Granica

latica

Ističe se
Poruka
2.095
Daklen, ja bih da postavim temu,al da bas ne iznosim podatke iz svog licnog zivota,te se unapred izvinjavam ako bude malo konfuzno postavljeno.
Znaci ljubav i veza su dve lepe stvari u kojima treba biti spreman na kompromis,zar ne.Pitanje samo stoji gde postaviti granicu,koliko dati i koliko uzeti?.Da li zarad ljubavi i opstanka veze ogranicavati svoju slobodu i koliko?Je li bolje onima kojima je najvazniji ponos, i koji zbog tako neceg izgube mnoge vredne stvari u zivotu,ne uvidjajuci da nekad trebaju i da daju,ili onim koji beskonacno sve zrtvuju za vezu ne uvidjajuci da treba da uzmu?I lepo je reci sredina,licna procena svega,ali gde je sredina,i jel je moguce postici.I sta raditi kad se sredina ne moze postici,vec samo odabrati strana.I pitanje da li se ipak sustinski gubi kod oba izbora.
Nisam dosla da mi niko resava probleme,ali mi je bilo zanimljivo malo prodiskutovati na ovu temu.


p.s. di su stari ljudi sve neki novi klinci :)
 
Sustinski,ja sam iz Uzica,ali se ne osecam kao Uzicanka zato sto su sve Uzicanke seljanke.Kao i sto su sve provincijalke seljanke.Sustinski,meni je u vezi najvaznije da zivim negde a da to nije Uzice,a relativne su granice i mogu da budu sasvim uske a mogu da budu i sasvim siroke,ne meri se kome je bolje po granicama i slobodi nego po ljubavi i zadovoljstvu.
 
luckastalutkica:
Sustinski,ja sam iz Uzica,ali se ne osecam kao Uzicanka zato sto su sve Uzicanke seljanke.Kao i sto su sve provincijalke seljanke.Sustinski,meni je u vezi najvaznije da zivim negde a da to nije Uzice,a relativne su granice i mogu da budu sasvim uske a mogu da budu i sasvim siroke,ne meri se kome je bolje po granicama i slobodi nego po ljubavi i zadovoljstvu.
Kakav fles, jbte...!? :shock: :shock: :shock:
 
A da gazdarice al gde pocinje ponizavanje,ljudi razlicito gledaju na pojmove,i poenta je bila da napises sta je za tebe ponizavanje.I zasto.
Elem taj tip sto je stavio nick luckastalutkica,zaista ima ozbiljan problem,ili pak je jos u tinejdzerskom dobu.Bojim se da pomislim da je mozda ipak zensko. O_o
 
latica:
A da gazdarice al gde pocinje ponizavanje,ljudi razlicito gledaju na pojmove,i poenta je bila da napises sta je za tebe ponizavanje.I zasto.
Elem taj tip sto je stavio nick luckastalutkica,zaista ima ozbiljan problem,ili pak je jos u tinejdzerskom dobu.Bojim se da pomislim da je mozda ipak zensko. O_o

Nisam ja "on",ja sam samo jedna luckasta lutkica,koja zaista ima veliki problem ali koji je vec neko vreme resen.A svakim danaom se sve vise rasterecujem od tog ogromnog problema koji je sad proslost.Ovo je moje pravo lice.A zauvek cu ostati tinejdzerka,sigurna sam u to.Na primer kad mogu moji mama i tata da se ponasaju sa 50 godina kao tinejdzeri moci cu i ja.
 
luckastalutkica:
Nisam ja "on",ja sam samo jedna luckasta lutkica,koja zaista ima veliki problem ali koji je vec neko vreme resen.A svakim danaom swe sve vise rasterecujem od tog ogromnog problema koji je sad proslost.Ovo je moje pravo lice.
Da ga češće prikazuješ, ne bi ni imala probleme o kojima si pisala...
 
McMillan:
Da ga češće prikazuješ, ne bi ni imala probleme o kojima si pisala...

