Vojna akademija?

Ovoliku gomilu nebuloza (cast izuzecima) nisam skoro procitao... Sve neki nemocni, jadni, bez veze, i pre svega, bivsi studenti Vojne akademije... Kiselo je grozdje... ali samo ono koje se ne moze dohvatiti... Mnogo stvari je tacno... tesko je, treba dosta znanja, jos vise jeke volje i nerava... Ima dosta drila i izivljavanja.... ali zamisli... dril u vojsci... nemoguce... Jos vas tamo teraju da pucate i radite jos neke militantne stvari... Necuveno:)

Vojnu akademiju treba da upise samo onaj ko stvarno voli oficirski poziv... uopsteno... i ko stavrno voli poziv odredjenog roda ili sluzbe koji zeli da zavrsi... A zavoleti moze samo ako se dobro upozna sa onim sta ga (je) ceka tamo... Niposto na osnovu praznih prica neshavcenih i napacenih BIVSIH studenata VA... koji su, verovali ili ne, pet puta polozili matematiku za redom, ali ih je neko opet i opet pozivao na polaganje... Sve nam to rade Amerikanci... 100 posto... Nemam drugo objasnjenje...

Elem... ne treba trositi reci na bivse i propale, vec na buduce, voljne, sposobne i vredne...

Za ovu godinu konkurs je gotov... VA je krenula sasvim drugim putem... putem kvaliteta i znanja... Oficiri ce opet biti elita kao sto su bili u slavnim vremenima srpske povesti... a izdvajace se prvenstveno svojim znanjem i razmisljanjem...

Pozdrav svima... i dobrodosli:)
 
Koliko sam cuo, konkurs za upis u VA pocinje u martu, a prijemni ispit je valjda polovinom godine, jun, jul, nisam siguran.

Cuo sam da spremaju sajt VA koji ce izaci pre konkursa pa ces valjda tamo naci sve sto trazis.
 
Jaoooo, zamislite zavrsite sutra Vojnu akademiju,
bacate sapke ispred Skupstine... medijska paznja,
pripreme, nervoza, ostvarenje cilja! Savrseno!!! :D

I onda... mozda vec odmah sledeceg dana - pocinjes da
radis. Ponovo najmladji. Posle 5 godina skolovanja - ponovo
na dnu hijerarhijske lestvice - dezuras za Novu godinu, dezuras
za Bozic, dezuras svaki drugi vikend.. :?

Ali da, naravno - vi bivate odabrani! ;)
 
Svakom momku koji je pametan, fizički i mentalno jak i voli vosku najtoplije preporučujem da zaobidje Vojnu akademiju i Vojsku Srbije ako svoju ljubav prema vojsci želi da sačuva. ( Preporuka visokog oficira i svih u tom trenutku u njegovoj kancelariji prisutnih)
 
Zbog ovakvih ambicioznih visokih oficira i jesmo doterali tu gde smo, najtoplije vam gospodine .......... preporucujem penziju, prizmu ili nesto treće, pa malo privatnog biznisa i svi srećni (preporuka pitomca 5. godine i svih ovde prisutnih u učionici)
 
može li mi neko reći nešto više o uslovima za devojke na VA jer moja devojka hoce da je upiše ali da bude kao neki pravnik, ne znam ni ja. Ide u pravnu školu, a čula je da je dobra škola. Zamolila me da joj proverim šta će sve biti na prijemnom pa, ono, ako bi neko mogao to da mi proveri i pošalje na PP ili eMail

Unapred hvala!!!!!
 
Zdravo,
bila bih vam zahvalna ukoliko bi neko mogao da mi pomogne i da mi kazete sta je potrebno za devojke za upis. Sta od fizicke spremnosti, testa znanja i ostalo. i odakle bi mogli da se spremamo za to??

