zasto se srbija odrice antifasizma?

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
u poslednjih nekoliko godina postao je trend nipodastavanja uloge srbije u globalnoj borbi protiv antifashizma. na delu je velicanje okorelih zlocinaca i izdajnika dimitrija ljotica,koste pecanca i ostalih na ushtrb partizanskog pokreta. Priznaje se jedino legitimet ravnogorskom pokretu draza mihajlovica,za koga sam takodje uveren da je imao izrazito antifashisticko obelezje.
Partizanski pokret je usled dosta pogresnih poteza komunistichke vlasti,a narocito usled nacionalistickih teznji u bivsoj SFRJ potpuno satanizovan i odbacen gotovo od svih...Da li je to posteno prema hiljadama ljudi koji su zrtvovali svoje zivote u borbi protiv okupatora?
 
Partizanskom pokretu treba ukinuti status oslobodilacke vojske jer je u stvari sam okupaciona sila, produzena ruka SSSR a i crvene armije. Nisu se borili za oslobodjenje Srbije nego za Sovjetsku internacionalu, prema tome - partizani bi trebali imati i status izdajnika za sva vremena.
 
Не слажем се са тобом Пагане,мислим да су групе које величају Љотића тотално маргиналне,Недић је донекле рехабилитован,чак и у уџбеницима,у исправност тога нећу да улазим.
Једноставно изједначени су четници и партизани,у томе нема ничег лошег,јасно је да историја која је форсирана у комунистичкој ери па све до 2000 и неке ,није баш била истинита.
Кукумавчења маторих носиоца партизанских споменица попут Капичића не треба схватати озбиљно,а управо они стварају утисак који си изнео у свом посту.
 
На знам да ли постоји неки договор или не... али овде изгледа људи мЛого гледају ХРТ 1 - па тему са њихове вечерашње емисије преносе овде на форум... тхе...

Како се ја декларишем као антикомуниста и о том злочиначком покрету обавијеном велом правде и права за потлачени пролетаријат мислим све најгоре... најбоље да, за сада... ћ у т и м...

п.с. трагедија управо и јесте у томе што је велики број партизана и чланнова СКЈ и погинуо у искреном уверењу да су дали живот за слободу народа... какав црни хумор...
 
Elvin:
Не слажем се са тобом Пагане,мислим да су групе које величају Љотића тотално маргиналне,Недић је донекле рехабилитован,чак и у уџбеницима,у исправност тога нећу да улазим.
Једноставно изједначени су четници и партизани,у томе нема ничег лошег,јасно је да историја која је форсирана у комунистичкој ери па све до 2000 и неке ,није баш била истинита.
Кукумавчења маторих носиоца партизанских споменица попут Капичића не треба схватати озбиљно,а управо они стварају утисак који си изнео у свом посту.

procitaj dobro sta sam napisao...nemam nista protiv izjednachavanja partizanskog i ravnogorskog pokreta...vec me nervira poistovecivanje raznih jagnjecih brigada i ravnogoraca.to je bila poenta
 
King 7:
Partizanskom pokretu treba ukinuti status oslobodilacke vojske jer je u stvari sam okupaciona sila, produzena ruka SSSR a i crvene armije. Nisu se borili za oslobodjenje Srbije nego za Sovjetsku internacionalu, prema tome - partizani bi trebali imati i status izdajnika za sva vremena.

Тачно, али нисам за то да се прогласе издајницима, већ слугама окупатора. Јер су многи се одрекли комунизма када видеше шта је то.
 
eremita:
На знам да ли постоји неки договор или не... али овде изгледа људи мЛого гледају ХРТ 1 - па тему са њихове вечерашње емисије преносе овде на форум... тхе....

Тачно то сам и ја сконто, али није само п*ган има њих више
 
Partizanski pokret je usled dosta pogresnih poteza komunistichke vlasti,a narocito usled nacionalistickih teznji u bivsoj SFRJ potpuno satanizovan i odbacen gotovo od svih.

Ја сам ти написао зашто мислим да си стекао такав утисак.
Иначе и сам знаш да нисам љубитељ Недића и Љотића.
 
eremita:
п.с. трагедија управо и јесте у томе што је велики број партизана и чланнова СКЈ и погинуо у искреном уверењу да су дали живот за слободу народа... какав црни хумор...

pa sad,ako je tebi lepo da se smejes ljudima koji su svoje kosti ostavili ispred shwapskih shmajsera onda...smej se brate i popishaj se na njihovim grobovima ako hoces...to je sad,koliko vidim IN...a na kraju krajeva,jos veca ironija je sto su STVARNO oslobodili,jbt...
mozes da odes u logor jajinci ili na bubanj i tamo isto to da uradis...ono,popljuni...dobro
 
serb_pagan:
pa sad,ako je tebi lepo da se smejes ljudima koji su svoje kosti ostavili ispred shwapskih shmajsera onda...smej se brate i popishaj se na njihovim grobovima ako hoces...to je sad,koliko vidim IN...a na kraju krajeva,jos veca ironija je sto su STVARNO oslobodili,jbt...

