Liberalni lakeji fasizma
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 31

Tema: Liberalni lakeji fasizma

Obećava Ascaso (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Liberalni lakeji fasizma

Sta mislite o ovome? - Liberalni lakeji fasizma

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Podrazumevano Re: Liberalni lakeji fasizma

Ипак мораш да појасниш и разрадиш наслов теме... мислим да је добро као наслов... али 'ајд даље...???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Obećava Ascaso (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Sam naslov je link na temi pod tim imenom na jednom forumu na koji sam slucajno naisao pre par dana.

Hteo sam da je iskopiram ovde, ali mi se cini da bi na taj nacin bila istrgnuta iz konteksta, hteo sam i da malo izmenim tekst pa da to postavim ovde, ali ni sa time nisam bio zadovoljan. Tako da sam postavio link ka temi.

http://socfront.anarhija.org/viewtopic.php?t=109

Domaćin serb_pagan (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ascaso
    Sta mislite o ovome? - Liberalni lakeji fasizma
    mislim da su ti anarho-komunisti shachica zaludjenika,koji ne shvataju da je komunizam,kao uostalom i sve extremisticke ideologije odavno na djubrishtu istorije...
    katalaksija,koju oni pljuju-preporucujem http://www.katalaksija.com/

Obećava Ascaso (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Iako se sa ljudima sa tog foruma ne slazem u potpunosti ipak se slazem povodom Katalaksije. Evo za sta se zalazu oni koji stoje iza katalaksije: protiv zastite na radu i protiv sindikata. To bi radne ljude jos vise ostavilo na milost i nemilost poslodavaca.

Kada podrzavas nekoga ko pise ovakve stvari svima postaje jasno kakva si osoba i za sta se zalazes, kao da nikada u zivotu nisi nadnicio na nekom fizickom poslu da bi zaradio novac. Kada bi malo ozbiljnije proucio tekstove na tom sajtu video bi da oni npr. podrzavaju fasiticog diktatora Pinocea... i kada se to ima na umu potpuno je besmisleo to sto zapocinjes teme poput Zasto se Srbija odrice antifasizma? kada podrzavas neoliberalne fasiste iz katalaksije?

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Iako se sa ljudima sa tog foruma ne slazem u potpunosti ipak se slazem povodom Katalaksije. Evo za sta se zalazu oni koji stoje iza katalaksije: protiv zastite na radu i protiv sindikata. To bi radne ljude jos vise ostavilo na milost i nemilost poslodavaca.

Kada podrzavas nekoga ko pise ovakve stvari svima postaje jasno kakva si osoba i za sta se zalazes, kao da nikada u zivotu nisi nadnicio na nekom fizickom poslu da bi zaradio novac. Kada bi malo ozbiljnije proucio tekstove na tom sajtu video bi da oni npr. podrzavaju fasiticog diktatora Pinocea... i kada se to ima na umu potpuno je besmisleo to sto zapocinjes teme poput Zasto se Srbija odrice antifasizma? kada podrzavas neoliberalne fasiste iz katalaksije?
    svasta...pogresno si ti sve shvatio..procitaj to malo bolje
    a ako im je debeli trivunac iz anarho-inicijative zalepio etiketu "liberalni fashisti"(inace,konstrukcija nikad ranije vidjena,uostalom to lici na njega) ne znaci da to oni u stvarnosti to jesu

Zainteresovan član Hayek (avatar)
    Učlanjen
    10.11.2005.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio serb_pagan
    mislim da su ti anarho-komunisti shachica zaludjenika,koji ne shvataju da je komunizam,kao uostalom i sve extremisticke ideologije odavno na djubrishtu istorije...
    katalaksija,koju oni pljuju-preporucujem http://www.katalaksija.com/

Svaka cast za link.

Obećava Ascaso (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

svasta...pogresno si ti sve shvatio..procitaj to malo bolje
    a ako im je debeli trivunac iz anarho-inicijative zalepio etiketu "liberalni fashisti"(inace,konstrukcija nikad ranije vidjena,uostalom to lici na njega) ne znaci da to oni u stvarnosti to jesu
    Ne moze se osporiti da podrzavaju Pinocea. Da li i ti podrzas Pinocea? evo citam:

Redakcija "Katalaksije" se pridružuje većini čileanskog naroda i svim slobodoljubivim ljudima širom sveta u oštroj osudi najave sudskog progona generala Augusta de Pinočea, bivšeg predsednika Čilea, i heroja slobodnog čovečanstva,
    dalje, u tekstu protiv socijalne pravde

jer je sama kategorija socijalne pravde potpuno besmislena.
    ili iz teksta protiv sindikata

Stalan rast životnog standarda u (uglavnom) kapitalističkim državama je plod privatnog investiranja kapitala, preduzetništva, tehnološkog napretka i bolje školovane radne snage (koja svakako nije rezultat javnog školstva, čiji je rezultat samo zaglupljivanje populacije). Radnički sindikati redovno prisvajaju zaslugu za sve ovo, dok istovremeno rade na ometanju baš onih institucija kapitalizma koje su uzrok i njihovog prosperiteta.
    Ovo su pre svega neistine i lazi, osim toga ne znam kako neko moze da ovakve stvari shvata ozbiljno i slaze se sa njima. To moze samo neko ko u zivotu nije radio i ne zna sta je rad. Zgrozen sam time sto postoje ovakvi bezdusni ljudi.

