Windows XP (folder rename)

miskov

Aktivan član
Poruka
1.086
Imam problem kad hocu da promenim ime foldera.Izbaci mi poruku>If you change a file name extension,the file may become unusable.Are you sure you want to change it?>i kad prihvatim to,onda vise taj folder ne mogu otvoriti.
 
Stani, pazi, vidi... momci zasto zezate coveka, mslim... pa nije lepo.

Otvpris My Computer pa odaberes Tools, odaberi poslednju stavku Foldes options, pa odaberi karticu Veiw i cekiraj opciju Hide extension for known file types.

Verujem d ace ti to pomoci, ako ne... sta reci. :idea:
 
Windows XP (folder rename)

--------------------------------------------------------------------------------

Imam problem kad hocu da promenim ime foldera.Izbaci mi poruku>If you change a file name extension,the file may become unusable.Are you sure you want to change it?>i kad prihvatim to,onda vise taj folder ne mogu otvoriti.

Brajko , koga ti zezaš , ime foldera uvek moze da se menja kako hoće i ništa se neće desiti , međutim ti želiš da menjaš ime fajlovima kako te je lepo i poruka upozorila. Kao prvo nauči razliku između fajla i foldera , a tek zatim sedni za kompjuter.
 
snejks:
Windows XP (folder rename)

--------------------------------------------------------------------------------

Imam problem kad hocu da promenim ime foldera.Izbaci mi poruku>If you change a file name extension,the file may become unusable.Are you sure you want to change it?>i kad prihvatim to,onda vise taj folder ne mogu otvoriti.

Brajko , koga ti zezaš , ime foldera uvek moze da se menja kako hoće i ništa se neće desiti , međutim ti želiš da menjaš ime fajlovima kako te je lepo i poruka upozorila. Kao prvo nauči razliku između fajla i foldera , a tek zatim sedni za kompjuter.
A jes ti si strucnjak neki?
 
pa brate stvarno, ni ja nisam ukapirao shta si hteo da kazesh... mislio si na fajl, zar ne ? ima tu neke male razlike ... :)

anyway, nikodim ti je lepo rekao, prochitaj i primeni. A mozesh i da markirash ime fajla bez ekstenzije (recimo kod fajl.txt obrishesh samo fajl, a ekstenziju ostavish) poshto u total commanderu uvek pokazuje ekstenziju (zadnja slova posle tachke) .
 
Imao sam ja taj problem i dan danas ga imam, kako ja razmisljam problem je u registar bazi, naime kad hocu da promenim "evo primer" obican tekstualni fajl "tekst.txt" i sad ja pritisnem F2 ili desni klik rename ili sta vec, pocnem nesto da pisem "tekst.txt obrisem sve, i napisem samo teks bez ekstenzije txt" Windows sada ne zna cemu taj fajl pripada i sada postavlja pitanje koje je navedeno gore (f you change a file name extension,the file may become unusable) to jest, Windows ne zna kako da ga otvori. Znaci treba mu dati do znanja da tekstualni fajl pripada skupu txt-ova i da ga tako zapamti,po meni, procenjujem da je problem isti sa folderima i da je sam problem unutar registry baze. Sta vi mislite?
 
E ako te to jos muci ajd uradi rename windows foldera :P :D :lol:
Nekad davno ja koristio windows i pokupim neki wirus. I sta cu kud cu instaliram kasperski da se resim gamadi. Medjutim kasperski pola win foldera prepoznao kao zarazene virusom i gospodin uzme sve i izbrise posle restarta win nije hteo ni da cuje da se pokrene :D
Ne znam sto sam vam ovo ispricao ali ne skodi a kad ne skodi znaci da koristi :P
A mozda mi se samo kuckalo ili nije ma jeste mi se kuckalo nisam kuckao odavno pa da vidim jesam li jos uvek brz :p
Deco nemojte da pijete ne isplati se onda ce te kucati ovako bzvz kao ja ::D
E sad mislim da je dosta mozda a mozda i ne mislim
Aj bez zayebancije dosta je ;)
 

Back
Top