Hvala unapred
 
vojna akademija nije losa ko voli terene i uniformu.ja dok sam bio u vojsci kao izvidjac cesto sam bio po terenu bas sa studentima prve godine i nisu bili nista bolji od nas.jer znate ovo:prosle godine nijedan student koji je prijavljen nije bio iz Beograda,nijedan,sve dolaze iz unutrasnjosti gde nemaju posla,provereno.i sada nije tesko upisati jer malo je zainteresovanih od prosle godine.mene najvise privlaci da budem pilot,ali svaki smer je lep,ali da moze da se ide kuci svaki dan kao na fakultetu ali u ovim godinama da spavam na akademiji svaki dan 5 godina nema sanse.
 
trenutno zavrshavam treci razred civilne gimnazije u Zajecharu! Voleo bih da upishem Vojnu akademiju, iz mnogo razloga! Međutim, u prve dve godine sam iz matematike imao dvojke, a iz vladanja trojke (samo zbog neopravdanih)! Krajnji uspeh mi je uvek bio oko 3.70!
Da li je moguce upisati akdemiju sa ovim ocenama???
 
Imam jedno pitanje za one koji su na Vojnoj Akademiji i to smer avijacije.Mi svi gledamo filmove o pilotima, ne znam ti kakvim bajnim...Tom Cruz u Top Gun-u sigurno najpoznatiji.I meni se to svidja. Vrhunski ugled, (posto ti je teretana, borilacke vestine, plivane, streljastvo dostupno besplatno)imas i dobar izgled, imas posao, platu, znas da se bakces oruzjem i novo iskustvo.To su neke moje prednosti, a mane su : zivot u opasnosti, meni bas fizika, matis, elektrotehinka ne idu bas (iako imam sve petice), izivljavanje drugih nad tobom i (posto drzava nema para za bolje avione)budite sigurni da cete voziti neki krs od aviona,nema provoda, drzava nam je u losem i pred ratnom stanju, a i posle toga moras 8 god u sluzbi vojske srbije da radis.Zato zelim da pitam one koje su na Akademiji, da li da upisujem to, jer meni je ok, ali ne znam sta da radim..Druga opcija su mi politicke nauke.Pomozite..Molim vas..Hitno je.Konkurs je od 25.02. do 31.03.
 
tesko pitanje ali i mene zanima ali tesko je proci sve te testove i provere a i mozda treba jaka veza.Lepo je biti u vazduhu ali kako cujem plate su smesne sada.Da li neko zna koliko se sada dobija mesecna plata dok si akademiji?
 
Stefane1211 ako si stvarno zainteresovan za letenje nece ti biti nikakav problem da preguras ostale stvari{ucenje na akademiji,izivljavanje koga nema vise kao sto ga je nekada bilo i ostalo}...Avioni nisu toliki krs{jos uvek nisu ni priblizno tom stanju} i drzava je dala kintu da se vazduhoplovstvo opremi "novim" avionima,pored remontovanih mig-29,mi-24 i an-26 do 2010. u upotrebu ulazi i skolski avion lasta-95... Sto se tice provoda,ima ga i vise nego sto treba,kako u letenju tako i "u gradu"... Da skratim pricu,kada bih opet upisivao fax,sigurno bi ponovo isto!!!!
 
Prvo i osnovno: Upisujes akademiju, fakultet, kurs, sto god, ako te interesuje to sto tamo mozes da saznas, naucis, vidis, upoznas itd., a naravno da od toga za platu jednog dana zivis i funkcionises, sam ili sa svojom porodicom. To je tvoj izbor.
Drugo: Zivot nije film.
Trece: Lepo si naveo prednosti i nedostatke.
Cetvrto: Zivis, ako zivis, u ovoj drzavi i vidis sta se sve desava, tako da ti je sve jasno!
Peto: Ako zelis da upises VA, onda se podrazumeva da zelis da diplomiras i nastavis da radis. Zasto onda razmisljas da treba da radis 8 godina? Pa neces valjda posle 2 godine u penziju.

Ono sto moras je da TI odlucis a ne neko umesto tebe!
Pitaj konkretno sto te interesuje a ne: Biti ili ne biti na akademiji sad?

Akademija je sastavni deo ovog drustva, drzave, malo specifican, ali svakako da se sastoji najvecim delom od nasih ljudi. Nema marsovaca.
A te reci koriscene u komentarima nekih momaka vise govori o njihovoj kulturi izrazavanja. Sem toga ako su je koristili obilato u medjusobnoj komunikaciji na akademiji, kao u komentarima, nije ni cudo sto su imali lose iskustvo. Tako se ne prica sa ljudima.

Svako treba da krene od sebe - sta ocekuje, sta daje i sta prima. Cista energija!

U svakom slucaju ko god da se odluci nek mu je sa srecom!
 

Back
Top