da li se desilo da te je neko promenio, do srzi?

bobba

Domaćin
Poruka
3.835
...Ne znam da li vam se ikada desilo da vam jedna osoba promeni ceo zivot, iz korena.

Meni jeste.

I znate, ja sam bila potpuno zadovoljna zivotom koji sam pre toga vodila,bezbrizan ali i bezlican i to nije bio samo moj trip, svi su zeleli da budu kao ja. I onda se pojavio on, i promenio me je.

I nije mi zao.


Ali znas, imas odgovornost prema njemu. Ne da ga mazis, nahranis, i zivi sa njim taj novi zivot vec da mu das sebe kao poklon

Spasila si mu zivot, i zelis ga sacuvati.
Sve do smrti.

govorim cisto figurativno

Kako god, meni se desilo da me neko promeni i pored mog protivljenja.
I uzivam u promeni, iako sada ne mogu ni da govorim normalno. ;)



I onda, da li se desilo da te je neko promenio, do srzi?





 
Lucky Luck:
Ne bash, dosta osoba su davale svoj doprinos, ali samo jedna koja je u toj meri imala uticaj stvarno ne postoji. Mislim da je i suvishe ochekivati to od samo jedne osobe. Bobbo, da ti nisi malkice zaljubljena?

hehe ne bas
a ti ;)

ali Lucky nemoj samo u pozitivnom smislu da ovo gledas
ima osoba koje uticu na tebe i negativno i ti se menjas
nesto ti godi a nesto ne
 
Lucky Luck:
Pa zar imash obavezu da sebe dajesh svakom na poklon ko ti malo z..... u zivotu? Meni je ovo sve malo ozbiljnije zvuchalo, zato i pitam.

figuratino sam govorila
ali i htela sam da pitam ozbiljno
nisam se ni jednog momenta salila kao sto to umem

bas me interesuje koliko smo u sanju da se menjamo za ljubav (pozitivno ili negativno)
da sebe dajemo celu ili samo deo
znas i sam kad volis da bas tako reagujes da imas zelju da joj das sve pa i zivot

ili ja gresim
 
milimail:
Desilo se da neko jako utice, u smislu da shvatis sta stvarno zelis i da, to moze biti pomalo neprijatno, mislim da se zove sazrevanje... Covek menja tokom celog zivota, ali bas da te neko promeni iz korena ne, ne verujem, to mozes samo ti sam


hm milimail nisam bas sigurna da je to tacno ( ali i jeste u neku ruku )
ti to neosetis da se menjas ovako ili onako
ali se menjas
htela to ti ili ne
neko to vidi a neko ne
 
e bobiska...:)

svaki put kad se zaljubimo promenimo se do srzi..pa od racionalnih, stalozenih, odraslih ljudi postanemo vrela, pomahnitala i uzdrhtala deca:wink:

ali, to su prolazna stanja...ako nekog mozes da volis i kad ta ludost prodje, kad skines ruzicaste naocare, i ako on tebe moze da voli onakvu kakva jesi, e, to je onda nesto....
niko se ne menja iz korena...cak ni ako zeli...nema teorije:roll:
manje korekcije, prilagodjavanje-da
korenite promene?ih..sacekaj da se hormoni smire, pa onda da pricamo o promenama do srzi:wink:
 
jeste...tumor kostiju me je promenio do srzi....jer smo se toliko zblizili...on je insistirao..i slomio mi je srce..

ma shalim se :-D

a jeste...promenio...pre sam bila mnogo dobra. a i ja sam njega...posle vishe nikad nije voleo /...zaboravite ovo nisam rekla ...to je rekla...hm...hanibal !!!!!!
 
Uvek neko nekoga menja... ali se oboje menjaju... prilagodjavaju... nalaze kompromise... I uvek postoji neko ko je dominantniji... jaca licnost i jaci karakter... i onaj slabiji kojem je ovaj jaci uzor i ideal... idol...
Spremnost da se neko menja je pozitivna stvar... taj je spreman da ima nekog pored sebe...

Mislim da mi se nije desilo da me naka bitnije promeni... a i za neke bitnije promene je potrebno vreme... Sad da li sam ja neke promenio... o jea... :wink:
 
sjenka:
To je osjecanje skolski primjer snazne projekcije koja omogucava da se obuce druga, cesto bolja, psiholoska opcija koju kao potencijal vec sadrzimo, znaci, ne radi se o promjeni, bukvalno shvacenoj. Da li ce se objekat moci da iznese u realnosti to sto mu lijepis, e od tog zavisi sreca i uspijeh.
Ti si , dakle, samo JAAAAKO ZALJUBLJENA.
interesantno, i meni se deshava da sretnem osobe koje "izvlache ono naj bolje u meni" , a opet neki...nechim mi jednostavno ne dozvoljavaju da se slobodno sa njima ophodim
 
bobba:
...Ne znam da li vam se ikada desilo da vam jedna osoba promeni ceo zivot, iz korena.

Meni jeste.

I znate, ja sam bila potpuno zadovoljna zivotom koji sam pre toga vodila,bezbrizan ali i bezlican i to nije bio samo moj trip, svi su zeleli da budu kao ja. I onda se pojavio on, i promenio me je.

I nije mi zao.


Ali znas, imas odgovornost prema njemu. Ne da ga mazis, nahranis, i zivi sa njim taj novi zivot vec da mu das sebe kao poklon

Spasila si mu zivot, i zelis ga sacuvati.
Sve do smrti.

govorim cisto figurativno

Kako god, meni se desilo da me neko promeni i pored mog protivljenja.
I uzivam u promeni, iako sada ne mogu ni da govorim normalno. ;)



I onda, da li se desilo da te je neko promenio, do srzi?





Prvo sam pomislila da si udomila psa lutalicu.
Onda mi se ucinilo da si ili ces postati majka a da toga nisi ni bila svesna ili nisi bila sigurna.Ako je ovo drugo,onda je to nesto najdivnije sto te je promenilo kako ti kazes "do srzi".Bilo sta,sto ti se dogodilo a da je od tebe nacinilo srecnu osobu dobro je ,jer mi tako zvucis.
Mene do srzi nije nikada niko uspeo da promeni.Malo sam na svoju ruku.Imam neke principe koji se tesko menjaju ali pokusavala sam da ih korigujem maximalno na dobro ili lose u zavisnosti od situacije.
Jedna osoba meni veoma vazna u zivotu uspela je da od mene izvuce maksimum u ljubavi,da joj dam nesto neobjasnjivo i predivno ali ista ta osoba je od mene izvukla i ono najgore u meni sto ni sama nisam znala da postoji.Prema tome klackalica je u ravni samo je pitanje koja ce strana u odnosu na tezinu da prevagne.
 

Back
Top