koliko je potrebno da se nauci web dizajn?

sallet

Početnik
Poruka
11
Kao prvo... ako neko misli da prosipa pamet moze odmah da napusti ovu temu...
Mene interesuje samo odgovor na pitanje navedeno u temi. "koliko je potrebno da se nauci web dizajn?"
Znam da je potrebno mnogo.. nasao sam i par tutorijala od kojih mi se najvise svidja www.w3schools.com
Po velicini samog sajta se vidi sveobuhvatnost te teme, ali sam ne mogu da dodjem do zaklucka koliko mi je vremena potrebeno (a vazan mi je odgovor na to pitanje...ma kakav bio).
Znam takodje i da se to stalno uci.. i uci.. i uci.. ali za koje vreme cu moci sam da napravim sajt koji ne izgleda kao neuhranjeni etijopijski klinac?
 
Pitanje je malo bzvz... Dizajn nikad se ne moze "nauciti", sve zavisi od tebe, tvoje snalazljivosti, umeca iskustva... Stvarno ne zelim da prosipam pamet ali isto ti je to kao da si postvio pitanje: Koliko trebam knjiga da procitam da bih pisao dobre sastave... Bolje citaj teme i postavljaj odakle mozes nesto nauciti a ne ovako...
 
DzoA:
Pitanje je malo bzvz... Dizajn nikad se ne moze "nauciti", sve zavisi od tebe, tvoje snalazljivosti, umeca iskustva... Stvarno ne zelim da prosipam pamet ali isto ti je to kao da si postvio pitanje: Koliko trebam knjiga da procitam da bih pisao dobre sastave... Bolje citaj teme i postavljaj odakle mozes nesto nauciti a ne ovako...
Znam to... zato sam i napisao "Znam takodje i da se to stalno uci.. i uci.. i uci.."
nego me interesuje koliko mi treba da naucim osnovu.. tj. da nucim slova i pravopis (aludiram na citat od malopre)... odnosno da naucim HTML, XHTML, CSS, da koristim dreamweaver i sl. Znaci koliko mi je potrebno vremena da bih uopste poceo da se bavim web dizajnom....a posle naravno sledi usavrsavanje kroz rad.
 
Krasno si zapoceo temu! Ne znam sta da ti kazem a da ne podpadnem pod po tebi, "prosipanje pameti"
Zavisi koliko imas afiniteta prema tematici, koliko vremena ces odvajati dnevno,kakve ces knjige nabaviti itd... Tesko je reci koliko ce ti vremena trebati.
Navali, pa ces sam ustanoviti. Pitanje je dosta neobicno. Nemoguce je dati neki vremenski okvir.
 
sallet:
Znam to... zato sam i napisao "Znam takodje i da se to stalno uci.. i uci.. i uci.."
nego me interesuje koliko mi treba da naucim osnovu.. tj. da nucim slova i pravopis (aludiram na citat od malopre)... odnosno da naucim HTML, XHTML, CSS, da koristim dreamweaver i sl. Znaci koliko mi je potrebno vremena da bih uopste poceo da se bavim web dizajnom....a posle naravno sledi usavrsavanje kroz rad.
Ne mozes tako da postavis pitanje.
Pitas kao kad bi neko pitao, koliko mi treba da naucim da sviram neki instrument, a posle cu da se naravno usavrsavam itd,itd... Pa ces kasnije da oformis bend, da kompnujete, smisljate turneje, birate sta i kada cete svirati - dakle bavite se...

"baviti se web dizajnom" je mnogo sirok pojam, zahteva raznorodna znanja. Mozes se poceti baviti "web dizajnom" odmah nakon par poglavlja neke knjge. Lepo radis primere, probas kaoko izgledaju razne stvari ako ih malo izmenis itd. Vec se "bavis" web dizajnom.

ALi, jedna stvar je "baviti se" a druga stvar stvarno biti web dizajner. Svako ima svoj stil, nacvin rada i tematike koje mu najbolje leze.
Ukratko, osnovne delove HTML jezika naucices ili ustanoviti kako radi, veoma brzo. Ali, samo da bi dobro savlladao tabele na primer, treba ti neko vreme., CSS takodje, grafika opet isto, opsti dizajn i tehnike, treba vreme, itd, itd...

Dakle, nemoze ti niko dati ni priblizan odgovor. Nako procitane jedne knjige o HTML, nesto ces moci, ali je dalkeo od web dizajna... Kad procitas drugu u vezi neceg drugog (CSS, Javascript, Flash,...) tek ces videti koliko jos treba, pa sam procenjuj.,

Dakle, nemoze se dati odgovor, zapni pa dokle stignes
Ne ocekuj neke aproksimacije ovde. Neko ulozi vise, neko manje truda, samim tim neko brze a neko sporije savlada neke detalje i da ne nabrajam.

Posebno je pitanje, sta ti zapravo podrazumevas pod "baviti se web dizajnom" (hoces da zaradjujes, da jednostavno nesto novo naucis, da sudelujes u nekoj grupi u radu, mnogo razloga za ucenje necega) Ako zelis da naucis dovoljno da bi zaradjivao, trebace ti mnogo vise vremena, jer treba i vise razlicitih znanja. Da ne govorimo i srece i mnnogo trazenja klijentele.
 
@sallet
postavio si pitanje, znaci da ocigledno da ne znas o tome puno. tako da i ne mozes reci da li neko prosipa pamet ili ne.

a potrebno ti je relativno dosta vremena. jer pored toga sto trebas da naucis princip izrade sajta (da bude prilagodjen pretrazivacima...) treba da prodjes dosta i da bi ga dizajnirao dobro. da to sto uradis bude prijatno za posetioce. da lupim, recimo godinu dana. mozda cak i vise do nekih prihvatljivih rezultata
 

Back
Top