Vojna akademija?

@blockhead: Ono sam rekao u globalu, a tebi hvala na odgovorima koji mnogo pomazu ne zato sto su iz iskustva nego zato sto je to realno..
ako si se uvredio za ono gore izvini, to je ipak moje celokupno misljenje bilo, a tebi svaka cast za odgovore i hvala puno, jer ovde jos 100 stranica da su napisali ne bi ih spakovali tako prosto i jasno kao ti sad sto si..
Ja sad zavrsavam eltehn. skolu u kraljevu i planirao sam tu VA ali imam problem taj sto treba uskoro da stavim fiksnu,
...i slazem se s tobom da je to jedna velika promena, 4god + 8god nije mala stvar, + treba istrajati na faxu!
Veliki pozdrav za tebe
 
@blockhead: Ono sam rekao u globalu, a tebi hvala na odgovorima koji mnogo pomazu ne zato sto su iz iskustva nego zato sto je to realno..
ako si se uvredio za ono gore izvini, to je ipak moje celokupno misljenje bilo, a tebi svaka cast za odgovore i hvala puno, jer ovde jos 100 stranica da su napisali ne bi ih spakovali tako prosto i jasno kao ti sad sto si..
Ja sad zavrsavam eltehn. skolu u kraljevu i planirao sam tu VA ali imam problem taj sto treba uskoro da stavim fiksnu,
...i slazem se s tobom da je to jedna velika promena, 4god + 8god nije mala stvar, + treba istrajati na faxu!
Veliki pozdrav za tebe

Nema problema.;)
Ako zavrsavas elektrotehnicku,onda bih ti preporucio da upise VTA (vojno-tehnicka akademija)i neki smer vezan za tu oblast.Recimo EIPED(elektronsko izvidjanje i protiv-elektronska dejstva).Kada zavrsis VTA imas zvanje inzinjera za tu oblast(u ovom slucaju inzenjer elektrotehnike),znaci kao da si zavrsio ETF.Ako ti nekada dosadi rad u vojsci uvek mozes da radis negde kao inzenjer.VTA traje 5 godina.
 
Sada mozes da vozis airbus A380,u stvarnom zivotu ! ! LOL

Da bi upisao za pilota,moras da ides u vojnu gimnaziju.
Sa 29 ne mozes da upises VA.Tako gledano ti si sa 34 potporucnik,a to bi trebalo da budes pre deset godina.
A sto se tice molbe,ne znam.
Probaj..:D
(srecno!) :D

Ma nemam 29 nego 16 godina.:???:
Odkud to da moras da ides u vojnu gimnaziju da bi bio pilot?
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da si ti nesto pogresio... evo ti konkurs za prijem kandidata iz gradjanstva, tj. iz civila kolko ja razumem, jel da?

МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

расписује
КОНКУРС

за пријем кандидата из грађанства за студенте Војне академије



Конкурс је отворен од 25. фебруара до 31. марта 2008. године.

У школској 2008/2009. години примаће се кандидати из грађанства за студенте Војне академије на смерове:


ЗА КАНДИДАТЕ МУШКОГ ПОЛА:
пешадија;
артиљеријско-ракетне јединице противваздухопловне одбране;
ваздушно осматрање и јављање;
оклопно-механизоване јединице;
авијација;
инжињерија;
веза;
поморство и
техничка служба Копнене војске.
 
Ja mislim da si ti nesto pogresio... evo ti konkurs za prijem kandidata iz gradjanstva, tj. iz civila kolko ja razumem, jel da?

МИНИСТАРСТВО ОДБРАНЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

расписује
КОНКУРС

за пријем кандидата из грађанства за студенте Војне академије



Конкурс је отворен од 25. фебруара до 31. марта 2008. године.

У школској 2008/2009. години примаће се кандидати из грађанства за студенте Војне академије на смерове:


ЗА КАНДИДАТЕ МУШКОГ ПОЛА:
пешадија;
артиљеријско-ракетне јединице противваздухопловне одбране;
ваздушно осматрање и јављање;
оклопно-механизоване јединице;
авијација;
инжињерија;
веза;
поморство и
техничка служба Копнене војске.

Pa avijaciju su stavili jer moraju svi smerovi biti navedeni u konkursu.Inace,ucenici cetvrte godine gimnazije vec lete na onim malim avionima i imaju neko predznanje kada dodju na VA.Nisu ludi oni na VA da se bakcu sa nekim pocetnicima iz gradjanstva koji su videli avion samo na slici.
I ja bi' hteo da budem kapetan na belu ladju, ali ladja otplovila.:rotf:
 
To zavisi od broja prijavljenih za VA.U mojoj klasi je bilo dosta onih koji su imali u srednjoj skoli uspeh dobar pa su ipak uspeli da upisu VA.

Blockhead mislim da nisi u pravu. Pise lepo u konkursu da moras sve cetiri godine da imas vrlo dobar uspeh. Najgore od svega je sto neki od njih ni ne vole vojsku pa opet upisuju VA zato sto im je tata vojno lice ili zbog tradicije u porodici. Valjda trebas da volis VA. Zivojin Misic je pet godina bio u gimnaziji los ucenik pa je u sestoj se popravio i upisao VA i bio najbolji srpski vojskovodja.
 
