Vojna akademija?

Ljudi, planiram da sledece godine upisem VA, pa me zanima koliko je tezak psiho test? Cuo sam da je ove godine dosta njih palo. Sto se tice matematike sa tim nemam problema vec sam krenuo da spremam onu zbirku, ali me brine ta psiholoska procena, konkretno test opste informisanosti, nikad se nisam susretao sa tim testom pa nzm ni sta se na njemu moze naci. Da li se neko seca pitanja sa tog dela provere? Ukoliko neko zna zamoli bih ga da mi odgovori.

Javi se, link mog fb profila imas u nekom od prethodnih komentara.
 
Ljudi,ja treba da upisem akademiju ne sledece,nego one tamo godine (u septembru krecem u 3. srednje) pa imam par pitanja :)
Koliko ste se fizicki pripremali?Ja sam pre jedno 3 meseca pa cu konstantno do prijemnog,jedino sto mi je problem su sklekovi(broj ponavljanja) i to sto jos nisam probala da se penjem na konopac,mada mozda i promene to do mog prijemnog.
I vaznije,koliko ste spremali matematiku i jel dosta samo zbirka sa sajta? To sam odstampala i krenula na privatne,pa ce valjda biti dobro do prijemnog.
Jako sam skepticna pa se nerviram unapred,bojim se toga da ne uspem (rezerva mi je kriminalistika na KPA).
I uopste,kakva su iskustva na akademiji?
Ja bih bila presrecna da upadnem uopste,ali pitacu svejedno.
Bila bih zahvalna na odgovorima,pozdrav :)
 
Ljudi,ja treba da upisem akademiju ne sledece,nego one tamo godine (u septembru krecem u 3. srednje) pa imam par pitanja :)
Koliko ste se fizicki pripremali?Ja sam pre jedno 3 meseca pa cu konstantno do prijemnog,jedino sto mi je problem su sklekovi(broj ponavljanja) i to sto jos nisam probala da se penjem na konopac,mada mozda i promene to do mog prijemnog.
I vaznije,koliko ste spremali matematiku i jel dosta samo zbirka sa sajta? To sam odstampala i krenula na privatne,pa ce valjda biti dobro do prijemnog.
Jako sam skepticna pa se nerviram unapred,bojim se toga da ne uspem (rezerva mi je kriminalistika na KPA).
I uopste,kakva su iskustva na akademiji?
Ja bih bila presrecna da upadnem uopste,ali pitacu svejedno.
Bila bih zahvalna na odgovorima,pozdrav :)

Sto se mene tice, ja se nisam nesto preterano fizicki spremao, posto sam oduvek bio "fizicki spreman" da tako kazemo...dovoljno ti je da par puta nedeljno istrcis nekoliko krugova i odradis malo sklekova, trbusnjaka i nece biti problema...kanap je bio najveci problem svima, to vidi ako imas u nekoj teretani ili negde, moze veoma brzo da se navezba. Matematiku sam spremao samo iz zbirke sa sajta, i spremao sam se nekih 2 meseca, takodje sam isao na privatne casove...Posebno obrati paznju na testove od proslih godina, jer zadaci budu na isti fazon...
 
Pozdrav..e ovako zelim da upisem VA ne sedece nego one tamo godine,pa imam par pitanja:
1.Da li prave probleme ako je neko od blizeg srodtsva bio na odsluzenju zatvorske kazne?
2.Posto sam gledao konkurs i nije pisalo da moras da imas minimum 4 iz matematike itd za uspeh da li su pravili probleme pri upisu?
3.I jel su nekom pravili problem sto je imao tetovazu ili slicno?posto planiram da se tetoviram uskoro..
I jos da li bi neko mogao da mi napsie sta je najvaznije kod upisa,mislim raspitivo sam se dosta ali mozda mi je nesto promaklo..neko ko je sad mozda upisao ili prosle godine.
:)
 
Ljudi,ja treba da upisem akademiju ne sledece,nego one tamo godine (u septembru krecem u 3. srednje) pa imam par pitanja :)
Koliko ste se fizicki pripremali?Ja sam pre jedno 3 meseca pa cu konstantno do prijemnog,jedino sto mi je problem su sklekovi(broj ponavljanja) i to sto jos nisam probala da se penjem na konopac,mada mozda i promene to do mog prijemnog.
I vaznije,koliko ste spremali matematiku i jel dosta samo zbirka sa sajta? To sam odstampala i krenula na privatne,pa ce valjda biti dobro do prijemnog.
Jako sam skepticna pa se nerviram unapred,bojim se toga da ne uspem (rezerva mi je kriminalistika na KPA).
I uopste,kakva su iskustva na akademiji?
Ja bih bila presrecna da upadnem uopste,ali pitacu svejedno.
Bila bih zahvalna na odgovorima,pozdrav :)

Ti si ocigledno slična kao i ja. Planiram i ja takodje vojnu akademiju, al meni ide loše matematika.Imam dosta rupa iz osnovne pa planiram polako da se spremam iz zbirke sa sajta. A prva zelja ako ovo ne uspem bice mi kpa kriminalistika i jos sam i treca godina sada hahahha. Mozda se i sretnemo na nekom faksu ????

Sto se mene tice, ja se nisam nesto preterano fizicki spremao, posto sam oduvek bio "fizicki spreman" da tako kazemo...dovoljno ti je da par puta nedeljno istrcis nekoliko krugova i odradis malo sklekova, trbusnjaka i nece biti problema...kanap je bio najveci problem svima, to vidi ako imas u nekoj teretani ili negde, moze veoma brzo da se navezba. Matematiku sam spremao samo iz zbirke sa sajta, i spremao sam se nekih 2 meseca, takodje sam isao na privatne casove...Posebno obrati paznju na testove od proslih godina, jer zadaci budu na isti fazon...[/QUOTE
 
Ti si slična kao i ja hahahaha. Isto smo godište a i kpa kriminalistika je moja zelja. Loše mi ide matematika pa ne znam da li imam vremena da se spremam iz zbirke i da probam pa kako bude. Fizicko mi nije problem samo matiš za sada pa eto ne znam ni sam sta da radim ????
 
Pozdrav, trenutno sam cetvrti razred srednje skole ( Gimnazija), i razmisljam da upisem VA sljedece godine (2019\20), razmisljam o vojnomasinskom inzenjerstvu, ima li iko da isto tako planira? I ako je neko upisao taj smjer ako bi mogao reci nesto njemu ( i o akademiji uopste), hvala unaprijed :D
 
Ćao ljudi, ja sada završavam 4. Godinu srednje i planiram da upišem Vojnu Akademiju, hajde da oživimo ovaj forum ili napravimo neku grupu na instagramu ili fb-u? Svi vi koji planirate da upisujete VA dodajte me cika.mare na instagramu da makar nekoga znam ko ide tamo
 

Back
Top