OSKUDACIJA

ok - dogovoreno!
Ja sam se razmazila (dečko iz banke mi daje parice odma' kad primi spsak, cimne me na mob - ni ne unese ga još a ja sve pokupim - da spasim ,,živ'' keš od čekova) :lol:
 
baki 75:
Ma kakvi zao da trošim, meni žao kad nemam šta da trošim. I zaista meni kupovina leči nervozu...


Ma trosenje je bolest. nervoza se leci sportom, seksom, onanijom a ne trosenjem.

Ma dobro sve je to relativna stvar. Ja sam kad bi dobio na lutriji castio bi sve ljude koje znam.
Isto kao sto su i mene ti koji su dosli do puno para odjednom.

Ja sam uvek radio teske poslove ali sam uvek i imao vecu platu od drugih, i vise se trosilo i na kraju sam skontao da se i s manjim dobro zivi.
Ali najmanje su mi jasni ljudi koji nemaju para a trose ko ludi i nemaju nekoga ko bi im pomogao ako zapnu. Ali svi kad tad jednom tresnu glavom o zid pa se opamete.
 
hehehehe..jedva čekam od nedelje da "prošetam gradom" :lol:
kako je moćan osećaj kad furaš kući 100 kesa :P Zaboraviš i šta si sve kupila :lol:
Pa dođeš kući, skuvaš kafu, i kreneš da prtljaš "jao, vidi OVO sam isto kupila!" :P itd...
uh..jedva čekam platu :D

Taj veliki šoping je najslađi ali i najređi :cry:
 
chokolada:
Ja kupujem stvari ovde, posto ovde zivim ali volim bogami da prosetam po prodavnicama kada sam u Srbiji, veci je izbor a i jeftinije je. Bar meni. :wink:
Molim te šapni mi na PP gde ti to lepo, a povoljno kupuješ u BG. Ozbiljno pitam. :-D Da ne širimo temu o dobrim prodavnicama na temi o štednji.
Za Benetton i ostale italijanske butike u Oslu si skroz u pravu, a bogami i za cipele. Nekako su mi ružne za te krune koje koštaju. No, za to se ode u Italiju.

Kada sam govorila o garderobi, mislila sam pre svega na bluzice, košuljice, suknje i pantalone, sakoe (kako letnje, tako i zimske). Kaputi su i u BG od 8000 pa na gore... Veš takođe ne kupujem u Oslu.

Poenta onog što sam rekla je da kada ovde uđeš recimo u Mexx, najdronjavija majica je 1800 dinara, bolje suknje i pantalone su oko 5000 itd. Roba je precenjena u svim buticima (Mexx, Naf Naf itd). U Beogradu NE MOŽEŠ da nađeš lepe lanene pantalone od divnog sjajnog lana za 600 dinara. A to u Oslu mogu da nađem.

P.S. Ista mi je cena avio-karte do Frankfurta i do Osla. A u Oslu žive oni koje volim...:wink:
 
ne bacam se u sumanute troskove jer onda ne bih imala za stan, hranu i racune (i milion drugih piz.darija)...a to vec samo po sebi sumanuto kosta...
kupujem samo kad mi nesto treba i u principu ne volim shoping jer me smara guzva, gomila garderobe i cekanje na kasi...
sto se tice oskudacije, s obzirom da zivim u Majamiju, pretpostavljam da to nije oskudacija :)
ali shoping svaki drugi dan - to ne...to mi je i glupo a i malo neuroticno...
 
Ne patim od toga da moja odeca ima etiketu, ali mi je draze da kupim nesto kvalitetnije, a skuplje, i da ga nosim duze vreme, nego jeftino, pa da mi se raspadne za mesec dana.
Ne znam kako mogu npr.farmerke Miss Sixty da kostaju 16 000din i kako oni uspeju to da prodaju :confused: Mislim, ako neko ima toliko para otici ce u Italiju, i kupiti mnogo bolju garderobu.
Uspevam da ekonimisem i kupim odecu, sminku, knjige, da izadjem, ali kad treba kupiti neki kucni aparat, tu vec treba ozbiljno stedeti, a meni to nesto bas i ne ide od ruke :?
 
zorab:
Ja i ne znam da li stedim, kupujem kad primetim da sam gola i bosa. Mislim, idem ja takva neko vreme, nesvesna, onda mimihodom primetim u nekom izlogu odraz gole zene, pogledam malo bolje, kad ono - to sam ja!
Jos gore, volim neke stvarcice i tesko se odvajam od njih. Na primer, dzemper koji raste zajedno sa mnom. Onda me jednog dana izda i prestane da raste - rukavi mi kratki! Ali, ja sam mu lojalna, nosim i natezem (na zadnjicu) a rukave zasucem. A kada je sasvim neupotrebljiv, ususkam ga u dubinu ormana, neka ga, sta mi smeta!
A najgore je sto imam stvari koje jos nisam obukla - kao ovo moram malo da skratim, ovaj dzemper je suvise svetao...Verovatno sam to kupila kad sam bila gola, a posle je isetao neki stari dzemper, ja mu se obradovala i - obukla ga. Eto :(

mila ženska :)
 
legla mi plataaaaa!!!
I ne mogu da verujem da sam opet prekoračila dozvoljen minus, bila sam sigurna da sam ovaj mesec bila disciplinovana :roll:
Sad ću da mrzim ceo svet u narednih par dana :lol:
 
CaLiMeRo:
Molim te šapni mi na PP gde ti to lepo, a povoljno kupuješ u BG. Ozbiljno pitam. :-D Da ne širimo temu o dobrim prodavnicama na temi o štednji.
Za Benetton i ostale italijanske butike u Oslu si skroz u pravu, a bogami i za cipele. Nekako su mi ružne za te krune koje koštaju. No, za to se ode u Italiju.