Дискутабилно је да су баш они ослободили,да није било Црвене Армије...
Упознат си да су партизани пред крај рата више пажње посвећивали четницима,нег' Немцима,а нажалост то је донекле било обострано.
Дср у Југославији је пре свега био грађански,то је најтужније у целој причи.
 
serb_pagan:
pa sad,ako je tebi lepo da se smejes ljudima koji su svoje kosti ostavili ispred shwapskih shmajsera onda...smej se brate i popishaj se na njihovim grobovima ako hoces...to je sad,koliko vidim IN...a na kraju krajeva,jos veca ironija je sto su STVARNO oslobodili,jbt...
mozes da odes u logor jajinci ili na bubanj i tamo isto to da uradis...ono,popljuni...dobro

Ко се смеје??? Заиста се недолично понашаш !!! Прочитај још једном мој цео пост...

Не знам да ли си приметио али ја нисам ни секташ, ни паганин, ни шиптар, ни комуниста - значи да мене не можеш да шаљеш ДА ЈА СКРНАВИМ БИЛО ЧИЈИ ГРОБ.

Понављам, ако Ти није било јасно, да је мени искрено жао сваког човека који је своју ВЕРУ заменио ВЕРОМ У КПЈ и још са осмехом на уснама дао свој живот у уверењу да је то учинио за слободу свога народа. У томе и јесте проблем... знам неколико старих комуниста који и дан-данас живе по тој својој "вери" аскетски, али је и њима јасно да је та идеја укупно гледано потпуни промашај...
 
Због таргичних последица грађанског рата које се тек сад појављују у најстрашнијем облику дошло је до опште пометње по питању покрета који су у том рату учествовали.

Равногорски покрет, познат и као ЈВуО, народски речено- четници су једини антифашистички покрет демократске провенијенције.
Управо та провенијенција смета партизанима и њиховим потомцима те због ње и праве општу хајку.

Партизански покрет је силом прилика након раскида споразума Рибентроп-Молотов добио епитет антифашистичког, уједно то је и једина одредница која га одваја од нациста и фашиста, суштински, партизански покрет је, као продужена рука антидемократске Тајне Интернационалне Терористичке Организације, био гори и од самих нациста. Споразуми са Немцима по којима су партизани били дужни да у случају Англо инвазије, планиране за '43-у, бране интерес Рајха да би одбранили интерес Револуције довољно говори довољно говори о политичкој природи партизанског покрета, док сарадња са усташама у погрому над Српским народом а све у циљу стварања критичне масе као услова сваке револуције довољно говори о моралности комунистичког врха којем поменути Капичић, као потоњи управник затвора на Голом отоку где су усташе били чувари, и сам припада.
То што су партизани завршили на победничкој страни је резултат политичких игри на основу којих су и Италијани завршили као победници након Првог светског рата.

СДК-ЗБОР, југословенски покрет антидемократске провенијенције али их не можемо назвати фашистима јер као покрет нису имали фашистичке карактеристике, ни програмски а ни формално. Сарадници окупатора али никако квислинзи у правом значењу те речи јер су били под окриљем Недићеве Владе која никада није потисала и ставила на снагу закон о прогону Јевреја и није слала јединице на Источни фронт.

Највећи проблем је у томе што баштиници традиције партизанског покрета и даље инсистирају на фалсификовању историје јер је то једини начин да задрже монопол на антифашизам који им служи као сапун за прање руку крвавих до рамена.
Кад год неко изнесе истину о срамној улози КПЈ и партизанског покрета они то аутоматски називају ударом на антифашизам.

Након свега, без обзира на све, ми имамо два антифашистичка покрета и један покрет којии јесте сарађивао али није квислиншки а тиме не може нико да се подичи па чак ни Французи.
Не смемо дозволити да Хрвати преотму партизански покрет и тиме оперу са себе српску крв проливену у најстражнијем етноциду 20-ог века.

Треба раздвојити партизане-комунисте и партизане-Србе јер су први злоупотребљавали друге.
Знакм да је овим другима тешко да признају да су испали невиђено глупи и да су учествовали у истребљењу сопственог народа и уништавању сопствене државе и државности.
Далеко било да тражим да се неко одрекне свог претка само због тога што је био партизан или да тврдим да је немогуће да се неки партизан покаје, има примера, већ само покушавам да нагласим да је једина разлика између партизана с потомцима и четника с потомцима чисто моралног а не политичког типа, и ако дође до одрицања од заблуде свака па и та разлика међу нама неће постојати.

Управо тога се плаше ликови који на основу породично-политичког континуитета уништавају Србију вриштећи како је сваки удар на њих удар на антифашизам.
 
