EP RUKOMET

Mnogo igramo individualno, nasi bekovi kao da se plase da sutiraju. Ako mislimo da doguramo do vrha Vujovic mora malo da digne ekipu na kolektivnom nivou. Da nema Sterbika izgubili bi i od Madjara .
 
Ako vam nije tesko napisite malo vise o Evropskom prvenstu. Grupu, neke utakmice, i sve ostalo sto vas ne mrzi. Ove gde sam ja niko ne zna ni sta je rukomet, a kamoli da se cuju neke vesti o tome...
Hvala
 
pobeda,pobeda....yeeeee.....
kako sam vristula kad dadosmo naj poslednji gol...aaaaa....!
ali, zikica me je tako iznervirao sa onim promasenim penalima.,..ne znam sta je poenta u tome sto ih samo on izvodi,,,,?
 
Mnogo z.ajebana utakmica... Ne znam kad sam se zadnji put iznervirao ovako... I za malo sudije da nas pokradu. Sto kaze Andja kad dade onaj zadnji gol, rekao sam SUDBINA... stvarno, poludeo sam bio
 
island dobio rusiju sto znaci da rusija i dalje ima 4, a danas igraju sa nama. Ako pobedimo isati smo kao i oni. Onda moramo da dobijmo hrvate da bi imali sanse da prodjemo. A ako izgubimo sanse su nam cista matemaika. tj zavisimo od drugih i njihovih gol razlika.

ZAJEBANO!!!
 
Mi nemamo ni jednog jedinog rukometasa svetskog kalibra,ko na primer Hrvati.I igramo sporo do katastrofe.I selektor je budala.Samo se vrte 3 ista imena:Tuta,Pokrajac i ovaj.Finale najverovatnije Hrvatska-Rusija.
 
dadimar:
Ma treba napraviti smjenu generacija!!!
Kao u Vaterpolo...
Nemamo Lidera! Nama je kapiten Zikica..Krila su nam ocaj zivi!!! Kapisoda maneken i Kojic koji od 10 zicera pogodi jedan..Kako da se dobije onda...

Za vaterpolo se ne slazem. Vaterpolo savez radi fantasticno dobar posao tako sto ubacuje jednog po jednog igraca. Tu su vec Filipovic i Vejzagic obojica '87. Ima i nekoliko igraca '85 i nekoliko '83.
Okosnicu tima moraju da cine matori igraci da se mladi ne bi raspali. Ta formula kao sto vidite daje najbolje razultate. Ako se nastavi sa tom politikom, predvidjam nasem vaterpolu svetlu buducnost narednih 10 godina...
 
Mogu ti reci da se ovde u Americi pocinju da se ulazu ogromne pare u poboljsanje vaterpola. Ako oni odluce da naparave profi ligu(sada im je neisplativo), plasim se da mogu da preuzmu ulogu lidera u vaterpolu.
S sto se tice nacija koje su "cule" za vaterpolo, velike pare su pocele da se ulazu u vaterpolo u mnogim zemljama. Razvija se u severnoj Africi, pre svega u Egiptu, zatim Kuvajtu, i u Latinskoj Americi na celu sa Argentinom... Nemacka i Grcka dovode sve strucnjake do kojih mogu da dodju, Rusija je napravila smenu generacije, tu su uvek Italijani, Madjari, Spanci, Hrvati,Australijanci, razvija se u Sloveniji i Japanu.... Za desetak godina ce vaterpolo scena biti potpuno drugacija, sa mnogo vise teskih utakmica.
 
Selektor rukometne reprezentacije Srbije i Crne Gore Veselin Vujović izjavio je da nema nameru da podnese ostavku, iako na Evropskom prvenstvu u Švajcarskoj nije ostvario planiran rezultat.

Reprezentacija SCG je zauzela deveto mesto na EP, mada su uoči sampionata igrači i selektor najavljivali dobar plasman i borbu za jednu od medalja.

