RTS javni servis?

Vec sam mnogo pisao o RTS - u pa cu malo i ovde. RTS bi bio javni servis gradjana kada bi kao takav imao ekskluzivno pravo na izvestavanja bitnih dogadjaja kako kod nas tako i u svetu. Ta kuca bi morala imati izvestace po celoj planeti, imala bi emisije, dokumentarce i serije koje bi kao kvalitetne izvozila i tako zaradjivala. Po cemu je onda javni servis? Ni po cemu. Ovaj potez je jadan potez gazde koji bi da namiri 50000 radnika u svojoj firmi jednostavnim nametanjem zakona koji nije eticki potkovan i preispitan.
 
King 7:
Vec sam mnogo pisao o RTS - u pa cu malo i ovde. RTS bi bio javni servis gradjana kada bi kao takav imao ekskluzivno pravo na izvestavanja bitnih dogadjaja kako kod nas tako i u svetu. Ta kuca bi morala imati izvestace po celoj planeti, imala bi emisije, dokumentarce i serije koje bi kao kvalitetne izvozila i tako zaradjivala. Po cemu je onda javni servis? Ni po cemu. Ovaj potez je jadan potez gazde koji bi da namiri 50000 radnika u svojoj firmi jednostavnim nametanjem zakona koji nije eticki potkovan i preispitan.

u pravu si!
uostalom, zašto da plaćaš nešto što ne želiš da koristiš?

čista otimačina
imalo bi smisla kad bi ga skremblovali pa dali kartice onima koji zele i njima naplaćivali.
ovako je otimačina!!!
 
lider:
Zakonom je regulisano da je RTS javni servis svih građana Srbije.
Da li vi imate takav utisak?

Ако си Еуропејац,
Ако си прозападно оријентисан,
Ако желиш објективно информисање,
Ако желиш програме из области културе и уметности,
Ако желиш образовне програме,
Ако желиш домаће серије и драмски програм,
Ако волиш демократију,
Ако погледаш земље у окружењу,
Ако погледаш земље у свету

ВИДЕЋЕШ ДА СВУДА ПОСТОЈИ ТЕЛЕВИЗИЈА КАО

1. НЕЗАВИСНИ ЈАВНИ СЕРВИС, или
2. ТЕЛЕВИЗИЈА ПОД ШАПОМ ПАРТИЈЕ НА ВЛАСТИ, или
3. ТЕЛЕВИЗИЈА У ВЛАСНИШТВУ СТРАНАЦА

п а б и р а ј ја сам за бр.1

п.с. а ако си поверовао да ће 5 минута од доношења одлуке о плаћању РТС
да се то догоди чаробним штапићем - е, онда си у правом тренутку кренуо са својом Lider-акцијом о потреби укидања претплате, хе,хе,хеееееее....
 
Pretplata za RTS se placa i placati ce se svidjalo se to nekom ili ne.Izmedju ostalog
sve organizovane zemlje imaju sistem pretplate za nacionalnu tv.
E sad revolt,odbijanje i ostala negodovanja zbog uvodjenja pretplate,rezultat su
dugogodisnje kampanje u rusenju drzavnog socijalizma u Srbiji.Buduci je
kampanja radjena po sistemu dok mi nebudemo na vlasti nista nece valjati i vi nista
necete znati.Setite se kampanje jednog dimljenog bivseg premijera koji je navuko
jedan citav grad da neplaca elektricnu energiju,ma ima jos bisera.
Ja ovde necu eleborirati sta danas za jednu zemlju predstavlja nacionalna tv
i kakovu programsku shemu ima.Bicu slobodan interpretirati kontroverznog
direktora RTS-a....koji jednom rece otprilike ovako.../
....ko misli da ne treba placati pretplatu za nacionalnu tv ima velike shanse
da mu cerka izgleda kao Stoja,a sin kao zasticeni svedok ili obrnuto....
I na kraju nacionalna tv treba da proizvodi kvalitetan program i za Srbe van Srbije
kojima je za sada jedina veza sa Srbijom dolazi putem slike dve prostacke tv stanice.
 
