Жене и видео игре

DukeofSerbia

Domaćin
Poruka
4.720
Једна контроверзна тема: Да ли форумашице играју видео игре и да ли по вама то само мушки „спорт“? И како то објашњавате?

Најновија истраживања у САД показују да девојке старије од 21 годину чине већи део играчке популације (28%) него клинци између 6 и 17 година (21%) који су циљна група потрошача. The Sims играју више жене него мушкарци. Чак сам се и ја изненадио колико девојака игра Medieval Total War тј. учествује у дискусијама на мом најомињенијем форуму www.totalwar.org.
Сајт посвећен женама играчима www.womengamers.com.
gc-computer.gif
 
Ja igram. :)
Volela sam igrice jos kao klinka. Mayhem in Monsterland kod sestre od strica, a na kompjuteru Xenon i Defender of The Crown. To se igralo.
Onda sledi jedno dugo razdoblje moga zivota u kome nisam imala kompjuter.

U skorije vreme igrao se Wolfenstain, Max Payn 1 i 2, sve igrice do kraja, po 2 puta.
Igrala sam i Wietcong i Matrix ali mi se nisu svidele igrice, pogotovo Wietkong, pa sam batalila.
Need for Speed mogu ponekad...igrala sam i onu Warcraft malo, dok mi je nije bivsi zaplenio, svidja mi se...i Fifin fudbal sam probala.
Sad bih igrala Mafiu, Far Cry ili nesto slicno, ali nemam dvd citac a vecina igrica se sad prodaje i cikulise u tom formatu. A nemam ni vremena.

Od ovih, "manje ozbiljnih" igrica, sve volim da probam ali se nikada ne zadrzavam na dosadnim i mehanickim igricama.

U poslednje vreme ne igram nista, i to dugo.

P.S. Izvinjavam se zaludjenicima ako sam gresila u tacnim nazivima igrica.
 
ja sam ranije igrala igrice.sada slabo jer nemam vremena.mislim...ako cu da sedim na kompu,pre cu na net.
mada kada sam bas bas dokona i kada nemam sta pametnije da radim u zivotu znam da presedim ceo dan pred kompjuterom i da igram igrice :lol:
a the sims sam ranije igrala stalno ali sam prestala jer su mi oduzimali previse vremena.
 
Nazalost nemam prilike da se igram, ali obozavam igrice. Kao klinka sam volela one rane - Keen, Super Mario isl, kasnije neke tabacine, pa trke, pa strategije, probala sam i Simse, super su, pa Hari Poter, Dusko Dugousko i onaj patak crni, razne.

Counter Strike da ne pominjem! :) Blam me bilo u igraonici od one dece :)

I dalje volim te igrice sa temom iz crtaca!
 
Uh..

Wolfenstein, Hexen, Doom, Quake, Duke... sve pucacine redom, kako su izlazile.
Jedini problem mi je osetljiv centar za ravnotezu pa mi ubrzo bude muka od vrtoglavice.
Kad se jako iznerviram, igram Need for Speed i divljam iz sve snage.
Obozavala sam Carmagedon, seca li se neko? Ima li neko?!
Davno bese sve navedeno.
Ako se vratim bas daleko u proslost Pekmen i gladni Horacije... :)
Platformske ne volim, to mi bas decije.
Puzzle games volim jer ne zahtevaju mnogo vremena. A jbg, odraslo se, mora se sljaka. ;)
 
...:D...Poznato je da gerijatrija ponajvise slici pedijatriji...Elem, point-click avanture ponajvise - od nekadasnjeg Lighthouse-a, preko Nancy Drew, Martin Mystere, Dark Fall Lights Out, Jack The Ripper...Takodje, Syberia, Return of The Mysterious Island, The Watchmaker, Dragonriders, Harry Potter, Larra Croft, Indiana Jones, James Bond...Naravno i Alone in The Dark, Wolfenstein, Max Payne, SoF (Soldier of Fortune - preporuka za S_K_V_O ;))...Ne mogu da se setim svega, postenom borbom sa ukucanima, otetog i odigranog... Naravno, valja uvek imati pri ruci puzzles - Pandora's Box, Contraptions...Retko download-ujem walkthrough-s/cheats i partikularno iritiram gorespomenute 'prolaznim vremenom'...:lol: ;)
 
DukeofSerbia:
Counter Strike?! Основан је први женски клан у Србији у Counter Strike-у пре неколико месеци.
ahaha..prvi REGISTROVANI !!!

aaaaaa CS !!! ma sto oni kazu : sve sami hedovi !!!
ali danas jedino sto mi je ostalo iz tog perida je korishcenje TeamSpeaka :lol:

e da bre..bili smo pre 3 veceri !!! ludo burazeru !
aj cao
 

Back
Top