dnevnik Bosanca iz Canade

Chan Shaolin Si

Primećen član
Poruka
994
12. avg.
Uselili smo se u našu novu kuæu u Kanadi. Tako sam uzbuðen. Ovde je tako lepo. Planine su prekrasne. Jedva èekam da ih vidim prekrivene snegom.

14. okt.
Kanada. To je najlepša zemlja na svetu. Lišæe je poprimilo sve one divne nijanse žute i narandžaste boje. Vozio sam kroz prirodu i video par jelena. Tako su graciozni. To su najlepše životinje na svetu. Ovo mora da je raj. Volim Kanadu.

11 nov.
Dan seæanja (Kanadski državni praznik). Lov na jelene æe poèeti uskoro. Ne mogu da zamislim da neko može ubiti tako divnu životinju. Nadam se da æe uskoro sneg. Tako je divno.

2. dec.
Noæas je pao prvi sneg. Ustao sam i video sve pokriveno belim pokrivaèem. Izgleda kao najlepša razglednica. Izašli smo napolje, oèistili stepenište i prilazni put a onda se grudvali (ja pobedio). Kad je prošla grtalica morali smo ponovo da oèistimo kapiju. Koja divna zemlja. Volim Kanadu.

12.dec.
Noæas opet sneg. Opet prošla grtalica i zatrpala kapiju. Ovde je zaista prekrasno.

19.dec.
Noæas opet sneg. Nisam mogao izvesti auto da idem na posao. Ovde je zaista divno samo sam malo umoran od lopatanja. Opet jebena grtalica.

22. dec.
Ovo belo ***** opet padalo celu noæ. Dobio žuljeve od lopatanja i leða me bole. Ovaj majmun sa grtalicom kao da se krije iza æoška i samo èeka da ja oèistim ispred kapije. Šupak.

25.dec.
Sreæan jebeni i usrani Božiæ. Još malo usranog snega. Ako mi ikad padne šaka ovaj ***** što vozi grtalicu, ubiæu ga. Mater im ***** što ne posipaju više soli po putu pa da se pre otopi.

27. dec.
Noæas opet sneg. Ne izlazim veæ tri dana sem što èistim sneg kad god proðe grtalica. Ne mogu nigde iæi, auto se zaglavio u brdu snega ispred kapije a i hladno je. Kažu da æe noæas pasti novih 30 cm tih govana.

28. dec.
Prognoza je bila loša. Palo je pola metra. Ako ovako nastavi neæe se otopiti do leta. Grtalica se zaglavila i taj šupak došao kod mene da traži lopatu. Rekao sam mu da sam veæ slomio šest lopata èisteæi ta govna sa vrata što ih je on nabio i zamalo da sam mu je slomio o glavu.

4. jan.
Najzad izašao iz kuæe. Otišao do prodavnice da kupim nešto hrane i kad sam se vraæao udario kolima jelena. 3.000 dolara štete na kolima. Te jebene nemani trebaju biti ubijene. Svugde ih ima. Što ih lovci ne pobiše jesenas...

3. maj.
Odvezao kola kod mehanièara. Neverovatno koliko su zarðala od jebene soli što je posipaju svuda.

10 maj.
Selim se na Floridu. Ne mogu zamisliti kako neko normalan može živeti u toj jebenoj Kanadi.

12. maj
Stigli smo na Floridu. Uselili smo se u novu kuæu. Tako je velika i lepa i ima sav komfor... naravno i pool. Kako je ovde samo toplo i prijatno. Veæ sam zaboravio usranu Kanadu. Mnogo volim Floridu.

20. maj
Ovde su ljudi neverovatno dobri i uvek se samo smeju. Stvarno je Florida interesantna a ima i puno interesantnih životinja. Baš je fino toplo. U ovoj nedelji sam se prigrejao od one usrane Kanade. Puno volim Floridu.

12. jun
Veæ smo mesec dana tu i vreme je još uvek toplo ali vlažno. Dobro da u kuæi imamo klimu. Sused mi je prièao kako u jednom restoranu u blizini služe dobrog frikovanog aligatora. Kako mogu ljudi da jedu te divne životinje, koje potièu još iz doba dinosaurusa. To ne mogu nikako razumeti. Videli smo puno toga na Floridi, neverovatno je dopadljiva. Najviše te volim, Florido!!