"Osećam odgovrnost za loš plasman na Evropskom prvenstvu i sramota me je zbog toga. Nikada nisam rekao da sam zadovoljan, ali uslediće analize koje će pokazati zbog čega se sve tako dogodilo."

On je dodao da su pojedini novinari pisali o nečemu što nije imalo veze sa lošom igrom na šampionatu i da ne postoji način da on to demantuje.

"Svi mogu da kažu da smo loše igrali, ali da se neke stvari toliko
preuveličavaju to ne mogu da razumem. Nema načina da više demantujem. Ići ću na sud.".

Selektor SCG je naveo kao primer da je srednji bek Vladica Stojanović na Svetosavskom balu otpevao jednu pesmu, jer je bila takva atmosfera, a da su onda pojedini mediji objavili da je u nekoj diskoteci pevao do jutra.

Pored toga, ocenjeno je da je stručni štab zavarala druga utakmica sa selekcijom Slovenije, neposredno pre početka EP, kada je ekipa dobro igrala, jer su tada pomislili da su dometi reprezentacije SCG zaista veliki.

"U Švajcarskoj sam se nadao, iako sam znao da je ekipa na neki način limitirana, da možemo da stignemo do medalje. Ja sam kao selektor najveći krivac za neuspeh. Možda je trebalo da povedem neke mladje igrače, ali da su oni sagoreli na prvenstvu, opet bih bio odgovoran."

On je dodao da je mnogo toga hteo sam da uradi i da je pogrešio što posle odlaska Veselina Vukovića nije proširio stručni štab, kako bi sebi olakšao posao.

Direktor reprezentacije Svetozar Stanković ocenio je da su igrači i stručni stab najviše razočarani lošim plasmanom na EP.

"Smatram da je rukomet mnogo toga dobio u poslednje dve, tri godine i da ne bi trebalo nečiji rad ocenjivati na osnovu jednog rezultata."

Predsednik Rukometne zajednice Srbije i Crne Gore Zoran Radojičić istakao je da se deveto mesto može smatrati i uspehom i neuspehom.

"Upravni odbor ima apsolutno poverenje u Vujovića, ali zahtevaću od njega i drugih odgovornih službi da podnesu isveštaje o ovom Evropskom prvenstvu."


dakle ovaj covek je neunistiv
 
Posle velike bure koju je napravila sumnja i anonimne izjave reprezentativaca da je utakmica evropskog šampionata u rukometu između Srbije i Crne Gore i Hrvatske dogovorena, izjava golmana naše reprezentacije Arpada Šterbika u subotnjim dnevnim sportskim novinama "Sport" i "Sportski žurnal" potvrđuje određene stvari.

"Selektor Vujović je na ručku pre utakmice rekao da smo u takvoj situaciji da nama ništa ne znači pobeda, a Hrvati bi, ako ih pustimo, znali to da nam vrate kad-tad. Pred samu utakmicu u svlačionicu su ušli Mićović i Radojičić i zatražili isto. Gledali smo u njih i pitali gde je Vujović. Odgovorili su da je ispred svlačionice, da je njemu neprijatno da uđe i da čeka kao i Hrvati da vidi šta smo odlučili. Prvo je skočio Žikica Milosavljević, rekao je da je prošle godine u Tunisu, na svetskom prvenstvu protiv Katara odigrao jednu takvu utakmicu. Tada su to od nas tražili zbog kladionice. Reče Milosavljević da to više nikada neće učiniti. Onda sam ustao ja. Neka nas pobede i sa deset razlike, ali neću to da radim. Ne bih ni svojoj majci prodao utakmicu, a kamoli Hrvatima. Ako Vujović hoće da vodi ekipu do pobede, neka sedne na klupu, ako ne, uopšte nam ne treba. To sam rekao Mićoviću da prenese selektoru. Zbog ove situacije plakao je Deni Anđelković, plakao sam i ja – zna Dejan Perić. Ispričao sam mu sve isto veče, zna koliko sam bio iznerviran očajan, van sebe...Duša me je bolela", rekao je Arpad Šterbik za "Sport" i "Sportski žurnal".

