Vojna akademija?

Специфичност посла се огледа пре свега у томе, што да би га квалитетно радио мораш да знаш о чему се ради.проблем је што је студенту екстра прве 3 године,зезање и остало а онда када оде на прво стажирање и схвати чиме ће се бавити онда после тога одлучи да промени професију и напусти академију,ако себе не види у томе, а дешавало се проверено.Посао је одличан,али проблем је што бруцош нема правилну преставу о овој професији на почетку школовања.Углавном расуђује поучен Рамбо,Повратак отписаних и сл. филмовима.
 
Hmmm .... to si u pravu... kod nas na logistici je slicno... shtrebash 3 godine i dodjesh do 4. i onda tek pocinju manje vishe strucni predmeti. I kada skapirash da nasa vojska recimo nije spremna na primenu gomile tih stvari koje ucish zapitash se cemu sve to. Pokupish sve znanje shto si stekao i zapalish u privatni sektor. ***... to je cesto.... Ima i nas patriota pa smo u celoj toj prici iz drugih razloga... svako ima svoju pricu...
 
Значи људи, дођите пробајте, ионако на академији по доласку у прву годину постоји пробни период од 2 недеље, па то је и каква таква прилика да се упознате са самом институцијом,нађете старије колеге,распитате се.По мени посао је исувише озбиљан да би се овде нашли само због униформе и параде.Што би колега nephilim рекао и ми патриоте муку мучимо са појединим стварима,али најискреније да опет уписујем дефинитивно бих исто урадио, а и неке ствари су почеле на срећу да се котрљају у добром смеру.
 
Колики је минимум бодова на пријемном на ВА имао последњи на листи?
И када се прођу физички прегледи,колико је тешко уписати ВА,а посебно смер АРЈ?
 
Posto vidim da ima pojedinaca koji su dosta dobro obavesteni o upisu nadam se da ce neko moci da mi odgovori... Da li je moguce pokusati da upisete VA ukoliko ste prosle godine odbijeni? Gde i kad izlaze zvanicni rezultati prijemnog? I da li je moguce nekom molbom ili slicnom stvari ukoliko ste malo ispod crte upisati Vojnu Akademiju?
 
Ja mislim da , bar je tako bilo, mozesh tri godine za redom da konkurishesh za Vojnu Akademiju.
Zvanicni rezultati stizu u tvoj vojni odsek i oni ti jave telefonom. Nije moguce sa molbom da uticesh ni na sta.
Cenim da ako si jednom odbijen zbog loshih rezultata na psiho testu, ne mozesh vishe da konkurises... mozda.... nisam siguran
 
Ima li iko ovdje ko je zavrsio za pilota?I da mi isprica svoje iskustvo koje je vjerovatno odlicno.Rado bih to upisao ali mi malo daleko posto sam iz Republike Srpske pa cu da malo razmislim
 
Сигуран сам, да онај који ко падне на психо тестовима неће моћи више да приступи полагању.Што се уписа тиче,колико ја знам условима конкурса се прецизирају и максимална годишта кандидата, па се у складу са тим треба уклопити,без обзира што сте хипотетички пали рецимо задња 2 пута.Изгледа да је ове године жешћа фрка око уписа,пријавило се брука кандидата.
 
Moze li mi neko reci od studenata koji su sad na VA ili koji su bili na njoj, koji se deo polaze u periodu Februar/Mart a koji na kraju srednje skole? (fizicki testovi, matish, psiho i lekarski pregledi)

Hvala unapred i pozdrav
 
Matematika,fizicki testovi i lekarski se polazu u tom roku(feb/mart) a padobranska obuka,prezivljavanje u prirodi i selektivno letenje u julu i avgustu.Naravno ovo vazi samo za smer avijacija,za ostale smerove se sve zavrsava u feb/martu....
 
nemoguce bre da se i matish polaze u tom roku a ne na kraju regularne skolske godine.. pa valjda imam obaveze i prema sadasnjoj srednjoj skoli u vezi sa tim predmetima..
inace nije smer avijacija,
fizicki test i lekarski u periodu feb/mart to je ok, al zar se matis ne sprema kao i na drugim fax-ovima po zavrsetku skolske ?! :(

daj bacite jos koji odgovor ako znate..
@borax hvala za info
 
Pozdrav svima. Zeleo bih da upisem pilotsku akademiju, avijaciju kako se vec zvalo. Posto sam procitao prethodne 4 strane pisanija :) vidim da su neki od vas zavrsili pilotsku akademiju. Bilo bi mi od koristi ako neko zna da mi kaze koliko, od kada se leti, da li se uopste leti. Ispascu budala, nisam upucen...:mrgreen: Znaci na kojim avionima se leti i sl. Sad cu (jos 10 dana raspusta:dash:) u drugi razred Gimnazije (civilne).
I kada zavrsis i postanes pilot, koliko se leti i kakvi su izgledi za buducnost?
 
