Уместо Светог Саве, траже да жалимо за јеврејима и циганима
Prikazujem rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Уместо Светог Саве, траже да жалимо за јеврејима и циганима

Obećava
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Angry Уместо Светог Саве, траже да жалимо за јеврејима и циганима

У току прекјучерашње Београдске хронике , у вестима које као крол иду по дну екрана , видеo сам ово:

27.јануара 2006 год. , у Београду ће бити отворен Меморијални парк а овај дан ће бити проглашен Даном страдања Јеврејског и Ромског народа

Како је могуће да ће Срби убудуће уместо Св. Саве славити јеврејске и циганске празнике! Ово су либерали радо усвојили. Као фол јевреји брину о циганима. Ја никад нећу жалити джелате српског народа. И то још траже на дан Светог Саве!

Овако јављају Вечерње новости:
    Спомен парк "Топовске шуме" на Аутокоманди, који треба да подсећа на страдале Јевреје и Роме у Другом светском рату, биће отворен сутра у 11 часова. Спомен плочу према најавама треба да открије председник српске Владе Војислав Коштуница. За овај догађај изабран је 27. јануар, пошто су Уједињене нације у новембру, овај дан прогласиле за Међународни дан комеморације у знак сећања на жртве холокауста.
    Poslednji put ažurirao/la RatkoMladicJunior : 27.01.2006. u 11:38

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano Re: Уместо Светог Саве, траже да жалимо за јеврејима и циганима

Не обраћај пажњу... МИ СРБИ ДАНАС СЛАВИМО СВЕТОГА САВУ... и зато

Ускликнимо с љубављу Светитељу Сави,
    Српске цркве и школе светитељској глави,
    Тамо венци, тамо слава,
    Где наш српски пастир Сава.

Појте му Срби,
    Песму и утројте!

п.с. али морам да приметим да не могу да се отмем утиску да је на ТВ такоже објављено
    да ће се празник Св.Саве прославити РАДНО...
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Iskusan Duh Sekire (avatar)
    Učlanjen
    27.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    19
    Reputaciona moć
    112

Е људи ајмо да пустимо ове чедисте и остале антисрбе данас да лупетају, докажимо да смо морално изнад њих и да не хулимо на Светог Саву.
    „Ko ne voli Dabić Rašu, popušio karu našu“ Kustendorf

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

ne stvarno,
    пошто су Уједињене нације у новембру, овај дан прогласиле за Међународни дан комеморације у знак сећања на жртве холокауста.
    e sad,garant je to sve jedna velika zavera protivu srba,nema veze što se to obeležava u celom svetu,zna se zašto su oni izabrali baš taj datum.
    mis'im stvarno.
    Као фол јевреји брину о циганима. Ја никад нећу жалити джелате српског народа
    kakve crne dželate?
    i još jednom
    kakve dželate?

i da ponovim,nije na odmet:
    bolid.

Obećava
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Elvin
    ne stvarno,

e sad,garant je to sve jedna velika zavera protivu srba,nema veze što se to obeležava u celom svetu,zna se zašto su oni izabrali baš taj datum.
    mis'im stvarno.

kakve crne dželate?
    i još jednom
    kakve dželate?

i da ponovim,nije na odmet:
    bolid.
    Bolid si ti. Bombardovanja Srba nije bilo. Proterivanje srba i otimanje srpske zemlje nije bilo. Bljesak, oluja, bombarodvanje srba u bosni 1995 nije bilo, nije bilo bombardovanje Srbije 1999 i otimanje kosova.Nisu Olbright i Holbruk jevreji, nisu u Americi jevreji najjaci u politici. Amerika je dobra nahranila je nas u Srbiji osiromasenim uranijumom. Medjunardona zajednica je dobra, brine za srbe na kosovu. Ne dozvoljavaju da se biju i ubijaju srbi na kosovo. Rado medjunarodna zajednica hoce da proglasi dan zalosti za srpskim zrtvama.

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

zašto skrećeš na kosovo i bombardovanje?
    kakve veze imaju jevreji i romi koji su stradali u holokaustu sa olbrajtovom i holbrukom?

