Da li prosledjujete poklone?

Larra

Primećen član
Poruka
748
Ako dobijete poklon koji vam se ne svidja, ili vam ne odgovara, da li ga kasnije vi nekom drugom poklonite? Da li je ovo "prosledjivanje" nekulturno? Ili je prakticno?

I da li bi vam smetalo da provalite da ste dobili reciklirani poklon?
 
krajnji nemar i nehat...koji može da govori nekoliko stvari
1) ta osoba je traljava i lakomislena
2) nimalo ne mari za tebe (uglavnom ovo NIJE istina, na sreću :lol: )
3) nije imala vremena da nešto smisli pa se u zadnjem momentu toga dosetila kao slamke spasa :)
4) kako god okreneš, jeste malo licemerno ako MENI pokloniš neki od skupljača prašine protiv kojih ja mitingujem kad kog i gde god stignem :mrgreen:

bolje ondaK u dežurnom dragstoru kupiti pakovanje mocart kugli i upakovati sa mašnicom, nego preturati po starudiji i nepotrepštinama da bi se "ispalo fin". To izaziva kontraefekat, definitivno 8)


fuuuuj...cirkularni pokloni....:x
Inače, među nama iskreno govoreći, to rade još samo Amerikanci :lol: Pa kruže DECENIJAMA jbt jeden iste nepotrebne i ružne stvari iz ruke u ruku :mrgreen:
 
Neverovatno je kako mislite da ceo svet misli isto kao i vi.
Ako ja npr. dobijem nesto sto mi se ne dopada, ali ZNAM da tako nesto voli moja drugarica, zasto to da joj ne poklonim, bez obzira na povod?!
Naravno, postoje stvari za koje smatram da su uzasno beskorisne, ruzne i sl. i najvise mi je zao sto je taj koji ih je kupio potrosio pare/vreme na to, i ako u okruzenju nemam nikoga kome bi se to svidelo, uglavnom ih bacim.
 
Naravno da prosleđujem. IPod sam prosledio ženi, koj će mi Mandrak i Lotar.
Knjige prosleđujem, naravno ...
Ne, no ću da pravim skladište od kuće.
Danas sam dobio preko 25 naslova iz oblasti teologije od poslovnog partnera.
Od toga sam probrao oko 10 naslova, znači 15 je višak, ja to nemam gde da držim.
A osim toga, slični vama nam donose na poklon one buđave bombonjere na posao, tako da ako zapatim trovanje, to je od prosleđivanja...
Ala bre lažete..ko dragstor...
 
Ne razumem šta je to "reciklirani" poklon?
Pa, zavisi,...šta ako mi neko pokloni patike br.43 , a ja nosim 45?
Ili mi pokloni roze majicu? hahahahah ..naravno da ću da prosledim, ili parfem koji mi se ne sviđa?
Zavisi...ja cenim gest i on je važan, ali ne mogu da zbog toga menjam formiran ukus ili da odsečem noge..
 
pa nemam običaj, ali kada su dečiji rođendani,ono vrtić varijanta pa dobij 10 bej blejdova , 5 foto albuma, i recimoooo nekoliko kutija plastelina...naravno da sve to sklonim u budzak,pa isplivaju kada je neka slična zgoda, mada mi bude glupo,jer ja takve gluposti ne volim da kupujem,pa ti poklončići uvek završe u paketićima za crveni krst.
iimam drugarici koja to redovno radi. čak i korišćene stvari, koje je pre nekolko dana prokomentarisla koje su s ranje....pa mi lepo upakovala za rođendan:p
čak jednom i neke šnale koje sam joj ja kupila mesec dana ranije, na njen rođendan....
eto.
ma bzvz.
a što kaže hebe, šta ću sa gomilama privezaka,hemijskih organajzera, itd,itd....nego da ih prosledim dalje!!!
 
Gazdarica:
Ja ne mogu da poklanjam nesto sto je neko meni namijenio, pa makar mi se uopste ne dopadalo...
Nekako mi je tuzno... Ne, zaista ne mogu...

:confused: Ni ja! Nekako nemam srca...ipak je to drvena mačkica, indijska :P
Ali NAJSTVARNIJE ne znam šta bih tj. gde bih s njom :roll:
Pa tako sad stoji u "šteku", sa plazma keksom i nes kaficom, dokumentima, šnalama i sl :)
Mislim da je dobila najbolje mesto 8)

a drugi poklon je...hm...pa ne znam tačno ni šta je a ne čemu služi! :lol: Neki ukras, izem ga ...
 
paa prestala sa da joj čestitam rođendan,a kamoli d' idem na isti:mrgreen:
mada sam joj rekla kako su šnale identične onim koje sam joj ja kupila,
i pitala je onako glupavo...
a što ih ne nosiš?
ma riba je dileja, njenih bisera...koliko hoćeš...
počev od navika životu,preko udaje, braka, odnosima sa najbližima,švalera, ne brige oko rođenog deteta....ma evo popi zdela sam.
ma kučka jedna nadobudna.
 
Da. Prosledjujem ih, cak i kad mi se svidjaju. Volim da poklanjam, pravo mi je uzivanje da pogodim sta bi neko voleo da dobije za poklon. Sad za bozic sam "bila zaduzena" da pronadjem poklone za oko 15toro ljudi koji su dosli na proslavu, a samo nekoliko sam bolje poznavala, neke cak nisam ni videla pre te veceri. Samo jednoj devojci nisam pogodila poklon. Svi ostali su se odusevili. Jos me "muci" ta jedna...
Nema niceg loseg u "prosledjivanju" poklona. Ionako je poklon lutrija - da li cete obradovati nekoga.
 
Ruth:
Nema niceg loseg u "prosledjivanju" poklona. Ionako je poklon lutrija - da li cete obradovati nekoga.


pa i ne mora da bude lutrija....:P Zašto lutrija? Ja uvek dobijem ono što želim :P
Mislim, ili me pitaju, ili popamte neka interesovanja ili iskazane želje u nekom razgovoru od mesec-dva pre rođendana ili NG....I tako se i ja ponašam, ZNAM, ako već ne znam ŠTA, znam ZA KOGA kupujem pa u skladu s tim znam šta bi se svidelo toj osobi...
Ili pitam, izeš ga, nanjuškaš nekako :P
Možda sam i omanula nekad....ali nikad se niko nije smorio, pristojnost ili ne, ne znam, verujem da je sve bilo ok.
 
Jedine poklone koje sam 'prosledila' su neki koje smo dobili za svadbu... Dve mikrotalasne (jednu smo već imali), servisi, kompleti šerpi, četiri escajga i još neki sudovi. Recimo dobili smo i dva aparata za kafu, jedan smo odmah počeli da koristimo, a drugi sam dobila od jako dobre drugarice i njega nisam imala srca nikome da dam. Skuplja prašinu, ali ne mogu.

Inače ovi lični pokloni za rođendane i sl. baš nikada nisam prosleđivala... Možda zato što uglsvnom poklone dobijam od jako dragih ljudi koji mi ne kupuju gluposti, makar bile to i sitnice.
 

Back
Top