VOZOVI

heh....ovako nesto mi se nikad na srecu nije desilo, a inace obozavam da putujem vozom, tako da to sto su prljavi, usrani i sto putujes 2 dana do novog sada potpuno zanemarujem....jos kad je vece drustvo - divota...
 
Jednom prilikom sam bio u fkn Mojkovcu bez grejanja 6 sati u vozu.
Krenuo sa drugarima na Žabljak na skijanje. To je bilo takvo putešestvije, pravi Igmanski marš.. Tad sam bio i nikad više domaćom železnicom.
 
I ja isto volim vozove,pogotovo kad je drushtvo u pitanju,a cekanja na mostu,kvarovi i duple rezervacije su sasvim normalna i standardna za nashu zeleznicu
 
Jedno vreme sam putovao Beovozom.... sta god da kazem suvisno je... to je toliko.... ne, ne nemam reci... mada... jednom prilikom krenem ja na kolokvijum onako nesto smoren... bilo je oko 18-19h prazan nigde zive duse... zamislio se ja nesto kad odjednom nesto neobicno... 10-ak min sam provaljivao sta je to sto mi je cudno i na kraju.... provalim da su pustili muziku... :D I tako u noci sam u vagonu sa laganom muzikom putovao sam oko 50min ali mi se cinilo kao da je proslo 5 sati bas sam se opustio maksimalno... eeeee kad bi se to desavalo cesce....
 
voz, ako je međunarodni, ne fali mu ama baš ništa, klimatizovan, imaš nes, tursku, sokiće, sve, a ima i onaj čika što vozi kolica na točkiće i viče "kaaaafaaaa....ko jeza kaaaficu....vruća, crna, mirišlajaaavaaaa " :P.
U Srbiju me, čime god, strah da putujem....tamo je sve...uh :roll: Mislim, ako im proklizao merecedeso mini fakin bus kojim smo putovali na Zlatibor, po NOVEMBARSKOJ fakin kiši...šta onda reći a ne slagati. :? Neću da strepim, neće mi se, ne putujem tamo i tačka.
 
@ Betty
Slažem se sa tobom,frka mi je da se vozim našim vozovima.Nisam zagovornik ideje da ništa naše ne valja,ali vozovi su nam stvarno HOROR.
 
jeste, katastrofa. U najmanju ruku, ako i ideš ok busom (ko taj moj pomenuti mercedesov minić) putevi su u toliko lošem stanju, da ...odroni, kiše, poledice, nepravilna signalizacija, luda vožnja pijanaca....
...ma mislim, pa i Stokanić se u sred Bgd nekoliko puta slupao, jel tako? :lol:
Pitam se jel moramo baš da rizikujemo život vozeći se krševima koji nadgledaju neodgovorni ljudi? :?

Dakle: kada bi napravili bicikl.stazu od mog stana do centra, ja bih se prva prešaltala na samoupravni dvotočkaš :D
 
@Betty
Izvini što se tek sada javljam... posao..
Za početak kombijem Beograd - Budimpešta- Beograd 50 evrića
pa zatim Budimpešta -Barselona - Budimpešta 59 evra
ako te više interesuje javi mi se na pp.
Poslaću ti sve sajtove . Da ne ispadne da nekoga reklamiram.
 
