Liberalni lakeji fasizma

Iako se sa ljudima sa tog foruma ne slazem u potpunosti ipak se slazem povodom Katalaksije. Evo za sta se zalazu oni koji stoje iza katalaksije: protiv zastite na radu i protiv sindikata. To bi radne ljude jos vise ostavilo na milost i nemilost poslodavaca.

Kada podrzavas nekoga ko pise ovakve stvari svima postaje jasno kakva si osoba i za sta se zalazes, kao da nikada u zivotu nisi nadnicio na nekom fizickom poslu da bi zaradio novac. Kada bi malo ozbiljnije proucio tekstove na tom sajtu video bi da oni npr. podrzavaju fasiticog diktatora Pinocea... i kada se to ima na umu potpuno je besmisleo to sto zapocinjes teme poput Zasto se Srbija odrice antifasizma? kada podrzavas neoliberalne fasiste iz katalaksije?
 
Ascaso:
Iako se sa ljudima sa tog foruma ne slazem u potpunosti ipak se slazem povodom Katalaksije. Evo za sta se zalazu oni koji stoje iza katalaksije: protiv zastite na radu i protiv sindikata. To bi radne ljude jos vise ostavilo na milost i nemilost poslodavaca.

Kada podrzavas nekoga ko pise ovakve stvari svima postaje jasno kakva si osoba i za sta se zalazes, kao da nikada u zivotu nisi nadnicio na nekom fizickom poslu da bi zaradio novac. Kada bi malo ozbiljnije proucio tekstove na tom sajtu video bi da oni npr. podrzavaju fasiticog diktatora Pinocea... i kada se to ima na umu potpuno je besmisleo to sto zapocinjes teme poput Zasto se Srbija odrice antifasizma? kada podrzavas neoliberalne fasiste iz katalaksije?

svasta...pogresno si ti sve shvatio..procitaj to malo bolje
a ako im je debeli trivunac iz anarho-inicijative zalepio etiketu "liberalni fashisti"(inace,konstrukcija nikad ranije vidjena,uostalom to lici na njega) ne znaci da to oni u stvarnosti to jesu
 
serb_pagan:
svasta...pogresno si ti sve shvatio..procitaj to malo bolje
a ako im je debeli trivunac iz anarho-inicijative zalepio etiketu "liberalni fashisti"(inace,konstrukcija nikad ranije vidjena,uostalom to lici na njega) ne znaci da to oni u stvarnosti to jesu

Ne moze se osporiti da podrzavaju Pinocea. Da li i ti podrzas Pinocea? evo citam:

Redakcija "Katalaksije" se pridružuje većini čileanskog naroda i svim slobodoljubivim ljudima širom sveta u oštroj osudi najave sudskog progona generala Augusta de Pinočea, bivšeg predsednika Čilea, i heroja slobodnog čovečanstva,

dalje, u tekstu protiv socijalne pravde

jer je sama kategorija socijalne pravde potpuno besmislena.

ili iz teksta protiv sindikata

Stalan rast životnog standarda u (uglavnom) kapitalističkim državama je plod privatnog investiranja kapitala, preduzetništva, tehnološkog napretka i bolje školovane radne snage (koja svakako nije rezultat javnog školstva, čiji je rezultat samo zaglupljivanje populacije). Radnički sindikati redovno prisvajaju zaslugu za sve ovo, dok istovremeno rade na ometanju baš onih institucija kapitalizma koje su uzrok i njihovog prosperiteta.

Ovo su pre svega neistine i lazi, osim toga ne znam kako neko moze da ovakve stvari shvata ozbiljno i slaze se sa njima. To moze samo neko ko u zivotu nije radio i ne zna sta je rad. Zgrozen sam time sto postoje ovakvi bezdusni ljudi.
 
pa to su americki clanci,gde je sistem bitno drugaciji nego ovde pa i u evropi...zasto si zgrozen? ne vidim da ljudi nesto beze iz USA zbog "bezdushnog sistema"...naprotiv,hiljade i hiljade hrli u zagrljaj tom "bezdushnom sistemu"..e sad,mozda bi masa imigranata htela "hleba bez motike" ko u shvedskoj,al ameri nisu svedjani,nego savij grbachu bato,ako hoces da zivis tamo...

a za pinocea,pravo da ti kazem shishte mi jajca rodjace...
 
Kakve veze ima da li su clanci americki ili kineski, kad se prevedu na srpski i objvaje u Srbiji, onda su srpski clanici, a ako ti ne vidis nikakav problem u propagandi protiv sindikata ili zastite na radu u Srbiji onda samo potvrdjujes da nikad u zivotu nisi nista radio...

Svi smo vec videli sta se desava kada takvi ljudi dodju na vlast, a ako ti nije jasno, samo upali TV...
 
Ascaso:
Kakve veze ima da li su clanci americki ili kineski, kad se prevedu na srpski i objvaje u Srbiji, onda su srpski clanici, a ako ti ne vidis nikakav problem u propagandi protiv sindikata ili zastite na radu u Srbiji onda samo potvrdjujes da nikad u zivotu nisi nista radio...

Svi smo vec videli sta se desava kada takvi ljudi dodju na vlast, a ako ti nije jasno, samo upali TV...

ajde,crveni iskuliraj...sta sam ti sad ja kriv? imam pravo na svoje misljenje,moje je da podrzavam liberalnu ekonomiju i to je to...
 