Ja sam hiljadu puta govorila,a meni niko nije verovao.Meni su svi problemi u ljubavi i u prijateljstvu i spletke,meni je to sve slatka patnja,kao sto se kaze sladak greh,i na fakultetu,ispiti su mi nesto najlakse a cak i kad ne polozim to me uopste emotivno ne dotice,a kad dobijem 10 ni to mi nista ne znaci.Meni je samo vazno kao prvo da ne zivim u Uzicu.Ovo je sad sami pocetak.Radosna sam sto sad mogu da radim na tome a da mi oni ne smetaju.
A kao drugo vazna mi je ljubav.Ali ja dobijem mnogo pozitivne enrgije kad se udaljim iz Uzica i onda su mi ovakva pitanja skroz smesna,o granicama,o slobodi,to sve dodje spontano.Vazno je jednostavno otvoriti srce i voleti otvorenim srcem.Ljubav moze sve ako ljubav das.
 
ajde bre McM nemoj da si na kraj srca , ll je jedan tako nestvaran lik , nekako choveku dodje da je stavi rame uz rame sa Petrom Panom i ostalim likovima iz wonderlanda :D
 
latica:
A da gazdarice al gde pocinje ponizavanje,ljudi razlicito gledaju na pojmove
Naravno, zato se i ne moze reci gdje je to... Ono sto je za mene ponizenje, za tebe mozda nije i obrnuto...
I ne radi se ovdje toliko o konkretnim primjerima ponizavanja, koliko o unutrasnjem osjecaju... Bitno je kako se ti osjecas u vezi sa onim sto radis i/ili dozivljavas...
 
"Je li bolje onima kojima je najvazniji ponos, i koji zbog tako neceg izgube mnoge vredne stvari u zivotu,ne uvidjajuci da nekad trebaju i da daju,ili onim koji beskonacno sve zrtvuju za vezu ne uvidjajuci da treba da uzmu?"

Reklo bi se da su ovo dve krajnosti...Mislim da je moja granica tamo gde pocinje to zrtvovanje tj. kada nesto sto radim za drugog dozivim kao zrtvovanje i kad to pocne da se ponavlja...
 
latica:
Daklen, ja bih da postavim temu,al da bas ne iznosim podatke iz svog licnog zivota,te se unapred izvinjavam ako bude malo konfuzno postavljeno.
Znaci ljubav i veza su dve lepe stvari u kojima treba biti spreman na kompromis,zar ne.Pitanje samo stoji gde postaviti granicu,koliko dati i koliko uzeti?.Da li zarad ljubavi i opstanka veze ogranicavati svoju slobodu i koliko?Je li bolje onima kojima je najvazniji ponos, i koji zbog tako neceg izgube mnoge vredne stvari u zivotu,ne uvidjajuci da nekad trebaju i da daju,ili onim koji beskonacno sve zrtvuju za vezu ne uvidjajuci da treba da uzmu?I lepo je reci sredina,licna procena svega,ali gde je sredina,i jel je moguce postici.I sta raditi kad se sredina ne moze postici,vec samo odabrati strana.I pitanje da li se ipak sustinski gubi kod oba izbora.
Nisam dosla da mi niko resava probleme,ali mi je bilo zanimljivo malo prodiskutovati na ovu temu.


p.s. di su stari ljudi sve neki novi klinci :)
Draga moja,u ljubavi nema granica.Kad te srce vodi,ode glava,ode razum.Samo ni sama nisam sigurna da li je to pametno?Bilo bi lepo da srce ima jos jednu komoru ili predkomoru u kojoj ce stajati veeeeliki natpis STOP!
 
luckastalutkica:
Sustinski,ja sam iz Uzica,ali se ne osecam kao Uzicanka zato sto su sve Uzicanke seljanke.Kao i sto su sve provincijalke seljanke.Sustinski,meni je u vezi najvaznije da zivim negde a da to nije Uzice,a relativne su granice i mogu da budu sasvim uske a mogu da budu i sasvim siroke,ne meri se kome je bolje po granicama i slobodi nego po ljubavi i zadovoljstvu.
Sustinski, zabole nas pedu za tebe i Uzice ;) Idi leci se, napisah ti vec.
P.S. Ne blamiraj se vise mooolim teeee !!!
 