Пагане, за твоју информацију, Бањица и Јајинци су били логори првенствено за симпатизере ДМ покрета и људе демократске оријентације, комунаца је тамо било најмање.
Након престанка нацистичке окупације уследила је совјетска и ти логори су наставили да раде, све је било исто, и логори и логораши једино се газда мало променио, што би се рекло незнатно.
 
I taj trend nipodastavanja partizanske borbe, koje je bio IN (Ako je bio - bio je razumljivo. Cetnici su 50 godina proganjani), je u padu. Ljudi postaju svesniji, izlaze iz bunila 90ih, a vremenska distanca je takva da mozemo doneti potpuniju sliku o tadasnjim zbivanjima. Mi imamo dva antifasisticka pokreta, i ne treba da zanemarujemo nijedan.
A general Nedic je jedna od tragicnijih figura nase novije istorije.
 
Beta

21. JANUAR 1942 - Madjarski fasisti su u Drugom svetskom ratu u Novom Sadu
sproveli raciju i u naredna dva dana ubili i bacili u Dunav 1.300
novosadskih Jevreja, Srba i Roma.

Мало је позната чињеница да су Срби убијани као припадници ДМ покрета, чак су их скидали голе под изговором да сваки припадник ДМ покрета има истетовирани мотив са четничке заставе- лобању са две укрштене бутне кости.
Такође је мало позната чињеница да је то једини случај покоља који је стигао до скупштинске расправе, мађарски парламент је расправљао о томе, пронаћи ћу име посланика, иначе мађарског племића, који је извршио самоубиство јер није могао да поднесе срамоту због поступка својих сународника, пар посланика је осуђено и погубљено од стране стреластих крстова.
Апсолутно је непозната чињеница да су комунисти након "ослобођења" спровели још једну рацију са истом оптужницом- припадници ДМ покрета.
 
vuk_:
I taj trend nipodastavanja partizanske borbe, koje je bio IN (Ako je bio - bio je razumljivo. Cetnici su 50 godina proganjani), je u padu. Ljudi postaju svesniji, izlaze iz bunila 90ih, a vremenska distanca je takva da mozemo doneti potpuniju sliku o tadasnjim zbivanjima. Mi imamo dva antifasisticka pokreta, i ne treba da zanemarujemo nijedan.
A general Nedic je jedna od tragicnijih figura nase novije istorije.

slazem se u potpunosti

@PAC PAC
gde samo nadje te sporazume o saradnji shwaba i partizana??? :confused: :confused:
 
serb_pagan:
u poslednjih nekoliko godina postao je trend nipodastavanja uloge srbije u globalnoj borbi protiv antifashizma. na delu je velicanje okorelih zlocinaca i izdajnika dimitrija ljotica,koste pecanca i ostalih na ushtrb partizanskog pokreta. Priznaje se jedino legitimet ravnogorskom pokretu draza mihajlovica,za koga sam takodje uveren da je imao izrazito antifashisticko obelezje.
Partizanski pokret je usled dosta pogresnih poteza komunistichke vlasti,a narocito usled nacionalistickih teznji u bivsoj SFRJ potpuno satanizovan i odbacen gotovo od svih...Da li je to posteno prema hiljadama ljudi koji su zrtvovali svoje zivote u borbi protiv okupatora?

pa... to je zbog onog kako je sve ispalo...
bilo je tamo dobrih ljudi
al bilo je i 100% *********

nedic je radio svoj poso i ne smatram ga zlom...
manjim nego partizane u svakom sluchaju

a ljotic
pecanac
i slichi... pa to samo mixajlo moze da voli ;)
 
srpski narod se ne odrice antifasistickog pokreta
samo neki politicari zarad vise glasova stalno dizu tenziju
kao neko mrzi cetnike i to posle 50 godina i sl
da bi se dobili glasovi mora stalno da se bude prisutan u medijima a ko nema sta novo da ponudi on mora da kopa po proslisti i to sto provokativnija tema sto vise vice
sto je vise uvredjen to misli da je bolji
 
Koliko ja vidim, Srbija se ne odriče antifašizma. I političari takođe sprovode akcije protiv fašističkih i nacističkih organizacija. Ali primetio sam neko izbegavanje korišćenje te reči direktno. Na primer 9. maj kada je bilo 60 godina od pada Berlina, taj dan je kod nas imenovan "Dan Evrope". Meni je to malo čudno, sa obzirom na to da je to jedan jako važan događaj. Zašto bi dan koji slavi ceo svet već 60 godina (bili to komunisti ili anti-komunisti) bio preimenovan u slavu Evropske Unije? Izgleda kao da neki političari hoće da preimenuju sve što je imalo veze sa komunizmom. Pa čak i naziv svetskog praznika (Kakva glupost).

Što se tiče onog sporazuma koji je spomenut (između komunista i nacista); taj sporazum jeste bio u planu. Ali je taj sporazum propao posle 2 sata (1 dan najviše) pregovora i odmah je ukinuto primirje.
 

Back
Top