Ambasador:
Pretplata za RTS se placa i placati ce se svidjalo se to nekom ili ne.Izmedju ostalog
sve organizovane zemlje imaju sistem pretplate za nacionalnu tv.
E sad revolt,odbijanje i ostala negodovanja zbog uvodjenja pretplate,rezultat su
dugogodisnje kampanje u rusenju drzavnog socijalizma u Srbiji.Buduci je
kampanja radjena po sistemu dok mi nebudemo na vlasti nista nece valjati i vi nista
necete znati.Setite se kampanje jednog dimljenog bivseg premijera koji je navuko
jedan citav grad da neplaca elektricnu energiju,ma ima jos bisera.
Ja ovde necu eleborirati sta danas za jednu zemlju predstavlja nacionalna tv
i kakovu programsku shemu ima.Bicu slobodan interpretirati kontroverznog
direktora RTS-a....koji jednom rece otprilike ovako.../
....ko misli da ne treba placati pretplatu za nacionalnu tv ima velike shanse
da mu cerka izgleda kao Stoja,a sin kao zasticeni svedok ili obrnuto....
I na kraju nacionalna tv treba da proizvodi kvalitetan program i za Srbe van Srbije
kojima je za sada jedina veza sa Srbijom dolazi putem slike dve prostacke tv stanice.
Jel si ti gledo nekad RTS?...
Kad pocnu da lice na modernu TV a ne na jeftinu verziju Pinka,onda cu biti za to da se placa.
 
Niti gledam RTS niti imam nameru da placam njihovo seljacko nadjebavanje tipa "48 sati sahrana" ili "Avalski toranj" ili neku drugu glupost.

Najbolje bi bilo da se to zlo raspusti.
 
@eremita
Čoveče,sve sam to što si nabrojao,činimi se i više.Ne kapiram ,nisam komentarisao uvođenje pretplate.
Svima je jasno da javni servis mora da se plati i to ne sporim.
Suština je da li je RTS u funkciji građana Srbije?
 
lider:
@eremita
Čoveče,sve sam to što si nabrojao,činimi se i više.Ne kapiram ,nisam komentarisao uvođenje pretplate.
Svima je jasno da javni servis mora da se plati i to ne sporim.
Suština je da li je RTS u funkciji građana Srbije?
Da li je nacionalna tv u funkciji gradjana?Na to pitanje nemoze odgovoriti niti jedan pojedinac,niti misljenje nekog nabudzenog eksperta o kvalitetu programa moze
biti merodavno.Jedini merodavni su gledoci tj gradjani.Ovde je postalo
uvrezeno pravilo kao u masu ostali stvari.Ako niko nece da misli onako kako ja zelim onda to i ti takovi nevaljaju.Pa budalastina takog tipa imate masu.Svaka njuska koja nezna sta ce sa sobom dokopa se nekih novina ili neke blesave tv i izasere se bez
pardona po svemu i svacemu jer njega nitko nerazume,nema njegov ukus.....
I jos jedna bitna stvracica,a to je,nacionalna RTV kao javni servis u Srbiji jeste
i treba da bude srpski i tacka.
 
Ambasador:
Da li je nacionalna tv u funkciji gradjana?Na to pitanje nemoze odgovoriti niti jedan pojedinac,niti misljenje nekog nabudzenog eksperta o kvalitetu programa moze
biti merodavno.Jedini merodavni su gledoci tj gradjani.Ovde je postalo
uvrezeno pravilo kao u masu ostali stvari.Ako niko nece da misli onako kako ja zelim onda to i ti takovi nevaljaju.Pa budalastina takog tipa imate masu.Svaka njuska koja nezna sta ce sa sobom dokopa se nekih novina ili neke blesave tv i izasere se bez
pardona po svemu i svacemu jer njega nitko nerazume,nema njegov ukus.....
I jos jedna bitna stvracica,a to je,nacionalna RTV kao javni servis u Srbiji jeste
i treba da bude srpski i tacka.
Pa ko ce da odgovori ako ne gledaoci? :lol: Neki "eksperti"po raznim komisijama za cije ucestvovanje u radu dobijaju dnevnice?Da ne verujes mozda u one samohvalospeve na RTS-u gde kazu da su najgledaniji? :lol: Nijedna TV nigde nikad nije u funkciji gradjana, nego prevashodno same sebe ako ne neke politicke ideologije...To o "servisu" su price za malu decu...Ako su "48 sati svadba","Avalski toranj","Jednostavan zivot" ili kako li se vec zove,"Stizu dolari" i razne emisije tipa prepucavanja politicara po principu "moj je veci od tvog",ako je sve to merodavno kao kvlitet tzv.javnog servisa koji prevashodno treba da OBRAZUJE,onda se ja stvarno proseravam.Jedina emisija koja je valjala("Kulturni nokaut")je ukinuta.
 
lider:
@eremita
Čoveče,sve sam to što si nabrojao,činimi se i više.Ne kapiram ,nisam komentarisao uvođenje pretplate.
Svima je jasno da javni servis mora da se plati i to ne sporim.
Suština je da li je RTS u funkciji građana Srbije?