Skandal koji se dogodio u vezi sa ponudom repreznativcima da nameste utakmicu protiv Hrvatske na Evropskom prvenstvu u Švajcarskoj sve jače potresa domaći sport.

Posle anonimnih priznanja igrača usledilo je i prvo javno. Golman Arpad Šterbik je za Sport i Sportski žurnal rekao da je istina da je selektor Veselin Vujović pitao igrače da puste Hrvatsku jer bi jednog dana oni mogli reprezentaciji Srbije i Crne Gore da vrate „uslugu“.

Javnim nastupom Šterbik može da postane meta napada. I pre njegove izjave „prozvao“ ga je predsednik Hrvatskog saveza Gobac rečima da bi golman Plavih trebalo da se oglasi povodom navodno neosnovanih optužbi za nameštanje utakmice.

Najbolja osoba da opiše Arpada Šterbika je Dragan Škrbić. Rukometaš Barselone mu je dugo bio kapiten u reprezentaciji.

„Šterbik je ljudina! Ja dobro znam koliko je dobar čovek i kakav je igrač. Šterbika poznajem godinama. Taj čovek je veliki patriota. Znam koliko je imao ponuda da brani za druge reprezentacije, Mađarsku naprimer...šta su mu sve nudili... Sve je odbio. Nije hteo, hteo ja da brani za svoju zemlju. Ne dam da neko u njega upire prstom jer znam kakav je. Sada bi svi igrači trebalo da javno kažu šta je i kako bilo. Ne sme se ostaviti Šterbik na brisanom prostoru. Ponavljam, to je veliki čovek, veliki golman, veliki patriota...Neću da iko misli drugačije i ne dozvoljavam da ga svakavi ljudi napadaju.“

Šterbik je u intervjuu rekao da o svemu što se dešavalo zna Dejan Perić, bivši golman plavih jer ga je nazvao pre meča. U trenucima kada je Šterbik pričao, pored Perića je stajao Dragan Škrbić.

„Arpad je pozvao Dejana oko 13.45. Otprilike dva sata pre utakmice. Ako se dobro sećam utakmica je igrana u 15.40. Dejan je uključio spikerfon i ja sam sve čuo. Rekao je da je Veselin Vujović od igrača tražio da izgube utakmicu i da su reprezentativci bili u šoku.“

„Što se tiče navodnog ulaska vodećih ljudi Saveza u svlačionicu pre meča sa istom ponudom-to ne znam. Ne mogu da tvrdim ali ako je istina...Njima nije mesto u sportu, u rukometu...“

„Ako je to istina ti ljudi su osramotili ne samo sadašnju reprezentaciju, ne samo sve one ljude koji su i na minut oblačili dres reprezentacije, ne samo sve one koji su navijali za reprezentaciju u hali i pored ekrana...ti ljudi su osramotili i sve one koji će oblačiti dres ubuduće i one koji će za njih navijati.“

„Ponavljam, ako je istina da su vodeći ljudi Saveza tražili da se izgubi, Evropska rukometna federacija mora da reaguje, mora da kazni učesnike.“

„Kakva sramota...i mene su osramotili...i ja se osećam postiđenim.“

Dragan Škrbić je bio kapiten reprezentacije na šest velikih takmičenja. Igrač prvaka Evrope Barselone je o svom trošku bio u Švajcarskoj da navija za reprezentaciju

Užas...
 
Šterbik,Perić i Škrbić.
Sve i da nije prodao,a ne sumnjam da jeste,on i kompletno rukovodstvo Rukometnog Saveza moraju da lete.
Morali su da odu odavno,kad se samo setim kako su najurili Pokrajca...
 

Back
Top