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

pa to su americki clanci,gde je sistem bitno drugaciji nego ovde pa i u evropi...zasto si zgrozen? ne vidim da ljudi nesto beze iz USA zbog "bezdushnog sistema"...naprotiv,hiljade i hiljade hrli u zagrljaj tom "bezdushnom sistemu"..e sad,mozda bi masa imigranata htela "hleba bez motike" ko u shvedskoj,al ameri nisu svedjani,nego savij grbachu bato,ako hoces da zivis tamo...

a za pinocea,pravo da ti kazem shishte mi jajca rodjace...

Obećava Ascaso (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Kakve veze ima da li su clanci americki ili kineski, kad se prevedu na srpski i objvaje u Srbiji, onda su srpski clanici, a ako ti ne vidis nikakav problem u propagandi protiv sindikata ili zastite na radu u Srbiji onda samo potvrdjujes da nikad u zivotu nisi nista radio...

Svi smo vec videli sta se desava kada takvi ljudi dodju na vlast, a ako ti nije jasno, samo upali TV...

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Kakve veze ima da li su clanci americki ili kineski, kad se prevedu na srpski i objvaje u Srbiji, onda su srpski clanici, a ako ti ne vidis nikakav problem u propagandi protiv sindikata ili zastite na radu u Srbiji onda samo potvrdjujes da nikad u zivotu nisi nista radio...

Svi smo vec videli sta se desava kada takvi ljudi dodju na vlast, a ako ti nije jasno, samo upali TV...
    ajde,crveni iskuliraj...sta sam ti sad ja kriv? imam pravo na svoje misljenje,moje je da podrzavam liberalnu ekonomiju i to je to...

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Тривунац, сино једног од гузоња који управљају београдским Хајатом.
    Мали Коча Поповић, онако уз пут, Кочин отац је за време Првог светског рата мешао песак у брашно да би добио на килажи а боме и на кинти. Као малог су га звали Коча песак.
    Увек је таквих било.
    ДО ИСТРАГЕ

Obećava Ascaso (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio PAC-PAC
    Тривунац, сино једног од гузоња који управљају београдским Хајатом.
    Мали Коча Поповић, онако уз пут, Кочин отац је за време Првог светског рата мешао песак у брашно да би добио на килажи а боме и на кинти. Као малог су га звали Коча песак.
    Увек је таквих било.
    Kakve sad to ima veze sa temom, niti poznajem tog tipa, niti me interesuje? Jel ovaj komentar jedino pametno sto si mogao da kazes, posto ne razumes o cemu se govori?

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

@ Ascaso

Batice,cini mi se da si pomalo ostrascen i da zelis svadju...aj lepo ti kazi koja je to tvoja "spasonosna alternativa" u ekonomiji...pol-potizam,kineski ili kambodzanski sistem ekonomije,posto jelte,evro sistem ne valja a americki je jos gori...

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Акацијо, филанддендрону један, поента је у томе да су анархисти углавном смутљивци из богаташких породица који изазивањем нереда покушавају да отерају вишегодишњу блазираност луксузом од себе, досадно деци па дижу револуције.
    Исти случај је са новим таласом српских криминалаца, што му дође логично јер су анархисти у суштини криминалци исто као што су криминалци у суштини анархисти.
    ДО ИСТРАГЕ

Obećava Ascaso (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

@ Ascaso

Batice,cini mi se da si pomalo ostrascen i da zelis svadju...aj lepo ti kazi koja je to tvoja "spasonosna alternativa" u ekonomiji...pol-potizam,kineski ili kambodzanski sistem ekonomije,posto jelte,evro sistem ne valja a americki je jos gori...
    Po meni najbolji ekonomski sistem bi bila neka participativna ekonomija, sa besplatnim skolstvom, obrazovanjem, sa dobrim penzijama ili recimo ekonomija koja se oslanja na zadruge itd., zapravo najbolje bi bilo samoupravljanje kada bi bilo moguce.

I mislim da je bezobrazno sa tvoje strane imputiranje o polpotizmu itd. jasno je ko je za svadju.

Iskusan gost 47473 (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    "The greatest trick the Devil ever pulled was convincing the world he didn't exist"
    Reputaciona moć
    0

Odakle ces da navuces te dobre penzije? Ekonomija da se oslanja na zadruge? Zar mi to vec jednom nismo prosli? OUR, SOUR i ostale gluposti. To ne ide nego daj neku ideju koja moze da zivi.