Da dodam, ako nesto znaci, zavrsio sam Lock On: Modern Air Combat, i probao sam IL-2 Sturmovik...:D

Sada mozes da vozis airbus A380,u stvarnom zivotu ! ! LOL

Da bi upisao za pilota,moras da ides u vojnu gimnaziju.
Sa 29 ne mozes da upises VA.Tako gledano ti si sa 34 potporucnik,a to bi trebalo da budes pre deset godina.
A sto se tice molbe,ne znam.
Probaj..:D
(srecno!) :D
 
moze li se na VA sa fiksnom protezom? :(

Ne moze sa fiksnom vec samo sa mobilnom protezom.;)


Nije mi jasno zasto se danas mladi ljudi odlucuju da upisu VA. Tu prvenstveno mislim na one koji bi samo da probaju,avanturiste i sl.Iz godine u godinu se sve manje ljudi prijavljuje pa je na kraju vojska primorana da primi u svoje redove svakakve mentole,jer im je vazno samo da su zdravi a sto nemaju nista u glavi, nema veze.:thumbdown:Dobro je sto je zapoceta reorganizacija vojske pa ne primaju vise toliki broj studenata kao ranijih godina,jer i onako ima visak oficira i podoficira.Od prosle godine su poceli cak i zene da primaju sto je po meni pogresno al' ajde,nema veze,vazna je polna jednakost.:confused:

Sto se tice samog skolovanja prve dve godine su najteze i u prvoj godini otpadne 30% ljudi,neki zbog loseg uspeha(ako tri puta padnes jedan predmet letis napolje) a neki zbog toga sto se nisu prilagodili na zivot u vojsci.Skolovanje zavrsi nekih pola od upisanog broja studenata.Ne znam kakva je sada situacija sa predmetima ali je ranije bilo smesnih predmeta poput filozofije i politicke ekonomije.Da se razumemo,meni licno se filozofija svidja ali bio sam svedok da su mnogi talentovani studenti morali da napuste akademiju zbog tih smesnih predmeta jer su pali tri puta(uglavnom zbog nenormalnih profesora,koji su utripovali da predaju najvaznije predmete na akademiji :dash:)Glavni problem je to sto kada izletis sa VA moras da platis sve troskove skolovanja,pa je zato mnogo bolje ako te sutnu u prvih par meseci nego recimo u cetvrtoj godini:mrgreen:,a vidjao sam i takve slucajeve, posebno na smeru avijacija i mornarica jer tamo traze vise, sto se ucenja tice, dok je disciplina malo slabija nego na smeru KOV.
Sve u svemu,VA treba da upisu samo oni koji su bas zagrizeni za vojsku i mogu da odgovore svim izazovima i naporima koji ih cekaju u te cetri godine.Jos nesto,kada zavrsite VA duzni ste da radite u vojsci minimum osam godina.Ako napustite vojsku pre nego sto istekne tih osam godina duzni ste da platite troskove skolovanja.Zayebana ta vojska.:mrgreen:
 
Ne moze sa fiksnom vec samo sa mobilnom protezom.;)


Nije mi jasno zasto se danas mladi ljudi odlucuju da upisu VA. Tu prvenstveno mislim na one koji bi samo da probaju,avanturiste i sl.Iz godine u godinu se sve manje ljudi prijavljuje pa je na kraju vojska primorana da primi u svoje redove svakakve mentole,jer im je vazno samo da su zdravi a sto nemaju nista u glavi, nema veze.:thumbdown:Dobro je sto je zapoceta reorganizacija vojske pa ne primaju vise toliki broj studenata kao ranijih godina,jer i onako ima visak oficira i podoficira.Od prosle godine su poceli cak i zene da primaju sto je po meni pogresno al' ajde,nema veze,vazna je polna jednakost.:confused:

Sto se tice samog skolovanja prve dve godine su najteze i u prvoj godini otpadne 30% ljudi,neki zbog loseg uspeha(ako tri puta padnes jedan predmet letis napolje) a neki zbog toga sto se nisu prilagodili na zivot u vojsci.Skolovanje zavrsi nekih pola od upisanog broja studenata.Ne znam kakva je sada situacija sa predmetima ali je ranije bilo smesnih predmeta poput filozofije i politicke ekonomije.Da se razumemo,meni licno se filozofija svidja ali bio sam svedok da su mnogi talentovani studenti morali da napuste akademiju zbog tih smesnih predmeta jer su pali tri puta(uglavnom zbog nenormalnih profesora,koji su utripovali da predaju najvaznije predmete na akademiji :dash:)Glavni problem je to sto kada izletis sa VA moras da platis sve troskove skolovanja,pa je zato mnogo bolje ako te sutnu u prvih par meseci nego recimo u cetvrtoj godini:mrgreen:,a vidjao sam i takve slucajeve, posebno na smeru avijacija i mornarica jer tamo traze vise, sto se ucenja tice, dok je disciplina malo slabija nego na smeru KOV.
Sve u svemu,VA treba da upisu samo oni koji su bas zagrizeni za vojsku i mogu da odgovore svim izazovima i naporima koji ih cekaju u te cetri godine.Jos nesto,kada zavrsite VA duzni ste da radite u vojsci minimum osam godina.Ako napustite vojsku pre nego sto istekne tih osam godina duzni ste da platite troskove skolovanja.Zayebana ta vojska.:mrgreen:

istina je sve to i sve to pise na sajtu VA i sve je to realno, ali nikako ne razumem zasto studenti ili bivsi studenti sabotiraju sve koji pokusavaju da upisu to.. kao da hoce nesto samo za sebe kao ja sam 2.,3. god i ja sam lud ovde je tesko i to..
pa upoznat sam sa tim da je tesko i normalno da je tesko kad je VOJSKA a ne neki klasican fax
mislim, kao da cete dobiti nesto time sto plasite ljude iliti ne znam ja sta

sto se ne zajebete nekad pa napisete kako je sve obezbedjeno kako se ide na skijanje u drugoj god kako nije sve crno a ne tu da...... nevazno
 
Da li VA moze da upise neko ko ima manje od cetvorke iz srpskog i matisa?

Moze.


istina je sve to i sve to pise na sajtu VA i sve je to realno, ali nikako ne razumem zasto studenti ili bivsi studenti sabotiraju sve koji pokusavaju da upisu to.. kao da hoce nesto samo za sebe kao ja sam 2.,3. god i ja sam lud ovde je tesko i to..
pa upoznat sam sa tim da je tesko i normalno da je tesko kad je VOJSKA a ne neki klasican fax
mislim, kao da cete dobiti nesto time sto plasite ljude iliti ne znam ja sta

sto se ne zajebete nekad pa napisete kako je sve obezbedjeno kako se ide na skijanje u drugoj god kako nije sve crno a ne tu da...... nevazno


Nisam citao sve postove na ovoj temi tako da je moguce da ima onih koji vole da plase ljude svojim pricam i sl. ali ti si ocigledno mene pogresno shvatio.Ja nikoga ne plasim, i ne sabotiram ,vec samo kazem sta ih ceka.I ja bih voleo da je mene neko obavestio pre nego sto sam krenuo.Covek se moze lako razocarati,posebno nakon zakletve.Ovo kazem zbog toga sto sudent dok ne polozi zakletvu ne podleze vojnim zakonima i moze da napusti akademiju kada mu se prohte bez posledica.Da se student ne bi predomislio VA organizuje odlaske na razne sportske dogadjaje,u pozorista,bioskope itd..Ali zato nakon polozene zakleve sledi strozija strojeva obuka,ako ti kojim slucajem zapadne nezgodan komandir sledi drilovanje na obuci itd..
Naravno,ima tu i lepih momenata,druzenja,organizovanje koncerata i drugih manifestacija na akademiji,zatim razne obuke u skijanju,gadjanju itd...
Zbog svega toga,ja sam rekao da VA treba da upisu samo oni koji vole taj posao tj napaljeni su na vojsku.Oni koji razmisljaju na nacin tipa"pa da probam da vidim kako je to biti oficir" ili neki avanturistickog duha koji se pale na Ramba pa zamisljaju da ce VA od njih napraviti nepobedive specijalce,nemaju sta da traze na akademiji jer ce se brzo razocarati i napustiti.Ja sam u prvoj godini vise drzao metlu u ruci nego pusku,i vise ucio filozofiju nego taktiku,valjda je sada stanje malo bolje sto se toga tice.Na kraju krajeva, niko nema para za bacanje da bi placao vojci odstetu jer je morao da napusti akademiju pre roka.
Dakle, sve ovo pisem,ne da bih nekoga plasio vec da bih pomogao posto vidim da ima prilican broj onih koji bi da idu na VA.To su sve same cinjenice,mada se odnose na period od pre desetak godina,ali znajuci stanje u nasoj vojsci ne verujem da je sada mnogo bolje.Znaci,moja je preporuka svima koji vole taj posao da upisu VA.
 

Back
Top