zoccko:
Kakva su vasa iskustva sa vozovima?
.
eee kakva su moja iskustva sa vozom.pa ja sam sigurno najgori od svu decu ovde. :lol:
jednog lepog dana ,bilo je leto ja sam posto sam iz jagodine dosao busOm u bg jer sam trebao da ispratim burazera koji je putovao za vancouver do kog se sa sve presedanjima u amsterdamu ( let koji je on imao ) putuje
dva sata do amsterdama i oko 14 do vankcouvera i sa presedanjem oko 17h.
E sad moja prica:ja sam doso u bg.prencio kod njega u stanu a rano se probudio (oko 5) da se pozdravim sa njim jer po njega dolazi bus ispred zgrade i ima avion oko 6.OK ja njega ispratim i sve to pa pozovem ZELEZNICKU stanicu u bg.
dobar dan -dobar dan
kada dans imate voz do jagodine - u 11 casova
ok hvala lepo -dovidjenja
I ja ti razmisljam: taman da jos malo odspavam pa da se lagano spremim i na stanici sam u pola 11.Tako sam i uradio i PRICA:
doso ti ja na stanicu,naravno vozovi iz bg polaze na vreme,u minut,jer dodju ranije pa cekaju.I ja ti kupim kartu, pitam da li je voz brzi i da li ide direktno do jagodine.A GOSPODJA ZA SALTEROM KAZE -NARAVNO :x
A ja joj glupan poverova ,kupi kartu i ukrca se.voz posao je tacno u 11 i naravno klackamo se mi klackamo i posle nekih dva sata voznje voz staje a ja mislim STIGO SAM kad do mojega,voz stao a ja nemam pojma sto samo vidim kako narod trci iz voza i pici preko shina negde.Nemam pojma niti gde idu niti zasto, mozda bomba u vozu :lol: a ja vidim da cu za sekund dve da ostanem sam u vagonu,kojih je ako nisam rekao bilo TRI.Ok ja ne cuda izlazim imam da sedim ko zna zasto ovi seljaci trce ali znam da se mene ne tice 8)
kad nailazi neka ljubazna teta koja ide iz vagona u vagon i pita me:
MOMAK ZASTO NE IZLAZIS STA CEKAS
ja reko -ZASTO
a ona mi kaze- PA OVDE SE PRESEDA I SVI PUTNICI PRELAZE U DVA AUTOBUSA KOJA SU DOLE 100m NIZ PUT.ONI TE PREVEZU DEO PUTA GDE SE SINE MENJAJU I RENOVIRAJU.A TAMO VAS CEKA NOVI VOZ KOJI IDE DALJE.
a ja ne znam sta cu :mad: da li da pocnem da bijem ili da se smejem ili da kukam :-?
izadjo ja iz voza, vidim autobuse koji su krcati toliko da je to NEVEROVATNO i oni cekaju mene i jos par somova kao sto sam ja :oops: jer ona dobra teta treba da im da znak za polazak.i ugura se ja tu u bus.a u njemu guzva GORA NEGO kada smo isli 5 oktobra na rusenje Milosevica :lol: .
i to je bilo leto a mi se vozimo li vozimo.
Pogledam na sat a ono bilo oko jedan i kusur i mislim se : BRAT JE NEGDE IZNAD ATLANTIKA !!!!!!!
I mi ti se vozili busevima ( napomena:TRI vagona u DVA autobusa ) dobrih 20 minuta,znoj i seljaci na sve strane.KATASTROFA
ali autobusi staju, ja lagano izadem kad vidim narod trci opet negde,nemam pojma gde ali kontam da oni svi znaju gde je stanica, jer se nije odmah videla u tom mestu gde smo stali i busevi se ispraznise za 7 minuta :lol: .
ja ti lagano za masom i dodjem do stanice a tamo ova rulja iz busa se rasirila (bukvalno narod lezi po travi) po livadi i ceka voz koji KASNI.
Da ne kenjam vise mnogo (ali ovaj dozivljaj je tesko opisati u par reci) cekali smo voz oko sat i 15 minuta.znaci stigao je oko 3 i 15 popodne,leto , vrelac. :evil: a ja ludim.od stanice samo jedan kucerak zuti i skoro 150 ljudi oko njega jure lad.
Voz smo cekli kazem do 3 i 15 a kad je dosao naravno da je bilo ritanje i krvava borba za sedista medju nasim sloznim narodom.
ok
posli ti mi i putujemo nekih 45 min a voz opet staje i kondukter dolazi pa kaze nama u poslednjem , oprt trecem vagonu ( treca sreca :-D ) da zadnji vagon ostaje na ovoj stanici a mole se svi putnici da predju u vagone jedan i dva.zamislite moju reakciju :mad: ludim.i opet guranje SVI U DVA VAGONA i stizemo u Jagodinu oko pola 5 ili je bilo 5 sati predvece.
TAKO IDE MOJA PRICA O NASOJ ZELEZNICI KOJA NE BIH ZELEO DA SE IKOME PONOVI SAMO DA OBRATIM PAZNJU NA TO DA JE MOJ BRAT STIGAO U VANCOUVER IZ BEOGRADA OKO PO 11 (NARAVNO UVECE) PO NASEM VREMENU A JA SAM ISTOG TOG DAN IZ BEOGRADA ZA JAGODINU U 11 UJUTRO KRENUO A STIGAO U 17 CASOVA ( JAGODINA JE NA 130 KM OD BEOGRADA A VANCOUVER NA OKO 14-15 HILJADA KILOMETARA :shock: )
OVO JE NAJBOLJI PRIMER NASE ZELEZNICE,NAJBOJE U SVETU 8)
ODMAH POSLE JAPANSKE ZA KOJU SAM CUO DA JE NJIHOVO KASNJENJE VOZOVA GODISNJE U PROSEKU JEDAN MINUT :-D .
CAO IZ JAGODINE
 
lider:
@Betty
Izvini što se tek sada javljam... posao..
Za početak kombijem Beograd - Budimpešta- Beograd 50 evrića
pa zatim Budimpešta -Barselona - Budimpešta 59 evra
ako te više interesuje javi mi se na pp.
Poslaću ti sve sajtove . Da ne ispadne da nekoga reklamiram.


intersuje me, šalji tu Barselonu na pp!!!
Pešta ne, tamo je kontinentalno.....ma i peštu! :D
 
Ovako, krenem ti ja sa širu familiju( majka, tetka, nas cetvoro klinaca) za Božić kod mojih u Hercegovinu, tad se išlo preko CG, naravno vozom i...pa šta reći putovali smo dva dana, ali stigli smo! Sreća sto smo krenuli dva dana pre Božica inače bi i njega dočekali u vozu.
E sad, možda se ovo i ne racuna s obzirom da su to bile srećne devedesete( 93-94).
Inače obožavam da putujem vozom, pogotovu na duže relacije i to spavaćim kolima, sa društvom. Usluga je na nivou, naročito ako putujete sa CG železnicom, pouzdano umirete od žeđi, ako vam nestane vode u toku puta; oko vas bakterije i virusi zajedno sa plesnima prave žurku; u startu polazite sa stavom da kasnite dar 2-3 sata, ali bez obzira a sve ja i dalje koristim železnicu, ona prosto čeliči vaše živce i od nečeg tako jednostavnog napravi odličnu podlogu za herojski poduhvat Brusa Vilisa. Putujte železnicom ;)
 

Back
Top