Obećava Ascaso (avatar)
    Učlanjen
    19.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Citat Original postavio Markelja
    Odakle ces da navuces te dobre penzije? Ekonomija da se oslanja na zadruge? Zar mi to vec jednom nismo prosli? OUR, SOUR i ostale gluposti. To ne ide nego daj neku ideju koja moze da zivi.
    Pa nisam mislio onako svi odjednom i dekretom da predju na samoupravljanje ko sto je to radila komunisticka partija u jugoslaviji nego spontano, kad se dodje na taj nivo svesti. To je svakako bolje nego kapitalizam kakav postoji u zapadnoj Evropi a da ne pominjemo druge delove sveta (za njih ne znam jer tamo nisam nikad bio, ali sigurno je gore nego u Evropi) Da se pravednije raspodeljuje dobit medju zaposelnima, mislim da je to moguce i to ne u dalekoj buducnosti nego u sadasnjosti. Ma koliko da nas kvari ovaj sistem u kome smo okrenuti jedni protiv drugih, u kome se takmicimo do iznemoglosti i na kraju nista ne dobijemo - u nama i dalje postoji mnogo ljudskosti, saosecanja i emocija. Kada bi postojao sistem u kome se takva osecanja podsticu umesto da se suzbijaju mislim da bi zivot bio mnogo bolji i da bi svi ljudi mogli da zive u slozi.

Mozda ce se neko javiti da kaze kako je to netacno i da su ljudi zapravo stoka, da su lenji, zli i ko zna sta jos i da moraju biti pritisnuti da bi sve funkcionisalo kako treba, ali time bi samo porekli vlastitu ljudskost, zar ne?

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Да ли неко од учесника зна нешто више о синтагми НАРОДНИ КАПИТАЛИЗАМ ???
    Колико ја схватам пут у тзв.народни капитализам је када се приликом приватизације БЕСПЛАТНЕ АКЦИЈЕ ПОДЕЛЕ РАДНИЦИМА И НАРОДУ, а да ли зна неко други нешто детаљније ???
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

@ascaso
    brate,to sto ti mislis nikada se ne moze ostvariti...to je zato sto si mnogo citao bakunjina i karla marxa...sushtina je u tome,po mom misljenju,da je ljudski um takav kakav je...i nikakva idealizacija nam nece pomoci...mislim,suvise je zanesenjacki verovati da ce se ljudi u narednih bar 500 godina bitnije promeniti..ako tad i budu postojali...uostalom,komunizam i anarhizam (sto mi se cini da su tvoji oslonci) su propale idealisticke ideologije...nego,gledaj sebe,sto kazu drugovi pravoslavci i bog ce ti pomoci...

@eremita

i to je neka nebuloza koju je ko zna ko izmislio...narodni kapitalizam,kakva glupost

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

Земљак, јел' то онај Бакуњин што га је Пашић напушио онако на фињака?
    ДО ИСТРАГЕ

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

Земљак, јел' то онај Бакуњин што га је Пашић напушио онако на фињака?
    iskreno nisam ljubitelj pasica,jos manje bakunjina...al opet je ovaj nas radikal,a bakunjin ludak sa sumanutim idejama...**** lud zbunjenog ako mene pitas...moji su demokrate,oduvek,jos od pradede solunca..i nikad se nismo mirisali sa radikalima

Domaćin
    Učlanjen
    24.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    87

То је највероватније због тога што су демократе настале од радикала, шта да вам радим кад сте прва фамилија.
    ДО ИСТРАГЕ

Učlanjen
    04.10.2005.
    Reputaciona moć
    0

То је највероватније због тога што су демократе настале од радикала, шта да вам радим кад сте прва фамилија.

Ističe se Arnold_Layne (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    70

Pa nisam mislio onako svi odjednom i dekretom da predju na samoupravljanje ko sto je to radila komunisticka partija u jugoslaviji nego spontano, kad se dodje na taj nivo svesti. To je svakako bolje nego kapitalizam kakav postoji u zapadnoj Evropi
    ne lupetaj, molim te...
    Aristotel: "Drag mi je Platon, al' mi je Draza Mihajlovic"
    -----------------------------------------------------------------------------------
    "Nijedna maca koja voli ribu nije takva da je ne mozemo nesto nauciti. Nijedna maca bez repa nece se igrati sa gorilom. Mace s brcima uvek vole ribu. Nijedna maca koju mozemo nesto nauciti nema zelene oci. Nijedna maca nema rep ako ima brkove. Prema tome, nijedna maca sa zelenim ocima nece se igrati sa gorilom."

Slične teme

1. Liberalni fašizam i rasizam u Srbiji
    Autor urospo u forumu Politika
    Odgovora: 104
    Poslednja poruka: 12.04.2008., 11:33
  2. Liberalni Fašizam
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 24.09.2006., 09:30
  3. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 17.07.2006., 01:21
  4. Liberalni Nacisti? Novi vid Nacizma?
    Autor Alekasandar2 u forumu Politika
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 30.03.2006., 00:56
  5. Socijalna demokratija ili liberalni socijalizam?
    Autor iluzionista u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.12.2005., 15:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •