti pogubna kombinacija...

Sve je KOCKANJE , ali ako dobijes nekoga koga zelis malo spustis svoj ego i na kraju se ipak isplati.
Ako popijes "korpu" ego ti je cudo za dan dva vrati ti se isti onakav kakav je bio :) Lako se dize :) kada padne , takav ti je EGO ...cudo jedno
Up , Down,Up , Down,Up , Down, Trenig ZIVOTA draga moja.Posle silnih padova i uspona EGO se nabilduje i postane pravi bilder , a o iskustvu da i ne pricam.
Ko ne rizikuje , retko kad dobija .

Hvala, Lisac, ali meni ova lekcija nije potrebna...:)
Odavno sam naucila da je najbolji put da covjek sam uzme ono sto zeli...
Kad hocu nesto, onda guram dok god mislim da vrijedi...

E vidi u tom grmu lezi zec ...tebi nisu potrebne lekcije kazes ....A MENI JESU , SVE DOK SAM ZIV UCICU I SVE STO MI SE DOGODI I LEPO I LOSE JA CU DA CUVAM I DA IZ SVAKE SITUACIJE PONESTO NAUCIM. Zasto ti nije potrebna ta lekcija ? spustanje ega je problem ili sta ? Sustina je da je za vas vecinu, sve jedan trening ili velika igra ....pre ili kasnije igra se zavrsi i sta onda ? Razlika je velika u nasim odnosima , zato sto vecina muskaraca ulazi u igru otvoreenih karata , za razliku od zena koje svoje karte drze poklopljene rukama... e onda nastaje problem jer se bojite (mozda zbog losih iskustava) da pokazete karte i nastaje citava frka kada pokusavamo bilo sta.Vi uvek imate neki gard ...grch...neznam kako to da nazovem...SVE SE SVODI NA TO , DA STE VI DRAGE MOJE SAKRIVENE IZA STITA A DA MI OBIGRAVAMO OKO VAS USPESNO ILI NEUSPESNO VEC ZAVISI OD SITUACIJE, a vama se dogadja da zbog sacuvanog "postenja" ponekad izgubite onoga sa kim ste mozda i zelel da budete.ALI ONDA JE KASNO.

pozdrav svima
 
Bojim se lisac da pricas sa pogresnom osobom...
Niti glumim, niti skrivam karte... Naprotiv, kod mene je cesto obrnuta situacija - ja sam ta koja otvoreno kaze sta hoce, ali to ne dobijam i od druge strane... Ili ne znaju, ili ne smiju da kazu, uglavnom oni definitivno imaju veci oklop od mene...
Ako mi je nesto dosadilo, onda je to da cesto moram da gatam sta ko misli...
Ili, desi mi se da, na rijecima, sasvim otvoreno igramo... Ali, nakon nekog vremena, on odjednom promijeni pricu i trazi upravo ono za sta smo se oboje na pocetku slozili, da nam ne treba... Sta mi u takvoj situaciji preostaje, nego da se okrenem i odem dalje, jer tu price ne pomazu...
Kad je ego u pitanju, nesumnjivo da svakom od nas prija, kad ga neko hrani, ali on me ni najmanje ne ubija, ni u situacijama kada gubim... Jednostavno, ako je nesto propalo, znaci da nije ni bilo vrijedno...
 
Gazdarica:
Bojim se lisac da pricas sa pogresnom osobom...
Niti glumim, niti skrivam karte... Naprotiv, kod mene je cesto obrnuta situacija - ja sam ta koja otvoreno kaze sta hoce, ali to ne dobijam i od druge strane... Ili ne znaju, ili ne smiju da kazu, uglavnom oni definitivno imaju veci oklop od mene...
Ako mi je nesto dosadilo, onda je to da cesto moram da gatam sta ko misli...
Ili, desi mi se da, na rijecima, sasvim otvoreno igramo... Ali, nakon nekog vremena, on odjednom promijeni pricu i trazi upravo ono za sta smo se oboje na pocetku slozili, da nam ne treba... Sta mi u takvoj situaciji preostaje, nego da se okrenem i odem dalje, jer tu price ne pomazu...
Kad je ego u pitanju, nesumnjivo da svakom od nas prija, kad ga neko hrani, ali on me ni najmanje ne ubija, ni u situacijama kada gubim... Jednostavno, ako je nesto propalo, znaci da nije ni bilo vrijedno...

Slazem se , nismo se razumeli ...naravno da je pametno otici kadaa sve izgubi smisao, ali je steta u barijeri koja ko zna zbog cega postoji.
hmmm bilo bi sve lako da je nema...pa ajde onda da odolevamo iskusenjima , ipak je bog tako hteo.
pozdrav Gazdarici i Lordu i medenoj ...hmmm nema je danas :(
 
Uh...kako samo to lepo zvuci...sve funkcionishe...a ljudi imaju: 'Problem sa Zenom a ustvari sta da radim nakon 3 god...ili malo sam se zbunio...ljubav je u pitnaju..posedovanje ili nesto drugo...i ah..zamalo d azaboravim...vecito pitanje..koliko ljubavnika u zivotu jedne recimo emancipovane zene za da ne bi doslo do kolapsa u odnosima!:)))'

ps. zao mi je sto nisam jedan od njih..evo ja..ima ponekad problem sa razumevanju...ali se trudim da se snadjem..oce li mi ko pomoci???
 
