Zoran Djndjic - Srbija zivi, Srbija ne zaboravlja!!

leader

Početnik
Poruka
6
12. marta 2003. godine, je ubijen chovek koji je bio potvrda Evropske, energichne, mlade, voljne i nove Srbije. Oni koji su ga ubili im se sudi (ili bar tako izgleda nama laicima). Stiche se osecaj da svi odgovorni ipak nece odgovarati za svoje postpupke, mada promena toga nije u moci nas. Mi imamo moralnu obavezu!!! Ako ste gledali snimak koji su plasirali studenti filozofskog fakulteta "kopiraj kapiraj" sigurno ste zapazili trenutak kad je Zoran rekao (mozda cu parafrazirati, izvinjavam se u napred):"A ti ako si mlad i ako planirash da zivish (ruke usmerene prema nebu), videcemo se negde, ti i ja, tamo gore", meni je u tom trenutku kao i sada knedla jedva proshla kroz grlo. Ako Je Srbija dokazala njegovom smrcu da ne zna da ceni ono shto joj je uistinu resurs, i ako je onako od cinichno od Zoranovog gorba napravila chistilishte za sebe samu, mi, u koje je on verovao, moramo da nastavimo njegovim motom. Ako je jedan chovek tog obrazovnog i poltichkog ranga stvori metafore koje su samo njemu karakteristichne da bi se spustio na nash nivo,, da li smo zaista toliko glupi da ni to ne mozemo da sxvatimo!!?? Zamislimo njega u ovoj situaciji, mislim da bi se on bori, borio bi se iako njegovo mishljnje nije u vecini. Chovek nam je dao dvogled u buducnost, moramo mu biti zaxvalni zbog toga. To shto se sada svi zaklinju na ime Zorana Djndjica je samo dokaz njihovog straha, To shto se sadshnji premijer ne usudjuje da ga pomene je samo dokaz njegovog kompleksa poshto je i Zoran bio premijer, to shto se predsednik Srbije izbegava spominjanje rodonachelnika demkoratske Srbije (Zorana Djndjica) je samo dokaz njegovog kompleksa sa pozicije predsednika demokratske stranke shto je i Zoran bio. Mi smo njega izgubili, izgubili smo vreme koje je on skracivao, izgubili smo mogucnost da nam jedan godina traje 5 godina (ako je trebalo), izgubili smo inteligenciju na vlasti. Ako smo vec dozvolili da inteligenciju, harizmu, energichnost zameni dogma, statichnost i traljavost, ne smemo da dozvolimo da izgubimo njegovo znanje koje nam je on dao. Ako verujesh, znash i razumesh shta sam xteo da kazem prosledi ovaj teks oni ljudima koji su istog mishljenja (mail-om, lichno...) i dokazi da... SRBIJA ZIVI!!
 

Back
Top