РТС ће сигурно бити у функцији грађана Србије - али то не може да се догоди преко ноћи...питам се да ли Ти нешто радиш у животу... верујем да радиш... али реци ми да ли можеш да радиш АКО ТИ НЕКО СТАЛНО СТОЈИ ИЗА ЛЕЂА, ДУВА У ВРАТ И СТАЛНО С*РЕ КАКО ТО ШТО РАДИШ НЕ ВАЉА...'ајде реци сам.

Треба пустити човека ДА РАДИ, знаш ли колико они имају проблема самим тим што је од оснивања РТС био комуњарски сервис... где ће са свим тим људима... ја знам да је неке ЈУЛ-овце ногирао, али како даље а да не буде великих потреса и опструкције и како да покрене машинерију да би створио квалитет који ће бити на добробит свих грађана и државе Србије - није то тако лако.

А да и не помињем плаћенике разних страних интереса и планова да преузму комплетне ИНФОРМАТИВНЕ медије (све важне часописе, радио и телевизије са великом гледаношћу, издавачке установе, установе културе, итд. ... и да крену да ваде мозак народу...

Па погледај горњи пост... тај јадник Хајек би да РАСПУСТИ ДРЖАВНУ РТС...мислим... :roll:
 
Па погледај горњи пост... тај јадник Хајек би да РАСПУСТИ ДРЖАВНУ РТС...мислим...

Uuuu... Sta bi jadni, nesposobni eremita radio kad ne bi bilo drzave da mu kaze sta da radi, sta da misli, sta da jede... :roll:

Nego sta nego raspustiti sva ta g... koja zive na grbaci ovog naroda.
Niko nije vise nesrece ljudima doneo nego drzava. Drzavne kompanije, drzavne televizije...

Ako nema volje da se to pretvori u javni servis, a ima volje da se uzimaju pare onda lepo kljuc u bravu. Ima televizija dovoljno.
 
frozen1982.:
Pa ko ce da odgovori ako ne gledaoci? :lol: Neki "eksperti"po raznim komisijama za cije ucestvovanje u radu dobijaju dnevnice?Da ne verujes mozda u one samohvalospeve na RTS-u gde kazu da su najgledaniji? :lol: Nijedna TV nigde nikad nije u funkciji gradjana, nego prevashodno same sebe ako ne neke politicke ideologije...To o "servisu" su price za malu decu...Ako su "48 sati svadba","Avalski toranj","Jednostavan zivot" ili kako li se vec zove,"Stizu dolari" i razne emisije tipa prepucavanja politicara po principu "moj je veci od tvog",ako je sve to merodavno kao kvlitet tzv.javnog servisa koji prevashodno treba da OBRAZUJE,onda se ja stvarno proseravam.Jedina emisija koja je valjala("Kulturni nokaut")je ukinuta.

Па у 24 сата програма не постоје само ове емисије које си са критичким освртом навео... али 'ајде да узмемо да си Ти у праву, онда реци КОЈА ЈЕ ТО ТВ ДОБРА У СРБИЈИ ??? Која је то добра ЕМИСИЈА коју радо пратиш ??? Баци карте на сто... а не овако... извини испада да заступаш окупацију информативних кућа...али ти је незгодно да нам то саопштиш... :razz: :razz: :razz:
 
I ostale TV kuce su lose, ali su lose za svoje pare, a ne za pare gradjana koje drzava prikuplja koristeci svoj monopol nad silom da bi zastitila "nacionalni interes" u vidu "48 sati svadbe...
 
Hayek:
Uuuu... Sta bi jadni, nesposobni eremita radio kad ne bi bilo drzave da mu kaze sta da radi, sta da misli, sta da jede... :roll:

Nego sta nego raspustiti sva ta g... koja zive na grbaci ovog naroda.
Niko nije vise nesrece ljudima doneo nego drzava. Drzavne kompanije, drzavne televizije...

Ako nema volje da se to pretvori u javni servis, a ima volje da se uzimaju pare onda lepo kljuc u bravu. Ima televizija dovoljno.

Хехехеееееееее... баш си сладЕк Хајек... него

Ту заставу што држиш у руци,

узми јарбол и у д*пе га завуци,

и код газде у САД се вуци...


