Znam da je rano - Ali da li planirate leto 2006.?

Za mene znas da planiram Krf, samo cekam da ovdasnje agencije obelodane svoje ponude, pa cu se u zavisnosti od toga odluciti za Dasiju ili Kasiopi.

Cujem da Relax prosiruje svoju ponudu za Krf za leto 2006. Nadam se da ce imati i Kasiopi i da ce smene i dalje biti 14 dana, jer taj broj dana mi je bas mera. Imaju sad u ponudi neke aranzmane za leto koje ako uplatih do 20. februara imas 20% popusta.

To su planovi, mada ko zna, ako se i meni desi neko klince, mozda ovog leta budem morala da pauziram sa putovanjima, ali ako takav razlog bude nista drugo i nije vazno.

POZDRAV!!!!
 
Dasiju ili Kasiope? Meni tu nema dileme... Kasiopi forever! Ne znam da sam ikad bila na lepsem moru i vise plivala i ronila. Krf je inace neverovatan, gde god pogledas lepota, ali pre svega potez Kasiopi-Krf...
Hm, gde na leto? Ako se ovoliko istrosim na prolece, leto cu da prespavam. Malkice planiram put u UK u aprilu, na jedno 5 dana. Da presvisnes od skupoce, cak i ako ides onom najjeftinijom varijantom, gde je za 2 osobe povratna avionska sve sa taxama 200e. Ali, treba doci do Zg koji nudi jeftin avio/prevoz, pa doci do Londona, pa prespavati u paprenom Londonu, pa otici do Birmingema koji je cilj puta. Ako sve to i zaista sprovedem, bojim se da cu o letu razmisljati next year, mada... Ufff, de pomenu Krf...
 
A šta mislite o Italiji u sopstvenom aranžmanu? Nešto se razmišljamo da kolima odemo do tamo, ali nikako mi ne polazi za rukom da nađem neki jeftiniji smeštaj.. :( Cene hotela su mi užasno paprene!

Možda bi išli do Rovinja, pa tamo prespavali jednu - dve noći, pa onda trajektom za Veneciju, pa do recimo - Riminija.. Ne znam zašto Rimini, ali eto, može i neko drugo mesto, ali mi ništa pametno ne pada na pamet.. Imate li neku ideju gde i kako?

Mada, sad gledam nešto na netu tu plažu i Riminiju i skroz mi je bezveze nadžidžana sa brdo ležaljki, ljudi i sl., a još je i peskovita.. Više bi mi odgovarao šljunak i manje ljudi na plaži..
 
E ovo je toliko dobra ideja da je moras sprovesti, a onda nam pricati. Ne mogu ti nikako pomoci, osim podatkom da je sve zapadno od nas, sto se tice smestaja, prosto neverovatno skupo. Tragaj i dalje po Internetu, mada ne znam koliko tu i mozes saznati. Ne znam koju vrstu komfora trazis, ali ako hoces elementarno pristojnu sobu koja ima svoje kupatilo, ne gledaj nista ispod 3 zvezdice. Sta Italijani sve uvaljuju, pa to nije normalno! Ali tu su stvarno sampioni... E znas sta, bas ti zavidim, makar i na planiranju

A sto se tice plaze u Riminiju, ma bas te briga, ne ides valjda ceo taj put da bi se okupala u Riminiju. Ma to je fazon videti i to odlican fazon..
 
cooky:
E ovo je toliko dobra ideja da je moras sprovesti, a onda nam pricati. Ne mogu ti nikako pomoci, osim podatkom da je sve zapadno od nas, sto se tice smestaja, prosto neverovatno skupo. Tragaj i dalje po Internetu, mada ne znam koliko tu i mozes saznati. Ne znam koju vrstu komfora trazis, ali ako hoces elementarno pristojnu sobu koja ima svoje kupatilo, ne gledaj nista ispod 3 zvezdice. Sta Italijani sve uvaljuju, pa to nije normalno! Ali tu su stvarno sampioni... E znas sta, bas ti zavidim, makar i na planiranju

A sto se tice plaze u Riminiju, ma bas te briga, ne ides valjda ceo taj put da bi se okupala u Riminiju. Ma to je fazon videti i to odlican fazon..

Pa i nije bitno da budemo baš u Riminiju na plaži, ali smo smislili da to mestašce u koje se budemo stacionirali bude simpatično i da nam posluži kao dobra baza za okolni obilazak. Hteli smo da nam čitav put traje neke dve nedelje, što mislim da je relativno ok vreme za odmor i poneki obilazak.

