Klasična muzika
Strana 1 od 81 123451151 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 2025

Tema: Klasična muzika

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano Klasična muzika

Cisto me zanima posto je neko ovde pomenuo klasicnu muziku...koliko vas uopste slusa tu muziku?Sta najvise volite da cujete iz tog zanra...i da li ste mozda isli u muzicku skolu?
    Nadam se da tema nece biti toliko zapostavljena...jer se ne radi o hopu! ;(

Zainteresovan član blackground (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Klasicna muzika je svakako nesto "vise" od muzike koju svakodnevno slusamo, ali i neiscrpan izvor mnoooooogo dobrih semplova za HIP-HOP.

hh rulzzz

Zainteresovan član Stoorbak (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Nisam neki ljubitelj ozbiljne muzike!!! Kad god je slusham uspavam se automatski, za mene je jedino dobra pre spavanja, mada u tu svrhu koristim i Led zepplen!!!!!!!
    p0z

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Obozavam klasiku,slazem se sa blackground-om da je ona nesto "vise" od ostale muzike...omiljene kompozicije su mi svakako Orfova Carmina Burana i Mocartov Dies Irae..inace sam u "bliskoj vezi" sa ovom vrstom muzike,idem vec 8 godina u muzicku skolu...tako da ;)

Zainteresovan član blackground (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Moja omiljena kompozicija je 9. Bachova i Habanera, valjda iz Carmen.(uvek se setim lika iz trainspottinga sto pliva kroz fekalije a u pozadini ide muzika). jel vama Bach izgleda malo... hm... blago receno cudno?

P.S. Jah, sta sviras?

die_happy85
    Guest

Podrazumevano

Mozda Beethoven: I Allegro con brio...a i tema iz opere knez Igor je jako gotivna

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Jeste Habanera je iz Carmen...nego sviram klavir ;)

Početnik
    Učlanjen
    10.06.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Pitanje za poznavaoce klasicne muzike:
    muzika iz filma "Bure baruta"...
    kako se zove delo koje, na splavu, izvodi simfonijski orkestar za
    Mikija Manojlovica i njegovu staru ljubav ?

Primećen član
    Učlanjen
    22.05.2003.
    Reputaciona moć
    58

Podrazumevano

Citat Original postavio nestasko
    Pitanje za poznavaoce klasicne muzike:
    muzika iz filma "Bure baruta"...
    kako se zove delo koje, na splavu, izvodi simfonijski orkestar za
    Mikija Manojlovica i njegovu staru ljubav ?
    Rado bih ti odgovorila na pitanje...samo sto se ja ne secam te muzike(iz tog dela) ;((

Obećava sluzimo narodu (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Citat Original postavio Stoorbak
    Nisam neki ljubitelj ozbiljne muzike!!! Kad god je slusham uspavam se automatski, za mene je jedino dobra pre spavanja, mada u tu svrhu koristim i Led zepplen!!!!!!!
    p0z
    Драго ми је што Цепелине поредиш са класичном музиком, али не верујем да је једино што они изазивају код тебе САН!!!!

Zainteresovan član Stoorbak (avatar)
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Reputaciona moć
    57

Podrazumevano

Citat Original postavio sluzimo narodu
    p0z
    Драго ми је што Цепелине поредиш са класичном музиком, али не верујем да је једино што они изазивају код тебе САН!!!!
    Pa to samo ti mislish jer si me izvuk'o iz konteksta!!! Rek'o sam da klasika na mene utice dobro jedino kada trebam da spavam, jer zaista kada slusham klasiku automatski se uspavam, a pre spavanja koristim i Zepplen! Ali znash kako, postoje ljudi koji ne kapiraju neke stvari dok im se to isto ne nacrta!!! Za mene ce Zepplen uvek biti klasika!!!!!
    p0z

Vladimir Zemun
    Guest

Podrazumevano

moze sve sem gersvina!!! to je pogubno za moja cula...

Лилит
    Guest

Podrazumevano

Концерт у b-молу П. И. Чајковског.

Obećava
    Učlanjen
    13.05.2003.
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano

Hvala Bogu da je neko pokrenuo ovu temu. Obozavam klasicnu muziku (mislim da nije u redu da je zovemo 'ozbiljnom' muzikom - kakva je onda 'neozbiljna muzika'?). Rekla bih da je klasicna muzika prilicno zapostavljena u nasoj zemlji, ali ovde su se ionako izgubile prave vrednosti. Ja sam (upravo) zavrsila srednju muzicku skolu i mislim da je zaista strasno to sto cak ni moji drugovi, kojima bi to trebalo da je buduci poziv, ne odlaze na koncerte klasicne muzike, niti je slusaju. Mozda bi malo vise medijske paznje koristilo plasiranju ovog zanra muzike. Sto se tice omiljenih dela, volim da slusam Vivaldijeva 'Cetiri godisnja doba', Betovenovu 5. simfoniju, Dvorzakovu 9.simfoniju ('Iz Novog sveta'), balete Cajkovskog, kao i njegovu operu 'Evgenije Onjegin', Mocartov 'Rekvijem', Debisijevu simfonijsku sliku 'Za popodne jednog fauna', Stravinskovog 'Petrusku'.... ma ima toga puno... Vise volim orkestarsku muziku od dela za soliste.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    10.05.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

ja ne gotivim mocarta, ne znam zasto. zapravo mrzim ga. inace klasika je sasvim ok, ja najvise volim griga, kratku kompoziciju zvanu elfentanz, i uopste sve njegovo.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    14.06.2003.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