п.с. Да ли знаш да је махати са заставом оних који претендују на окупацију
земље чији си држављанин противуставно... и да би у свакој другој држави
доживео одузимање свих грађанских права и протеривање ???
 
eremita:
Па у 24 сата програма не постоје само ове емисије које си са критичким освртом навео... али 'ајде да узмемо да си Ти у праву, онда реци КОЈА ЈЕ ТО ТВ ДОБРА У СРБИЈИ ??? Која је то добра ЕМИСИЈА коју радо пратиш ??? Баци карте на сто... а не овако... извини испада да заступаш окупацију информативних кућа...али ти је незгодно да нам то саопштиш... :razz: :razz: :razz:
Na kraju sam naveo "Kulturni nokaut",njega vise nema.Obicno gledam filmove na bilo kojoj TV ili neke emisije na B92 obrazovnog karaktera,nekada davno je i BK davala slicne...toga vise nema."Sok koridor" na ART-u takodje pratim.Tok-sou ne trpim.Dosadno.Preko vesti svih kanla brzo predjem,pa uporedim.Naravno,ovo je sve moje misljenje,ja nisam za ukidanje ni onoga sto smatram za djubre,ali pored toga treba da bude i vise KVALITETA.Ne verujem da postoji dobra TV,kombinujes dobro sa svih,prezirem propagandu informativnog programa B92(antiratni profiteri) i BK(samo stite Karica).Nigde nisam mislio da je moje misljenje merodavno za opstu ocenu kvaliteta programa,ali kao i svako drugi imam na njega pravo.Nisam ni za kakvu okupaciju,samo za vise ravnoteze izmedju kvaliteta i djubreta.Glavni problem javnog servisa je NACIN FINANSIRANJA a sa usvojenim se ne slazem,a njegova osnovna svrha bi trebala da bude prvo da OBRAZUJE a posle da ZABAVLJA.
 
Не, моји аргументи у горњим постовима стоје КАО ГРАД и НЕОБОРИВИ СУ... али Ти си ту танак, бушкаш, правиш смутњу у фазону "велике бриге за народ" - па ово није Твој народ, ово није народ коме припадаш - сам си се декларисао да си један од бројних локатора и ништа више...

Можете да трубите и да дробите колико год хоћете против РТС-а - одлука је донета и тачка !

Е пази само шта Ти пишеш: ..."и друге ТВ не ваљају али оне не ваљају за своје паре," а то што гледаш 2 сата реклама и 5 минута филма, нема везе, то што пророчице трабуњају нема везе... бедно, бринеш за 300 динџи, бринеш за кутију цигарета... срам Те било...
 
одлука је донета и тачка !

Eto, to je tvoj argument.

Ostale televizije ja ne finansiram, mogu da pustaju sta god zele. 24 sata reklama ili prorocica, ako vide u tome svoj interes. Ako mi se ne gleda necu gledati.

RTS ne gledam, ali neko ipak hoce da mi uzme 300 dinara. Ma da hoce da mi uzmu 1 dinar, ne dam.

Ako nekoga ovde treba da bude sramota(mada je prica o sramoti u ovom slucaju stranma zdravom razumu), to si onda ti jer opravdavas kradju.

dakle RTS nije postao javni servis, RTS je politifcka filijala vlade i DSSa, na celu RTSa sedi Milosevicev ministar informisanja i Mirin drugar, a oni hoce da nam uzmu 300 dinara pretavarjuci RTS u nekakav "nacionalni interes".
 
frozen1982.:
Na kraju sam naveo "Kulturni nokaut",njega vise nema.Obicno gledam filmove na bilo kojoj TV ili neke emisije na B92 obrazovnog karaktera,nekada davno je i BK davala slicne...toga vise nema."Sok koridor" na ART-u takodje pratim.Tok-sou ne trpim.Dosadno.Preko vesti svih kanla brzo predjem,pa uporedim.Naravno,ovo je sve moje misljenje,ja nisam za ukidanje ni onoga sto smatram za djubre,ali pored toga treba da bude i vise KVALITETA.Ne verujem da postoji dobra TV,kombinujes dobro sa svih,prezirem propagandu informativnog programa B92(antiratni profiteri) i BK(samo stite Karica).Nigde nisam mislio da je moje misljenje merodavno za opstu ocenu kvaliteta programa,ali kao i svako drugi imam na njega pravo.Nisam ni za kakvu okupaciju,samo za vise ravnoteze izmedju kvaliteta i djubreta.Glavni problem javnog servisa je NACIN FINANSIRANJA a sa usvojenim se ne slazem,a njegova osnovna svrha bi trebala da bude prvo da OBRAZUJE a posle da ZABAVLJA.

Али како не разумеш да НОВЕ образовне и документарне емисије не могу да се направе преко ноћи... и ја сам наравно за КВАЛИТЕТ, углавном гледам филмове, на РТС-у дневнике и све документарне емисије 1. и 2. програма, није лош "Авалски торањ"...на Б92 пренос из Хага, а највише емисија гледам на АРТ каналу, или на страним ТВ станицама...

Ако и Ти као и ја желиш ЈАВНИ СЕРВИС па онда једино може да прође овакав начин финансирања - све друго је да РТС буде неком слугерања... а тога је мислим свима доста било.
 

Back
Top