Znači, ništa ispod 3 zvezdice?! Uf! Moramo pronaći nekoga ko tamo zna nekoga, pa da vidimo šta ima simpatično a povoljno.. I da li tako nešto uopšte postoji..
 
Goscica:
Daaaavno sam bila u Riminiju i moram ti reci da je plaza stvarno skroz bezveze.Ali ne propustite da vidite sva okolna veca mesta, Venecija pod obavezno, Ravena nije daleko, Bolonja, San Marino....Ja sam videla jos Firencu, Veronu,Pizzu....predivna je Italija!

A imaš li ideju o nekom manjem, ali interesantnom mestu na obali tu negde okolo? Nešto što bi nam moglo biti baza za obilazak, a da je na moru?
 
sara777:
A šta mislite o Italiji u sopstvenom aranžmanu? Nešto se razmišljamo da kolima odemo do tamo, ali nikako mi ne polazi za rukom da nađem neki jeftiniji smeštaj.. :( Cene hotela su mi užasno paprene!

Možda bi išli do Rovinja, pa tamo prespavali jednu - dve noći, pa onda trajektom za Veneciju, pa do recimo - Riminija.. Ne znam zašto Rimini, ali eto, može i neko drugo mesto, ali mi ništa pametno ne pada na pamet.. Imate li neku ideju gde i kako?

Mada, sad gledam nešto na netu tu plažu i Riminiju i skroz mi je bezveze nadžidžana sa brdo ležaljki, ljudi i sl., a još je i peskovita.. Više bi mi odgovarao šljunak i manje ljudi na plaži..
Nema trajekta Rovinj Venezia!!!
 
ja sam zivela pored riminija oko 2 godine
i tamo se ide ako ste zeljni diskoteke a ne prirodne lepote.malo nize ima jedan gradic catolica se zove i ima lepih uvala ali eto to nije poznato
neko me pitao odakle sam:francuska
sto ne ides u neko mesto blizu rima,ako imas i more a rim je blizu tamo ima svasta da se vidi :wink:
 
sara777:
A imaš li ideju o nekom manjem, ali interesantnom mestu na obali tu negde okolo? Nešto što bi nam moglo biti baza za obilazak, a da je na moru?

SARA dobro su ti rekle hanibalka i dr. ostavi se Riminija, to ti je obican brlog a ne plaza. U italiji se ne ide na ljetovanje, tamo ici na ljetovanje je skupo, (mislim na prava ljetovalista). Italija je dobra za eskurzije, lepi stari gradovi, i ima sta da se vidi. U svakom slucaju, ako si resila da ides u Italiju na ljetovanje, idi na Tirensku stranu a ne na jadransku, znaci: od NAPOLIJA pa gore. Ako si stvarno finansijski jaka idi na Sardiniju, i na ostrvima pored nje. AAAAAAAAAAAAAA najbolje ti je da dodjes kod mene, mislim naj-isplativije
 
Uf! Svašta ste mi sada rekli.. :roll: Od drugarice sam čula da ima trajekt iz Rovinja za Veneciju, ali eto, možda i nema.. Možda je u pitanju greška.. Ona je letovala u Rovinju prošle godine, no da se proveriti..

A što se tiče Riminija, letovanja i sl., naša osnovna ideja je da malo obiđemo Italiju, ali da se stacioniramo negde na obali da i našem malenom ispunimo želju da se malo okupa i sl. Samo kada bih našla neko manje mestašce..

Da imam malo više para otišla bih avionom za Siciliju. Ona mi se definitivno sviđa, ali možda drugi put..

No, ništa nije definitivno. Italija je za sada još uvek samo ideja..
 
ma daj svasta,u kom to gradu?btw u riminiju letuju bogatasi pa naravno da ima skupih lokala ali nikad kafa nije bila 30€
e sara napisala sam ti jedan dugacak post o italiji ali mi se komp blokirao :evil:
poenta je bila:jadranska strana italije je za provod (ali bez dece) a sardinija je raj za oci
mi smo u junu placali na sardiniji kucicu za 4 osobe sa kuhinjom i dvoristem 100 000lira pre neku godinu,sto je oko 50€ .u gradu olbia.sad je skuplje sigurno jer se preslo na evre i u jeku sezone sigurno tri puta vise ali ne moras ti bas u julu da ides
 

Back
Top