Polne bolesti!

Hvala ti,pre neki dan sam pricala sa devojkom od 16 godina koja je dobila trichomonas vaginalis od decka a pri tome joj je bio prvi,i jos se uplasila kako ce da mu kaze.Ej,jos ona oseca grizu savesti!I onda sam shvatila da ljudi pojma nemaju o tim bolestima.Stvarno se ponasaju u fazonu nece to mene,pa majku mu nismo u srednjem veku.Htela sam da vidim koliko zaista vodite racuna o sebi,a jos sam navukla na sebe gnev...To stvarno nisu stvari za zezanje.
 
dr:
Djurdjijana:
Draga Dr,mislim da si zalutala na ovaj topik(bar sto se tvoje specijalnosti tice-mislim da je ovde potrebniji PSIHIJATAR),SAST IZUZECIMA,ali ovde je samo bitno "ko ima koliki",kako seksualno opstiti sa roditeljima??!!????kako isprobato sve perverzije ovoga sveta,a za probleme posle toga ce pozvati prijatelja lekara i sve resiti ili ce otici u apoteku i kupiti pilulu za posle. Znaju nesto o sidi i triperu,a za mikoplazmu,herpes,hlamidiju...nisu ni culi. Ne znaju da jos uvek ima i SIFILISA! To za njih nije vazno. Onima koji razmisljaju o sexu sa roditeljima je potrebna PILULA PRE (ali od psihijatra).Nisam puritanka,mlada sam,zaljubljena,da se ne pomisli da sam stara ,ruzna i staromodna,ali ne mogu da predjem lako preko nekih tema na forumu. Nekada mi koriste kao pomocno sredstvo kada mi je muka,a necu da stavim prst u usta.Ispovracam se do mile volje!!
U pravu si.Vracam se ja tamo gde mogu nesto da pomognem a ove zaludjene velicinom,duzinom,oblikom...(cast izuzecima)ostavljam da uzivaju.
Svi ste kao nesto hrabri,a osnovne stvari su vam tabu tema.I dalje preko privatnih poruka ce stizati,svrbi me,pecka me...curi nesto...Pozdrav svima!
Zapanjujuci je tvoj nivo ogorcenja. Od mene ti svakako nishta nece stizati na private iz prostog razloga shto nikad nisam volela lekare koji su tu da me nauce pameti,a ne da me posavetuju i pomognu.
Drugo, ne znam samo odakle ti ideja da je potrebno da znamo sve elemente medicinske enciklopedije? To bi bilo isto kao kada bih ti ja zamerila zahto ne znash detalje Zakona o nasledjivanju!
Osnovno obrazovanje vezano za nashe telo (!!) je neophodno i ne vidim zashto uz to obrazovanje ne bi islo i sexualno uzivanje o kome se ovde inace prica. Ne volim dvostruke standarde. Bolesti nisu taboo, a poze u sexu jesu? Itd..
Da, dodala bih, kad te vec toliko nervira globalna medicinska neprosvecenost, ne znam shta trazis na ovom forumu....
Pozdrav i tebi.
 
dr:
Hvala ti,pre neki dan sam pricala sa devojkom od 16 godina koja je dobila trichomonas vaginalis od decka a pri tome joj je bio prvi,i jos se uplasila kako ce da mu kaze.Ej,jos ona oseca grizu savesti!I onda sam shvatila da ljudi pojma nemaju o tim bolestima.Stvarno se ponasaju u fazonu nece to mene,pa majku mu nismo u srednjem veku.Htela sam da vidim koliko zaista vodite racuna o sebi,a jos sam navukla na sebe gnev...To stvarno nisu stvari za zezanje.
Pa, kakvi su rezultati istrage?
 
Gori nego sto sam mislila.Ja uopste nisam trazila znanje nedicinske enciklopedije nego osnovno.Lepo je sto ti brines o sebi i bilo bi dobro da je vise takvih ali ne slazem se sa tobom da bolesti nisu tabu a poze jesu.Na ovom forumu ima toliko tema tipa odozgo,odozdo,sa strane i slicno a da ne spominjem one prevario sam zenu,muza pa trazenje misljenja na tu temu.Znas li kako izgleda zena koja u ordinaciji otkrije da ju je muz prevario?
Nista narode saznala sam sve sto sam htela,uzivajte i dalje u sexu i to onom sigurnom ako mozete.Veliki pozdrav za sve!
 
dr:
Gori nego sto sam mislila.Ja uopste nisam trazila znanje nedicinske enciklopedije nego osnovno.Lepo je sto ti brines o sebi i bilo bi dobro da je vise takvih ali ne slazem se sa tobom da bolesti nisu tabu a poze jesu.Na ovom forumu ima toliko tema tipa odozgo,odozdo,sa strane i slicno a da ne spominjem one prevario sam zenu,muza pa trazenje misljenja na tu temu.Znas li kako izgleda zena koja u ordinaciji otkrije da ju je muz prevario?
Nista narode saznala sam sve sto sam htela,uzivajte i dalje u sexu i to onom sigurnom ako mozete.Veliki pozdrav za sve!
U tom slucaju sorry shto sam tako prenaglila sa zakljuccima. Ali tvoji prvi postovi su mi stvarno delovali kao popovanje, tim pre shto dolaze od strucne osobe! Objasnila sam vec zashto se jezim takvog stava...
O moralu - svako ima svoj stav vezan za isti i odavno mi je jasno da ne mozes ljude ubediti u suprotno. Nekom je moralno da vara svoju zenu, nekom nije.
Pozdrav, takodje
 