30. jun
Otkada smo došli vreme se skoro nije menjalo. Uvek toplo a sad i pomalo suviše vlažno. Ali klima ureðaji u kuæi i u kolima rade odlièno. Noæu nam jedino pomalo smetaju komarci, kojih ima i u ovo doba godine. Upoznao sam još neke susede. Stvarno su ljudi na Floridi dobronamerni.

18. jul
Neverovatna vruæina i skoro 100% vlaga. Za vikend idemo na obalu. Nadam se lepom provodu.

20. jul
Kakva noæ. Žena je u hotelu sluèajno ostavila otvoren prozor. Zamalo da me živog pojedu ti odvratni komarci. Kad smo hteli da se vratimo kuæi neko nam je ukrao kola. I tako smo se vozili 100 milja taksijem. Crnac taksista uvek se samo smeškao. Imao sam utisak da je on ukrao kola. Bogme ima kriminala na Floridi.

21. jul
Posle vraæanja kuæi, opet taksijem na posao. Pa ja kao da radim samo za crnaèke taksiste. U firmi, šef mi je rekao, da se ne smeškam dovoljno, ali kako da glupanu objasnim da nisam sklopio oka od onih jebenih komaraca a ukradenih kola se nisam ni setio. Neverovatna vruæina.

30. jul
Vruæinski talas je na maximumu, a nama je u kuæi crkla klima. I još ovi vampirski komarci. Jedino me spase izjutra jedno kupanje u poolu... da preživim. Kad sam hteo da se bacim u pool vidim u njemu aligatora od 3 metra!! Još mi je samo ta pièkarija trebala. Brzo zovem 911 da upitam šta treba da radim. Oni kažu da ga pustim na miru i da æe on sam otiæi odakle je i došao. Poludeæu.

31. jul
Veæ ujutro neverovatna vruæina. Na poslu sam opet kao prebijen. Onaj ***** od šefa mi prebacuje da se uopšte ne smijem i da to nije dobro za konzumente. **** aligator i njega i njegove konzumente.

1. avg
Kakva vruæina. Veæ drugi dan bez klime što znaèi i bez spavanja. Sve æe da izgori, samo komaraca ima sve više. Onaj mrgan od 3 metra kao da je u mom poolu kampirao. Kažem celu prièu susedu a on se samo smeška baš kao i uvek. Pièka li mu lepa materina.

2. avg.
Jedva doèekam, da mi doðu popraviti tu kurèevu klimu. A onaj niger umesto klime sredi mi æerku. Policija kaže da treba biti pažljiv, a da crnca verovatno neæe moæi uhvatiti jer su i onako svi isti. Vruæina kao da smo u paklu. ***** ti Floridu.

12. avg.
Ne možete da zamislite tu vruæinu. Ovde smo još uvek, kao u paklu. A otkad smo došli vreme je isto. Šef me izbacio iz firme, sa osmehom na licu, sa objašnjenjem da su se konzumenti pobunili jer se nisam dovoljno smeškao. E tako, ostadoh bez posla. Na putu uðem u kafanu da se propijem. Svi se meni i mojoj prièi samo smeju, a naroèito onaj policajac koji me nakon toga uhvati pijanog i traži da mu platim 3.000 USD. Majku im *****, mrzim Floridu, prokleta bila!!

13. avg
Petak, 13. Bože, kakva vruæina. Vraæam se kuæi iz æuze, bez kola, bez posla i bez para. Mrzim taksiste. Svi beže sa osmehom na licu, a usput mi kažu da dolazi uragan Mitch. Legnem u kuæu u kojoj još uvek ne radi klima, da malo razmislim o svemu. Odjednom neverovatan vetar zapara vazduh i kuæa nema više krova, još minut dva i nema više kuæe. Vetar sve poleže. Nemam više nista, samo je onaj aligator ostao u poolu. Što ga nisu poklopali u onom restoranu... Susedi se vraæaju i sa osmehom na licu kažu da imam sreæu da sam preživeo Mitcha. Opet je vruæina k'o pre, a ja bez svega, mrzim Floridu. Selim se odavde. Gde... ovog puta neæu da vam kažem...
 

Back
Top