...za mene je jedino dobra pre spavanja, mada u tu svrhu koristim i Led zepplen!!!!!!!
    p0z
    Hehehe, svidja mi se komentar! :-)

Ja volim klasiku! Bez obzira sto sam prevashodno rock/metal/blues orijentisan, smatram da su kompozitori od pre 100, 200 ili 300 godina najveci muzicki talenti koji su ikada hodali ovom planetom! Volim Vivaldija zato sto veseo i zivotan (?), Baha skoro sve, Betovena...imam jedan sjajan CD koji sam sasvim slucajno dobio - Veberov koncert za klarinet. Mocna stvar!

Moon
    Guest

Podrazumevano

išla sam u nižu muzičku i stvarno sam dosta slušala klasičnu muziku i zaista je volim.sada je ipak malo manje slušam u odnosu na neke druge žanrove,ali to je muzika neprolaznih vrednosti.inče najviše volim Betovena,Šopena,Debisija i Čajkovskog a ne volim Mocarta,Hajdna i Hendla.Najbolje kompozicije su definitivno Koncert za klavir b-moll i 5.Simfonija(Čajkovski), Bramsove Mađarske igre,sva Šopenova i Debisijeva dela za klavir kao i Smetanina Vltava.

Moon
    Guest

Podrazumevano

ali ipak Romeo i Julija od Prokofjeva je nešto neprevaziđeno!

Početnik
    Učlanjen
    14.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

Citat Original postavio die_happy85
    Mozda Beethoven: I Allegro con brio...a i tema iz opere knez Igor je jako gotivna
    Slazem se u potpunosti!

Jimi
    Guest

Podrazumevano

Stvarno ne mogu da razumem ljude koji ne slusaju klasiku...ta muzika se pre svega postuje a covek koji nema postovanja prema necemu tako svetom ne zasluzuje da bude ljudsko bice...
    POZDRAV JIMI

Zainteresovan član
    Učlanjen
    17.06.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

Podrazumevano

Prosto ne mogu da poverujem da se toliko ljudi odazvalo na temu "klasicne muzike",zapravo odusevljena sam .Kiss for all!
    Ja bih vam nesto preporucila ,bas sam danas uzela jedan disk u pitanju su Haydn&Hummel ,concerto per tromba -Simfonija n.104

Bimba-Eki
    Guest

Podrazumevano

Obozavam klasicnu muziku ali normalno postoje odredeni momenti kada je slusam....omiljena mi je barokna muzika,taj stil mi je posebno drag u umetnost uopste.Obozavam Baha,Mozarta...Vivaldija.Poslednji kupljeni cd.je Cajkovski i njegov "master work'....valcer cveca,scena iz opere "Krcko Orascic" me odusevljava.
    Uopste volim svako delo u kome se cuje zvuk klavira,sviranje klavira je moj neostvareni san.Dopada mi se muzika iz filma "Klavir"

Bimba-Eki
    Guest

Podrazumevano

Vladimire,zasto ne Gersvin???Zar njegova klavirska dela nisu izuzetna...ne shvatam

Citat Original postavio Vladimir Zemun
    moze sve sem gersvina!!! to je pogubno za moja cula...

Aktivan član
    Učlanjen
    04.05.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Zar i ovde.......

.....Da citam pisanija poput:Samo ne ovo onog,samo ne ovo ono?Ljudi moji,ne postoji losah muzika!
    Ja licno,Moris Ravel,BOLERO...........

Početnik
    Učlanjen
    17.05.2003.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano

pa klasicna muzika je dobra za svakoga ko zna sta znaci rec muzika:))..... i da ne valje ne bih prezivaela ovoliko generacija i ne bi se dalje slusala:)....kao sto i biva sa danasnjom muzikom..koja traje nekoliko meseci i to je to:)..posle je svi zaborave:)).....mada ne kazem da i sada nema dobre muzike:)...ali u vecina ljudi danas slusa bas losu muziku:)..... ali sta da se radi ukusi su razliciti:).....
    jedino sto mogu da kazem na skali od 1-10 klasika je 10!!!:))

Slične teme

1. Klasična muzika
    Autor Kennym u forumu Muzika
    Odgovora: 208
    Poslednja poruka: 16.09.2013., 14:35
  2. Klasična muzika&sex....
    Autor ludopileglodjekosku u forumu Žene
    Odgovora: 95
    Poslednja poruka: 23.10.2009., 23:01
  3. klasicna muzika
    Autor valerinav u forumu Muzika
    Odgovora: 0