pa glupo je davati neshto uopshteno...mislim kao to je granica i tachka...sve se da izmeniti to nije frka...al npr ja ako sam u prilici puno vremena provodim s drugovima koje kakvim...to zna da potraje i po 12-13h...e sad da sam s nekom koja tje neshto da me cima tad...to smara...il ja igram igrice npr i kao ajd da prichamo...mislim ne mozhemo da prichamo ako igram yebene igrice...dakle nije zato shto te ne volim nego zato shto sam zauzet...kad to neko ne razume...to zna bash da nervira...i tako neke gluposti...kad naidju oni glupavi tripovi i smaranje oko vremena provedenog i oko ovoga i onoga...uh je sad sam se uh...ma idi bestraga mu glava...a s druge strane kompromisi se prave vremenom...te meni netje biti problem da prekinem igricu ukoliko ona neshto o nechemu drugom promeni a zbog mene...mislim to se sve vremenom iskristalishe...il se ne iskristalishe
 
ok nevezano za temu...

rech zhmarac...jednina od zhmarci...pazi kakva rech...imam zhmarac u oq?...u nozi?...uplashio sam se...al nisam previshe...tachno onoliko da mi prodje jedan zhmarac kroz kichmu...misiiim

zamisli da se ne obaziremo na vreme...da nema datuma i godina...da ne pamtimo kad je ko vladao i kad je ko koga ubijao...poshto nas istorija i ovako nichemu ne uchi...bilo bi manje problema...ljudi su sami sebi vreme nametnuli...mislim ova civilizacija...ranije je ro bilo mnogo drugachije...vreme je prilichno zasralo celu sliq...yebo ih ko im reko da petljaju oko toga...
 
luckastalutkica:
Sustinski,ja sam iz Uzica,ali se ne osecam kao Uzicanka zato sto su sve Uzicanke seljanke.Kao i sto su sve provincijalke seljanke.Sustinski,meni je u vezi najvaznije da zivim negde a da to nije Uzice,a relativne su granice i mogu da budu sasvim uske a mogu da budu i sasvim siroke,ne meri se kome je bolje po granicama i slobodi nego po ljubavi i zadovoljstvu.


Sustinski, Latica nije mislila na OKRUZENJE kad je napisala SREDINA . Sustinski, ja ne zivim u Uzicu. :mrgreen:
 
.....nema granicu...strop....neshto se deshava.....stop....shalje sve snage...stop...pricha teche...stop
......nisam siguran gde sam....stop...deshava se....stop...tastatura ova moja ....netje sama...stop...
......ajoj gde sam...stop...pogreshna tema....stop...odkud ja ovde...ko ste vi...narkoza...stop....
......nije mi dobro ja na temi...stop..ajd odo...ne kapiram..patkica...stop,,,greshka....stop...a forum?
 
luckastalutkica:
Sustinski,ja sam iz Uzica,ali se ne osecam kao Uzicanka zato sto su sve Uzicanke seljanke.Kao i sto su sve provincijalke seljanke.Sustinski,meni je u vezi najvaznije da zivim negde a da to nije Uzice,a relativne su granice i mogu da budu sasvim uske a mogu da budu i sasvim siroke,ne meri se kome je bolje po granicama i slobodi nego po ljubavi i zadovoljstvu.
ebote, meni je TO ISTO pričao jedan, u Parizu, pre više godina, doduše taj je bio iz VIJETNAMSKIH UŽICA, a ja mu nisam verovao !!! :shock:
 
luckastalutkica:
Sustinski,ja sam iz Uzica,ali se ne osecam kao Uzicanka zato sto su sve Uzicanke seljanke.Kao i sto su sve provincijalke seljanke.Sustinski,meni je u vezi najvaznije da zivim negde a da to nije Uzice,a relativne su granice i mogu da budu sasvim uske a mogu da budu i sasvim siroke,ne meri se kome je bolje po granicama i slobodi nego po ljubavi i zadovoljstvu.
sushtinski, sa ovakvim komentarima mozesh 'ladno na zdravlje, potrazi nekog psihijatra pa se malkice (vishe) druzite.
 
A mojne catujete i analizirate lutkciu na mojoj temi.Lepo otvorite temu p do mile volje raspredajte o ovoj individui.
Dobro a da li smatrate ponizavanjem ili kompromisom,ako bi vam sadasnji partner zabranio vidjanja sa bivsim momcima/devojkama,mislim ne "ona",vec obicna prijateljska vidjanja,i da li biste bili u stanju da to od nekoga zatrazite.Iskreno
 

Back
Top