Obećava
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

zašto skrećeš na kosovo i bombardovanje?
    kakve veze imaju jevreji i romi koji su stradali u holokaustu sa olbrajtovom i holbrukom?
    Jasno je, ali hajde da ponovim, izgleda vrlo lose razumes srpski. Bombardovanja Srba nije bilo. Proterivanje srba i otimanje srpske zemlje nije bilo. Bljesak, oluja, bombarodvanje srba u bosni 1995 nije bilo, nije bilo bombardovanje Srbije 1999 i otimanje kosova.Nisu Olbright i Holbruk jevreji, nisu u Americi jevreji najjaci u politici. Amerika je dobra nahranila je nas u Srbiji osiromasenim uranijumom. Medjunardona zajednica je dobra, brine za srbe na kosovu. Ne dozvoljavaju da se biju i ubijaju srbi na kosovo. Rado medjunarodna zajednica hoce da proglasi dan zalosti za srpskim zrtvama. Jevreji nisu uopste najjaci u politici i medijama na zapadu. Medjunarodna zajednica hoce da se pravedno sudi srbima u Hagu.
    Poslednji put ažurirao/la RatkoMladicJunior : 27.01.2006. u 12:38

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

razumem ja srpski savršeno.
    nego,kako su jevreji i romi nastradali u periodu 1939-1945 doprineli svemu tome?

Obećava
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

razumem ja srpski savršeno.
    nego,kako su jevreji i romi nastradali u periodu 1939-1945 doprineli svemu tome?
    Vrlo lose ga razumes. Da zalim za onima koji su velika zla naneli srpskome narodu. I to jos traze na dan Svetoga Save.

Poznat Elvin (avatar)
    Učlanjen
    17.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    145

da oni koje su pobili u gasnim komorama,su velika zla naneli srpskom narodu...
    ne mogu da verujem da postoje oblici života kao ti,pošto ne mogu da kažem da si čovek...ajd' zdravo dimitrije...

Obećava
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

da oni koje su pobili u gasnim komorama,su velika zla naneli srpskom narodu...
    ne mogu da verujem da postoje oblici života kao ti,pošto ne mogu da kažem da si čovek...ajd' zdravo dimitrije...
    Ti nisi covek kad za tebe nije proterivanje srba i otimanje srpske zemlje nije bilo. Bljesak, oluja, bombarodvanje srba u bosni 1995 nije bilo, nije bilo bombardovanje Srbije 1999 i otimanje kosova sprovedeno od medjunardone zajednice, u kojoj jevreji su vrlo uticajni. Nisu Olbright i Holbruk jevreji, nisu u Americi jevreji najjaci u politici. Amerika je dobra nahranila je nas u Srbiji osiromasenim uranijumom. Medjunardona zajednica je dobra, brine za srbe na kosovu. Ne dozvoljavaju da se biju i ubijaju srbi na kosovo. Rado medjunarodna zajednica hoce da proglasi dan zalosti za srpskim zrtvama. Jevreji nisu uopste najjaci u politici i medijama na zapadu. Medjunarodna zajednica hoce da se pravedno sudi srbima u Hagu.

Sloboda ili smrt, to bi jedino vikali „liberali” da sluceno dodju okupatori koji Srbima prvenstveno ne žele zlo. Kao kad su Nemci okupirali Beograd. „Liberali” su tad bili za slobodu ili smrt preko Srpske grbace. Nije briga njih sto će oni ubiti par nemaca, a hiljade Srba zbog toga biti streljani. "Liberalima" je bitno da niko drugi ne strada.
    Poslednji put ažurirao/la RatkoMladicJunior : 27.01.2006. u 12:50

Primećen član James 007 (avatar)
    Učlanjen
    08.10.2005.
    Reputaciona moć
    51

Gospodin RatkoMladicJunior počinje da me opasno mnogo podseća na gospodina Dimitrija. Hajde da proslavimo Svetog Savu, a onda da položimo vence.

Aktivan član Kazanova (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Citat Original postavio RatkoMladicJunior
    У току прекјучерашње Београдске хронике , у вестима које као крол иду по дну екрана , видеo сам ово:

27.јануара 2006 год. , у Београду ће бити отворен Меморијални парк а овај дан ће бити проглашен Даном страдања Јеврејског и Ромског народа

Како је могуће да ће Срби убудуће уместо Св. Саве славити јеврејске и циганске празнике! Ово су либерали радо усвојили. Као фол јевреји брину о циганима. Ја никад нећу жалити джелате српског народа. И то још траже на дан Светог Саве!
    Pa ja ne znam sta je tu cudno Ceda je ciganin i normalno je da ce da pdrzi. Fali jos i Batic.

A sta je rekao onaj Ackovic, Ciganski nacionalista?

