Najbolje rock n roll pesme

jao Roy... kako sam voleo (mada i dalje volim) taj andjeoski glas...
od starijih svakako Ooby Dooby i Only The Lonley, a od novih I Drove All Night
njemu je inace zivot bio pun nesreca, prvo mu je poginuo brat na motoru, pa umrla zena, pa dvoje dece izgorelo u pozaru...
 
behemoth:
S pocetkom 20-og veka pocela je komercijalizacija, jer se kapital razvija i ti kapitalisti su se bogatili. To je nezaustavljiv proces. Mi ,smrtnici, ne mozemo nista protiv toga... I 80-ih je bila komercijala ( naravno, u manjoj meri), ali je bila KVALITETNA!!! Ljudi su znali sta je dobro, imali su ideje, kreativnost, znali su da stvaraju, muzika je i tad imala znacenje svog naziva... Ali danas kad upalis MTV, VIVU plus ili zwei, bilo sta, mozes slobodno da se ispovracas.
Jeste u privredi tada pocela kapitalizacija, i ona se siri tamo gde ima profita. Niko ne osporava da je ona potrebna ali zivot je takav da je uvek potrebno naci sredinu i granicu u svemu , inace sve gubi smisao kada predjes tu granicu ( moral, umjetnost i dr.).
Onaj ko zna sta je prava pesma shvatice. Nije to stvar ukusa jer i oni koji proizvode ova danasnja sranja od muzike kazu za to isto da je kic i da je sranje ali ljudi to slusaju. Treba cekati da cela jedna generacija izumre da bi mladi imali prostora da disu i spoznaju sta je dobro za njih a ne da im se to ovako servira i namece!!!
 
Red_Sonia:
Deep Purple - bez komentara...odlichno,samo ne smem da zamislim sta bi ti ljudi uradili da su u ono vreme imali na raspolaganju tehniku koju imaju danasnji muzicari...bili bi jos bolji...ako je to moguce :)
Pink Floyd - moram da priznam da to nikada nisam narocito pazljivo slusala i smatram to nedostatkom u svom obrazovanju koji bih volela da ispravim,pa vas molim da mi preporucite par pesama koje bih mogla da preslusam za pocetak
Bon Jovi - obe pesme mi se svidjaju,a always je po mom misljenju jedna od balada sa najboljim textom ikada napisanim...
sto se floyda tice, nadji 'shine on you crazy diamond' koja traje 13.30min... :D Inace, imaju oni dosta dobrih pesama.. Mislim, slusaj tekst od 'another brick in the wall'... :D:D :mrgreen:
 
+SpookyGirl+:
evo, ovih dana mi je bas u glavi Pretty Woman..............

Priti vuman, vokin’ daun d strit, priti vuman
D kajnd Aj lajk tu mit, priti vuman
Aj dont biliv ju, ju'r not d trut
Nou van kud luk ez gud ez ju..........
c008.gif
E svaka cast, nasmeja me od srca.
a194.gif
 
Pa da krenemo:
Bill Haley - Rock Around The Clock
Brian Hyland - Sealed With A Kiss
Chuby Checker - Let's Twist Again
Del Shannon - Runaway
Everly Brothers - All I Have To Do Is Dreams
Isley Brothers - Twist And Shout
Leo Sayer - When I Need You
Pat Boone - Speedy Gonsales
Paul Anka - Diana
Ritchie Vallens - Donna
bice i nastavka.
 

Back
Top