Sta ste poslednje gledali u pozoristu?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
''Vesele žene vindzorske'' u Narodnom.
Veliko upozorenje: nemojte ni slučajno gledati predstavu s treće galerije, jer pola nećete čuti. :sad:
Ali iz onog što jesam čula mogu da kažem da se sam se baš prijatno iznenadila da se u Beogradu posle dužeg vremena može videti neosakćeni Šekspir - dakle, nema rediteljskog iživljavanja, pošteđeni smo genijalnih rediteljskih ideja da Hamlet treba da iam tri noge, da Otelo nije Mavar već japanski transvestit, da Šekspirove komedije ne treba da budu smešne nego treba da deluju kao sredstvo za uspavljivanje itd.itd. Istina, nema ni neke opravdane originalnosti u pristupu tekstu, ali to i ne smeta toliko jer su glumci dobri, i to igraju baš onako kao dobro usklađen ansambl. Meni se najviše dopala Dušanka Stojanović, ali to je možda jer ja nju inače mnogo volim kao glumicu. Nataša Ninković me obično nervira, ali ovde je i ona dobra, čak je uspela i da me nasmeje ( :shock: :D ).
Sve u svemu, nepretenciozno, ali profesionalno urađeno uz puno poštovanje Šekspira, veselo, zabavno i prijatno. :)
 
"MADAM BATERFLY"-MadlenijanuM,
pa ne znam sta da kazem,misljenje mi je skroz podeljeno.
"madam baterfly",prica kao prica,je naravno ostavila snazan utisak na mene,...Dok ovi novi efekti koje su stavili,misilin da nisu najbolje uklopljeni sa predstavom,......preveliki akcent je stavljen na njih,tako da je potresna prica skroz u drgom planu,sto predpostavljam da je i bila poenta.Sto naravno ni u kom slucaju nije omelo Jasminu Trumbetas da brilira,da svojim predivnim glasom,i ako po mom misljenju su ipak mogli da uzmu "malo mladju" MadamBaterfly,i dodaju malo svezine,u odnosu na staru standardnu postavku te ekipe.Na prvi pogled malo deluje parodicno,jer MadamBaterfly ima 15 god,sto mozda i jeste bila poenta,da samim tim sto je prica prostorom i kostimografijom pomerena u drugo vreme,samim tim budu pomerene i granice nasih ocekivanja.Npr,...dok se na sceni odvija ljubavna prica,na velikom videobimu se smenjuju striptiz igracice,......
Tesko je navici se odmah na pocetku na takav novitet,ali prica uvek izazove prave emocije,....
Sve u svemu nije lose,ako nista drugo novo iskustvo.Da li je jos neko gledao?Kakvi su utisci?
 
-Gledao (sluchajno) i mogu da kazem da je bolje nego shto sam ochekivao...
Seka sjajna,Nikola dosta dobra,u Borku sam definitivno zaljubljen dok se Mirka josh nije privikla na scenu(imao sam osecaj da zvace neshto dok pricha).
Predstava je dosta kratka (40 min) i brza.

-Juche gledao "Dobrodoshli u Srbiju".Show Dragana Jovanovica u trajanju od 2h.Nisam odushevljan,Gagi je sjajan komichar ali malo se ponavlja...
 
"Маска" Сомборског позоришта, гостовање у Атељеу. Једна од досаднијих представа коју сам гледала. Није ми уопште јасан разлог за постављање овог комада на сцену.
 
Poslednja je bila predstava Cirkus istorija na sceni Posejdon na Starom sajmistu . . .
Milsim da se predstava gra samo jednom mesecno.
Bio sam odusevljen, toplo preporucujem. Sekspirovi junaci kao cirkuske akrobate izlaze na scenu i govore originalne monologe iz Sekspirovih drama, a u njima - cela proslost, sadasnjost, cela buducnost, ciklicna predstava o istoriji, vlasti, coveku, ratu, mrznji ... Cudesno. I kao u nekom cirkusu, sva cula ukljucena su u samu predstavu, na izvestan nacin i gledaoci su ucesnici, a u ulogama Hamleta, Otela, Kralja Lira, Tita Andronika . . . briljiraju Anita Mancic, Branislav Lecic, Dragan Micanovic, Tamara Vuckovic, Mira Djurdjevic, Milos Vlalukin . . .
U predstavi ucestvuju i balerine,a reziser je neponovljiva Sonja Vukicevic
 
Opet svratila do Ateljea (šta ću, daju 50% na karte pa me namame ko narko-dileri) i gledala ''Henrika IV''. Slatka predstava, nije genijalna, moglo je bolje s obzirom na to da je tekst baš super. Tihomir Stanić - veoma predvidljiv izbor za naslovnu rolu (ko zna priču, zna i zašto), Tanja Bošković - skroz slatka i standardno odvaljena. :)
 
Gledala ''Amadeusa'' u BDP-u, bezvezna predstava, što je trebalo i da pretpostavim s obzirom na to da ju je režirala Alisa Stojanović. :evil:
Razvučeeeeeeeeeena, Ejdus je uvek dobar ali vidi se da otaljava ulogu, Kičić je dobar kad se glupira ali u scenama Mocartove bolesti/ludila i smrti pokazuje da nešto dublje nije u stanju da odglumi, pavle Pekić je simpa kao Josif II, ostatak postave čine neki jezivi glumci i dve krajnje iritantne operske pevačice (pretpostavljam još jedno ingenizono rešenje madam Alise)...
Sve u svemu, dobar primer kako nesposoban a nadobudan reditelj može da upropasti genijalan tekst. :-(
 
Priv put sam prisustvovao pozorisnoj predstavi i mogu vam reci da sam se odusevio. U uzickom pozoristu pratio sam premijerno izvodjenje predstave Karlo Goldini " Sluga dvaju gospodara ".

Goldijeva ironicna ostrina i zajedljivi sarkazam tipican za balkansku kulturu, kombinovni u jednom savremenom ponovnom citanu, koje istice privlacnost jedne sirove i ostre stetike, stvaraju eksplozivnu i dinamicnu celinu, zabavnu i divljlu. Venecija postaje jedna vrsta slobodne zone, grad na granici. Sluga nije zrtva staleskog sistema, vec jadnicak bez posla i nigde nicega, koji nastoji da izvuce korist iz svake prilike.
U nastojanju da Goldinijev tekst podvrgnemo nasim savremenim potrebamma, element dvostruke igre je izronio saneizbeznom snagom, transformisuci pricu u jednu gorku i ironicnu metaforu ne samo nase nedavne istorije vec i sadasnjosti....


By domacin_uzice


By domacin_uzice
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top