lolla:
dr:
Gori nego sto sam mislila.Ja uopste nisam trazila znanje nedicinske enciklopedije nego osnovno.Lepo je sto ti brines o sebi i bilo bi dobro da je vise takvih ali ne slazem se sa tobom da bolesti nisu tabu a poze jesu.Na ovom forumu ima toliko tema tipa odozgo,odozdo,sa strane i slicno a da ne spominjem one prevario sam zenu,muza pa trazenje misljenja na tu temu.Znas li kako izgleda zena koja u ordinaciji otkrije da ju je muz prevario?
Nista narode saznala sam sve sto sam htela,uzivajte i dalje u sexu i to onom sigurnom ako mozete.Veliki pozdrav za sve!
U tom slucaju sorry shto sam tako prenaglila sa zakljuccima. Ali tvoji prvi postovi su mi stvarno delovali kao popovanje, tim pre shto dolaze od strucne osobe! Objasnila sam vec zashto se jezim takvog stava...
O moralu - svako ima svoj stav vezan za isti i odavno mi je jasno da ne mozes ljude ubediti u suprotno. Nekom je moralno da vara svoju zenu, nekom nije.
Pozdrav, takodje
Taman sam bila napisala odgovor i nestade mi struje pa sad ponovo...nije mi bila namera da popujem niti bih da pokrecem pitanje necijeg morala.To su privatne stvari.Cisto me je zanimalo koliko su ljudi informisani ali ne iz medicinskih knjiga nego iz novina,stvarno nema casopisa koji nema clanke na tu temu.To da neko ne zna o polno prenosivim bolestima razumem,to mi cak i nije tako strasno koliko me iritiraju oni koji znaju a koji svakodnevno kockaju svoje i tudje zdravlje.
Kod nas kad nekome kazete da ima genitalnu infekciju kao da ste mu lupili samar,onda vas pita odakle mu to pa mu ponovite da je to dobio/la seksualnim putem od partnera,i sad ako nije neko ko menja partnere pa ne zna od kog,nego je neko ko vam kaze pa znate ja imam vec godinama 1 partnera onda se vi nadjete u situaciji kad ili gledate bledo cekajuci da sam ukapira ili kazete pa porazgovarajte sa svojim partnerom da li ima neku avanturu.Onda mozete da gledate stanje soka,placa,histerije i sl.Hepatitis b u jednom broju slucajeva ce izazvati cirozu jetre ili cak i rak,i dodje covek koji vas ubedjuje da ne zna kako je to dobio da bi vam posle priznao da ima jednu gospodju ali jako cistu.E tu stizemo do poente moje price.Zbog upravo tog stava,on je cist i fin zaradi se infekcija koja cesto nije banalna a na zalost zenskog roda muskarci za vecinu tih bolesti nemaju simptome pa tek kad se manifestuje kod zena nastaje drama jer opet su krive zene.Gde on moze da bude nosioc.
Neke kao sto je hlamidija nema simptome ni kod zena a ne utvrdjuje se obicnim pregledom,i tako godinama se to siri i onda dodje dan kad zazelite bebu a ono ne mozete zbog toga sto vas je hlamidija npr napravila sterilnim.
Dobar deo infekcija se prenosi i oralnim sexom.Tu spada i hiv,za one koji brinu o ukusu zbog prezervativa,pa mozete imati i infekciju u ustima.Koliko ljudi je dobilo herpes dole jer se partner sa groznicom na ustima spustio dole.Ili vracanje posle analnog sexa na vaginalni bez menjanja kodoma ili pranja penisa pa vam partnerka zaradi infekciju grlica materice i danima se kljuka antibioticima.
Poenta moje price nije da sad cim nekoga upoznate vodite ga na sve zive preglede nego da zastitite sebe do momenta kad ste toliko bliski sa tom osobom da mozete otvoreno da popricate o jednoj kontroli svog zdravlja.
Toliko od mene,pozdrav svima!
 
dr:
Hvala ti,pre neki dan sam pricala sa devojkom od 16 godina koja je dobila trichomonas vaginalis od decka a pri tome joj je bio prvi,i jos se uplasila kako ce da mu kaze.Ej,jos ona oseca grizu savesti!I onda sam shvatila da ljudi pojma nemaju o tim bolestima.Stvarno se ponasaju u fazonu nece to mene,pa majku mu nismo u srednjem veku.Htela sam da vidim koliko zaista vodite racuna o sebi,a jos sam navukla na sebe gnev...To stvarno nisu stvari za zezanje.

Klinci umesto da se obrazuju, oni gledaju realty shou, neka placaju danak, ko im je kriv, :whistling:
 
Vezano za kondome, a verovatno vec svi znaju: imaju rok upotrebe koji itekako treba ispostovati, a i ne drze se u dzepu ili neposrednoj blizini tela jer ih toplota samog tela moze ostetiti u toj meri da mogu da puknu.
 

Back
Top