Ne moze sa fiksnom vec samo sa mobilnom protezom.;)


Nije mi jasno zasto se danas mladi ljudi odlucuju da upisu VA. Tu prvenstveno mislim na one koji bi samo da probaju,avanturiste i sl.Iz godine u godinu se sve manje ljudi prijavljuje pa je na kraju vojska primorana da primi u svoje redove svakakve mentole,jer im je vazno samo da su zdravi a sto nemaju nista u glavi, nema veze.:thumbdown:Dobro je sto je zapoceta reorganizacija vojske pa ne primaju vise toliki broj studenata kao ranijih godina,jer i onako ima visak oficira i podoficira.Od prosle godine su poceli cak i zene da primaju sto je po meni pogresno al' ajde,nema veze,vazna je polna jednakost.:confused:

Sto se tice samog skolovanja prve dve godine su najteze i u prvoj godini otpadne 30% ljudi,neki zbog loseg uspeha(ako tri puta padnes jedan predmet letis napolje) a neki zbog toga sto se nisu prilagodili na zivot u vojsci.Skolovanje zavrsi nekih pola od upisanog broja studenata.Ne znam kakva je sada situacija sa predmetima ali je ranije bilo smesnih predmeta poput filozofije i politicke ekonomije.Da se razumemo,meni licno se filozofija svidja ali bio sam svedok da su mnogi talentovani studenti morali da napuste akademiju zbog tih smesnih predmeta jer su pali tri puta(uglavnom zbog nenormalnih profesora,koji su utripovali da predaju najvaznije predmete na akademiji :dash:)Glavni problem je to sto kada izletis sa VA moras da platis sve troskove skolovanja,pa je zato mnogo bolje ako te sutnu u prvih par meseci nego recimo u cetvrtoj godini:mrgreen:,a vidjao sam i takve slucajeve, posebno na smeru avijacija i mornarica jer tamo traze vise, sto se ucenja tice, dok je disciplina malo slabija nego na smeru KOV.
Sve u svemu,VA treba da upisu samo oni koji su bas zagrizeni za vojsku i mogu da odgovore svim izazovima i naporima koji ih cekaju u te cetri godine.Jos nesto,kada zavrsite VA duzni ste da radite u vojsci minimum osam godina.Ako napustite vojsku pre nego sto istekne tih osam godina duzni ste da platite troskove skolovanja.Zayebana ta vojska.:mrgreen:

Prvo : ima manjka oficira nizih cinova i podoficira.
Drugo : dobro je shto su primili zene u VS (u smislu moderznacije)
Trece : Nije tacno da VA prima svakoga ko se prijavi. Testovi u zadnje dve godine su drugaciji i kriterijumi vishi. Psiho testiranje je detaljnije.
Cetvrto : s obzirom da je u pitanju Akademija, ovde se ne stice samo znanje vec i vestine. Onaj ko ne moze da uspe , naravno da ce da otpadne u prvih god dana. Mozda su ti neki predmeti gloopi ali to je tvoje subjektivno misljenje, mozda nekom odgovaraju bash ti predmeti. I nema vishe filozofije. Ko padne tri puta, cao zdravo, nema vishe... tako je svima... zamisli samo da svi koji upisu i zavrshe.... ovako cesh da dobijesh probrane ljude....

I pitanje za tebe, da li si ti na VA pa zansh ovo ili samo nagadjash?




I da, nema vishe VTA (bila na Zarkovu) sada je sve na Banjici VA
 
Poslednja izmena:
Prvo : ima manjka oficira nizih cinova i podoficira.
Drugo : dobro je shto su primili zene u VS (u smislu moderznacije)
Trece : Nije tacno da VA prima svakoga ko se prijavi. Testovi u zadnje dve godine su drugaciji i kriterijumi vishi. Psiho testiranje je detaljnije.
Cetvrto : s obzirom da je u pitanju Akademija, ovde se ne stice samo znanje vec i vestine. Onaj ko ne moze da uspe , naravno da ce da otpadne u prvih god dana. Mozda su ti neki predmeti gloopi ali to je tvoje subjektivno misljenje, mozda nekom odgovaraju bash ti predmeti. I nema vishe filozofije. Ko padne tri puta, cao zdravo, nema vishe... tako je svima... zamisli samo da svi koji upisu i zavrshe.... ovako cesh da dobijesh probrane ljude....

I pitanje za tebe, da li si ti na VA pa zansh ovo ili samo nagadjash?




I da, nema vishe VTA (bila na Zarkovu) sada je sve na Banjici VA



Da si pazljivije procitao moj post video bi da se odnosi na period od pre deset godina.Nemam pojma kakva je situacija danas.Sto se tice zena na VA i predmeta koje sam naveo, i dalje imam isto misljenje.
 
Ma svi mi vi glumite neke oficire,ali da u ratu ne ginete sa vojnicima,vec da komandujete iz Beograda. Jaka mi ta vojska Srbije i njena modernizacija. Dokle god se ne vrati cast vojske iz prvog svetskog rata nema nista od ugleda srpske vojske.
 
a ko si pa ti da znash... osecam da kada je "grmelo" po nebu da si se krio po misijim rupama. A oficiri JESU ginuli neupuceni covece.... Trebalo bi da se stidish svog neznanja i sposobnosti da lupash gluposti... idi pljuj po necemu drugom a ne po entitetu koji brani tvoje dupe....
Strashno kakvih ljudi ima... idi i preprodaj gorivo negde... kapiram da nisi ni vojsku sluzio... da si oruzije video samo na filmu.... i to ti daje za pravo da pljujesh po VS....
 

Back
Top