Kada sam govorila o garderobi, mislila sam pre svega na bluzice, košuljice, suknje i pantalone, sakoe (kako letnje, tako i zimske). Kaputi su i u BG od 8000 pa na gore... Veš takođe ne kupujem u Oslu.

Poenta onog što sam rekla je da kada ovde uđeš recimo u Mexx, najdronjavija majica je 1800 dinara, bolje suknje i pantalone su oko 5000 itd. Roba je precenjena u svim buticima (Mexx, Naf Naf itd). U Beogradu NE MOŽEŠ da nađeš lepe lanene pantalone od divnog sjajnog lana za 600 dinara. A to u Oslu mogu da nađem.

P.S. Ista mi je cena avio-karte do Frankfurta i do Osla. A u Oslu žive oni koje volim...:wink:
Pa nemam neke odredjene prodavnice, ako mi nesto treba ili ako mi se ide u shoping, prosetam gradom ili nekim trznim centrom i nadjem to sto sam zamislila. Ne gledam u koju prodavnicu ulazim. Evo npr. proslo leto sam u Piramidi kupila nekoliko lepih i zanimljivih stvarcica. :wink:
Meni H&M, Mexx i sl. uopste nisu neke marke, nemam pojma zasto je roba tu precenjena. :?
Ja ponovo moram da se sokiram ali gde ti nalazis pantalone za 60 kr? :shock: Jedino na nekoj rasprodaji. :? U H&M su 250 kr, kupovala sam proslo leto.
 
stvarno? ovde bas imaju fazon jeftine garderobe za mlade..izbor je super, barem taj H&M u New Yorku, gde sam bila...
kupila sam tasnu za 10$ i bruseve za po 6,7$...i bas su dobri...nije fazon Victoria Secret sa masnicama,cipkicama i jastucicima nego onako jednostavni, svakodnevni a lepi...mada je bilo raznih, ja sam uzela ove...
 
chokolada:
Ja ponovo moram da se sokiram ali gde ti nalazis pantalone za 60 kr? :shock: Jedino na nekoj rasprodaji. :? U H&M su 250 kr, kupovala sam proslo leto.
Maslinastozelene lanene pantalone, u avgustu 2005, na popustu su bile 60kr.
Inače, čak i bez popusta, meni H&M nije skup. Mislim, nije u odnosu na Beograd. A što se tiče marke - to ne gledam. Ako mi je nešto lepo i u mom fazonu, a prihvatljive cene, kupujem.

P.S. A kupila sam i neke bele, za oko 230 kr. I to mi je prihvatljiva cena, naspram npr. Mexx-a ovde, gde su pantalone oko 5000 din.
 
4 baki 75:-)

Nekako mi se čini da novcem različito raspolažu i različito ga tretiraju oni koji su ga oduvek imali, oni koji ga nisu imali pa ga onda odjednom imaju i oni koji su oduvek oskudevali u istom. Znam po sebi. Prošla sam sve faze. Bilo je dana kada sam imala... dovoljno. Onda je naišao period kada nisam imala ni za doručak. Bilo je i dana kada su ¨neophodni dnevni izdaci u domaćinstvu¨ po definiciji uključivali i miju miju suknju, cipele i druge delove odeće. Sada opet imam... dovoljno. Znam da sutrašnjica može doneti najrazličitija iznenađenja, pa su se i prioriteti izdefinisali, a u mom je rečniku termin ¨oskudacija¨ - vrlo relativan. Samo nek' smo zdravi, svega će biti.
 
CaLiMeRo:
Maslinastozelene lanene pantalone, u avgustu 2005, na popustu su bile 60kr.
Inače, čak i bez popusta, meni H&M nije skup. Mislim, nije u odnosu na Beograd. A što se tiče marke - to ne gledam. Ako mi je nešto lepo i u mom fazonu, a prihvatljive cene, kupujem.

P.S. A kupila sam i neke bele, za oko 230 kr. I to mi je prihvatljiva cena, naspram npr. Mexx-a ovde, gde su pantalone oko 5000 din.
Predpostavila sam da su bile na popustu. :wink:
Nije skup, slazem se, roba im je prilicno jeftina u odnosu na ostale prodavnice. Ja obozavam njihovu bizuteriju! :D Ima u Oslo City-ju posebna H&M prodavnica samo sa njihovom bizuterijom, snalicama i ostalim glupostima, sigurno si bila. :D

Pa nije puno 230 kr, to je normalna cena. To je ovde ustvari i jeftino za pantalone. A nemoj vise da ulazis u Mex dole. :lol: :wink: Ja sam letos kupila bele lanene pantalone u Terranovi za 1500 din. I predivne su. :)
 

Back
Top