Vojna akademija?

Jest da sam ovo vec pitao ali moze li na primer da zavrsim na akademiju i da posle samo idem da polažem ispite na nekom fakultetu jel to moguce

Sto se njih tice upisi ti i pet fakulteta pored akademije, ali ti moras odraditi ono sto ti je zadano. Posle toga radi sto god hoces.
Glupo je sto ti uopste pisem jer teoretske sanse nema za to sto si naumio. Obavezan ces biti da radis u vojsci.
Kako se zoves?
 
Ti druze ne mozes da izdvojis vreme za drugi fakultet pored VA... Teoretske sanse nema jednostavno. Jedino DLS a i to je nemoguce sa obzirom da moras da ispunjavas odredjena pravila na VA. A posle verujem da mozes upisati paralelno sa poslom, koji ti bude dodeljen, jos jedan faks :)...
Mada je sve ovo jedna velika prazna prica realno gledano.. Ali eto :D
 
Iz odseka su javili da treba da se ponese sa sobom potvrda od izabranog lekara da moze da se radi fizička provera. E sad, jel postoji neki obrazac za to ili ti odeš kod izabranog lekara i on ti napiše svojeručno izveštaj?
 
На кога мислиш

- - - - - - - - - -


А можда примају тако мало због увођења редовног војног рока

Da uvođenje vojnog roka ima uticaja na broj kandidata za VA verovatno bi taj broj bio veći a ne manji, jer se povećavaju kapaciteti vojske a samim tim i oficirskog kadra

- - - - - - - - - -

Pišite šta ste uradili na VA, kako ste prošli i vaše utiske, želim vam svu sreću!
 
Da uvođenje vojnog roka ima uticaja na broj kandidata za VA verovatno bi taj broj bio veći a ne manji, jer se povećavaju kapaciteti vojske a samim tim i oficirskog kadra

- - - - - - - - - -

Pišite šta ste uradili na VA, kako ste prošli i vaše utiske, želim vam svu sreću!

Мислио сам ако уведу војни рок да неће имати довољно да финансирају све њих па сам због тога тако написао
 
Da uvođenje vojnog roka ima uticaja na broj kandidata za VA verovatno bi taj broj bio veći a ne manji, jer se povećavaju kapaciteti vojske a samim tim i oficirskog kadra

- - - - - - - - - -

Pišite šta ste uradili na VA, kako ste prošli i vaše utiske, želim vam svu sreću!
Ja sam uspio skupit preko 70 bodova... sad cemo vidjeti kako sam prosao... Nadam se da je to dovoljno mada je konkurencija ove godine dosta jaka!
 
Sad samo jako ja psiho proveri i zdravstvenoj, koliko si izvukao na matematici i fiz. spremnosti, bila li je teška matematiia ove godine?

Pozdrav... na mati sam skupio 27 bodova a na fizickom 10.90. Matematika uopste nije bila teska. Bilo nas je od 485 prijavljenih oko 400 na prijemnom kako kazu. U ovih 485 je uracunata VG (419+66).
Na ovako mali broj prijavljenih konkurencija je stvarno dobra. Na 66. mestu sam sa 70 bodova. Nadam se da cu uspeti da prodjem i ovaj psiho da pa se napijem k'o covek :D hahaha
Ako neko moze da pomogne oko ovih predstojecih testova bilo bi odlicno!
 
Pozdrav... na mati sam skupio 27 bodova a na fizickom 10.90. Matematika uopste nije bila teska. Bilo nas je od 485 prijavljenih oko 400 na prijemnom kako kazu. U ovih 485 je uracunata VG (419+66).
Na ovako mali broj prijavljenih konkurencija je stvarno dobra. Na 66. mestu sam sa 70 bodova. Nadam se da cu uspeti da prodjem i ovaj psiho da pa se napijem k'o covek :D hahaha
Ako neko moze da pomogne oko ovih predstojecih testova bilo bi odlicno!

Svaka čast i za tebe! Veruj mi da će jedno opijanje da bude malo :P, sve čestitke i sad jako na psiho testu!
 
Razmisljam o tome da sledece godine pokusam da upisem smer javne finansije.Da li neko zna nesto malo vise o ovom smeru?