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Duh Sekire
    Е људи ајмо да пустимо ове чедисте и остале антисрбе данас да лупетају, докажимо да смо морално изнад њих и да не хулимо на Светог Саву.
    a otkud tebi da ideja da mi ne postujemo Svetog Savu? pa Sveti Sava je suprotno od onoga sto ste vi...diplomata,ucen covek,sklapao je saveznistva i prosvecivao srpski narod...nije terao narod u izolaciju i propast,vec u obrazovanje i progres...zato je bio i ostao najveca licnost srpskog srednjeg veka,daleko ispred svih vojskovodja,kraljeva i careva

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

RatkoMladicJunior

glup si čoveče mnogo.
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Zainteresovan član Veles (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    47

sv. Sava je bio super sto nas je opismenio, a mi smo na njega pljunuli, kad smo prihvatili tzv. zapadno sprski dijalekt od Vuka, kao "knjizevni"....Velja I. mora da je ponosan
    Because seven eight nine.

Obećava
    Učlanjen
    23.01.2006.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio serb_pagan
    a otkud tebi da ideja da mi ne postujemo Svetog Savu? pa Sveti Sava je suprotno od onoga sto ste vi...diplomata,ucen covek,sklapao je saveznistva i prosvecivao srpski narod...nije terao narod u izolaciju i propast,vec u obrazovanje i progres...zato je bio i ostao najveca licnost srpskog srednjeg veka,daleko ispred svih vojskovodja,kraljeva i careva
    Ti bi poslao Svetog Savu u hag. b92, i ostale demonokrate su protiv Svetog Save. Ne cete da odstupite od puta natoa, tudjmana, izetbegovica i uck. Ali necemo ni mi od naseg to znaj.

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

Citat Original postavio eremita
    Не обраћај пажњу... МИ СРБИ ДАНАС СЛАВИМО СВЕТОГА САВУ... и зато

Ускликнимо с љубављу Светитељу Сави,
    Српске цркве и школе светитељској глави,
    Тамо венци, тамо слава,
    Где наш српски пастир Сава.

Појте му Срби,
    Песму и утројте!

п.с. али морам да приметим да не могу да се отмем утиску да је на ТВ такоже објављено
    да ће се празник Св.Саве прославити РАДНО...
    То Коштуничина влада тако направила;-)
    “Mors tua, vita mea”

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Неки који се издају за националисте или су неограничено глупи или су потурени људи.

Прослава дана Светог Саве није ни у каквој супротности са поменом недужних жртава.
    Сваки пут када се реже колач, који је бескрвна жртва а самим тим и врхунски симбол жеље за животом, потврђујемо да је својевољна крвна жртва Господа Исуса Христа, која је симболично представљена у виду колача и вина, била последња жртва после које је требало да се стане.
    Жито као симбол сећања на све наше упокојене, било да су рођаци, пријатељи или комшије је још један доказ да та два помињања могу и требају да иду заједно.
    Сваки пут кад се реже колач молимо се за душе и живих и мртвих и молимо светитеља да се моли Господу за све нас.

И сами Свети Сава је био жртва геноцинде политике која не преза ни од убијања већ упокојених и куд ће вам већи доказ да та два помена треба да иду заједно.

Удруженим снагама, тобожњи националисти и декларисани антисрби, дају све од себе да Светог Саву представе као персонификацију нацистичке природе Срба.

Свако ће од Бога бити исплаћен у складу са својим делима, стога - само напред у пропаст.
    ДО ИСТРАГЕ

Iskusan Архангел (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2004.
    Reputaciona moć
    108

Жао ми је што својим одговором продужавам твоју бесмислену тему, жао ми је што сам уопште "то" прочитао, жао ми је што сам се опет уверио да има Срба (ако си Србин) који имају потребу да свој национално-верски идентитет граде на овако монструозан начин, жао ми је што не могу да ти помогнем...

Жалим те.

Aktivan član Kazanova (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    72

Удруженим снагама, тобожњи националисти и декларисани антисрби, дају све од себе да Светог Саву представе као персонификацију нацистичке природе Срба.
    Ako smem da primetim, ovde si pogresno zakljucio i protumacio necije komentare.

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Казанова, прочитај наслов теме и надимак постављача.
    Једни нас "бране" док нас други "с разлогом" нападају, за то време ми изгибосмо правдајући се.
    Што се не јављају ти чије сам коментаре погрешно протумачио, уосталом, код овако осетљивих тема нико нема право на грешку приликом изјашњавања, то што је неком језик бржи од памети нас много кошта.
    ДО ИСТРАГЕ

Slične teme

1. Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 01.04.2009., 12:48
  2. Аутономија уместо Војводине
    Autor Alekasandar3 u forumu Politika
    Odgovora: 133
    Poslednja poruka: 10.12.2008., 03:21
  3. Премијер уместо премијера...
    Autor gost 23146 u forumu Politika
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 15.05.2007., 12:21