znam da ne doprinosim temi, ali mi je ovo bash nesto 'zagrebalo oko'
Stari Lisac:
.
sasvim sam prosecno zgodan i sarmantan i dovoljno elokventan , ali kada treba da pridjem nekoj devojci nastaju problemi zato sto bas vi NADprosecne i normalne niste spremne da nam date sansu
sta NADprosecno ? inteligentna (:lol: sigurno)
zgodna, lepa...
I sta je nenormalna ?
sasvim sam ja svesna da neke stvari polaze od fizichke privlachnosti, ali ...daj molim te...
od dve devojke od koje je jedna 'prosechna' a druga 'nadprosechna' (sta god), vecina bira ovu drugu, hrane njen ego, daju joj razlog da misli da uvek moze i bolje od tog sto joj se trenutno nudi...
sta za to vreme radi ova druga ?(mozda ima vishe vremena da razmislja o razno raznim stvarima dok je na vechitom 'stand by')
jednoj hranite ego, drugoj nabijate komplekse, na kraju obe dizu zid...
i onda ti mozesh da lupash glavu koliko god hocesh, nista se tu nece promeniti,dok smo ovakvi povrshni kakvi jesmo...
 
Mozes podizati i kule i gradove.Ali nista ti tu nemoze pomoci.Ili si prihvatljiv ili nisi.
I ponekad je uslovno receno mnogo lepse zdravije i opustenije biti jedan prosecan mladic.Koji ima relativnog uspeha kod devojaka.Nego super atraktivan zgodan.Kako god da okrenes greske u zivotu se nemogu izbeci.Ali se sa prosecnim izgledom mogu zaobici.
I kada sada malo bolje razmislim mozda bih srecniji bio da sam sa nekim drustvom sedeo stalno u basti susednog kafica.Izgovarao otrcane fraze kako ova ima dobre dude i sl.Sa pivskim stomacicem.I zabreklim podocnjacima.
Nego ovako.
Zivot ti je bato sran je.Ako ti je sudjeno da potones nista ti pomoci nece.Ali ako si sudbinski predodredjen da plovis nijedan Kineski zid te nece spreciti da ostvaris svoj cilj.Ponajmanje lazni koje podizu devojcice da bi sakrile svoj strah od veze iz jedne noci.
 
Bustura:
Mozes podizati i kule i gradove.Ali nista ti tu nemoze pomoci.Ili si prihvatljiv ili nisi.
I ponekad je uslovno receno mnogo lepse zdravije i opustenije biti jedan prosecan mladic.Koji ima relativnog uspeha kod devojaka.Nego super atraktivan zgodan.Kako god da okrenes greske u zivotu se nemogu izbeci.Ali se sa prosecnim izgledom mogu zaobici.
I kada sada malo bolje razmislim mozda bih srecniji bio da sam sa nekim drustvom sedeo stalno u basti susednog kafica.Izgovarao otrcane fraze kako ova ima dobre dude i sl.Sa pivskim stomacicem.I zabreklim podocnjacima.
Nego ovako.
Zivot ti je bato sran je.Ako ti je sudjeno da potones nista ti pomoci nece.Ali ako si sudbinski predodredjen da plovis nijedan Kineski zid te nece spreciti da ostvaris svoj cilj.Ponajmanje lazni koje podizu devojcice da bi sakrile svoj strah od veze iz jedne noci.

U nama je odluka da li cemo podici kinseki zid ili cemo ga snagom volje srusiti.
Biti prosecan nije zdravije ni lepse ali jeste lakse,to svakako.TO je 'plivanje nizvodno'..uklapanje u masu.Gubitak identiteta.Razlicitost nije laka.
Nije zivot sran,zivot je divan ,samo je stvar toga kako ga izunutra dozivljavamo.

Sudbina sa potonucem i izdignucem nema nikakve veze.Sve je u nama.Neki to znaju pa isplivaju.Neki ne,pa dozvole da ih reka nosi.
Svoj strah od vezivanja ne podizu samo devojcice,podizu ih svi koji su uplaseni i imaju strah od bliskosti.Oba pola.Podjednako.
 
ne mogu da verujem, normalna tema i svi odgovori bez prozivanja...lepo, vidimo da mozemo da funkcionisemo i van zidova...lepo je to znati. Valjda ih podizemo zbog ovog ludog vremena u kojem zivimo, svi jure negde, frka, posao, kinta...malo je vremena za upoznavanje, pogled, dodir,...mozda je samo stvar u pristupu.

ja recimo idem krajnje skoncentrisana ulicom, ali ne nosim zid sa sobom, nego gledam kako da se provucem kroz gomilu, da ne izvrnem nogu u strasnim rupama velikog grada, kako da propustim tetu sa kolicima,...toliko toga treba uklopiti, pa jos ako nosis meku muziku, pa te ponese ritam, rec...ko ce sve to uklopiti. mozda je tako i sa drugima, mozda smo zaboravili kako, pogubili se u prostranstvu velikog grada...
 
Sve si ti to lepo izlozio,ali kao sto si i primetio jedno su zelje,a drugo mogucnosti,sve to lepo zvuci,ali ti si jedan od retkih koji ima(ili zeli da ima)iskrene namere i normalne(da ih tako nazovem,jer zna se na sta mislim)zelje.....ali znas,problem je u tome sto u 99% slucajeva imamo start tipa"mala skini se,necu ti nista" ili slicno,pa koliko se samo devojaka opeklo na takav start,pa ne mozes da nas krivis sto tako postupamo sa svima(mislim unosimo neku vrstu predostroznosti).Naravno zavisi sve i od samog starta,neke spike i sl.naravno i od devojke kojoj prilazis,sve u svemu moras da izaberes trenutak i nacin,a to je tesko neki put stvarno...
 

Back
Top