Ove godine ga je bilo samo na samofinansiranju. Imas na sajtu detaljno opisan svaki smer. Ja sam upisao MuO ove godine i znam da dosta kandidata, pogotovo devojaka, zeli taj smer. Niko od nas ne zna da li ce biti otvoren sledece godine :)
 
Pozdrav svima,
Znam da sam dosta cest bio na ovom forumu i zeleo bih sa vama da podelim iskustva koja sam stekao kao kandidat za VA.
Spremanje za Vojnu akademiju mi je trajalo oko svega 6 meseci sa tim da su 3 meseca pred prijemni bili ozbiljni. Kada kazem ozbiljni mislim da je jedina tema u mojoj glavi od kada ustanem pa sve dok ne legnem bila akademija. Matematiku morate vezbati i nasuprot onome sto vam govore mogu vam reci da me je iznenadilo koliko je lagana bila.
Ja licno sam bio veoma skeptican posto nisam imao alternativu kad je u pitanju moje dalje skolovanje. Zacrtao sam sebi VA i za mene nije postojalo nista drugo. Vojna akademija nije toliko teska skola za upisati, a kazu da je ova generacija bila dosta bolja od prethodnih kada su u pitanju testovi i donja granica u bodovima.
Nas je svega bilo manje od 500 kandidata na prijemnom ispitu od cega je 66 njih bilo sa VG. To je dosta manji broj u odnosu na prethodne godine ali je konkurencija bila dosta jaca.
22. aprila je realizovan test iz matematike i provere fizicke sposobnosti. U 8 ujutru sam bio na akademiji kako se secam a test nam je pocekao kad je i bilo zakazano (nmg se setiti stvarno vremena). Test je trajao 150 minuta i verujte da je bilo i vise nego dovoljno vremena za tih 15 zadataka koliko imate. Nakon toga smo svi izasli iz sportske hale gde je prijemni bio odrzan i cekali smo da se izdaju rezultati i ubrzo nakon toga su nas prozivali dalje na 2. deo selekcije (fizicka provera).
Drugi deo selekcije je bio mukotrpan meni i drugima zbog toga sto smo ostali ceo dan tamo. Prva disciplina koja se radi jeste sprint, ostale nisu bile odredjene. Svaka grupa je radila razlicito ne bi li smo zavrsili ranije. Naravno trcanje na 2400m je ostalo zadnje ali zgibovi i skok u dalj nisu imali odredjen redosled.
Na ovaj drugi deo selekcije je proslo nas 200 od 500 i ne verujem da je iko imao problema da ga prodje.
Preliminarna lista je izasla i bio sam rangiran na 66. poziciji i pozvan sam 13. maja na psiho-lekarske preglede. Na akademiji smo ostali 3 dana (2 nocenja).
Prvi dan nismo radili nista, drugi dan su bile psiho provere koje su se relativno brzo zavrsile. Za taj test vas ne moze niko pripremiti. Znam kako to zvuci i ja sam hteo da budem 100% pripremljen ali to je jednostavno nemoguce. Jedina stvar na kojoj mozete da radite jeste test opste informisanosti koji je bitan kao i ostali. Vase je da zadovoljite sve i jedan test kako bi ste prosli dalje. Imate 5 ocena i minimalna koja vam je potrebna jeste 3.
Ne zelim da vam govorim kakva su pitanja bila, jer smatram da je to jedno veoma lepo iskustvo koje svi morate da prodjete sami. Reci cu vam samo da ne verujete u sve sto cujete danas vezano za taj test. I ne, ne morate da zatvarate vrata 2 puta. :)
Treci dan smo odradili preglede na VMC-u i tu stvarno ne mozete da uticete ni na sta.
Na kraju su nas obavestili 9. juna gde sam video da sam primljen na akademiju kao 54. na listi.
Zadnje sto zelim da kazem jeste da nije tesko upisati Vojnu akademiju, ali je tesko proci kroz sve to ciste glave, jer jedino oni koji su motivisani mogu da prodju sve. U mojoj grupi je palo dvoje a razlog je bio taj sto nisu bili 'motivisani'.
Zelim vam svima srecu i naravno da moze 10 puta opsirnije od ovoga. Zbog toga ako neko ima pitanja neka mi ih slobodno postavi, rado cu odgovoriti.
 

Back
Top