koja je normalna temperatura hdd-a?

gost 30064

Elita
Poruka
16.623
Imam Western Digital hdd 80gb 7200rpm,star oko mesec dana...i instalirao sam program za merenje temp.hdd-a........i pokazuje 29stepeni..........jel to normalna temperatura ili ??

i u programu ima da se podesi da te upozori kada dodje do kriticne temperature hdd.....ali ne znam na koliko stepeni da podesim alarm.....ovde je na 41stepeni...jel to OK???
 
i ja imam WD i verovatno isti program za merenje temp. i ona se krece oko 24
pokusao sam ga napregnuti na max i izvuko 33, pa probaj i ti ga malo staviti da radi na max recimo defragmentirajuci particiju i nebi trebalo preci 40, ako predje namesti koju osmicu da duva u njega
 
pre sam drzao kuler ispod njega da visi...posle su mi rekli da to ne valja...ne znam sto....!!! planiram da vratim taj kuler gde je i bio.....zakacio sam ga i tacno 1.5cm visi od njega i hladi ga.....jel to opasno ili nije??? mozda mu smanji temperaturu koji stepen.......i da li moze da mu produzi vek trajanja......ili mozda ce brze i lakse da radi ako mu je manja temp.?????
 
damnjan:
pre sam drzao kuler ispod njega da visi...posle su mi rekli da to ne valja...ne znam sto....!!! planiram da vratim taj kuler gde je i bio.....zakacio sam ga i tacno 1.5cm visi od njega i hladi ga.....jel to opasno ili nije??? mozda mu smanji temperaturu koji stepen.......i da li moze da mu produzi vek trajanja......ili mozda ce brze i lakse da radi ako mu je manja temp.?????
samo nemoj da ti VISI...
;)
 
Vecina Laptop racuanra danas ima regulisano hladjenje HD-a mada ne znam kakav je tvoj slucaj.
Idi u prodavnicu elktronike i kupi senzor za merenje temerature i gurni ga kod harda :)
Ovo je najefikasniji nacin da saznas tacnu teperaturu jer mnogi programchici umeju da pogrese.
Ja sam blagovremeno koristio HDD life pro.
 
Ma ovo je Apple laptop, ne znam ni da li postoji softver za merenje temperature (tj. da li uopshte ima ikakve sonde na HD-u za to).

Znam koji drajv je unutra, ali nigde na netu ne mogu da nadjem koja je ustvari normalna temperatura tog drajva pod opterecenjem. Da li uopshte postoji takva brojka, jer Toshiba je nigde ne navodi?
 

Back
Top