Vojna akademija?

Ćao ljudi, nov sam ovde..Može li neko ko je ove godine polagao prijemni da mi opiše ceo postupak redom kako sve ide..i šta tačno sada ulazi u fizički test pošto čujem da se menjao, kao i težinu zadataka iz matematike...hvala unapred????
 
Ćao ljudi, nov sam ovde.
Imam par pitanja, pa bih zamolio nekog ko je polagao ove godine da odgovori????
1) Kako ide redosled celog prijemnog ispita, koliko traje, šta se radi, itd..
2) Šta sada tačno spada u taj 'izmenjeni fizički test'?
3) Kolika je težina zadataka iz matematike? (mišljenje-mogućnost upisa iz Medicinske škole?)
4) Da li je tačno da je ove godine bio tako mali broj prijavljenih, i zna li se uzrok tome?
Hvala unapred na odgovorima;-)
 
Ćao, imam nekoliko pitanja, ako može da mi odgovori neko ko je ove godine polagao:
1) Kakav je tačan redosled aktivnosti tokom prijemnog ispita, koliko traje, iz koliko delova se sastoji, gde se obavlja, itd...
2) Šta sad tačno spada u fizički test?
3) Kolika je težina zadataka iz matematike? (mišljenje-mogućnost upisa iz Medicinske škole?)
4) Da li je tačno da je ove godine broj prijavljenih bio tako mali, i zna li se uzrok tome?
Hvala unapred na odgovorima
 
Ćao ljudi, nov sam ovde.
Imam par pitanja, pa bih zamolio nekog ko je polagao ove godine da odgovori????
1) Kako ide redosled celog prijemnog ispita, koliko traje, šta se radi, itd..
2) Šta sada tačno spada u taj 'izmenjeni fizički test'?
3) Kolika je težina zadataka iz matematike? (mišljenje-mogućnost upisa iz Medicinske škole?)
4) Da li je tačno da je ove godine bio tako mali broj prijavljenih, i zna li se uzrok tome?
Hvala unapred na odgovorima;-)

Pozdrav, ja sam polagao ove godine, pa evo da ti objasnim kako i sta..
Prvo se polaze matematika (dva i po sata se radi, ima 15 zadataka, svaki tacan zadatak donosi 3 boda, a netacan - 0.5. Imas ponudjena resenja a, b, c...tako da negde mozes i lupiti...Njima se predaje samo taj sablon sa zaokruzenim odgovorima, tako da ti postupak i nije toliko bitan...)
Nakon nekog vremena dobijete rezultate iz matematike. Ko ostvari manje od 10 bodova ide kuci, a ko ostvari 10 ili vise ostaje na fizickoj proveri. Na fizickom su bili sklekovi, trbusnjaci, penjanje uz kanap i trcanje 2400m. Na sajtu vojne akademije imas kriterijume...U slucaju da neko ne prodje fizicko i dalje se rangira, ali samo sa bodovima iz matematike. Posle se onda pravi preliminarna rang lista, pa se kandidati pozivaju na lekarski i psiho test (ako te i ovo zanima reci pa cu napisati...). Matematika nije bila toliko teska za onog ko se spremao, ali opet vise od 120 kandidata je otpalo na matematici...Sto se tice broja prijavljenih, ove godine je bilo ukupno 252 kandidata. Razlog je verovatno taj sto nije vise toliko popularna serija, a verovatno i ti ratovi sto se desavaju, odnosi u regionu, male plate itd...
 
Pozdrav, ja sam polagao ove godine, pa evo da ti objasnim kako i sta..
Prvo se polaze matematika (dva i po sata se radi, ima 15 zadataka, svaki tacan zadatak donosi 3 boda, a netacan - 0.5. Imas ponudjena resenja a, b, c...tako da negde mozes i lupiti...Njima se predaje samo taj sablon sa zaokruzenim odgovorima, tako da ti postupak i nije toliko bitan...)
Nakon nekog vremena dobijete rezultate iz matematike. Ko ostvari manje od 10 bodova ide kuci, a ko ostvari 10 ili vise ostaje na fizickoj proveri. Na fizickom su bili sklekovi, trbusnjaci, penjanje uz kanap i trcanje 2400m. Na sajtu vojne akademije imas kriterijume...U slucaju da neko ne prodje fizicko i dalje se rangira, ali samo sa bodovima iz matematike. Posle se onda pravi preliminarna rang lista, pa se kandidati pozivaju na lekarski i psiho test (ako te i ovo zanima reci pa cu napisati...). Matematika nije bila toliko teska za onog ko se spremao, ali opet vise od 120 kandidata je otpalo na matematici...Sto se tice broja prijavljenih, ove godine je bilo ukupno 252 kandidata. Razlog je verovatno taj sto nije vise toliko popularna serija, a verovatno i ti ratovi sto se desavaju, odnosi u regionu, male plate itd...

Nije zbog serije, vec ljudi prosto ne zele da studiraju, ili biraju lakse fakultete cisto da bi imali diplomu, a paraleno zavrsavaju vanredno medicinsku skolu i pale u Nemacku, Norvesku. Austriju itd.

Evo, tipican primer je medicina u Nisu (vrv i na ostalim med, fakultetima u Srbiji). 2015. godine prijavljenih u nisu preko 420. 2016. godine je bilo 391, a 2017. 341.
Pored toga, neverovatno da je svaka naredna generacija sve slabija i slabija. Za budzet je trebalo:
2015. oko 77 poena
2016. 73,76
a 2017. 69,78...