Тривунац, сино једног од гузоња који управљају београдским Хајатом.
Мали Коча Поповић, онако уз пут, Кочин отац је за време Првог светског рата мешао песак у брашно да би добио на килажи а боме и на кинти. Као малог су га звали Коча песак.
Увек је таквих било.
 
PAC-PAC:
Тривунац, сино једног од гузоња који управљају београдским Хајатом.
Мали Коча Поповић, онако уз пут, Кочин отац је за време Првог светског рата мешао песак у брашно да би добио на килажи а боме и на кинти. Као малог су га звали Коча песак.
Увек је таквих било.

Kakve sad to ima veze sa temom, niti poznajem tog tipa, niti me interesuje? Jel ovaj komentar jedino pametno sto si mogao da kazes, posto ne razumes o cemu se govori?
 
@ Ascaso

Batice,cini mi se da si pomalo ostrascen i da zelis svadju...aj lepo ti kazi koja je to tvoja "spasonosna alternativa" u ekonomiji...pol-potizam,kineski ili kambodzanski sistem ekonomije,posto jelte,evro sistem ne valja a americki je jos gori...
 
Акацијо, филанддендрону један, поента је у томе да су анархисти углавном смутљивци из богаташких породица који изазивањем нереда покушавају да отерају вишегодишњу блазираност луксузом од себе, досадно деци па дижу револуције.
Исти случај је са новим таласом српских криминалаца, што му дође логично јер су анархисти у суштини криминалци исто као што су криминалци у суштини анархисти.
 
serb_pagan:
@ Ascaso

Batice,cini mi se da si pomalo ostrascen i da zelis svadju...aj lepo ti kazi koja je to tvoja "spasonosna alternativa" u ekonomiji...pol-potizam,kineski ili kambodzanski sistem ekonomije,posto jelte,evro sistem ne valja a americki je jos gori...

Po meni najbolji ekonomski sistem bi bila neka participativna ekonomija, sa besplatnim skolstvom, obrazovanjem, sa dobrim penzijama ili recimo ekonomija koja se oslanja na zadruge itd., zapravo najbolje bi bilo samoupravljanje kada bi bilo moguce.

I mislim da je bezobrazno sa tvoje strane imputiranje o polpotizmu itd. jasno je ko je za svadju.
 
Markelja:
Odakle ces da navuces te dobre penzije? Ekonomija da se oslanja na zadruge? Zar mi to vec jednom nismo prosli? OUR, SOUR i ostale gluposti. To ne ide nego daj neku ideju koja moze da zivi.

Pa nisam mislio onako svi odjednom i dekretom da predju na samoupravljanje ko sto je to radila komunisticka partija u jugoslaviji nego spontano, kad se dodje na taj nivo svesti. To je svakako bolje nego kapitalizam kakav postoji u zapadnoj Evropi a da ne pominjemo druge delove sveta (za njih ne znam jer tamo nisam nikad bio, ali sigurno je gore nego u Evropi) Da se pravednije raspodeljuje dobit medju zaposelnima, mislim da je to moguce i to ne u dalekoj buducnosti nego u sadasnjosti. Ma koliko da nas kvari ovaj sistem u kome smo okrenuti jedni protiv drugih, u kome se takmicimo do iznemoglosti i na kraju nista ne dobijemo - u nama i dalje postoji mnogo ljudskosti, saosecanja i emocija. Kada bi postojao sistem u kome se takva osecanja podsticu umesto da se suzbijaju mislim da bi zivot bio mnogo bolji i da bi svi ljudi mogli da zive u slozi.

Mozda ce se neko javiti da kaze kako je to netacno i da su ljudi zapravo stoka, da su lenji, zli i ko zna sta jos i da moraju biti pritisnuti da bi sve funkcionisalo kako treba, ali time bi samo porekli vlastitu ljudskost, zar ne?
 
Да ли неко од учесника зна нешто више о синтагми НАРОДНИ КАПИТАЛИЗАМ ???
Колико ја схватам пут у тзв.народни капитализам је када се приликом приватизације БЕСПЛАТНЕ АКЦИЈЕ ПОДЕЛЕ РАДНИЦИМА И НАРОДУ, а да ли зна неко други нешто детаљније ???
 
@ascaso
brate,to sto ti mislis nikada se ne moze ostvariti...to je zato sto si mnogo citao bakunjina i karla marxa...sushtina je u tome,po mom misljenju,da je ljudski um takav kakav je...i nikakva idealizacija nam nece pomoci...mislim,suvise je zanesenjacki verovati da ce se ljudi u narednih bar 500 godina bitnije promeniti..ako tad i budu postojali...uostalom,komunizam i anarhizam (sto mi se cini da su tvoji oslonci) su propale idealisticke ideologije...nego,gledaj sebe,sto kazu drugovi pravoslavci i bog ce ti pomoci...

@eremita

i to je neka nebuloza koju je ko zna ko izmislio...narodni kapitalizam,kakva glupost
 
PAC-PAC:
Земљак, јел' то онај Бакуњин што га је Пашић напушио онако на фињака?

iskreno nisam ljubitelj pasica,jos manje bakunjina...al opet je ovaj nas radikal,a bakunjin ludak sa sumanutim idejama...**** lud zbunjenog ako mene pitas...moji su demokrate,oduvek,jos od pradede solunca..i nikad se nismo mirisali sa radikalima
 

Back
Top