E takvo ti je stanje i na VA, a bogme i na drugim "teskim" fakultetima.
 
Pozdrav, ja sam polagao ove godine, pa evo da ti objasnim kako i sta..
Prvo se polaze matematika (dva i po sata se radi, ima 15 zadataka, svaki tacan zadatak donosi 3 boda, a netacan - 0.5. Imas ponudjena resenja a, b, c...tako da negde mozes i lupiti...Njima se predaje samo taj sablon sa zaokruzenim odgovorima, tako da ti postupak i nije toliko bitan...)
Nakon nekog vremena dobijete rezultate iz matematike. Ko ostvari manje od 10 bodova ide kuci, a ko ostvari 10 ili vise ostaje na fizickoj proveri. Na fizickom su bili sklekovi, trbusnjaci, penjanje uz kanap i trcanje 2400m. Na sajtu vojne akademije imas kriterijume...U slucaju da neko ne prodje fizicko i dalje se rangira, ali samo sa bodovima iz matematike. Posle se onda pravi preliminarna rang lista, pa se kandidati pozivaju na lekarski i psiho test (ako te i ovo zanima reci pa cu napisati...). Matematika nije bila toliko teska za onog ko se spremao, ali opet vise od 120 kandidata je otpalo na matematici...Sto se tice broja prijavljenih, ove godine je bilo ukupno 252 kandidata. Razlog je verovatno taj sto nije vise toliko popularna serija, a verovatno i ti ratovi sto se desavaju, odnosi u regionu, male plate itd...

Hvala puno na odgovorima????.. Znači ako sam dobro razumeo, i ako ne prođem fizičko i dalje imam šanse da budem primljen? Zanima me šta je bilo i na lekarskim i na psiho testovima, pogotovo lekarski jer imam krivu kičmu, pa ne znam da li bi mi to pravilo neki problem, pa ako imaš vremena napiši.. Čuo sam za taj broj prijavljenih i stvarno me je iznenadilo jer sam čuo da je prethodnih godina bilo i preko 1000 prijavljenih kandidata.. U svakom slučaju, još jednom, puno ti hvala na svim odgovorima????
P.S. Kako si ti prošao, jesu li te primili?:-)
 
Hvala puno na odgovorima????.. Znači ako sam dobro razumeo, i ako ne prođem fizičko i dalje imam šanse da budem primljen? Zanima me šta je bilo i na lekarskim i na psiho testovima, pogotovo lekarski jer imam krivu kičmu, pa ne znam da li bi mi to pravilo neki problem, pa ako imaš vremena napiši.. Čuo sam za taj broj prijavljenih i stvarno me je iznenadilo jer sam čuo da je prethodnih godina bilo i preko 1000 prijavljenih kandidata.. U svakom slučaju, još jednom, puno ti hvala na svim odgovorima????
P.S. Kako si ti prošao, jesu li te primili?:-)

Evo da ti odgovorim prvo na poslednje pitanje...Prosao sam sve testove, i rekli su mi da je sve ok i da cekam konacnu rang listu... tako da kontam da sam primljen...Dobro si razumeo, cim prodjes matematiku rangiras se, ali naravno da ce ovi koji odrade fizicko imati 10ak bodova vise...Na psiho testu se radila hedonika (test opste kulture, test memorije, IQ test, test paznje itd...) i posle onda sledi razgovor sa psihologom. Na lekarskom je bilo dosta pregleda. Bukvalno su gledali sve (ovde mozes pogledati sta sve tacno pregledaju). Sto se tice krive kicme, stvarno ne znam, nije bilo slucajeva ove godine...
 
Hvala puno na odgovorima????.. Znači ako sam dobro razumeo, i ako ne prođem fizičko i dalje imam šanse da budem primljen? Zanima me šta je bilo i na lekarskim i na psiho testovima, pogotovo lekarski jer imam krivu kičmu, pa ne znam da li bi mi to pravilo neki problem, pa ako imaš vremena napiši.. Čuo sam za taj broj prijavljenih i stvarno me je iznenadilo jer sam čuo da je prethodnih godina bilo i preko 1000 prijavljenih kandidata.. U svakom slučaju, još jednom, puno ti hvala na svim odgovorima????
P.S. Kako si ti prošao, jesu li te primili?:-)

Pozz. Ja sam takodje prosao sve testove, u mojoj grupi je bila jedna devojka sa krivom kicmom prosla je sve lekarske preglede ali je poslata na dodatne lekarske preglede na VMA, ne znam koji je tvoj slucaj ali mislim da je kod nje bila “skolioza”.
 
Poslednja izmena:
Prošle godine zadnji na lestvici je imao 62.17 bodova, a ove godine koliko sam video zadnji ima 41.76 bodova. Ne razumem kako je moguća tako velika razlika u bodovima kad je kriterij bodovanja ostao isti: ukupno 100 bodova (40 s.š.+45 matematika+15 fizička sposobnost)
 
Ljudi, planiram da sledece godine upisem VA, pa me zanima koliko je tezak psiho test? Cuo sam da je ove godine dosta njih palo. Sto se tice matematike sa tim nemam problema vec sam krenuo da spremam onu zbirku, ali me brine ta psiholoska procena, konkretno test opste informisanosti, nikad se nisam susretao sa tim testom pa nzm ni sta se na njemu moze naci. Da li se neko seca pitanja sa tog dela provere? Ukoliko neko zna zamoli bih ga da mi odgovori.
 

Back
Top